Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2138 / 2208
(#) djhans hozzászólása Nov 15, 2019
Újabb fióktakarító projekt keretében ismét készül egy PCL86 SE. Találtam egy pofás alu dobozt, így kezdődött az egész... Aztán van két RFT Capri kimenőm ami nem olyan pici mint a TV kimenők és ráadásul osztottan tekert. Gyorsan tekertem SU48b vasra egy hálótrafót. Olyan kis mini erősítő lesz, igazi piccolo. 14x17 cm a doboz mindössze. Csövek ki lesznek bújtatva. Majd a jövő héten lesznek képek.
(#) csa7684 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 15, 2019
Nem is tudsz! Ahhoz valamit fel kéne mutatni nem csak hegyi beszédet tartani.
(#) sandor1632 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 15, 2019
Butaságot mondasz..

Egyféle ellenállás típussal nem tudsz jó hangú erősítőt csinálni azt garantálom.
Bárki aki épített már erősítőt ezt megtapasztalhatta.

Nagyon sok múlik az egyes pozíciók alkatrész minőségén, valamint hogy az alkatrészek összhangja mennyire fülbarát. Nemigen látsz olyan erősítőt, amiben minden pozícióban ugyanolyan kondenzátor van, nem véletlenül, mivel pl nincs univerzális kondenzátor, ami minden pozícióban hozza azt a hangminőséget, mint pl egy azonos értékű más gyártmányú.

Korábban én is így álltam hozzá mint Te, de a kísérleteim azt igazolták, hogy bizony szükséges többféle ellenállás kondenzátor, vezeték, dióda miegymás használata, és ezeket nem elég találomra ide oda betenni, drasztikus változást tud hozni egy kis kísérletezés.

Írásommal nem kötözködni akartam, csak azzal amit írsz félrevezeted azt akiben van hajlandóság kipróbálni egy két ellenállás kondenzátor típust.
(#) MacGiver válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 15, 2019
Idézet:
„Butaságot mondasz..”
Te is. Mert akár össze is jöhet...A piactérre sok úton el lehet jutni.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Nov 16, 2019
Elkészült a második, ez már két csöves erősítőm "deszkamodelen" meglepően jó szól meg vagyok ezzel is elégedve. Ezuton megköszönöm "sutemenyx" segítségét.Bátran ajánlom minden kezdőnek.
(#) Gafly válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Ezután jön a dobozolás.
A kimenő trafó szekunder oldalát én nem hagynám lebegni.
Az ECC83 másik fele sztereó másik oldalát fogja alkotni? Ha nem, akkor azok se lebegjenek bekötetlenül...
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nem lebeg az, a hangszóró rövidre zárja.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2019
Testhez képest de.
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2019
És éppen az a jó benne. Független a szekunder az égvilágon mindentől. Miért akarod a kimenő kapacitív áramát a földbe vezetni? Nem SMPS táp ez...
Nálam csak addig volt a földre kötve amíg a PC-vel méregettem, de határozottan nem tett jót a hangjának.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nézzed csak mit csinálok? Mindjárt én is lebegek. Csodákat fogok ettől várni és kenyér meghajtású tekercselővel kivitelezem. Szurkolj. Készülnek az új kimenőim.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) Gery78 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nagyon szép lesz, küldök Neked kenyeret, hogy legyen kraft a tekercselőgépben.
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Csak kemencében sült lehet!!!!
(#) 13_Balu50 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2019
Igen, sztereóban szeretném majd, és az ECC83 másik fele is lesz használva, de előbb kell egy jó nyákot készítenem hozzá, mert ez így csak próba volt.
(#) 13_Balu50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2019
Igen, természetesen volt rajta egy hangláda, de az 5m-el arrébb volt.
(#) mayky válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Miért megy vissza a huzal a másik oldalra ?
(#) TAttila77 válasza mayky hozzászólására (») Nov 16, 2019
Írok privátot és ott elmondom
(#) Ge Lee válasza mayky hozzászólására (») Nov 16, 2019
Ha már huzal. Életemben nem tekertem még kimenőt ezért kérdeznék. Józan paraszti eszem azt súgná, hogy egy tekercs folytonos legyen. Értem ez alatt azt, hogy elkezdi az ember a primer alsó osztásával. Elindul a cséve bal oldaláról és halad jobbra. Lesz belőle mondjuk 3 sor, tehát ugyanúgy a jobb oldalon lesz a vége. Utána jön egy szekunder, majd a következő réteg primer.
Na ennek a következő réteg primernek úgy kellene indulni (szerintem), illetve ott kellene folytatódni ahol az alsó réteg abbamaradt, azaz nem a cséve bal szélén hanem a jobb szélén kellene kezdeni, és haladni a bal széle felé. Tehát a forgásirány marad, csak a tekercselési irány változik, jobbról balra.
Ehhez képest láttam olyat ahol ez pont fordítva van, tehát hiába végeztek a jobb oldalon, a következő réteget ugyanúgy balról kezdték és nem jobbról. Mit nem értek? Vagy mitől lesz jobb rosszabb egyik vagy másik megoldás?
(#) mayky válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2019
Sajnos sok kísérletezéssel lehet valami jót alkotni.
(#) Ge Lee válasza mayky hozzászólására (») Nov 16, 2019
Azt értem, de akkor most melyik? Folytatólagos legyen, vagy minden osztás balról induljon (szerintem az eleve nem jó)? Mezei SE kimenőről van szó, semmi PP-hez szükséges egyéb kacifántosság.
(#) Ikka56 válasza mayky hozzászólására (») Nov 16, 2019
Ez így igaz!
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2019
A kapcsolási rajzon szereplő ECC83 cső 3 lába és a test közötti 560R ellenállással sorba kötöttem egy multit 200mA állásban, de csak 0,8mA mérek nem kevés ez, az adatlap szerint 8mA-nek kellene lennie ?
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2019
Közben megadtam magamnak a választ. Páros sorok kellenek egy rétegen belül, és akkor fel sem merül az említett probléma, hiszen minden réteg egy oldalon fog kezdődni és végződni is.
(#) Ge Lee válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nem, az éppen pont jó. Az adatlapon nem hiszem hogy lenne olyan érték hogy annak mennyinek kell lennie, inkább olyan van, hogy mennyi lehet maximum. Sorba meg ne köss vele semmit, eleve semmi szükség rá. Feszültséget mérsz az 560 ohmon, és a feszültség érték meg az ellenállás hányadosából (I=U/R) ki tudod számolni hogy mekkora áram folyik rajta.
Az enyémben a sztereó meghajtó fokozat (4db trióda) éppen 3mA-t eszik kb. ugyanakkora tápfeszből.
(#) 13_Balu50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2019
OKé, köszi nem akartam számolgatni, de legközelebb megteszem.
(#) Cinema válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Az ECC83 cső 8mA-es katódáramnál kidurranhat. A normál üzemi árama kb. 1-1,2mA, persze munkapont-beállítástól függően.

Üdv!
(#) Cinema válasza csa7684 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Csöves RIAA+vonalerősítő, csöves stabil táppal:
Azonos minőségű ellenállások és kondenzátorok, ez utóbbiak mind MKP4 Wima, a tápkört leszámítva.
Nagyszerűen szól, nem mérem máshoz, műszeresen mérve és fülre is kitűnő.

Üdv!
(#) ronin75 válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nehogy màsok is megtudjàk a nagy tekercselő titkot.
(#) TAttila77 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Egyirányú tekercselés. Ennyi. Az hogy mi lesz a végén, a fülem meghallja Félkész dologról nem szokásom írogatni. Najd nyugtával...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) Gery78 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nyugi van, Attila majd elmondja, ha készen van vele. Eddig is beszámolt a tapasztalatairól.
(#) sturbi válasza Cinema hozzászólására (») Nov 16, 2019
Nem tud ott 8 mA folydogálni, mert 120 K van az anódban, az megfojtja az áramot. 270 V/120000 ohm=0,00225 A (2,25 mA), ez mindennek a teteje, ha a csövet egy darab dróttal helyettesítjük.
Következő: »»   2138 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem