Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   125 / 254
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia Sooty!

Ki fogom próbálni, kösz! Legalább egyszerűsödik a kezelése, ismerve a beállítás menetét már a Mule_v1 verzódból.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Kissé átalakított mule 1-en próbáltam ki...
(#) Zoli_bácsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Ez milyen folyadék? Amiben ilyen szépen leoldódott a piros festék.

Köszi!
(#) sooty válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Meleg víz... és nem árt a csőnek.
(#) sooty válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
És tessék a szép fekete egycsövű programja:
(#) Zoli_bácsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Te egy isten vagy! Köszi. Na így fog tetszeni a kijelzés, igazán. "Fekete egycsövű" Találó...
(#) Honki válasza sooty hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Ez tuti tipp! Én is így mostam le
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia! A Mule v2-es cikkben látható nyákokra, hogyan készítetted a forrasztásgátlót? Méghozzá feketét...
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
A cikkben lévő fekete és a később készült panelek is gyári panelek. A technológiáról H2opok mester tud felvilágosítást adni. Én a csupasz proto-t készítettem.
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Köszi! Gondoltam, hogy valami extra, mert a zöld forrasztásgátlót is nehéz beszerezni
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Van még órapanelem fekete maszkkal...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Köszi! Csak érdekelt volna. Nekem zöld lesz rajta :whistle:
(#) Csupasz hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok
Valaki fel tudná dobni Vicsys mester azt a kapcsolását, ahol a DCF vételjelző LED-et egy tranya kapcsolja?
Nem találom....
Üdv:
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia! Erre gondoltál?

szerk: igaz ez glimmet kapcsol, de LEDdel is ugyanez, csak persze nem nagyfeszre kapcsolva.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia
Sajnos nem, hanem arra, amelyik a DCF vevő dobozába van építve, hogy ne terhelje be a modult.Az nincs meg véletlenül?
Kösz
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Sajnos akkor nem tudom melyikre gondolsz. Nekem soros 100 Ohmmal van a modulon a LED, de tranyó nincs.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Akkor marad nekem is ez a megoldás...
Üdv:
(#) sooty válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia, ha nem az órába teszed a ledet, hanem a modul dobozába, attól a kapcsolás ugyanaz, a dcf vevő kimenetét nem kell beterhelni a leddel, ezért megy rá a két ellenállás és a tranzisztor ugyanúgy mint az overkillben, célszerű kisebb feszültségű npn tranzisztort használni (pl. bc547) . A tápot a soros 100 ohm (nem a led, hanem a dcf modul tápjában lévő ellenállás) elé kötöd be, vagy odaviszed egy külön szálon. Az is elképzelhető, hogy nem is terhel be számottevően a led, akkor nem kell a tranyó. (Nekem 2 moduom van mind a kettő máshogy viselkedik, más-más idöpontban szereztem be őket)
(#) Csupasz válasza sooty hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Köszönöm,így már értem Üdv: Zoli
(#) halasizs hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok! Segítsetek nekem néha előfordul olyan az órával, hogy megbolondul villognak a számok sípol az ébresztés. Csak táp kihúzással vissza dugásával oldódik meg a probléma. Azt vettem észre ha a DCF vevő nincs rádugva akkor nincsen ilyen probléma. Mi lehet a probléma?
(#) sooty válasza halasizs hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szia, nem a dcf vevő szed fel valami zavart, vagy terheli meg a tápot, aitől bizonytalanná válik az óra? A járulékos kondikat és a soros ellenállást beépítetted a dcf vevőhöz?
(#) Hp41C válasza halasizs hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szia!
Az óra akkor kezd el villogni, ha a bekapcsolás, táp megérkezése után nem tud érvényes időt kiolvasni az RTC ből. Az ébresztési adatok is az RTC -ben vannak eltárolva. Ha az RTC eleme már nem ad elég nagy feszültséget, akkor az adatok megsérülhetnek. Ha elemet alkalmaztál kb. 1 - 2 év alatt csökken le a feszültsége.
A DCF vevő nem terhel sokat, de a bekötésénél lehet valami problémád.
Az is előfordulhat, hogy a bemeneti feszültség csökkent le a 7805 által megkívánt min. 8V alá. Úgy kell érteni, hogy rövid ideig sem mehet le a feszültség 8V alá, mert ekkor a stabilizált kimenetet nem tudja tartani. Ha ez a gond jelentkezne, akkor LM2940-5 LDO stabilizátorra kellene cserélni a 7805 -öt. Lábkompatibilis, de a stabil működéséhez egy 22 - 47µF tantál kondenzátor kell a kimenete és a föld közé a lehető legrövidebb vezetékezéssel - pl. smd kivitel a forrasztási oldalra.
(#) halasizs válasza sooty hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Most már biztos ,hogy nem a DCF okozza problémát, mert tegnap este kihúztam az órából. Most munkából jövet láttam ,hogy sem számok és sem a pontok nem világítanak(DCF nélkül). Táp ki majd táp vissza és minden oké.
(#) halasizs válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Hol érdemes feszt mérni amikor vibrál a kijelző? A nagy feszt vagy a stab IC-nél? Vagy érdemes kicserélni a csöveket vezérlő IC-t ? Köszi!
(#) Hp41C válasza halasizs hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Szia!
- Az egyenirányító után a puffer kondenzátoron: 7805: 9..12V / LM2940-5: 7.. 12V
- A 7805 / LM2940 kimenetén: 4.95 .. 5.05V. (Kerámia kondenzátor kell a kiemenet és a föld közé: 7805: 100nF / LM2940-5: 22 .. 47 µF tantál és 100nF kerámia).
- PCF8583 táp lába: 4.8 .. 5V

Ha a DC értékek jók, de a zavar még mindig jelentkezik oszcilloszkóppal kellene megnézni a pápfeszültségeket. A DC-DC konvertetnél is kellenek a kerámia kondenzátorok: 555 táp és föld lábához..
(#) halasizs válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Köszönöm! Mihelyt jelentkezik a hiba kimérem mert elégé bosszantó.
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Üdv.
Nem tervezitek a Mule v2 és pl. a z573 egy nyákosra való átalakitŕsát. Vagy a vezérlö smd-s változatát,ahol nem a tudás lenne a fö szempont hanem a design. Tudom nem kis munka lenne,de a nyákgyártást én megoldanám (pl. aranyozva is), és plexi munkŕt is. Biztos jól nézne ki egy, csak 15-20mm magas elektronikával. A mostani órám is még mindig megcsodáljŕk.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia!

Egyenlőre más irányban készül egy kis fejlesztés, ha sikeres lesz a próba, közzéteszem:
- RGB led -es csővilágítás, állítható színnel,
- az RTC idejének időnkénti kiolvasása az óra pontosításának érdekében (DCF77 nélküli működéshez).

Az SMD verzió jól ötlet. A PCF8583 csak vastagabb SO8 tokban kapható...
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Ja igen,ezt az rgb-s dolgot felejtettem még el. Én is gondolkodtam hogy a mostani órŕmba beteszek egy ilyen kis elektronikát +ba. Be is férne vigan mert nagyon kics, szinte csak egy 12F629 van rajta,meg pár apróbb alkatrész,ami egy 3w os rgb powerledet hajt, és egy nyomógombos potival lehet a progit váltani,állitani.
Na mind 1.
Tehát én valami olyan külsöre,design-ra gondoltam,mint amit ez a "kinai" srác produkál. Persze nem lemásolva az övét,de valami hasonlót. És az ilyen nyákok mint az övé is, nekem nem gond. De ezt neked nem kell mondani.
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Valami hasonló design-os nyákra gondoltam. Talán még a 4 rétegű is megoldható, igaz ennél már optikai és elektromos tesztelés is kellene, mert gáz lenne ha beültetés után derülne ki, hogy szakadás vagy zárlat van a belső rétegben. Pleko is kevesebb kellene hozzá.
Következő: »»   125 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem