Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3353 / 3945
(#) Robikk hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Sziasztok.
Lenne egy Amerikai kávéfőzőm, de 110V-os.
Gondoltam rendelek hozzá a képen látható átalakitót, a kerdés az hogy jó-e lehet hozzá??
A gép paramétereit is csatoltam.
A váladzokat előre is köszönöm.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Robikk hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
A kévéfőződ 1050W-os, az átalakítód a tizedét tudja.(100W)
Tehát nem jó hozzá.
Ha mindenképp használni szeretnéd, akkor egy megfelelő teljesítményű autotrafó, vagy 240/120V-os trafó.
(#) gazspe válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Köszönöm a választ, de kicsit még mindig ködös nekem ez a digitális-analóg összejátszás. Egyenlőre a fejemben az van, hogy a visszacsatolást megszakítom, egy DAC-ra (igazából 4-6 bittel már több, mint tökéletes lenne) kötöm az IC felé vezető áramkört, így tudom ténylegesen manipulálni az áramot. Az Arduino figyeli a tényleges áramot egy ADC-vel az ellenálláson, hogy ne tudjon megszaladni az áram, ne tudjon kárt tenni a tápban, viszont akkor bukom a galvanikus leválasztást, analóg optoval még nem volt dolgom és emlékeim alapján elég borsos árúak.
Esetleg PWM analóg kiemenet egy opton keresztül egy alul áteresztő szűrővel az ellenállás jel áramkörére, de arra jó lenne beépítés előtt szkóppal rámérni, hogy mennyire sikerül helyreállítani az analóg jelet, amennyire fürgék ezek az IC-k nem vagyok biztos az üzembiztos működésben nélküle, sajnos szkópom nincs. Illetve ettől függetlenül ugyanúgy figyelnem kellene a tényleges kimeneti áramot.
A másik elképzelés egy digitális potméter, de azokat meg csak kohmos tartományban láttam (gondolom nem szeretik a meleget).
Kezdem azt érezni, hogy jobban megérné újrakábelezni a lámpát, de már felkeltette az érdeklődésem a "hogyan haxoljunk áramgenerátort" téma
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) gazspe válasza Robikk hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Ha 13 ilyet párhuzamba kötsz és kicsi a gyártási szórásuk, akkor működhet (vagy inkább 15-öt, a 100W kimenet is kérdéses ezeknél, valamint jó lenne egy kis puffert ráhagyni)
Komolyra véve a szót, az autótrafó hatásfoka (lineáris trafó lévén) csapnivaló, kilowatt feletti darab meg sem súlyra sem árra feltétlen indokolt (460 VA trafó 1.6 kg és 13.000 forint tme-ről).
Amennyiben nem egy aranyárban mért jószág, ami az ideáidnak megfelelő, én félretenném és a trafó árából vennék egy újat (vagyis felújítottat, itthon AEG CaFamossa kávéfőzőt 35-ért vettem felújítva 1 év garival).
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) Kékróka válasza Robikk hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Szia !

Nem is válasz, csak kérdés a kérdésre.
Fázishasítás mint opció ? (triakos fényerőszabályzó, persze félállásban, teljesítményt továbbra is figyelembe véve )
Feltéve hogy nincs ebben a masinában processzoros űrtechnika
(#) proli007 válasza gazspe hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 3
 
"az autótrafó hatásfoka (lineáris trafó lévén) csapnivaló" Tényleg?
(#) granpa válasza gazspe hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 1
 
Kifejtenéd ezt a hatásfok dolgot bővebben? "Zavart érzek az erőben."
(#) gazspe válasza proli007 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Hmm, elnézést, korrigálok, a 90%+ nem számít rossznak (ipariakban a 97% tényleg reális érték?). Marad az ár és a súly ellenérvnek.
(#) granpa válasza gazspe hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 1
 
A 97 % valóban reális érték (kb. kW-os nagyság felett). Minél kisebb a trafó, annál rosszabb a hatásfoka; akár 60 % is lehet.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
(#) Jocas válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 23, 2019 1 /
 
Köszönöm a "hasznos" hozzászólást. Valahogy nem találom azt a részt ahol azt írom, hogy a saját gyerekeim. További jó trollkodást.
(#) nedudgi válasza Jocas hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Semmit nem írtál a körülményekről, így nem csoda, hogy nem találjuk ki a szituációt.
Látnokok errefelé nem akadnak.
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Köszönöm! Most egy kicsit bajba vagyok! Amit küldtél meg én is közben keresgéltem van ahol 6-6 láb van,van ahol 5-6 láb ahogy írtam. Néztem az enyémet nagyítóval gondolva esetleg letörőt egy láb? De nem. Ezek szerint csak van olyan hogy 5-6 láb fölül,alul,( vagy fordítva- most nincs előttem)
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Esetleg még itt van doksi is: Bővebben: Link
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Tudnátok mondani egy egyszerű win10 alatt működő áramkörszimulátort ami ingyenes és könnyen kezelhető?
(#) rettung hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg tudnatok mondani mi a kulonbseg a100nF keramia kondi, es a 0.1µF elko kozott egy kapcsolasban?
Koszonom!
(#) proli007 válasza rettung hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Hello! Alapvetően az, hogy amíg a kerámia polaritás független, az elkót csak polaritáshelyesen lehet bekötni. A kerámiának általában kisebb a nagyfrekvenciás ellenállása, induktivitása.
(#) vilmosd válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 1
 
(#) GPeti1977 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Köszönöm, de mi nem jó a diódák után miért nincsen feszültség? a vg1 generátor sinus 320V 50Hz beállítva.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019

sim.JPG
    
(#) vilmosd válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 1
 
Probald meg tranziens modban.
(#) GPeti1977 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Tényleg csak így működik, az első szimulációban arra voltam kíváncsi hogy a PC tápokba épített soros induktivitás mennyire "szépíti" az áramfelvételt.
(#) T_Kornel hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok, van egy szalagfűrészem aminek a kapcsolójához szeretnék bekötni egy vészleallító nyomogombot. Nincs olyan ismeretem,hogy megmondjam milyen típusú a kapcsoló, de lefényképeztem. Amennyit látok egy mágneskapcsoló és két nyomógomb, egy indító és egy leállitó.
Felül van bekötve az áram. A ball oldali nyomógomb lent az állítja le a motort. A leállíó nyomógomb egyik oldalára az egyik fázis van bekötve a másik pontja pedig megy a mágneskapcsoló ball oldalára középtájon található kötési pontra . Ha jól gondolom a vészleállító pontjainál, az egyiket mondjuk felül a középső fázisára kötöm a másikat meg ball oldalon ahová a leállitó gomb is van kötve. Jól gondolom, ? Szeretném ha valaki kijavítja ha rosszul gondolom. Nem akarnám tönkretenni a motort amúgy egy 1,1kw 380v Evig motor hajtja a gépet.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019
(#) pipi válasza T_Kornel hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 1
 
Kérdés mit csinál a leállítógomb...
Valószínűsítem bontó érintkezős, teszteld meg, valóban bontó-e.
Azt is teszteld, hogy ha a kikapcsolót nyomva tartod, és így nyomod a bekapcsolót, nem szabad elindulnia, ha igen akkor rossz a bekötés...
Elvileg a kikapcsolóból kiveszed az egyik kábelt, ezt rákötöd a vészleállító bontó egyik érintkezőjére, egy új kábellel meg a vészleállítótól visszamész a kihúzott kábel helyére.
De, ha összeég a relé érintkezője akkor a vészleállítót nyomkodhatod, nem fog semmi történni...
Szóval szerintem ez úgy lenne szakszerű, ha a vészleállító 3 bontó érintkezővel rendelkezne, és a betáp 3 fázist bontja. A vészleállító alatt ugye a reteszelős fajta nyomógombot érted...
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Kicsit túlkombináltad. Gépek százezrei működnek egy érintkezős vészleállítóval. A bekötésre vonatkozó ajánlatod rendben. Olyan vészleállító gombot kell választani, amelyik mechanikusan reteszelődik.
(#) zoli75 hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék. Van egy, illetve 2db mosfet, egy 4801A jelű és egy 4435D jelű, ezek mindegyikénél a testhez képest ugyan akkora feszültség van source és gate lábakon, viszont a drain-en semmi. Ez normális állapot vagy a source-gate lábakon nem lehetne ugyanakkora?
(#) gernerakos hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Üdv!
A képen látható "floppyt" betehetem a hagyományos floppy olvasóba?
Fizikailag belemegy, de nem tudom nem e tenne kárt az olvasóban, vagy hogy látná-e a gép (direkt "retrózásra" fentartott win98)

IMG_1081.JPG
    
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Hello! Nem jó a sima floppy-ba. SuperDisc
(#) gernerakos válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Köszi, értem, akkor nincs mese, kell egy ilyen olvasó.
(#) Robikk válasza gazspe hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Köszönöm a segítőkész válaszokat.
Hát hogy is mondjam sejtettem, és ennyit nem ér az egész.
Köszönöm mindenkinek!
(#) lgal hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy passzív PFC-s vagy PFC nélküli PC táp miért stabilabb mint egy aktív PFC-s? Hobbielektronika facebook csoportban írta valaki, hogy lehetőleg passzív PFC-set vegyünk, és hogy az stabilabb.
Következő: »»   3353 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem