Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 131
(#) mraulajos válasza liderces hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Nem. Ha kettőt villan, akkor a 64 biten van. Ez jó a régebbeikhez.
Ha hármat villan, az a 128 bit.
Ha négyet villan, akkor két gom ilyen, két gomb olyan.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) liderces válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Köszönöm kipróbálom!
(#) uniman válasza liderces hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Igaz, nem is tőlem kérdezed...meg bizonyára ezt a beírásomat sem értetted meg:
Ha a régi kód már benne van, az új távot is át kell állítani a régi 64 bites kódolásra...
Ez azt jelenti (magyarul ), hogy a vezérlő olyan kódos távirányítókat tud memorizálni, amilyen először lett rátanítva. Azaz, ha 64 bites (ugrókódos) az első, akkor csak azokkal lehet használni.
Ha kitörlöd az összes távot az "agyából", akkor valószínűleg az új ARC 128-ast rátaníthatod (és kidobhatod a még működő régi távírányítóidat - ha vannak).
Ezekről írnak a leírásaban, a doboz belsejére is rá van nyomtatva (szét kell vágni/nyitni))
Még nem tudjuk, hogy a táv hátulján ott van-e "dombornyomott Beninca logo"...
Üdv! Egy nem "Beninca hozzáértő"...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) Busz válasza pipi hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Egyetlen egy led világít rajta, de nem reagál semmire.
(#) SzilCsong válasza Busz hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Megnézném, hogy van-e feszültség a 4-/3/2/1 között.
(#) liderces válasza uniman hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Igaz nem tőled kérdeztem! De megértettem az írásod! A gyári leírást is! Mindent átolvastam már. Mégsem akarja az igazságot, a már feltanított két távot érzékeli oszt jónapot. A két feltanított táv régebbi fehér gombos. Vágom hogy vagy egyik vagy másik rendszer használható! Honnan tudom hogy a már feltanított régi fehérgombos távok milyen kódolásuak, 64-128? Azok nem ugy villognak mint az új távirányító. Próbáltam már a törlést is de nem reagál a procedurára.
Beninca logot nem tudom nincs per pill a kezemben a táv el kell menni a helyszinre és játszadozni vele, majd akkor megnézem! Szerintem csak az elején a gombok alatt van dombornyomott Beninca felirat. Elvileg kapunyitó szaküzletben lett vásárolva vadi újan, azt mondták a gazdának jó lesz hozzá, 12.000 per darab volt az ára.
Megköszönném hogyha tennél fel képet a keresett dombornyomott Beninca-logo hogyan is néz ki.
A másik probléma ami zavar hogy ez egy javított elektronika mert egérke mikor öngyi lett ott volt nagy pukk. A táp feszültség bemenetnél van pár kondi ebből egyik és a hozzá tartozó vezető sávok elégtek. Most működik de mintha nem lenne tiszta a működésének az a része ami taníthatóságot befolyásolja. Pl az egyik led halványan de mindig villog pedig talán nem kénr? Az alsó csak akkor amikor a kapu nyilik nyitva van majd mikor záródik és elalszik. Köszönöm!
(#) uniman válasza liderces hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Sajnos nem az én cuccom...de ugyanaz a felirat volt a "rendes" ARC táv hátlapján (nincs elemfedél), mint a régi távod elemtartó fedelén látható.
Amit nem bírtam tanítani a régi távirányítóról, annak sima, felirat nélküli volt a hátulja és doboz nélkül, csupán egy műa. tasak volt a csomagolása (6500,-ért).
Elöl vagy BENINCA vagy TO.GO felirat lehet rajtuk...egyértelmű melyik a gyári.
Tanítani a régiről azért jó, mert akkor nem kell a vezérlőben semmit programozni...
Viszont át tudtam állítani a régi 64 bites kódra...pontossabban nem is kellettt mert azon állt újonnan. A rendes gyárilag ARC 128 bites a kicsomagolás után.
Ha OK az új táv, próbáld meg vele megtaníttatni a régi táv kódját...úgy még lehet remény a működésre.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2022
(#) liderces válasza uniman hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Hát köszönöm szépen valamivel közelebb vagyok. Menni kell próbálni, van pár új információ, ezek alapján próbálkozok. Sajnos anno leszerelték az egészet kézzel húzogatták a kaput. Most meg még a motor vezetékeit végállás kapcsolók vezetékeit is újra kellett kreálnom mert semmi nem volt. Kitalálni mi, hol, hova, fotocellákat újrakötni stb.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Hali!
A képen látható einhell fa-g 2601 vezérléssel olyan gondom van, hogy nem lép tovább, a 2 es motorra. Sem a szerelési beállításnál, sem a munkaidő/végállás beállításnál. Találkozott már valaki ilyennel?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ha megcseréled a 2 motort, akkor mi történik?
Ha jól látom, optojeladós szenzora van, nem lehet ezzel gond?
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Hali!
Igen, optojeladós. Próbáltam felcserélni, ugyan azt csinálja.
Mi a véleménye(tek)d?
Ha ezt a motort, ezzel a vezérléssel hozom össze.?
Mire gondolok.
A régi/eredeti, összeállítás enkóderes, tehát megtanulja a motor útját. Az a vezérlés, amit linkeltem, be kell állítani a munkaidőt, tehát ráfeszíti a motort az ütközőkre. Bírni fogja ezt a motor?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
A vezérlés rajza ismert:

FA_G_2601.pdf
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Köszönöm, de ezzel mit szeretnél mondani?
Találjam meg hol a hiba?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Igen...valami olyasmit sugallnék. Egyszerű követni a proci PA3(PA2) kimenetétől a pár darab tranyón keresztül a motorkapcsoló reléig (REL3) a vezérlőjelet. Persze ha már a prociból sem jön ki, akkor annyi...
A twist24 leírásában ez áll:"Úgy kell beállítani az időket, hogy a motorok a véghelyzetbe érés elött kevéssel már lassítsanak és a véghelyzetbe érés után rövid ideig - 2-3 másodperc - zúgjanak." ...tehát olyan nagyon nem fog "ráfeszíteni", ha jól állítod be az időket. Persze anomáliák előfordulhatnak, pl. ha teljes nyitásnál a végállás előtt leállítjuk és bezáratjuk a kaput.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Értem/tudom/ismerem a twist leírását. A kérdésem a felé irányult, hogy ezek a motorok bírják e ezt a 2-3mp ráfeszítést, mivel e saját vezérlőjével ez nem áll fenn.?
Idézet:
„Persze anomáliák előfordulhatnak, pl. ha teljes nyitásnál a végállás előtt leállítjuk és bezáratjuk a kaput.”

Igen, ez is ismerős.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
A motort nem ismerem, de mivel lassításkor nem teljes tápot kapnak, bírniuk kéne...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Köszi a megerősítést. Összehozom.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Csatlakoznék Unimanhoz, meg kéne javítani, mint látod, van hozzá még kapcsolási rajz is, ez nagyon nagy dolog.
24 voltos vezérlést kiváltani az mindig is problémás volt, teljesítményérzékelés szempontjából lehetnek gondok, az a 24V nem is biztos, hogy 24V. A ráfeszítés mechanikai hatása is lehet gond.
Szóval, meg kéne azt a vezérlést javítani.
Megnézném, hogy ha a problémás szárny Fetjét rövidre zárnám, akkor megy-e, vagy a reléje eleve nem is kapcsol.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Hali!
SzilCsong/uniman
Szégyenkezve, de be kell ismernem ostoba figyelmetlenségemet. A sorkapocs lábakat kellet át
forrasztgatni. Sőt, az egyiken, az első láb teljesen le volt törve. Láss csodát, jó lett.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2022
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 

Ja, hát egyoldalas nyák esetén ez alap.
Javaslom, főleg a nehezebb alkatrészeket, pufferkondiklat, biztosítéktartót, diódahidat, meg mindent.
(#) Remci hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Üdv!
Szedett már szét valaki Proteco szárnyas kapu nyitó motort? A szétszedést úgy értem, hogy az állórészből a motor tekercsét kellene kivennem, de hogy jön ki belőle? Mi a trükk?
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Hali!
Beszélj egy estergályos forgácsolóval. Ő, esztergapadban, egy oda való betéttel szépen kinyomja.
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Köszi,megpróbálom. Van nálam most egy FAAC motor is , annak az álló részéből a tekercset szépen ki tudtam venni kézzel, ez meg feladta a leckét.
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Ismerős a helyzet. egyik ilyen, másik olyan.
(#) Kalo hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Hali,

tudnátok Ditec Entrematic Zen -hez 1-2 ch-s -megfizethetö áru - vevöt ajánlani?

Alin az RF-Multi -val szemezgettem, de azon a Gol típus szerepel csak. (Az eladó(k) válasza: nem tesztelték még Zen típusra, de ettöl még lehet müködik vele...)

Üdv: Kalo!
(#) lelkes amatőr válasza Kalo hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Küldtem üzenetet.
(#) PJan25 hozzászólása Nov 28, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy érdekes problémám és nem tudom, hogy hogy induljak el, ezért kérem a segítségeteket.
Adott egy Beninca kapunyitó(CP. MS4 V1.8 automatika, ONE-2WI vevőegység). A vevőegységhez 3db távirányító van hozzárendelve(T4WVS). Sajnos az egyik távirányítóban lemerült az elem, így kicseréltem, azonban az elemcsere után nem tudom párosítani a kapuhoz. (Jelet ad, a vevőn látni is, hogy megkapja). Gondoltam, hogy leesett, beázott stb. vettem egy újabb fajtát,(TO.GO 4VA) mivel a régieket nem lehet kapni.
Ezt az új távirányítót sem sikerült párosítani a vevőegységgel, így az egyik régi távirányító jelét akartam lemásolni. A másolásnál a jel megtanulása után az új távirányító ad egy próba jelet a kapunak, és ez működik is, a kapu kinyílik, de a távirányító ezután nem nyitja a kaput. A jelet a vevőegység veszi, de nem működik. A régi kettő távirányító jól üzemel. Mi lehet a gond? EEPROM, valamelyik IC?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) mraulajos válasza PJan25 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Hali!
Az új távir. zöld gombos? Valószínű, át kell állítani. 128bit ről, 64bit re.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2022
(#) PJan25 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Hali!

Nem, sárga. Az megtörtént.
(#) uniman válasza PJan25 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Hello! Nem írtad le, hogy hogyan tanítottad rá a a régi távírányítód
jelét az új (neonzöld) távra...meg, hogy az a 2 régi működő egyikének a kódját?
Ha kicsit visszaolvasol, pont ezekről írtam, hogy már 2 félével is találkoztam...és csak az egyik tudott kódot tanulni. A másik fajtát viszont elég volt a 64 bites ugrókódra átálítani (2 villógás), és utána rátanítani a RF vevőre (volt benne kód)...
Neked vajon melyik van?
A vevőd ismer 3 féle kódolást, az ARC 128 bitest is. Csak azt nem tudjuk, hogy a 3 kód keverve is használható, vagy csak egyféle (az először beprogramozott)...
Következő: »»   119 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem