Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 131
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Na végre, ha rögtön ezzel kezded...!
Amúgy más kapuvezérlőn ennél sokkal többminden van.

Szóval ez a Movoo speciális BUS-rendszere. A bus-on minden csak két szál vezetékkel van párhuzamosan bekötve. Telepítéskor az első üzembehelyezéskor felismeri a vezérlő ezeket.
Ha most csak úgy egyszerűen eltávolítod a fotocella párt, akkor hibát fog jelezni és nem fog működni a kapu.
Valószínűleg resetelni kellene és újra kezdeni a "mókát" az elejétől...már amennyiben egyáltalán hajlandó lesz fotocellák nélkül üzemelni.
(#) vadasz70 válasza uniman hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Holnap meg próbálom resetelni és újra programozni, amúgy tudod hogyan lehet le tesztelni a fotocellát,hogy az adó vagy a vevő romlott el?
(#) Telab hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni ahhoz, hogy hogy érdemes nekiesnem a hibakereséshez egy kapu távirányítójának. Egyik pillanatról a másikra egyszer csak nem nyitja a kaput.
A tavirányító saját ledje felvillan amikor megnyomok rajta egy gombot de a vevő paneljén nem jelez a led ami normál esetben ilyenkor felvillanna visszajelzésként. Elemcserével próbálkoztam, nem segített, egy másik ugyanilyen távirányítóval a visszajelzés működik, úgyhogy a vevővel nem lehet gond.
Az irányító Master Slip, a kapunyitó Proteco 8N
Ja igen, tök amatőr vagyok, de multiméterem van.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2021
(#) attika válasza Telab hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
A vevő része elméletileg tanítható.
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Nem írtad le, hogy pl. eddig működött-e...vagy valaki "megpiszkálta" és azóta rossz? A fotocellák (belső) képét sem mutattad? Mennyire tiszták belülről?
A fotocellákban vannak jumperek...a LED-je villogással jelezni tudja, hogy OK vagy nem.
Mobiltelefon kamerájával meg megnézhető az "adó" fénye.
(#) vadasz70 válasza uniman hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Igazából úgy voltam vele hogy nem foglalkozok vele veszek másik fotocellát de a a sajátja 20 ezer forint. Le kellett szerelmem mert kerítès felújításban vagyok ,mikor vissza raktam egyszerűen nem működött. Onnan tudom hogy ez a baja hogy van rajta egy villogó LED ha nyolcat villan ès szünet akkor fotocellát nem működik ez van a hiba le írásában. Telefon kamerát csak elè tartom ès kèsz ,látnom kell benne a piros fènyt?
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Akkor valószínűleg semmi baja. Nem keverted össze az adót a vevővel?
Nem pirosat, hanem lilás-kéket...bár ez a fotocella még mindig ismeretlen előttem!
(#) SzilCsong válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Busz-os rendszerű az infra, egy vezetéken van a táp és a jel a könnyebb bekötés érdekében. apró bökkenő, hogy csakis a saját, gyári infrája jó hozzá, semmivel nem kompatibilis.
További bökkenő, hogy ezeknek 90%-ba nem az inra a hibájuk, hanem a vezérlésnél a táp meghajtó áramkörrel szokott gond lenni.
(#) patexati hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Működik..kapu
(#) uniman válasza patexati hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Elsőre jó... De nem látni a lassításokat. Kikapcsoltad? ...vagy túlságosan hosszúra van állítva a működési idő.
(#) Telab válasza attika hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Igen de nem jelez vissza a vevő ledje ennél a távirányítónál, tehát mintha nem érkezne jel, így pedig tanítani se tudom. A másik távirányítónál megy rendesen.
(#) uniman válasza Telab hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Kompatibilis, de még nem párosított távirányítóval a vevő LED-je gyorsan villog...ha ezt nem teszi, akkor vagy nem ad ki rádiófrekis jelet a távirányító, vagy nagyon elhangolódott (pl. leejtés okán),
vagy tottálkáros lett...
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2021
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Sziasztok! Jól gondolom,hogy a kapunyítóknál a kapacitás csökkenés lassabb motorfordulatot eredményez? Reggel hideg időben jelentkezik a probléma.
(#) pipi válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Jól, aztán meg el sem indul...
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) uniman válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Én inkább teljesítménycsökkenést mondanék, azaz "gyengébb" lesz a motor...
(#) Telab válasza uniman hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Igen azért alapvetően eddig én is eljutottam. A kérdésem inkább arra irányult hogy hogyan mérjem ki pl. valahogy multiméterrel, vagy egyéb más amatőr módszerrel neki tudok neki esni valahogy javítani vagy inkább kuka és vegyek egy újat mert nem ér annyi az egész?
(#) uniman válasza Telab hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Ha mond valamit az RTL-SDR rádió...én azzal "nézegetem" a távírányítók RF jeleit. PC-n és mobiltelefonon is. Bővebben: Link
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Ez a kapu olyan könnyű és a kinematika is olyan jó lett,hogy a motor hangján veszed észre csak ..Nagyon könnyű ez a baj mert a motor szinte üresben megy..Sikerült egy elfogadható beállítás,de lehet továbbmegyek a végálláskapcsolók világába..
(#) Telab válasza uniman hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
Nem hallottam róla még, de jó ötlet köszi, utánanézek.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2021
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Hello! Ennek a Fiti vevőpanel csatlakozó kiosztása után kutakodnék...az 5V betáp is elég lenne.
(De a három kimenet is érdeklene...)
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia!
Ezzel tudok szolgálni:
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia! Köszönöm szépen! Tökéletes!
(#) kicsifigaro hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Endress garázsnyitó programozási leírására lenne szükségem.Összeraktam,minden ok,de a végállásokat nem tudom beprogramozni. A nyitás ok,de lecsukásnál többször leáll.Mindig újra kell indítani.Persze ekkor előszö visszanyit,úgyhogy macerás,már unom. Leírást neten nem találtam.
Köszi
(#) uniman válasza kicsifigaro hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Több Endress garázskapu motor létezik...se kép/ se típus?
(Német nyelvű leírásaik a neten elérhetők...)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) kicsifigaro válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Talán endress comfort star 500
(#) uniman válasza kicsifigaro hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
"Talán" nem is kell tanítani... "Látatlanban" 1 vagy 2 végállás mikrokapcsolókat látok...a "kristálygömbömben".
(#) SzilCsong válasza kicsifigaro hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Nem lehet, hogy túl van spanolva a rugó? Ha kioldod és kézzel kinyitod, akkor felszalad?
(#) kicsifigaro válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Nincs benne végálláskapcsoló,áramugrásra kapcsol. Nem szorul,simán megy,mindig ugyanott áll meg.
(#) kicsifigaro válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Igen,mikor meghalt a régi motor,egy darabig kézzel nyitottam,simán ment.
Következő: »»   101 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem