Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2059 / 2208
(#) gzu hozzászólása Dec 17, 2018
Földelésről egy kis iromány. Sok hasznos dolgot találni benne. Ajánlom figyelmetekbe.
(#) Orbán József válasza gzu hozzászólására (») Dec 17, 2018
Köszi, minden ilyen hasznos. Nehéz abszolút igazságot találni, mert úgy tűnik, több is van.
Régi magyar csövesek rajzát tanulmányozva láttam egymástól is eltérő megoldásokat.
(#) jani1987 válasza gzu hozzászólására (») Dec 17, 2018
Guglis fordítás?
(#) Cinema válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 17, 2018
Nem így van!
Figyelembe vettem, hogy két monoblokkot akar összekötni és ebből indultam ki.
Ez alapján pedig lehet jó az amit ajánlottam, de ha mégsem válik be, akkor itt elnézést kérek és a legjobbat kívánom, de tudni is szeretném, hogy mi lesz a legjobb megoldás.


Üdv!
(#) gzu válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 17, 2018
Igen látszik rajta. Nem rossz fordítás szerintem. Nem akartam belenyúlni. Érthető ez így is.
(#) granpa válasza gzu hozzászólására (») Dec 17, 2018
Jó, jó, de azért 2-3× legalább el kell olvasni, ha valaki nem elég rutinos.
(#) baldman81 hozzászólása Dec 19, 2018
Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem ha lehetséges! Örököltem egy csöves erősítőt PP-s kapcsolás 2db 6H8C illetve 2db 6P3SZ típusú csővel csatornánként!
Sajnos nincs hozzá kapcsolási rajzom, esetleg tudnátok segíteni milyen lehet!
Negatív előfeszültség 4db külön potméterrel van megoldva.
DIY készülék, a tápegysége sima RC szűrős, késleltetés nélkül.
Köszönöm!
(#) baldman81 válasza baldman81 hozzászólására (») Dec 19, 2018
Sajnos a biast kellene utánállítani, kicsit búg. 1N4007-es diódahíd az anódfesznek utánna 390mikro 450V-os elkó, utánna egy R tagon keresztül 68uf-al szűrve az anódfeszültség. A negatív rácsfeszültség szintén 1N4007-el egyenirányitva, 100mikroval szűrve.
Egyenlőre ennyit bogoztam ki a felépítésből. Hogyan tudnám beállítani a biast helyesen?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza baldman81 hozzászólására (») Dec 19, 2018
Szia !

Valami ilyesmi lehet?

6P3S pp

A belvilágról is kéne fotó.
(#) baldman81 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 19, 2018
Szia!

Hasonló de sajnos nem pontosan ez! Most sajnos nem tudok fotózni, mert nincs itt a készülék, de otthon készítek majd fotót. Egyébként ha jól látom ezen a rajzon 1db 6H8C van (2 csőfél) de az enyémben 2 db trióda van jelen csatornánként! Ja és nem légszereléses hanem panelos.
Most legutóbbi bekapcsoláskor sajnos az egyik oldal nem ment, csak halk 50Hz körüli brumm volt hallható. Azonnal kikapcsoltam, nehogy még több kár keletkezzen!
(#) Orbán József hozzászólása Dec 20, 2018
A fa alá megérkeztek a cinkelt csatolók - EL84 PP.
Még kap mindegyik maga mellé 10nF-ot, aztán befoghatja a száját.
illetve megszólalhat.
Lassú vízhez idős part kell.

óntál.jpg
    
(#) gzu válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 21, 2018
Szólóban kerülnek a helyükre? Vagy paralel? Több készüléknél látni, hogy az induktivitásuk minimalizálása végett, két félből raknak össze kodenzátor csatolásokat. Vagy ezért mennek a 10nF-ok?
(#) Orbán József válasza gzu hozzászólására (») Dec 21, 2018
Mindegyik mellé kerül párhuzamosan 10nF.
Egyrészt a pártfogóm mindent így csinál, hangváltó kondikkal is - 3-4 kondiból rak össze egy értéket, dekadikusan csökkentett értékekkel, válogatva - de, ha megnézzük az SC-26, VT-60 erősítőt, megint csak láthatjuk ki van már minden találva.
Nagyon sok mindenben "fogadok szót", nagyrésze alig kerül többe, mint ha nem követném...
Az alanti példa - SC-26 alaktrész szegény kapcsolási részlete
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018

párhuzó.JPG
    
(#) mek-elek válasza gzu hozzászólására (») Dec 21, 2018
A jobb kondiknál ez egy kondin belül megoldják a tekercselés módjával.
(#) Orbán József válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 21, 2018
Néhány fajtánál nyilvánvaló az induktivitás csökkentésének módja, vagy a leírásban ott van, hogyan. Ha jól emlékszem, a Mundorf is regél ilyesmiről.
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 21, 2018
Na csak óvatosan ezekkel a párhuzamosan kötött kondenzátorokkal mert lesz aki majd jó beleköt mint a beton .igaz már eléggé régen várom rá a válaszát?
Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2018
Én ott tartok, bár említem néha, miért másként valamit, de nem kívánok ilyesmivel küzdeni.
Mindenki, ahogy szereti, csinálja. Nekem könnyű, csak megfogadom megbízható építők tanácsait, új dolog kitalálását meghagyom másnak. Aztán, mint rendre kiderül, minden ki van már régen találva...
Az is fontos - szerintem - sok féle megoldás lehet ugyanolyan jó, vagy abban a környezetben nem érzékelhető különdbség.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 21, 2018
Hogy ne hányódjanak, beforrasztva a holmi...
(#) gzu hozzászólása Dec 21, 2018
Itt egy fotó, párhuzamosított csatoló kondikról. A két 220nF-os.
/Japán Nakamura 1994-ből/

$_57.4.JPG
    
(#) Orbán József válasza gzu hozzászólására (») Dec 21, 2018
Én sem idegenkedem az ilyesféle megoldásoktól, táp szűrőelkóknál sem.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 21, 2018
Átértékeltem a helyzetemet és összevetettem a lehetőségeket. Van egy két triódás előfok-fordító fokozatom ami teszi is a dolgát (külön erősítőn tesztelem) de letettem az ebl projektről. A fűtés 6,3-as így az el84-en kívül milyen végfok csövet ajánlotok? Pcl-em van. Ezután dobok egy infót az apróba.
Kiegészítés: az összeállítás most még gerjed de ezt betudom a légkötésnek.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2018
Miért vetetted el az EBL projektet? Nem biztos, hogy a légszerelés az oka a gerjedésnek.
Ajánlatok: 6P3S, 6P20S, 6L6G, stb. Milyen fűtő-teljesítményt, anódfeszültséget tudsz prezentálni?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 21, 2018
Lehúztam a fűtést a nullára és sokat javult. Viszont szeretnék más típust is kipróbálni. 6n1p-vel kísérleteztem de most nincs 6k-s ellenem. Így viszont 4 darab másfeles van sorbakötve és rontja az összképet.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2018
Akkor most jön: mire "fussa"?
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 21, 2018
Az anyagi része? Nemrég adtam fel egy 16 ezres rendelést amit az idén még nem vettek fel. Innen sejtheted.
(#) pcmaster90 hozzászólása Dec 21, 2018
Egyből szerelmes lettem
GU81M - SE
(#) jani1987 hozzászólása Dec 22, 2018
Ha jól tudom egy csöves fázis fordítóra nem szokás kondit rakni. Viszont a katód ellenállásra ugyanaz a szabály mint az egyszerű trióda kapcsolásnál? Most az is megkavart hogy a táp terheletlenül 330 volt körül volt. Most meg 267. Jó mondjuk most szól de pár dolgot át kell méretezzek.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 23, 2018
Plusz kérdés: a pcl86 kifogja bírni a 13,92 voltot? Adott volt egy teljesítmény trafó amit visszatekertem erre az értékre. Minden letekerés után bevasaztam.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 24, 2018
A müszered nem ezt az értéket mutatja apropó honnan tudod hogy.mennyit csal a müszer ?
Csak halkan jegyezném meg amennyi ilyen müszer annyi érték amit fog mutatni.
Egyéb iránt meg a PCL nek tök mindegy hogy 13.82 vagy 14.05 volt ot kap
Inkább az áram felvételét nézd meg az többet elárul .
300mA környékény jár akkor rendben van.
(#) jani1987 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2018
Amit eddig mérni tudtam: primer oldalon 71mA-es áramot mértem. Szekunder oldalon a "derót" 0,4mm-es. Nincs előttem a táblázat hogy ez mennyi.
Következő: »»   2059 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem