Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2065 / 2208
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Még aztán felhhajtható a rács? Érdekes egy ötlet.
(#) csa7684 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Takarításhoz nem kell csavarhúzó
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Az biztos De egy kompresszorral bármikor belefújhatsz. De az az érzésem, óvni fogod még a szálóó portól is e becses darabot. Úgyláttam a multkori képeiden mintha Indel trafót láttam volna, vagy nem az? Vagy te tekerted őket?
(#) csa7684 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Jól láttad. Egyenlőre ez van, aztán ha hozzám vágnak valami jó vasat, tekerek magamnak. Egyébként nem is rossz a hangja.
(#) csa7684 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Nekem ez a végfok nem volt betervezve. Ez egy deszka modellen pihent évek óta. Unalmamba összeszedtem amim volt és összeraktam .
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Hát ez az. Azt a jó vasat nem nagyon górálják. Azért kérdeztem, mert én is nézegetem, meg a Hammondokat is. Mivel számomra egy pár ezektől jobb kimenő elérhetetlen így igencsak ezek valamelyikét fogom kipróbálni, aztán majd elválik megérte é vagy enyhe savanyú pofát vágok az első hang után.
(#) csa7684 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Nem fogsz csalódni.
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Van elég jó méllye? Bár zenétől függ, meg hangsugárzótól is. Nekem azt suttogták, hogy fojtónak jók de kimenőnek még a Hammond se. Mostmár csak ki próbálom ha kedvem támad csöveset kreálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) csa7684 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 13, 2019
Bőven elég! Beremeg az ajtó. Nekem a magasak is szép tisztán szólnak.
(#) mohinger hozzászólása Jan 14, 2019
Nemrég szóba került a csövek bemérése. Van, aki olyan szerencsés, hogy rendelkezik gyári csőmérővel, van, aki nem. De a gyári csőmérők is csak egy, a katalógusban megadott feszültségekkel mérik a csövet, statikusan. Több-kevesebb infó szerezhető a csőről, de mégsem minden.
Nekem sincs gyári csőmérőm, ezért a leggyakrabban használt csöveim miatt a hétvégén építettem egy deszkamodell erősítőt, amelyben a működés közbeni paramétereiket is tudom mérni az adott csöveknek. Először is megmérem a nyugalmi anódáramokat, majd generátorral és szkóppal folyamatosan a teljes kivezérlésig kihajtom az erősítőt, közben azt is figyelve, hogy a végcsövek mennyire futnak párhuzamosan. Majd teljes kivezérlésnél is megmérem az anódáramokat, illetve a segédrács áramokat. Gyakran már a szkóp ábrából látható teljes kivezérlésnél, hogy mennyire vannak párban a végcsövek. A gázosság is ellenőrizhető pár perc után, a vezérlőrács potenciáljának esetleges emelkedéséből.
Eddig a meglévő erősítőimmel teszteltem a csöveket, de miután egyszer sikerült kifognom pár vadonatúj, de zárlatos csövet, aminek az erősítő látta kárát, úgy döntöttem, hogy összerakok egy teszt-deszkamodellt.
Rögtön ki is próbáltam 3db 6p14p-t, amit összesen 200Ft-ért böngésztem a bolhapiacon és örömmel tapasztaltam, hogy 2 kitűnően muzsikál.
Kimenőtrafónak szimpla csöves rádió hálózatit használok, a teszteléshez pont megfelelnek. 9kOhm/8Ohm-ra jön ki az impedanciájuk.
Ezzel a kütyüvel le tudom tesztelni az ECC81/82/83, EL84/6P14P, ECL/PCL86-os csöveket.
Mellesleg szól is, de nem hallgatásra épült, így végül sem hangerőpoti, sem a bemenő RCA nincs bekötve, hisz úgyis a generátorral adom a jelet a bemenetekre.
Valamint nemcsak csöveket, de akár kimenőtrafót is tudok vele tesztelni
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Jan 14, 2019
Erről valami kapcsolási rajzot légy szíves tegyél fel, valamint a működés, működtetésről szöveget. Esetleg bővítési lehetőséget (ha belefér) nagyobb csövekhez (pl. 6L6, PL36, max. GU50-ig)
(#) mohinger válasza granpa hozzászólására (») Jan 15, 2019
Szia Kálmán!

Ez gyakorlatilag egy monó ECL/PCL86PP és egy EL84PP. A rajzukat mellékelem. A használatát fent leírtam, igazából ezt azért építettem, hogy ne a mindennapos használatú erősítőimet füstöltessem le a hibás csövekkel. Bővítési lehetőség a fent leírt csövekre nem igazán van, ahhoz másik panel, táp, kimenő kellene.
Sok újat biztosan nem mondtam a tapasztalt fórumtársaknak, inkább a kezdő csövesek, akik talán újat tanulhattak belőle.
Persze egy uTracerrel nem veszi fel a versenyt, de arra, amire nekem kell, hogy párba válogassak és lemérjek csöveket, tökéletesen megteszi.
(#) baldman81 hozzászólása Jan 16, 2019
Üdv mindenkinek!

Tisztelt fórumtársak azt szeretném megtudni hogy a 6P1 kínai elektroncsövet milyen orosz típussal tudnám helyettesíteni? Sajnos nem találok hozzá angol datasheet-et csak kínait. Én a 6P1P-EV (6П1П-ЕВ) típusra gondoltam. Működhet?
Egyébként egy gyári hibrid erősítőben kellene cserélni, típusa link:
http://www.sztereomagazin.hu/taga+harmony+hta25b+%E2%80%93+hibrid+s...o.html
Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) mohinger válasza baldman81 hozzászólására (») Jan 16, 2019
Jó lesz helyette. Még a kinézete is ugyanolyan.

Szerk: azóta egy angol diyaudio fórumon utána néztem, teljesen megegyeznek, az egyik hozzászóló kicserélte az övében és még hangra sem tapasztalt különbséget. Annyi a különbség, hogy az -EV katonai, hosszabb élettartamú. Pláne, ezeknél a kínai vackoknál biztosan sokkal többet fog bírni.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) baldman81 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 16, 2019
Üdv mohinger!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) baldman81 hozzászólása Jan 17, 2019
Üdv mindenkinek!

Tisztelt fórumtársak azt szeretném megtudni hogy a 6P1 kínai elektroncsövet milyen orosz típussal tudnám helyettesíteni? Sajnos nem találok hozzá angol datasheet-et csak kínait. Én a 6N1P (6Н1П) típusra gondoltam. Működhet?
Egyébként egy gyári hibrid erősítőben kellene cserélni, típusa link:
http://www.sztereomagazin.hu/taga+harmony+hta25b+%E2%80%93+hibrid+s...o.html
Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) moele válasza baldman81 hozzászólására (») Jan 17, 2019
Üdv ! Katalógus szerint .:
A ruggedized/extended ratings version of the tube is designated 6P1P-EV (Russian: 6П1П-ЕВ), roughly equivalent to the 6AQ5W. A Chinese-manufactured version of the tube also exists, labeled 6P1.
(#) Orbán József válasza moele hozzászólására (») Jan 17, 2019
Én csak azt nem értem, betűről betűre miért került ide a hsz újra ? Közben nyugtázva egy feleletet... Prellezik az egér...?
(#) moele válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 17, 2019
Én sem tudom, hogy miért kétszer van feltéve a kérdés ?
Katalógus szerint másoltam ki "baldman81"-nek.
Most látom, hogy az egyik helyen 6P1P-EV (Russian: 6П1П-ЕВ)
a másik helyen 6N1P (6Н1П) van kérdezve.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) Orbán József válasza moele hozzászólására (») Jan 17, 2019
Lehet. A két link nem egyforma, az egyiknek a tárgya egy erősítő a másiknak a honlap főoldala.
Szabad a gazda.
(#) CHZ hozzászólása Jan 18, 2019
Beállítottam a munkapontokat, méregettem is. Szinuszosan mérve 2x40W/ 8 Ohm a kivehető teljesítmény, mind két csatorna kivezérlése mellett. Mérés 10W teljesítményél történt. 6dB NFB nem okozott túllövést, így kompenzálni sem kellett. 12dB visszacsatolásnál keletkezik picike túllövés 20kHz négyszögön. Nem hajlamos a gerjedésre, visszacsatolás nélkül 20Hz-40kHz-nél esik az átvitele.
(#) CHZ hozzászólása Jan 18, 2019
Teljesen összeraktam, holnap jöhet a meghallgatása.
(#) mohinger hozzászólása Jan 18, 2019
Remélem, nem baj, ha picit offolok, de a témába vág...
Egy másik fórumon találtam...

Csövesek.jpg
    
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 18, 2019
Hogy bírod megállni holnapig? Gyönyörű színvonalas munka! Gratulálok!
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Jan 18, 2019
Mármint hogy itt a "viccesben"?
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019
Ó, megelőztek... A facén láttam, de már itt is feltették.
(#) binatone válasza CHZ hozzászólására (») Jan 18, 2019
Gyönyörű!
(#) tdi75 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 18, 2019
Nagyon szép lett. Látszik hogy nem sajnáltad rá sem az időt sem az energiádat. Megérte!
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 19, 2019
Köszönöm mindenki értékelését!
Este már nem akartam ingerelni a szomszédokat.
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Jan 19, 2019
Szép is, nem csak jó.
Örülök mindenki sikerének.
Nekem ha lassan is, de készül a csöves végfokom, bár az nem lesz ilyen szép.
Lesz majd kép róla.

Üdv!
Következő: »»   2065 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem