Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2090 / 2208
(#) FerencziJ hozzászólása Júl 22, 2019
Folytatás, És gyönyörűen szól
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 22, 2019
Na akkor meséld csak el szépen nekem, mit műveltél hogy "meglőn a világosság"és meggyógyúlt? mostmá kíváncsi vagyok nagyon ha már ennyit írtunk itt. Azt látom, hogy amit beszéltem barna kondikat kihajítottad. De szerintem nem hinném, hogy ettől javúlt meg.
Amúgy örűlök neki hogy megcsináltad végűl.
/ Most hogy látom a képeket utólag ide írom neked. Jó lenne, ha az anódtápot késleltetnéd véglegesítve, így a csöveid tovább bírják majd./
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2019
(#) FerencziJ hozzászólása Júl 22, 2019
Mint ahogyan ajánlottátok, kikötöttem a trafóról az UL vezetékeket és a segédrácsot az adott 100R-os ellenálláson keresztül anódra kötöttem. Megvizsgáltam több hasonló kapcsolást és nagyon sokat így oldottak meg, max az ellenállás értékén még lehet módosítani. Viszont mint ahogyan ajánlottad egy késleltetőt az anódtápnak készítek.

UI: Minden közreműködőnek jövök egy nagy sörrel, borral, akármivel amit szeret!
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 22, 2019
Nem piálok lehet a többiek elfogadják de köszi. Most akkor nem ultralineárban van végűl?
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 22, 2019
Nem sajnos, úgy valami miatt nem működött
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 22, 2019
Akkor azt kell mondjam (írjam) ami miatt elejétől fogva sanda gyanúm volt, hogy a kimenőid, de legalábbis az egyik biztos hogy rosz. A torz szinuszod amit láttam az alapján rögtön gondoltam a trafódra. Valami nagyon el van benne rontva, de el van kötve az biztos. Nézd majd át, mert okoz majd még csodákat lehet.
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 22, 2019
A javaslataitok alapján holnap megvizsgálom a trafót, kipróbálom Cinema által javasolt módon. Megmérem multival, majd a jelalakot megnézem szkóppal, talán fény derül a turpisságra.
(#) TAttila77 hozzászólása Júl 23, 2019
Üdv. mindenkinek.
Egy kis érdekesség. A minap hoztak hozzám egy Fendernek mondott 50W-os csöves gitár fejet, ügyfelem elmondása szerint halk és torz. Nem sok kedvem volt eddig hozzá, egy hete már tettem vettem jobbra-balra,mert gyanakodva néztem valami őrűletes dolog alkozhat benne, aztán ma megerőltettem magam és nekiestem. Szetkaptam és az alábbinál is borzasztóbb látvány tárúlt elém. EL34-ekkel van a vége, meghajtás ECC83, egy másik csatorna pedig ECC81-et rejtett az árnyékoló alatt. Hét órámba kerűlt mire valami kinézete lett és normális hangot tudtam kicsikarni belőle. Sasszi valami horganyzott, trafóknál flexel ki vagdalt förmedvény. Majdnem teljesen újra kellett építenem, a kisjelű fokozata ki volt barmolva teljesen. A delikvens basszusgitárra használja.
Hát ilyen is van, bearanyozta a napomat. Mellesleg Fenderben sosem láttam még EL34-eket. 6L6-okat annál többet.
További szép napot mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 23, 2019
Innen szép nyerni.
Idézet:
„Fendernek mondott”

Mellesleg direkt megszámoltam, legalább 83.5 alkalommal fordult meg sírjában ezt látva Clarence Leonidas (nyugodj békében, Leo mester ).
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2019
Ilyen gyalázatos tákolmány ritkán látok. Már a szimmetrikus (ha az) lila kimenők írógéppel németűl felíratozva... De most szól. 80mA-t kínáltam az EL-eknek, had szokják a delejt.
De ilyet te, hogy EL34-et dugni “fenderbe”?! Úr isten. (Bár minden lyukba dugó kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) FerencziJ hozzászólása Júl 25, 2019
Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek egy kapcsolási rajza anódtáp késleltetéshez? Megköszönném ha küldenétek egy bevált kapcsolást.

üdv: fj
(#) tdi75 válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 25, 2019
Szia! szerintem szerezz be egy erre alkalmas tápot. Én is mostanság szereztem be.
EMG 1832/C
Stabilizált táp kb 150-300 voltig 150 ma terhelhetőséggel.
Nekem a C1, C2, C3, C4, C8 kondikat kellett cserélni, mert féltem hogy már ki vannak száradva.
Talán ma már be tudom üzemelni. De eddig csak jókat hallottam a tápról.
Ugyan a rajzon EL84-es csövekkel van, de készült belőle olyan is amiben EBL21-es csövek az áteresztőcsövek. Icipici eltérés van a két csövezés kapcsolása között, de alapvetően ugyanaz. Keress rá fent van az is. Ja még valami. Az előlapon a fesz beosztás nem egészen pontos, ellenőrizni kell műszerrel.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2019
(#) FerencziJ válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 25, 2019
Köszönöm, 420V-os DC tápom van, ezt akarom késleltetni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 25, 2019
Félreértetted a dolgot.
Nem tápegységre van szüksége, hanem egy csöves erősítő anódtápját szeretné késleltetve kapcsolni.
(Aminek a rajzaival egyébként tele van a net,és az ezzel foglalkozó fórumok. kb:5 perc keresés, és ömlenek a találatok, kész design-ok. Persze egyszerűbb ha megkeresi nekünk valaki más...)
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 25, 2019
Helló. És egy 555-el csináltam olyan egy perces talán. Van rá kalkulátor keress rá a neten.
(#) tdi75 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 25, 2019
Ezer bocsi! Nem olvastam végig. Már látom. Figyelmetlen voltam.
(#) spirik hozzászólása Júl 25, 2019
Szia mindenki. Toroid lágy indító, tudok használni erositohoz?
(#) FerencziJ válasza spirik hozzászólására (») Júl 25, 2019
Szia!

Igen, én egy 600W-os toroid trafó elé kötöttem (2.0-ás VF2), teljesen jó. Ajánlom az alkalmazását.

üdv: fj
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza spirik hozzászólására (») Júl 25, 2019
Hát, ha az van az erősítődben, akkor igen.
Gyakorlatilag megválaszoltad magadnak a kérdésed
(#) spirik válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 25, 2019
Köszönöm.
(#) spirik válasza FerencziJ hozzászólására (») Júl 25, 2019
Köszönöm.
(#) pechman8 hozzászólása Júl 26, 2019
Tisztelt fórumozók.
Nvcs-t nem használok jelenleg.
A kimenőről azért nem mert így az egyik ágat a földre kellene kötni. Nálam földfüggetlen és meghallgattam földre kötve és rosszabb, hallhatóan. Ez felejtős.
Helyi visszacsatolást sem, eltávolítva a katódkondenzátort azért nem mert nő a cső belső ellenállása ez a magas hangokat teheti aránytalanul hangossá....
De van még egy: A végcső anódjáról megfelelően méretezett ellenállással, az előtte lévő cső anódellenállásával, vissza a végcső rácsára.
Próbálta ezt valaki?
Van tapasztalata erről valakinek?
A netet kutatva nem megszokott megoldás... nem találok példákat rá, ez gyanús. Vajon miért?
Ebben kérnék segítséget.
Egy ábra a kérdésről:

anod nvcs.jpg
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza pechman8 hozzászólására (») Júl 27, 2019
Ezen a fórumon már megválaszolták a kérdésed.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2019
(#) TAttila77 hozzászólása Júl 27, 2019
Üdvözletem mindenkinek ebben a hőségben.
Elkészült egy újabb végfokom ami Tim De Paravicini EAR859 névre hallgat általam utánépítve és kicsit más szokatlan kinézetet adva neki. A végfok teljesen zárt felűlről, ventilátoros hűtés (halk járású) gondoskodik a csövek hűtéséről, a levegőt alól szívja be a végfok panel elejénél a hangerő szabályzás alatt. Két fokozatú késleltetés gondoskodik a csövek kíméléséről. Ezen projectemről korábban már írtam tavasszal, akkor itt feltettem, különösebb magyarázatot nem fűzök most hozzá, gondolom sokan ismeritek (remélhetőleg). Annyit azért csak megírok, hogy eredetileg egy jobbacska 300b párossal szerettem volna csinálni valamit, de egyik közeli helyi ismerősöm hooszasan, de csak lebeszélt róla. Hát ezt megépítve nem bántam meg. Ez a kiegyenlített trióda üzemmód kapcsolás hihetetlen nagy torzítás mentes teljesítményt produkál ezekből a csövekből SE létére. Én PCC88-ak helyett E80CC-ket alkalmaztam amitől még szebb, dinamikusabb hangja lett. Nyákrajzot sajnos egyik panelről sem tudok már feltenni, mert laptop és merevlemez halál miatt odavesztek a dolgaim, kedvem még nem adódott,hogy újra meg tervezem azokat. A kimenők még ideiglenesen lettek elhelyezve, amin még majd változtatni fogok az, hogy az anódsapkák és kimenők közti vezetéket kicserélem tömör, vagy ezüst vezetékre mert jót tesz a basszusoknak. A doboz váza alumínium kettes lemez és zárt szelvény bronz barnára porfestve, eleje, oldalai tölgyfa burkolatot kaptak. Sajnálom, hogy a Csabai találkozóra nem készűlt el és nem tudtam megmutatni.
Jó nézelődést Attila.
Íme néhány kép:
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2019
(#) ludus válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 27, 2019
Szia!
Milyen kimenőket használsz? Ha nem gyári a szorító kereteket honnan rendelted?
(#) TAttila77 válasza ludus hozzászólására (») Júl 27, 2019
Azok a kimenők valami 100V-os nagy teljesítményű illesztőtrafók voltak. Eleve rajtuk voltak már.
(#) jampi hozzászólása Júl 28, 2019
Üdv!
A hálózati trafóról,fűtő tekercsről 7,2 voltot mérek, hogy lehet csökkenteni 6.3V-ra hogy ne a trafót kelljen megbontani. Ellenállással lehetséges?
(#) TAttila77 válasza jampi hozzászólására (») Júl 28, 2019
Az ellenállást nem igazán preferálom. Egy soros kondi sokkal jobb. Ha a hálózati trafód 220V-os és nem mai korunk tekervénye, akkor egyértelmű miért ennyi. Mivel régen 220V volt a hálózat. Manapság meg nemkizárt a 245V is. Mérj primert is! Nem árt tisztában lenni mit is akasztasz rá. Kicsit csökkentheted dlejt 6,3-ra, ha a primerrel sorba kötsz egy normális x2-es hibátlan pár száz nanót, ez jobb mint ha pár vattos néhány ohmos ellenállás lenne ami melegedne. Ki kell játszani a kondi értékét, mert full terhelés alatt kell csinálni. Vigyázz az élő hálózati feszültséggel. Ha van, használj leválasztó trafót míg piszkálod. Remélem segítettem. már több régi ketyerét így javítottam meg. tökéletesen üzemelnek.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) gkari válasza jampi hozzászólására (») Júl 28, 2019
Mindenekelőtt azt vizsgálnám, hogy a teljes terheléssel (anód-, és segédrács-áramokkal is!)mennyi a feszej, lehet, hogy nincs is szükség korrekcióra?
(#) gzu válasza TAttila77 hozzászólására (») Júl 28, 2019
Hogyan lehetséges feszültséget ejteni egy soros kondenzátorral?
Következő: »»   2090 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem