Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3422 / 3945
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Ez az, amit jelenleg a kamerával látok. Tulajdonképpen szinte semmit...

IMG_4865.JPG
    
(#) c27 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne, lehet feszültségstabilizátor kimenetére egy másik stabilizátort tenni?
Nem találtam utalást arra, hogy nem lehet. Szükségem lenne 12V és 5V-ra kérdés, hogyan célszerűbb, ha a trafó kimenetére külön külön teszem a 2db stabilizátort vagy egymás után kötöm őket?
Mindkettőnek van előnye hátránya. A 7805 jobban fűt ha közvetlenül az egyenirányító után teszem, ha a 7812 után akkor kevésbé, de akkor a 7812-t terheli a saját ágának terhelésével, bár a 300-300mA stabonként nem olyan vészes, 600mA a 7812-nek maximum, de inkább kevesebb.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Kovidivi válasza c27 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Mindegy, hogyan kötöd. Az eldisszipált teljesítmény összességében ugyan annyi lesz mindkét esetben. Csak azt tudod megválasztani (ha tudod a terhelést), hogy melyik IC-n mennyi hő keletkezik.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Én sorba szoktam kötni, ha két tápfeszültség van.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Általában én is.
(#) Szasza9668 hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Sziasztok!

16v 680uf kondi helyettesíthető 25v 800 uf-el?
Pc táp. Sajnos holnap dolgoznom kellene a géppel de lehalt a táp és ez a legközelebbi ami itthon van.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) nedudgi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Általában igen. A biztonság kedvéért visszakérdezek, hol használnád?
Mivel módosítottál a kérdésen: Ha tápegységben, pufferként használnád, akkor az egyenirányító adatlapját ellenőrizni kell, bírja-e?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) Szasza9668 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nincs hozzá kapcsolási rajzom de púpos a kondi.
Kicserélem mert muszály. Ha nem indul és nem találok rá megoldást akkor felteszem az ingyen elvihetőbe.
Reggel kell vennem egy gépet a döglött helyére.
(#) nedudgi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Ha elfér az a kondenzátor, akkor kicsi az esély, hogy nem fog működni. A 680 mikrofarád nagyobb szórású, szabvány érték. A 800 már elég alacsony tűrésű, precíziós típus. Puffernek túl jó, de működnie kell.
(#) Ge Lee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ha az a szekunder oldalon van, akkor 100% hogy low ESR kondi. Ha nem olyat teszel bele rövid idő alatt tönkre fog menni, plusz a nagyobb feszültségűvel az a baj, hogy annak az ESR értéke alapból is nagyobb. Szóval ideiglenesen beleteheted, de hosszútávon biztos hogy nem lesz jó.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nagyobb feszültségű ESR értéke nem hogy pont kisebb?
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Általában nem, de kapacitás függő, minél nagyobb a kapacitás annál inkább igen. Kis kapacitásoknál nő, nagyoknál csökken, középen meg nincs nagy különbség. Mondjuk a 680µF esetén lehet hogy csökken. Én ekkorákat nem szoktam mérni, mert meghibásodást nem ezek okoznak hanem a kicsik, ilyen 47µF alatt.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszi.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Kapacitiv gombot szeretnék csinálni, Ahhoz keresnék kapcsolást ( az arduinos modulos verzió sajnos nem jó hely stb...) mlyik topikban van vele a helyem vagy hol találok rá kapcsolást?
A google nem nagyon a barátom...
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Eddig semmi.. most ahogy kitettem a hsz,-t dögivel találok kapcsolási rajzot.. ugyhogy inkább csak a topikot kérdem hogy hol tárgyalhatok erről...
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Arduino topicban.
Egyébként alig kell hozzá valami alkatrész, és nagyon jól működik, megbízható. Hogy nekem melyik készült el, nem tudom megmondani, mert már több éve volt...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
(#) név foglalt hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék valaminek a be azonosításában.
Grafikus kártyáról van szó, a kék keretben levő összetevőt keresem R betű van rajta.

Tudom hogy nem itt van a vga topic, de nem vagyok profi csak forrasztgatok ide oda.

Előre is köszi!
Üdv Tomi

r9 390.png
    
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Helló.
Egy 2W-os ellenállás 2W-nyi hőt tud disszipálni, ha csak simán a nyákba van forrasztva, és a levegő tud körülötte áramlani. Viszont ha venti fújja rá a levegőt, akkor kb. 4W-ot is le tud adni a környezetének?
Köszi.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 24, 2020
 
Negatív értékelésű és ahhoz kapcsolódó hozzászólások törlésre kerültek felhasználói kérésre.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Lehet, de nem ajánlatos így kalkulálni, sőt inkább alá. A hő keletkezési helye -itt ellenállásréteg-, és a levegővel való érintkezési felület között is van hőellenállás, jelen esetben festék bevonat. Tehát a ventillátorral forszírozott levegő nem a keletkezési helyén veszi el a hőt. Persze vannak itt még más körülmények is, levegő hőmérséklet, panel felé lábon elvezetett hőmennyiség, tehát nem mondható éles határral az, hogy ha 2W-nál még jó, 2.1W-nál tönkremegy.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Olajba kell tenni.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 24, 2020 / 1
 
Kérdés, hogy milyen hőmérsékletet visel el. (Szénréteg/fémréteg).
Fontos figyelembe venni azt is, hogy ne forrassza ki magát.
(#) szidom hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget kondenzátor kontra akkumlátor ügyben.
(#) vision61 válasza név foglalt hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Szia!
Szerintem azok smd biztosítékok.
Az R, 3,5 A-es.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Vagy betenni egy 4W-ost.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Ahogy számoltam, 4W-nyi ellenállás testen disszipáltatnék el max. 6W-ot, amit egy venti fúj óriási szélviharral
Köszönöm egyébként a válaszokat, majd a tesztek során akkor kiderül, bírja-e. Ha nem bírja, akkor még mindig tudom az ellenállás hőmérsékletét csökkenteni, ha ki- és bekapcsolgatom bizonyos időnként.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
A kérdés teljesen tárgytalan lett. Ma kaptam három infra fénnyel rendelkező 12V kamerát bontásból.
(#) csavarkulcs hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy cnc vezérlésű plazmavágót. Arduinót és léptetőmotorokat szeretnék használni a vezérléshez. Ezt a területet nem ismerem, és nem tudom hogy milyen számítógépes programot kell használni az alakzatok kivágására,
Milyen témában tegyem fel a kérdéseim?
Előre is köszönöm.
(#) Andreaska91 hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Hello .
Van egy Yamaha típusú dolbi hangrendszerem , egyik nap már nem üzemelt , szétszedtem egy trafó volt a hibás és ha jól tudom akkor egy egyenirányító. A trafót cseréltem de az "s1nb" egyenirányítót nem tudom cserélni mert egyszerűen nem tudok venni . A kérdéseim a következők lennének , van e valami más alkatrész ami helyettesíteni tudná azt a bizonyos s1nb-t ? És vajon mitől mehetett tönkre ? Buta kérdés de olyan keveset használtam hogy nem értem mi történt .

Köszönöm a segítséget .
Következő: »»   3422 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem