Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   382 / 441
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Első gondolatom volt a tStop manipulálása. Én a rajta lévő PAD-ek maszkját akartam letörölni, de ezt a program -érthető módon- nem hagyja.
Nekem most nem egy téglalap kell, hanem egy üres felület a tStop-on. Ha téglalapot tennék, akkor sehol sem lenne festék a mindenhol helyett.
Illetve a panel nem téglalap alakú.
(#) Alkotó válasza eyess hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Próbáltam utána nézni a POV-Ray-nek. Ez egy külső grafikai program. Azt remélem, külső programok nélkül is elérhető amit szeretnék. Már így is használok egy rakás grafikai programot egyéb munkáimhoz, nem kívánnék most meg egyet elsajátítani.
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Hát figyelj már legenerálod eagle ben a 3d-t. És miben nyitod aztán meg nem POV-Ray ben ?
Mert egyébként az való hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2018
(#) Alkotó válasza eyess hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Valamiért van egy gondolatod, és nem tudod azt elengedni.
Egyáltalán nem generálok semmilyen 3D-t az Eagle-vel. A programmal megrajzoltam a panelt, amiből CSAK gerbereket generálok, illetve furatfájlt. Tehát a gyártáshoz szükséges dokumentációt.
Ennek az ellenőrzéséhez használok egy 3D gerber nézegetőt. Ehhez lett volna jó egy festett felső oldal is. De be kell látnom, az egész nem ér annyit, amennyit már eddig gomboztam hozzá
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Az a gondolatom, hogy próbáltam volna segíteni, de több a titkolózás a dolog körül mint, hogy kilyukadtunk ide.Az egy 3d nézegetőben nézed meg az eredményt az nem változtat azon, hogy ugyan csak egy külső programot használsz hozzá.De a POV-Ray az nem jó, mert egy külső program.Pedig a 3d ulp ot abban lehet jól kezelni.Viszont arra már rájöttem, hogy csak azért kellene neked ez a színezgetősdi, mert kíváncsi vagy, de ha nem áldozol rá annyi időt, hogy a végére járj, akkor tényleg felesleges volt a gombozás.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2018 / 1
 
Találtam minden szempontból kifogástalan megoldást a felső oldal homogén egyszínű maszkolására. Meglévő 2 oldalas CAM feladatot kiválasztottam, és az azon lévő Solder-top gerberhez tartozó tStop réteget kikapcsoltam, és helyette a 20-as kontúr réteget kapcsoltam be. Így egy pontosan panel alakú, és a panelt teljesen takaró "festést" sikerült gerberré alakítanom.
(#) bencikusz hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Alkotó,

Ha jól tudom, te újra rajzoltad az alkatrészeket az Eagle-ben. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan "rendszeresítetted" őket? Gondolok itt arra, hogy létrehoztál egy .lib filet és abba tettél mindent, vagy külön külön van minden. Engem is egyre jobban bosszant az Eagle library átláthatatlansága, ezért csoportosítani szeretném azokat az alkatrészeket amiket használok.
Előre is köszi.
B
(#) Moderátor hozzászólása bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2018
 
Légy szíves, és ha egy hozzászólásra választ írsz, használd a hozzászólás fejlécében lévő "Válasz"-t!
Köszönjük.
(#) Frankye válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Általánosan javasolt, hogy hozz létre egy, vagy több saját lib-et, és abba tedd bele a saját szájízed szerint - ha kell, átrajzolt, vagy önállóan megtervezett - alkatrészeket. Egyfelől lényegesen áttekinthetőbb lesz az alkatrész-állomány, másrészt olyanok lesznek az alkatrészek, amilyennek Te szeretnéd.
(Igaz, hogy nem tőlem kérdezted, de talán nem haragszotok meg, hogy én válaszoltam...)
(#) bencikusz válasza Frankye hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Köszönöm a te válaszodat is, te pl hogy csinálod? Van egy .lib file-od amiben mondjuk csak az ellenállások vannak, egy másik amiben a kondik?
Illetve egy alkatrészen belül lévő, de különböző méretű alkatrészek egy .lib-ben vannak?
Mert például az Adafruit kiadott egy saját néven futó .lib könyvtárat amibe minden benne van amit ők terveztek, de az így ömlesztve ami szerintem ugyan olyan átláthatatlan mint a gyári.

Kedves Moderátor, nem írtam választ egyetlen hozzászólásra se, csak feltettem egy kérdést
(#) Frankye válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Nekem van egy lib fájlom, és azon belül az ellenállások, kondik, tekercsek, tranzisztorok, stb. külön-külön. Kb. úgy, mint pl. az rcl.lib-ben látható. Az egyes alkatrész-típusokhoz tartozóan pedig a különféle tokozások találhatóak meg. (Lévén, hogy pl. egy ellenállás kapcsolási rajz szimbólumjele ugyan az, akár furatszereltről, akár SMD technológiásról van szó. De egy "sima", pl. 0,25 W-os ellenállás, és egy teljesítmény-ellenállás rajzjele különbözik, ezért azokat már külön csoportba tettem.)
Az ilyen "átláthatatlan", ömlesztett lib-eket én sem szeretem. (De pl. a PIC-ek egy lib-ben vannak, azon belül a 12-es, 16-os, stb már külön alcsoportba vannak sorolva.)
(#) Alkotó válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Engem szólítottál meg, aki egészen kezdetlegese módon használom csak a programot, így a véleményem jó eséllyel nem lesz hiteles.
Bármilyen csoportosítás jó, amiben reális idő alatt megtalálod amire szükség van. Többféle elvet is fel lehetne itt sorolni, de az a legjobb amelyikre leginkább rááll az agyad.
Hangsúlyozva, hogy az én felépítésem garantáltan nem a legideálisabb, mellékeltem a nálam lévő struktúrát. És ha már az ellenállás került szóba, akkor azt kinyitva is megmutatom.
Esetemben az átrajzolás nem valamiféle önkínzás, hanem elégedetlen voltam a kész makrókkal, mert hol a rajzolat nem volt pontos, hol a forrszem nem volt jó, az SMD-knél meg a kézi forrasztáshoz nem voltak ideálisak a pad-ek. Ezért kigondoltam egy számomra logikus koncepciót, és lefirkantottam ami éppen kellett és ha kell valami új akkor azt is rajzolom, így szépen gyülekeznek az alkatrészek.
(#) Skori válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Nekem egy lib-ben vannak az egyedi alkatrészek amiket én rajzoltam meg, vagy ami úgy készült, hogy egy meglevő alkatrészről készítettem egy másolatot, és utána átrajzoltam. A gyári alkatrészek nagy része nekem jó ahogy van, ill. néha csak a tokozás, lábkiosztás és/vagy forrszemek mérete ami problémás, ilyenkor a gyári lib-be az adott alkatrészhez felveszek mégegy packaget-t, így kiválasztható az eredeti és a saját tokozással is ugyanaz az alkatrész. Pl. a TO220-as tokból egy csomó félét rajzoltam, mert a lábakat lehet háromszögbe széthajtani két féle képpen, lehetnek egymás mellett raszteren vagy kicsit jobban szétnyitva, lehet fekvő vagy álló, a forrszemek is lehetnek eltérő méretűek, pl. FET esetén van olyan, hogy a gate láb forrszeme kicsi, a drain és a source prdig a lehető legnagyobb ami elfér.
(#) ROBESTON válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Gondolom azért használnád a felsőréteg festést, hogy a panel ne legyen másolható egyszerű technikával.
(#) Alkotó válasza ROBESTON hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ez fel sem merült bennem.
Azért kell a felirati réteg alá is egy homogén színű festés, mert így szebben néz ki, és nekem jobban teszik így.
A festés tényéhez nem szükséges gerber fájl. Ezt simán befestik-e nélkül is ha kérem, legalábbis eddig mindig megcsinálták nekem.
Most a modellezés miatt volt rá szükségem, és találtam jó megoldást a létrehozására.
(#) bencikusz hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólást, összehozok én is valami átlátható rendezési módot.
Minden jót.
B
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szívemből szóltál, kb. ugyan ezt próbáltam megírni én is. Amúgy pedig - számomra - teljesen átlátható a struktúrád. (Egy rugóra járt az agyunk... )
(#) niedziela hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Megint egy lépéssel előbbre került a program.
Eagle Release

Új alkatrész szerkesztő opciók, 3D megjelenítés javítás..stb
(#) elektrorudi válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Jó ez az alkatrész gyártó robot!
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Áh ettől a több sor van a vágólapon -> PASTE az szimbólumszerkesztőben feature-től elolvadtam.

Ez a library.io igen ígéretesnek tűnik. Remélem előbb-utóbb saját git repót lehet majd vele szinkronizáltatni.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ja..fog ez menni.
Már az nagy előrelépés, hogy az alkatrész tervezés unalmas része egy copy-paste-val lelehet tudni.
Aki szeret a 3D-vel molyolni annak szintén "csemege" a library.io
Ha csak ezt a két dolgot nézzük
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha szeretnék (csak úgy) a kapcsolási rajzon egy telített kört rajzolni mint pl. hogy egy PAD lenne (bármilyen színnel pl net vagy symbol színnel). A körvonal látszódik net vagy symbol színű, de hogyan kell telítetté tenni?
(#) zamatőr válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Vonal vastagságot "0"-ra állítod?
(#) (Felhasználó 122012) válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Nem, jó, ugyanúgy csak kör lesz az eredmény.
(#) zamatőr válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Nálam működik -írtam privát.
(#) (Felhasználó 122012) válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Köszi, működik!
(#) Frankye válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 28, 2018 / 1
 
Ez tök jó, de miért nem lehet leírni nyilvánosan? Hátha máskor, másnak ugyan erre lesz szüksége, és akkor rátalál a megoldásra, ha rákeres...
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Erre találták ki a fórumot hogy privátban meg tudjuk beszélni
(#) niedziela válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Nincs semmi bonyolult.
Kör eszköz, vonal vastagság helyett(mert az nem létezik) a szélességét "0"-ra állítod, és rajzolod a kört.
(#) Alkotó válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Következő: »»   382 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem