Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   122 / 131
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Szia
V2-nél (ami FAAC rokon) szokta figyelni, nem mindegyiknél, csak a komolyabbaknál a motorokat és ez az áldásos funkció nem is kikapcsolható, mint pl Proteconál.
A leírásból nem fog kiderülni, inkább a vezérlést kellene megnézni, esetleg fel rakhatnál egy jóminőségű képet, főleg arról a részről ahol vannak az optotriakok, abból kidrülhet, hogy van-e visszacsatolás.
A másik, Faac-s mororok alapból fékeznek a végálláskor, ez a vezérlés tud fékezni?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Netes kép...de pont ilyen.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A triakok fölött az két optotriak, az oké a triakokat vezérli, de az a oc3-as az már inkább valami visszacsatolásnak tűnik, ilyen van a V2 City1-be is.
Nem írtad, milyen motort használsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Nincs infóm a motorról, de nagy méretűek és a végállás sorkapcsok is be voltak kötve.
Az egyik motor megsérült...így megy a szomszéd egyszárnyú kapujára.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ezt a vezérlést nem tudod valahova elhasználni? Pl 2 szárnyas kapuhoz?
Ahogy elnézem nincsenek leválasztva normálisan a végállás bemenetek.
Ezzel kapcsolatba vannak negatív élményeim.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Nem az én tulajdonom, csak segítek bekötni, ha...
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok

Van itt egy telcoma SM40
Bővebben: Link
Amibe már másik vezérlés van, a mágneses végállás érzékelőt kellene összehoznom vele.
A mellékelt bekötés alapján mértem a kimeneteket és sajnos az egyik irány végállás érzékelése szinte teljesen halott.
Van esetleg valakinek ilyen eladó, vagy hol lehet kapni?

telcoma.png
    
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Akkor mid is van? Megvan a két mágnes is? Mert ha nincs... Bővebben: Link
Azaz azt akarom "mondani", hogy a két mágnes nem azonos, vagyis nem felcserélhető egymással (de lehet ezt te is tudod).
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Az van, ez a végállás szenzor kellene, de pont ilyen, mert ha gányolni kell, akkor beteszek egy mechanikust, oszt csááá
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Közbe szembe jutott, hogy vannak reed szenzoraim, hát nyomtatok egy tartót és kalap.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A kalappal még várj...mert honnan fogja tudni, hogy melyik végállást kapcsolja éppen?
Pl. a "nyitva" mágnes csak a "nyitva" reed-et kapcsolja...szívatott meg a felcserélve felszerelésük.
Gyárilag valamilyen polarizált reed/mágnes lehet benne...
(#) seger hozzászólása Márc 24, 2023 /
 
Sziasztok!

PNI kapunyitó szettet használ valaki? Mi a vélemény róla?
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Liftmasterbe hagyományos reed (ráadásul üveg) van 2db, egymástól a lehető legtávolabb
Ha ott jó, itt is az lesz, amelyiket hamarabb eléri az kapcsol, akkor van gond, ha túl nagy a lendülete a kapunak és viszi a túloldalit is, mivel ezen a vezérlésen nincs fék , ezt még ki kell kísérleteznem, max alakítok a konzolon, hogy távolabb kerüljenek egymástól.

A másik kérdés, de szerintem az is oké lesz, Roll230-as egyszárnyú van, úgy emlékeztem, hogy tud NO-ba is kapcsolni a végállás, de sajna csak NC-ba tud.
5k-val felhúzott ellenállással kb 3mA-ha kapcsol (nem akarom túlbonyolítani tranzisztorral) ez a kicsi áram, csak nem nyírja ki tán hosszú távon a reed-et?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Kínaiak így csinálják (de amit leírtam előzőleg, abban polarzált cuccok működhetnek...):
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Most azon agyalok, hogy lehet, abba a liftmaster nyitóba van valami mágnes még pluszba beépítve, így a NC kontaktot is megoldanám, csak egy mágnest kell valahogy beépíteni mögé.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
egy maréknyi műgyantába kiöntött reed szenzorom van, köszi
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
A motor típusa: 415 L LS
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Így néz ki, azt kinyomtam az egészet taknyolóspisztolyal.
Te3sztelgettem tök jól működik, a motor is elég gyorsan megáll fékezés nélkül, viszont jó volna, ha be lehetne állítani lassítást.
Azt hittem roll230-as vezérlése van, de nem pont olyan, mert nincs rajta dip kapcsoló.
Akkor ez most milyen vezérlés?
Hiába tekerem le a menetidőt, nem lassít a végén, pedig a triac biztos, hogy nincs zárlatba, mert szabályozható a nyomaték.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Ja, jól van, azt hittem tolókapu.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Itt "bogarászhatsz" van pár roll és roller leírás.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Roll_2004_v220
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Ez még nem SMD ledes, én is erre szavazok, igaz, nincs kép, de akkor ez nem lassít be menetidő végén?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Lehet inkább ez lesz: roll_2008_v307, mert a 2004-esnél emlitenek 1 jumpert (aut.zárás on/off), amit a képeden nem látok. Meg a proci gyártási ideje...
(#) Pityke21 hozzászólása Márc 27, 2023 /
 
Sziasztok,

Van egy 12 V-os kapunyitóm, leszerelve így néz ki (fotó).
Hogy tudom megállapítani , hogy melyik a pozitív és melyik a negatív kábel?
Mert most van egy kék és barna. Nem biztos, hogy szerencsés lenne rákötni egy 12 V-os autóakksira!
Valahogy vezérelni is kénea kicsikét.
(#) uniman válasza Pityke21 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Mért nem így fotóztad!?
Pedig kénytelen leszel rákötni a 12V-ot...ha mozgásra akarod bírni. Ha fordítva kötöd a +/- akkor az ellenkező irányba fog működni, pont úgy, ahogy működnie kell.
(#) Pityke21 válasza uniman hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Így néz ki valójában.
Annyi hibát találtam benne ahogy szétszedtem, hogy a rugót véletlenül elmozdíthattam és
az egyik miatt nem tudom visszatenni a burkolatot, mert eltart. Azt is tudom melyik az a motortól távolabbi. Ha kiveszem, visszamegy a helyére, ha ott van akkor nem. Most ezzel jásztok mi lehet a megoldás Van esetleg valami ötleted?
(#) uniman válasza Pityke21 hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 1
 
Nincs jó helyen! Összepréselve kell betenni a 2 négyzet alakú helyre.
De ez eléggé rövidnek tűnik, ágyat, maszázsfotelt működtethetett...
De látok benne végálláskapcsolót.
Ha rákapcsolod a 12V-ot elindul amíg a végálláskapcsoló meg nem állítja. Utána forditott polaritásra kapcsolva elindul a másik irányba...ennyi.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 28, 2023 /
 
Hali! A képen látható vezérlésről szeretnék magyar leírást.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Az angol megvan? A lényeges feliratok olvashatatlanok...meg ott van rajta a QR kód.

RIB.jpg
    
Következő: »»   122 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem