Fórum témák
» Több friss téma |
Esetleg még annyit megtehetsz, hogy érdeklődsz az NMHH ügyfélszolgálatánál, hogy mit lehet tenni. Papírforma szerint semmi nem indokolja, hogy nincs vételed.
Ebben van igazság, nézzétek csak meg a szolnoki adó karakterisztikáját. Lefedettség
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
Ezért szorgalmazom a bejelentéseket, nehogy azt higgyék, hogy minden rendben van.
Üdv!
A napokban vásároltam egy usb dvb-t tunert,amivel sajnos egy adót sem tudok befogni,még az Újudvari torony közvetlen közelében sem.Mivel nem tudom,hogy a készülék támogatja-e az mpeg4-et,elképzelhető hogy csak mpeg-2. Adódhat ebből a probléma?
Köszönöm a gyors választ.Azt Ígérte az eladó,hogy kicseréli ,ha tényleg nem működik,de akkor ezek szerint hiába adna másik ugyanilyet.Természetesen Kínából érkezett,de nem volt feltüntetve,hogy mpeg-2 vagy mpeg-4.Mivel azt írta,hogy Magyarországon is használható,feltételeztem hogy működni fog.
Milyen chip van az usb-s vevőben? Saját antennával csak akkor veszi, ha nagyon közel van a torony.
Magyarországon működhet, feltéve hogy osztrák szlovák adókat akarsz vele fogni. Mondjuk nem értem, már évek óta megy a figyelemfelhívás hogy digitális átállás lesz, meg az egyéb tudnivalók hintése a nép közé és erre még most is megveszik az Mpeg-2-es vevőket. Az eladó nem hülye, azt mond amit akarsz hallani. Ha meg nem jó akkor az a válasz hogy ő csak eladja, nem is tudott róla.
Emberek! Kérjetek előre leírást, fényképet a termékről! Ha ez megvan, az internet és a legjobb barátod -Google- a segítségedre van Ha meg valamiben bizonytalanok vagytok, ne utólag kérjetek segítséget, akkor általában már késő. Bővebben egy kis segítség a még vásárlás előtt állóknak.
Hát igen, a magyar hahtoságok megint egyedi utakra mentek - még jó, hogy az adott idöben több MPEG mint 4 nem volt, mert akkor biztos a nagyobb számot választották volna a 15 mill. magyar szivatására.
![]() ![]()
Igazándiból nem is baj hogy az újabbat választották. legalább kevesebb lomot hoznak haza. Ha meg Mpeg 2-vel kezdtek volna akkor még egy hullámban cserélhetnénk a dekódereket. Még nagyobb lenne a zavar a népek közt. Sokan nem is tudják mit jelentenek ezek a kifejezések, mint ahogy azt sem tudják hogy a hálózati feszültség 230 volt. Sokan mondják rá hogy watt!!
De ez csak a műveletlenség-ismerethiány-igénytelenség miatt van. Nagyobb baj hogy ott van sok embernél az okostelefon és nem tudja használni. Pedig lenne rá lehetősége hogy az információhoz onnan is hozzájusson, csak nem tudja használni. Ja, nincs rá pénz hogy havonta 6-800 forintot netre költsön? Nem kell elszívni egy!!! doboz cigarettát és már meg is van az ára! Mégegyszer mondom, nem az a baj hogy valaki nem tud valamit, hanem az ha nem tudja és nem kérdez-informálódik, utána meg vagdalkozik összevissza hogy mit sóztak rá. Mindig másnál keresi a hibát, Ő soha nem hibázik. (Bocs, ez már nem egészen a téma része.)
Sajnos nem ujabb csak nyügösebb (sokkal), de a jo magyar mindig a saját kárán tanul... S soha nem jo a máshol bevált dolog.
![]() Amugy nem kellene igy leértekelni az egyszerü halandot, ö kérdezne meg érdeklödne, ha lenne hol. Sajnos olyan korban élünk, hogy mindenütt az informaciok sokaságával bombázzák a nagyérdemüt, ami vegül is oda vezet, hogy még a szakember is elvész a szemétben. Erre tettek rá egy lapáttal amikor az MPEG 4 mellett döntöttek, holott az sem akkor, sem ma nincs nagy általánosságban bevezetve. Képzelheted hogyan állnak ilyen dolgok mögé a távol-keleti gyártok, a többségük azt sem tudja, hogy van valahol a világon egy kis szigetország, ahol nem müködik a millioszámban eladott kütyü. Természetesen az árát a magyar halando fizeti. És ez elöre várható volt..... ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Azért az MPEG-4 már eléggé elterjedt, nem is beszélve a nem DVB-T szabványokról: Bővebben: Link
Elterjedt, csak nem éppen földfelszini sugárzásra, s nem olyan formában mint idehaza. Arrol nem is beszélve, hogy egy sereg dialektusa van, ami a bajok egyik forrása.
Sajnos már kár ezen rágodni - most már fizetni kell a hibákért. Ehhez jön a sok határontuli magyar, akinek lehetösége sincs ennek a különleges technologiának a beszerzésére. ( mert ott nem igen kell semmire). Emlékszem amikor vagy 20 éve vagy 25 évet késve bevezették a sztereo TV-t a NICAM szabvány szerint. Akkor is a Tv-k 90%-a szintén nem ismerte ezt a szabványt, hanem a 60-s évek ota használt A2-t. Sebaj gazdag a magyar vehette az uj készüléket.
Bocsi hogy "belefolyok" de nekem is lenne hozzaszolni valom. Nem az a baj hogy MPEG-2 vagy MPEG-4 mert ez nem mas mint uzlet, hanem az az * (mar bocsanat) aki az adott frekvenciakat kiosztotta. Mondjuk ez is visszavezetheto (szeri*tem) uzleti felfogasra, hiszen ezekre a savokra ki az aki antennat epit. Persze akinek adott muszerparkja van batran de akinek nincs es megepites utan megsem azt produkalja amit szeretnel. A masik a koaxok ezen a frekin mar jelentos csillapitast mutatnak es akkor meg a csatlakozok szakszeru szerelese ami szinten jelszintcsokkenest okoz ha nem megfelelo. Csak ennyit szerettem volna.
*Ha ilyen szavakat használsz, akkor ennyit sem kell írnod! A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Én meg még annyit tennék hozzá, hogy egy egyszerű erősítős lepkeantennával meg kommersz 15 m-es koaxkábellel vételezem a több, mint 80 km-re lévő budapesti adót egy nem túl rálátásos helyen. Erről ennyit.
Nem akarom védeni a mundér becsületét, de végig gondolhatnád amit írsz. A frekvencia választás egyszerűen nem is annyira választás kérdése. Az UHF IV. sáv eléggé tele van (volt) analóg adókkal, úgyhogy oda semmiképp nem lehetett volna beilleszteni digitális adókat úgy hogy párhuzamosan lehessen üzemeltetni mindkét rendszert. Már a zavartatások miatt sem, mert az analóg TV vétel, sajnos eléggé zavarérzékeny. Többek között ez is akadályozta az UHF sáv hatékony kihasználását. Az adóhálózatot sem hasraütéssel tervezik, hanem sokéves tervezői munkával, és az azt követő nemzetközi egyeztetésekkel. Amikor egy ITU konferencián a megegyezés megszületik, az bizony több tízévre levasalódik. Az analóg TV hálózat rendszerér 1960 -ban írták alá, ebben nekünk az UHF sávban 5 országos lefedettséget biztosító gerncadó hálózat adóinak frekvenciája jutott. A nemzeti frekvencia gazdálkodók aztán ebből gazdálkodhatnak. Magyarország hatalmas kiterjedésénél fogva, alig van olyan terület, ahol ne kellene egyeztetni akár három szomszéddal is, ha a megegyezéstől eltérőt szeretnénk.
Az állandóhelyű telepítések miatt nem okoz különösebb nehézséget az antenna, és antenna kábel és egyéb szükséges eszközök beszerzése sem. Az más kérdés, hogy a fusizók dolga kissé megnehezült, de hát ez az ára. A magyar igazgatásnak pedig azt kell elsősorban szemelőtt tartania, hogy a Magyarországon fellépő műsorsugárzási igényeket kielégítse. A DX pedig csak szórakozás céljából jöhet számításba, ami amúgy is lehetetlenné válik amint ez a lehetőség is betelik. Ebből a szempontból pedig mindegy, hogy milyen szabványt választottak. Az igaz, hogy így nem lehet külföldi TV -ket behozni, De az itthon kaphatók sem kerülnek ma már sokkal többe, és a rájuk kötelezően felragasztott tájákoztató egyértelművé teszi a helyzetet. A tájékoztatással sem lehetne probléma, persze aki nem akarja megérteni, az nem is fogja. A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
A frekvenciák szerintem amugy s átmenetiek, hiszen ahogy már megbeszéltük, átmenetileg majdnem dupla annyi frekire van szüksége az országnak mint normális idökben. Hiszen most egyszerre kell sugározni az analog meg a digi jeleket. Remélhetöleg ha leállnak az analog adok akkor visszaáll a régi rend. (a helyükbe kerülnek a digi adok), hiszen azok a frekik az értékesek és kizárólagosak és hosszú évtizedek alatt beváltak ( most csak az UHF csatornákra gondolok). Igy akkor következik majd be a végleges átállás.
Legalábbis máshol ezt igy csinálták..... ![]() ![]() A DX nézeted nem osztom, olyan helyen lakom ahol 3-4 ország multiplexe is bejön egy kicsit jobb antenna rendszerrel, szoval a határontuli magyarok a balga döntés miatt maradnak jel nélkül s nem pedig a lefedettség hiánya miatt. ![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Én ilyen "visszaáll a régi rend" dologról nem tudok, arról viszont igen, hogy mi legyen a felszabaduló frekvenciák hasznosításával. Ezügyben igen nagy a nyüzsgés Genfben, épp április végén lesz egy újabb forduló. Azért is nem valószínű a visszaállás, mert az alacsonyabb frekvenciák kedvezőbbek a mobil kommunikációra, mg az állandóhelyűeknek szinte mindegy.
A határon túli magyarok ellátása megoldható más módon is, pl. műholdas sugárzással, ahogy ma is történik, Az átlógó besugárzással ez csak addig lehetséges, amíg az adott ország ki nem használja a lehetőségeit. A régi rend visszaállítása már csak azért sem lehetséges, mert már más frekvencia terveket használnak, (mint írtam nemzetközi egyezmények alapján) és muszáj volt az átállást elvégezni. Esetleg ha először mi álltunk volna át, akkor több lehetőségünk is lehetett volna, de ez sem biztos. Ez már jó 10 évvel ezelőtt eldőlt.
Hat tudod vegiggondoltam s elarulom hogy az egyik nagy musorszoro szolgaltatonal dolgozom es hidd el meg egy haztombnel is rohadt nehez beallitani a digitalis adasokat csillagtontos elosztasnal is. Olyanokkal talalkoztunk hogy almodni sem mertunk volna rola es a vegen maradt a kompromisszum. (de ezt nem en mondtam
![]()
Nem tudom melyik nagy műsorszóró szolgáltatónál dolgozol, mert én csak egyről tudok, aki földfelszíni műsorsugárzással foglalkozik, és nagy. A csillagpontos elosztás a kábeleseknnél van, és ezt inkább műsor szétosztásnak nevezném, mert sugárzásról szó sincs.. Persze van gond a sugárzásoknál is, főképp anyagi, és ebből kifolyólag besugárzási. De ha írnál ilyen problémákról, többet tudhatnánk, pedig a kábelben viszonylag tág keretek között szabad a frekvencia választás. Persze nehéz kezelni a digitális csatornák hatalmas zavarjeleit, más csatornákon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Szerintem is keveri a dolgokat, és a kabelben (a valodiban) nem is DVB-T jel van, hanem QAM és általában Mpeg2 (néha mpeg4 a HD adásokhoz).
Annyit fűznék hozzá, hogy a DVB-T is használ QAM modulációt. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Nem is egyet, de mégis egészen más tulajdonságu a sima QAM ill. A DvB-T által használt COFDM jel, s nem jó ezt ezeket egy kalap alá venni.
A QAM legföbb ellensége a reflexio és a csoportos késletetés amik a COFDM jelekre szinte felejtendök. A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Én csak az AH hivatalos oldala alapján írtam.
Ha ez igy van, akkor ott is kevernek.... Ennyit a pontos informaciokrol.
![]()
Kicsit utánanéztem, tehát a COFDM a QAM-el együtt van, nem egymás kizárói és a digitális kábel valamint a szórt digitális adások is használják a módszert ugyanúgy mint a wifi meg az ADSL.
Mint mindig a lényeg a részletekben van.
A Cofdm elengedhetetlen a földfelszini élö TV jel sugárzáshoz, mert csak ez garantálja a folyamatos adatátvitelt. A QAM erre az éterben alkalmatlan, ezért csak ellenörizhetö közegben (kábel) használható (ott sem teljesen gondtalan). A Cofdm a sok használt Qam modulacio eredöjéböl nyeri a hasznos jelet, a sima Qam erre nem alkalmas. Igy ott vagy garantálni kell a hibátlan átvitelt (kabeltv), vagy nagyon bonyolult hattéri rendszerrel kell átvinni nagyságrenddel nagyobb redundanciával a jelet. (XDSL). Az utobbinál az is csak nagyon kis távolságon müködik (max 2-3 km, de inkább kevesebb). A cofdm a digitalis kabelben hasznalhato, de nagyon pazarlo technologia, s emiatt nincs szabványositva, hiszen a Qam-hoz viszonyitva csak töredékét adja az átviteli kapacitásnak. (Kevesebb Tv csatorna fér el). A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
Nem tudom milyen chip van benne,mert nem látok bele és leírás nincs róla semmi.Saját antennájával próbáltam,de úgy gondolom,hogy mivel szinte hozzáérintettem már a végén az adó toronyhoz azért ott már a sajáttal is kellene mennie.
Nem szeretek feleslegesen kérdezősködni,és mivel az eladó úgy hirdette meg a terméket,hogy alkalmas a Magyarországon digitálisan sugárzott csatornák vételére,ezért feltételezem hogy tudja az mpeg-4-et.Nem hinném hogy ezért hülye lennék.És természetesen nem Szlovák adókat szeretnék fogni,mivel Magyar vagyok.Bár ez szlovákot sem fogott!Az viszont egyáltalán nem biztos hogy nem tudja az mpeg-4-et-én csak megkérdeztem,hogy esetleg nem lehet-e ez a baj.Egyébként lehet,hogy szimplán csak nem jó és kész.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |