Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2087 / 2208
(#) ozpecs válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2019
Sőt még ha nem lenne sok párhuzamos cső, akkor akár szoktak olyat is csinálni, hogy áramkorlát, és akkor a bekapcsolási áram is korlátozva van
(#) Zenner hozzászólása Jún 23, 2019
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált.
Elsőkörben megnézem, mi a helyzet akkor, ha egy tekercsre kötöm az össze csövet.
Ha nem hoz kielégítő eredményt akkor marad a 2 tekercses felállás soros ellenállással.
A fűtés stabilizálás nagyon szimpatikus, viszont hely csak nagyon szűkösen lenne, de talán beletudom préselni. Ő lesz a menekülő terv
Diódákból anti-parallel kapcsolás kell, úgy megmarad az AC fűtés, de elég kényszer megoldás szaga van, annyira nem erőltetném.
(#) CIROKL válasza Zenner hozzászólására (») Jún 23, 2019
Bőven jó a soros ellenállás .
(#) galga válasza l48 hozzászólására (») Jún 23, 2019
Építsd meg a Marshall TMB-t. Én 6p14p és 6n2p orosz csövekkel építettem anno, egyenirányító cső, helyett greatz-el. 2 csatornás és nagyok jó a hangja. A csőszegecses turett helyett nyák-ot csináltam neki. Trafó ügyben keresd "Fleta" fórumtársat. Marshall TMB
(#) Condy válasza galga hozzászólására (») Jún 23, 2019
És milyen a TMB hangja, dinamikája?
Én most görcsölök egy PP EL84 véggel, ami előtt egy klasszikus Fender előfok van.
A hangzás rendben, de a dinamika az nulla. Legalábbis a JCM800 klónhoz mérten.
Elképzelésem sincs, hogy mi okozza a dinamika hiányt. Nincs valami ötleted?
(#) Zenner válasza Zenner hozzászólására (») Jún 23, 2019
Megmértem egy másik multival is. A szerint minden rendben, mert 6,3 V van a csöveken.
Amivel először mértem a magasabb feszültséget az alapból is 0,4 V-al magasabbat mutat a nullánál, úgy, hogy a mérő tüskék a levegőben vannak. Érdekes dolog, ilyenkor mi van?
(#) galga válasza Condy hozzászólására (») Jún 23, 2019
Én 3 példányban utánépítettem a TMB-t, de nekem nem volt gondom a dinamikával, serm a hanggal. Nem Budapest rádió kimenőtrafóban kell gondolkozni. A JCM800 klónomba is tekertettem a trafókat hozzáértővel. A hangszóró is jelentős, mert vannak a kereskedelemben ilyen 80-85dB-s szórók. 98-100dB az már kezd szólni is.
https://www.youtube.com/watch?v=HDhsikuE6ac
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) galga válasza Condy hozzászólására (») Jún 23, 2019
Ha hálózati vasra tekerted a kimenőt sem ideális. Érdemesebb toroid, vagy hipersil magvakkal próbálkozni. A hangszóró pedig nagyon meghatározó, mert lehet kapni
"rockwood" és egyéb 300W-os klozettet 85dB-vel, amire nagyon durván ráver még egy RFT L3401 szóró is a maga 103dB jével....
(#) Condy válasza galga hozzászólására (») Jún 23, 2019
Évekkel ezelőtt egy BEAG AEX250-et gyúrtam át JCM800-ra, majd úgy három éve egy Peavey Windsor volt az átalakítás alanya. Soha rosszabb hangot és erőt. Pedig a Peavey csöppnyi kimenője láttán semmi jóra nem számítottam. Ennek ellenére állja a sarat a BEAG-gal szemben, de nem kell szégyenkezni gyári Plexi ellenében sem.
Egyébként Celestion G12 T100-at használok tesztelésre, de rendelkezésre áll Vintage 60 láda is.
Az eredeti problémához visszatérve, nem tudok rájönni miért tűnt el a dinamika. Ebben a tekintetben az 50 éves Regent MV3 bajnok vele szemben.
(#) l48 válasza galga hozzászólására (») Jún 23, 2019
Köszönöm a segitséged! Van hozzá mindenem!
Ha elkészültem bemutatom.
üdv Gyula
(#) (Felhasználó 116638) válasza Zenner hozzászólására (») Jún 23, 2019
Valamelyik multimétered hibás.
Az hogy melyik, neked kell tudnod, ellenőrizned.
A hibásat javítsd meg, vagy selejtezd.
10V alatti mérésnél 0,4V pontatlanság-még hobbi szinten is-megengedhetetlen.
(#) Zenner válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 23, 2019
Igen, ezt magam is sejtettem. Bízom a régi ketyerémben. Kb 10 éve használom. Az 6,3V-ot mutatott.
(#) gzu válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 24, 2019
Bocs, teljesen igazad van. Elfelejtettem, hogy ez egyenáramú fűtésre érvényes.
(#) spirik hozzászólása Júl 1, 2019
Szia mindenki.van egy orosz csövem amin СГ 4 C van rajta ,szeretném tudni milyen cső.Köszönöm .
(#) granpa válasza spirik hozzászólására (») Júl 1, 2019
Stabilizátorcső. Ha beírod a keresőbe, mindent megtudhatsz róla. (Cirillel, mert azt is érti a Google) Kb. 150-155 v-ra stabilizál, ~6-30 mA.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) spirik válasza granpa hozzászólására (») Júl 1, 2019
Szia köszönöm szépen.ha jól sejtem rakhatom a ez 81 után.
(#) granpa válasza spirik hozzászólására (») Júl 1, 2019
Ha nem kell neki 180 V-nál többről működnie. (Vagy megfelelő kapcsolással többről is megy.)
(#) spirik válasza granpa hozzászólására (») Júl 1, 2019
Köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 1, 2019
Kutya-macska-csöves erősítő vadhajtást eltávolítottuk.
(#) Orbán József hozzászólása Júl 3, 2019
Üdv!
Félvezetős és csöves erősítős témában a veszteségünk:
Ágoston Lajos
Ma távozott közülünk.
Isten nyugosztalja, köszönet a munkásságáért.

Ágoston.jpg
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2019
Nyugodjon Békében, igazi régi vágású szakember volt!
(#) djcaveman hozzászólása Júl 3, 2019
Nyugodjon békében...
(#) pechman8 hozzászólása Júl 3, 2019
"Eistein képes volt a felszín mögé látni. Nem engedett a józan ész csábításának, amelynek értelmében a dolgoknak olyanoknak kell lennie amilyennek látszanak. Volt bátorsága, hogy olyan gondolatokat mondjon ki amelyek mások szemében abszurdnak tűntek."
Stephen Hawking (Rövid válaszok nagy kérdésekre c. könyv, 205.oldal)

Ágoston Lajosban is meg volt ez a képesség...
Én ezért tiszteltem Őt.
(#) TAttila77 válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2019
Szia Józsi.
Valamikor mikor még a szakmám tanúltam a 90-es évek elején, tán még az első erősítő(i)m egyébb audió elektronikáim megépítéséhez az ő Hobbielektronikás, Rádiótechnikás cikkei adtak ihletet. De szerintem sokan vagyunk így. Nélküle a hifi világ is üresebb lesz, hiányozni fognak cikkei, írásai.
A legendák örökké élnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
(#) Gafly válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 3, 2019
Mindig terveben volt, hogy egyszer elmegyek.
Már hozzá sem.
(#) mek-elek válasza Andrei1181 hozzászólására (») Júl 6, 2019
Kedves Andrei!
Nem a mutogatással van a gond, hanem annak helyével.
(#) FerencziJ hozzászólása Júl 10, 2019
Hamarosan elkészül.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 11, 2019
Sziasztok!
A hálózati trafót hol célszerübb elhelyezni? A csövek közelében, vagy az alkatrész oldalon? Mire van nagyobb hatással a szórása?
(#) Ge Lee válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 12, 2019
Két megoldás.
(#) (Felhasználó 116638) válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 12, 2019
A legjobban a kimenőtrafók, és a csövek érzékenyek a hálózati trafó szórt mágneses terére.
Megfelelő elhelyezés esetén ez nem okoz gondot, illetve minimális szinten tartható.
Tehát erre fordíts figyelmet.(Elhelyezés módja, árnyékolás, a bemenetek lehető legtávolabbi elhelyezése a hálózati trafótól, ne legyen mellette futó jelvezeték stb)
Tanulmányozz szakirodalmakat.(Pl:Morgan Jones könyvek stb.)

Building Valve Amplifiers
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2019
Következő: »»   2087 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem