Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   387 / 441
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2018 / 1
 
Az én verziómnak része volt a keresett ULP. Tudtam használni, és így már valóban racionális a panelizálás.
A jobb láthatóság miatt csak a top oldal képét tettem fel.
Esetleg azt még tudhatná az ULP, hogy az eredeti szöveg tulajdonságait is átörökítené az új rétegekre. A gyártók általában elvárják a vektoros formát, mert így garantálható a szövegek való hossza és helyzete. Kis töprengés után, csoportosan tudtam módosítani a szövegek Font paraméterét.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Már vártam, hogy szóba kerüljön a szabványok költsége. Én megelégednék egy elérhető szabvány számával is.
Rendszeresen vásárolok szabványokat -ma már szinte csak elektronikus formában-, ezért ismerem ennek menetét.
A szabványok nem ingyenesek, NET-en nem elérhetőek, és minden vásárolt példány a vevő nevével vízjelzett. Azért ilyen, mert ha valaki megosztaná azt a világhálón -ami egyébként szabálysértési eljárást vonhat maga után-, azonnal látszik melyik vevő "szivárogtatta ki" az információt. A vevő egyébként vásárláskor vállal néhány feltételt a szabványok kezelésével kapcsolatban, aminek része a megőrzés felelősségvállalása is.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Idézet:
„A gyártók általában elvárják a vektoros formát, mert így garantálható a szövegek való hossza és helyzete. Kis töprengés után, csoportosan tudtam módosítani a szövegek Font paraméterét.”

A normalize-text.ulp egy pimpelt ULP amivel ezt meg tudod tenni:
https://github.com/martonmiklos/ulps_for_eagle

Ugye a panelize.ulp a külön rétegre rakja át a feliratokat, lehet azzal nem fog működni, de akkor meg kell reszelni.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ha ennyire kötöd az ebet a karohoz, hivd fel az idevágo hivatalt/labort vagy elektronikai gyárat, valoszinü, hogy ingyen is felsorolják az idevágo szabványok számát. Nem tudom miért vársz ilyeneket egy ingyenes amatör hobbiforumtol?
Ez sok helyen egy egész osztályt foglalkoztat, miért gondolod magadrol, mint Alkotorol, hogy végigolvasod azt a rengeteg kitételt és a helyes következtetést vonod le belölük? Ha meg ilyen ingered van, akkor járj utánna meglátod milyen göröngyös az ut. Sokkal egyszerübb betartani a 6 mm-t. és nem belekötni.
Talán emlékszel az itteni eszmefuttatásra, amikor azon rágodtunk, hogy a duplaszigetelésü kapcsolotápban miért köti össze az egyik cég a hálozati földet (sárga/zöld) az alacsonyfeszültségü oldal negativ polusával. A másik ugyanilyen tápot gyárto cég meg nem teszi. A tápon ugyanaz a szabványszám van. Valaki nem tud olvasni???? Szoval a dolog nem olyan egyszerü mint gondolod. De nyitva elötted a szabványhivatal, lehet, hogy némi aproért kikeresik neked valamennyi idevágo szabvány számát. (Ha Budapesten nem teszik, Bécsben vagy Pozsonyban megteszik, ha megrendeled).
(Ha még meglenne a korabeli papirom lehet, hogy feltenném ide, de sajnos nincs meg.).
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Massawa hozzászólására (») Jún 8, 2018
 
A szabványok beszerzése mennyiben tartozik az EAGLE témájához? Tudomásom szerint az EAGLE nem szabványügyi program!
Ha a szabványokról, szabványosításról, beszerzésükről, és hasonlók továbbra is szeretnétek polemizálni, kérem, hogy keressetek egy megfelelő témát, vagy ha nincs, nyissatok egyet. Ezt pedig hagyjátok meg az EAGLE kérdések és válaszok, észrevételek számára!

Köszönöm.
(#) Massawa hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Nem én kezdtem, én évtizedik elvoltam azzal, hogy mekkora távolságot kell tartani, ami teljes mértékben ide tartozik. Nem tudom miért engem figyelmeztetsz.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 8, 2018 / 1
 
Egy írásban is létező ajánlás a szigetelési távolságokra. Ezen kívül is csupa hasznos dolog van a nyákáruház tudásbázisában, érdemes beleolvasni. Kimondottan jó irányba igyekeznek elmozdítani a paneltervezők gondolatait.
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Tényleg, a panelize.ulp-t kifelejtettem, pedig érdemes azzal kezdeni (bocs így utólag). Munkahelyemen gyakran olyan nyákot készítünk amire nem az alkatrészek pozíciószámai vannak felírva, hanem az alkatrészek konkrét értékei - hogy könnyebb/gyorsabb legyen a beültetés. Ilyenkor nem kell a panelize.ulp-t használni.
(#) Skori válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Van amikor nem vektoros font-al készítem a feliratokat, és a gerber-ben látszik, hogy némelyik el van csúszva. Ilyenkor arrébb húzom a nyákon a problémás feliratokat, és újra generálom a gerbert (akár több lépésben, míg jó nem lesz). Amelyik felirat a gerber-ben már a helyén van, az a gyártott nyákon is a helyén szokott lenni, szóval azért nem kell annyira tartani a nem vektoros fontoktól, csak ellenőrizni kell a gerber fájlokat, és szükség esetén javítani.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Ez a panelizálás valoban jol megy. Ma én is átrajzoltam 6 mikroNYÁKot.

Ami még egy kicsit gondot okoz, az a Gerber átalakito. A CAM processzor müködik, de azt hittem, hogy a listán szereplö lehetöségek fixek, azaz azokat nem lehet átirni, csak ujakat adni hozzájuk (csalodtam), de végül megoldottam, és szép hibátlan Gerber fájlok keletkeztek beleértve a marási vonalakkal. . Kiváncsi leszek majd mit szolnak hozzá Kinában...
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Én több panelt is rendeltem egyszerre, és kértem egy közös postázást. Egyenlőre teljes kudarc. Az első panelt néhány perc alatt auditálták, de az ára 5 $-ról 24 $-ra ugrott. A másik két panel most már közel 1 napja auditálásra vár.
Azt gyanítom ebből nem lesz semmi. 24$ + posta + 5 hét várakozás már messze kívül esik a racionalitáson 10 db 70x77 mm-es egyoldalas panel esetében.
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Melyik céget választottad?
Amúgy nem célszerű közös csomagban kérni, mert akkor nagyobb lesz a csomag értéke (függetlenül attól, hogy mit írnak rá) és esetleg meg is vámolják. A nagyobb csomag postaköltsége is nagyobb, azaz nem igazán lehet spórolni ezzel.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Az auditálásra én is várni szoktam - akár 3-4 napot is, de karácsonyon kivül minden nagyon gyors szokott lenni.
Amugy az europai posta sem áll a helyzet magaslatán. 2 hete küldtem egy mezei boritékot Dániába - máig nem ért oda.
(#) niedziela hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Jól elkanyarodtatok az eagle-től.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Nagyon igaz, nem kellett volna. A panelizálás hozta magával a többit.
Az egészet át kellene tenni a "ki hol rendel nyákot" témába.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Ez a 2-3 hsz szerintem nyugodtam maradhat, hiszen az Eagleböl indultunk ki, s nem annyira tértünk el a témátol.
(#) kakukk hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Eagle funkciót keresek. Kérlek segítsetek!
A feladat a képen látható árnyékoló réz réteg létrehozása.
hogyan tudom úgy megcsinálni, hogy a padeket egy meghatározott távolsággal "kikerülje".
Ilyenkor ugye csak egy téglalapot kell rajzoljak?

szenzor.jpg
    
(#) niedziela válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ha rajzolsz egy poligont az ki fogja kerülni
(#) kakukk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Csak simán rajzolok egy teli poligont a Solder oldali vonalvezetés fóliájával?
Csak egy szaggatott vonalat látok utána a kontúron.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) niedziela válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Igen, ha meg elnevezed a poligont valamelyik sáv nevére, akkor ahhoz kapcsolódik thermal kötéssel. Ha nem nevezed el semminek akkor mindent kikerül a DRC alap távolsággal.
(#) kakukk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Bocs a láma kérdésért, de átnevezni egy poligont hogyan lehet?

szenzor_.jpg
    
(#) niedziela válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
name ikon és kattint a poligonra
(#) kakukk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Igy akkor kikerüli a padet, feliratot és a furatot is?
Hogyhogy csak szaggatott vonal látszik?
Az Eagle meg tudja mutatni valójában hogy fog kinézni?

szenzor_2.jpg
    
(#) niedziela válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Van egy 5 pötty ikon Ratsnets az nyomd meg, hogy lásd a poligont
(#) Alkotó válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Nyomd meg a melléklet szerinti ikont. Akkor jó eséllyel megmutatja amit látni akarsz.
(#) kakukk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szuper! Köszi!
Még egy apró kérdés.
Hol tudom beállítani a panel szélétől és a furattól a távolságot?
Szeretném lefelezni az 1mm-t.
A DRC értékeket néztem de, nem találtam melyik lehet az.

szenzor_3.jpg
    
(#) Lucifer válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
DRC -> Distances -> Cooper/Dimension
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) Skori válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A polygon tulajdonságainál meg tudsz adni szigetelési távoltságot, ennyire közelíti meg a többi objektumot a nyákon, a DRC-ben meg be tudod állítani, hogy mennyire legyen közel a panel széléhez.
(#) Kovidivi válasza kakukk hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szegény Kaqkk
Következő: »»   387 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem