Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2150 / 2208
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 9, 2019
Anno a audiodiyers fórumon is volt egy eretnek kapcsolás. Állítólag jól is szólt. És FET hajtotta meg a 300B-t.
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Dec 9, 2019
Azt írja hogy a GU anódárama elérheti a 100mA-t is , gondolom ez teljes kivezérlésre vonatkozik .
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Akkor a fojtótekercsen 200 mA folyik (együtemű, sztereo erősítőről van szó gondolom, kivezérlés nem érdekes), kell 0,25 mm légrés (0,1 mm-es papírral jó lesz, csak nem kell összekalapálni). Fojtótekrencről nem ír?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Dec 9, 2019
Megnéztem .
Legalább 5H ,de a tizede is több a semminél , min. 0,3-as dróttal legyen tekerve és legalább 0,2-es légrés .
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Na, akkor megvan minden infó. Akár egy kész hálótrafót is tehetsz oda, ha légrésesre be lehet lemezelni, és 0,3-as a primer rajta (akkor nem kell tekerni).
(#) Mócsing hozzászólása Dec 9, 2019
Csak az a baj hogy az olyan hálózati trafó amelyik primerje megfelel a kritériumoknak jóval nagyobb mint ez .Azért körülnézek a padláson .
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 9, 2019
Ha van 0,25-0,35 huzalod, azzal faszán teletekered, príma lesz. Nem kell menet- menet mellé, de nagyon vadul sem (mert akkor nagy helyet foglal). 4 Hy körül meg lesz, az már jó (3 is).
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Dec 10, 2019
Köszönöm. Feszültségkétszerező egyenirányítás, schottky diódával, R-C szűrést követően, LR8N IC +IRF740 FET.
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Dec 10, 2019
Látom a vonali hibrid mellett van még hely, oda lesz még a phono fokozat, vagy csak a bemenet van megírva külső korrektorhoz? Esetleg a bemenetek és a kimenet között lévő IC-vel van a phono, vagy ez a bemenet válsztáshoz kell ott?
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2019
Még nem döntöttem el, lehet, hogy ebbe DAC kerül.
Az IC relék vezérlését látja el ULN2803.
(#) TAttila77 hozzászólása Dec 10, 2019
Megjöttek az Alps potmétereim. Szerte szét is kaptam izibe az egyiket, bele tekintettem a lelki világába. Hát egyáltalán nem vagyok hasra esve tőle, ettől már sokkal jobb potit is láttam.
(#) ozpecs válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 10, 2019
Én ugyanígy jártam megvigasztaltak, hogy attól, hogy sima kanalas leszedője van (még a régi teslákban használtakban is grafitpogácsás, meg az első sorozatu vidikben is) attól az még jó mert jó az együttfutása stb, a régi teslákra sok esetben 2 dB-t adtak meg de jobb volt sokszor..
(#) Mócsing hozzászólása Dec 10, 2019
Az enyémek is megjöttek .
Négy kivezetésesek a fiziológiai szabályzás miatt ,és jackley van bennük .
(#) TAttila77 válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 10, 2019
Majd elválik mikor lesz kontakthibás. Annak nem örűlök, hogy nem teljesen zárt. Még így a kosz simán bele jut.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 10, 2019
Nem rosszak ezek még ha nem is eredeti. Több párhuzamos leszedője van, tengely nem lóg, fel lehetne emelni vele az erősítőt.
(#) djhans válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 10, 2019
Szerintem a régiek közül a Preh gyártmányú grafit leszedős a legjobb.
(#) ozpecs válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2019
Meglepő módon sok Tesla készülékben olyanok voltak pl magnókban lemezjátszókban amig el nem kezdték gyártani ők is.
(#) Mócsing hozzászólása Dec 10, 2019
Kíváncsi voltam milyen az együtt futása az 50 ks jackleys potméternek és megmértem mind a 22 fokozatban .
Egyik "csatorna" 52,8 k a másik 52,9 k , az eltérés 0 és 0,1 % között mozog .
(#) djhans válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 10, 2019
AE-211 készülékben is ilyenek voltak a kettős potik.
(#) mnyugger válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 10, 2019
Kérhetek linket?
(#) 6C4C válasza CHZ hozzászólására (») Dec 10, 2019
Grat!
Csodaszép mint minden projekted!
De, ha jól látom van benne egy SSR azt én messze elkerülném hangfrekvenciás készülékben
További sok sikert MINDEN JÓT!
Üdvözlettel:
6C4C
(#) CHZ válasza 6C4C hozzászólására (») Dec 10, 2019
Köszönöm! Én is bizonytalan vagyok.., ezért mellette van normál relé is, ha zavart termel, mellette lévő csatira kell csak átkötnöm a vezérlést.
(#) csa7684 válasza Cinema hozzászólására (») Dec 10, 2019
Főleg ha az előző fokozatnak a kimenetén már van csatoló kondi. Minek is kettő?
(#) mek-elek válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 10, 2019
Erre a potira Karesz beszélt rá a legjobban, ami hatott is rám, az pedig, hogy nem szén, hanem MO.
Hát bizony hallani is a hangján. Azóta ezt használom. Persze, ha valaki a tompább hangzást keresi, akkor nem szóltam.
(#) DaviS válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 10, 2019
Ezek kínai hamisítványok, az Alps soha nem gyártott ilyen típust RH2702. Persze ár érték arányban nagyon jó vétel így is.
(#) TAttila77 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 10, 2019
Én a Conradtól rendeltem, mert nem bíztam az ebay-ben. Amúgy a kialakításán, alkatrészei megmunkálásán látni, hogy nem elnagyolt durva sorját hagyott összecsapott lom. nagyon bízok benne.
(#) TAttila77 válasza DaviS hozzászólására (») Dec 10, 2019
Üdv. Na pontosan e miatt kaptam szét az enyémeket amint megjött és nagyrészt megnyugtatott a látvány.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2019
(#) Mócsing válasza DaviS hozzászólására (») Dec 10, 2019
Egy világ dőlt bennem össze .
Kínából hamisítványt kapni ?
(#) mek-elek válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 10, 2019
Én kényelem miatt veszem ott. Jobbára 10K-s szokott raktáron lenni. Manapság sok mindent más országokban gyártanak. A Jisk matracom, és a Jantzen kondik lengyelből jönnek. Mondják, amit Ausztriába kapni azokban jobb a szivacs, a kondiról meg lejön a felirat fólia. Az előbbi eddigi életem legjobb matraca, a kondikat meg lenyomva forrasztom be, bár most kénytelen leszek megemelni, így celluxozva lesz. Lényeg a hangja.
Következő: »»   2150 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem