Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3463 / 3945
(#) Bakman válasza Farkaspók hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ha ellenállást használsz áramkorlátozásnak, akkor a lehető legrosszabb feltételt kell figyelembe venni. Jelen esetben az a legrosszabb feltétel, ha a LED-nek már 1,75 V is elegendő, ehhez számolj ellenállást. Ha a feszültségforrás ingadozik (pl. akkumulátorrol megy a LED), akkor az akku legnagyobb feszültségével kell kalkulálni. Már ha nem akarsz füstölgő alkatrészeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) Lacaboy hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan kapcsolást szeretnék készíteni ami pár mV(állítható) hatására behúzna egy relét egy tranzisztor segítségével. Tehát ha pl.2mV-érzékenységre állítom akkor ott lenne egy határérték ami felett átbillen és behúz a relé. Hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben kivitelezni?
(#) Lacaboy válasza pipi hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ha a termisztort kicserélem kisebb ellenállásra és annak az ágnak a feszültségére kötöm az én pár mV-os jelemet akkor működhet?
(#) proli007 válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Hello! Egy csomó nyitott kérdés van abban amit szeretnél.
- Mekkora forrás-ellenálláson képződik a 2mV feszültség?
- A legtöbb egyszerű lelkületű komparátor Offset feszültsége messze összemérhető a 2mV-al.
- Hiszterézis nélkül nem készítünk komparátort reléhez.
- Bármely körben folyó áram képes ezt a 2mV-ot előállítani és zajok is vannak.
- Nem mindegy hogy a komparátor táp és a figyelt feszültség hogyan van összekötve. Avagy komparátor tápja galvanikusan független-e a figyelt feszültségtől.
- Általában 2mV-ra nem szokás komparátort építeni..
(#) Lacaboy válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
A megvalositani kivant cel, hogy a vezeket hurkon keresztul vezetem. Az abban indukalt feszultseg aranyos a rajta atfolyo arammal. Egy bizonyos szint felett szeretnem ha behuzna egy rele. Tehat egy bizonyos aramerosseg eseten.
(#) proli007 válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Mit vezetsz át a min? Indukált feszültség csak akkor van, ha fluxusváltozás van. Ezekhez vannak az áramváltók, de váltakozóáramra..
(#) kadarist válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia! A 2 mV nagyon kis feszültség, azzal nehéz boldogulni. Nagyon jó erősítő kellene ahhoz, hogy használható feszültségváltozás jöhessen létre a komparáláshoz.
(#) proli007 válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Te megsértődsz, mikor nem adsz információt? Én segíteni próbálok..
Azt sem mondtad egyen vagy váltófeszültségről van szó! Az neked mindegy?
(#) Lacaboy válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Pontatlanul fogalmaztam alairom.
Nyilvan valtorol van szo hiszen aramvaltoval szeretnem merni az aramot.
(#) Lacaboy válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Azon agyalok, hogy csinalnek aramvaltot ami megfelelo feszultseget ad, de mekkora lenne az a fesz ami megfelelo?
Illetve jo ez a komparatoros kapcsolas hozza?
(#) menyus válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Már bocs de proli007 felvetései teljesen logikusak és érthetőek. Ilyen kis feszültségváltozást figyelni már inkább kontrollerrel szokás és nem komparátorral, főleg nem hiszterézis nélkül. A hiszterézis mekkora lenne 2mV esetén...? Számolgass kicsit, ezt komparátorral megoldani elég necces feladat mert 2 mV változást okozhat szinte bármi az áramkörben. Pl mobiltelefon is akár 2m - ől, (áramhurkon átvezetett vezető mint antenna..pl) vagy egyéb más rf zavar. Váltakozó áram esetén főleg ami eleve teli van zajjal, + amit a mérendő vezeték összeszed. Áramváltó egyébként létezik készen is fillérekért. én ezzel nem tökölnék.

"Mekkora lenne az a fesz ami megfelelő?" Bármekkora. Neked a figyelt feszültség változás az amivel a probléma van, ez képződhet 1000V on is ugye, 1000V +/- 2mV. Túl kicsi ez a 2 mV hiba feszültség ahhoz hogy megfelelően kézben lehessen tartani és le lehessen kezelni egy komparátorral. Hibajel erősítő kéne, megfelelő szúréssel ahhoz hogy megfelelően működjön. Inkább kontrollerben gondolkodnék.
(#) janigel hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Ha valaki elakad valamilyen műszaki kérdésben, vagy csak egyszerűen megoldást keres valamire, itt rákérdezhet a problémára. Jó eséllyel választ is kaphat. (Elsősorban elektromos téma legyen).
(#) janigel hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Az én gondom a csatolmányon látható.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) vargham hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Én a relét kihagynám, és FET kapcsolna.
A végálláskapcsoló funkcióját ebben a formában nem értem.
(#) janigel válasza vargham hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Működése ugyan olyan mint az ablaktörlő ütemvezérlőé.
Időnként fordul egy kört, megáll és újra.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) vargham válasza janigel hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Értem. Szerintem FET. A végálláskapcsoló a vezérlésbe avatkozzon be, ne közvetlenül kapcsolja a motort.
(#) proli007 válasza vargham hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Hello! A végállást egy ablaktörlőnél fordítva kell értelmezni. Ha elindítod a motort, ráfut a csúszkára és hiába kapcsolod ki visszatér alapállapotba. Tehát a végálláson bont az érintkező. De indítani nem tudod csak a motoráram bekapcsolásával.
(#) szs válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Ha már ablaktörlőmotor:
Az enyém azt csinálja, hogy ha kikapcsolom, nem fut végig, hanem ott ahol van, ott áll meg. Akkor (ennek fényében, amit itt írtál) lehet, hogy csak rosszul kötték be?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) proli007 válasza szs hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Lehet, de inkább az érintkezővel vannak gondok.
(#) szs válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Mármint a motorban levő érintkező? Vagy a kapcsolóé?
(#) madzagos hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Segítségeteket kérném, egy egyszerű kapcsolást keresnék fény-ellenállással ami a megvilágítás hatására változtatná a kimeneti feszültséget. Óra fényerejét szeretném vele állítani automatikusan.
(#) proli007 válasza szs hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
A kapcsoló nem lehet benne hibás. Mert az vagy elindítja vagy nem. A többit önállóan teszi. Én ugyan nem ismerem az összes mai megoldást, de nem hinném hogy ezen szükséges lenne változtatni. Ha törlés közben leveszed a gyújtást, megáll ahol van, mert az kapcsolja az egész tápot. És ha a megszűnik, akkor megáll.
(#) szs válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Közben találtam egy cikket, már sejtem, melyik érintkezőre gondoltál.
http://www.csimag.hu/ablaktorlo-helyzetkapcsolo-javitasa/
(#) szs válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Jó, de akkor is ott áll meg, ahol van, ha a kapcsolóját tolom vissza
(Igen, pont úgy, mintha a gyújtást venném el)

...nem mai autó, 20 éves Ducato...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) proli007 válasza szs hozzászólására (») Máj 25, 2020 / 1
 
Jaj! Hát azért, mert nem zár a belső kontaktus. De nem nyálazni kell rajta, hanem megnézni, mert így nem javul meg..
(#) szs válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Igen, meg kell nézni, így már, hogy van némi fogalmam róla. Eddig azt hittem (mert azt mondták), hogy új motor kell.
Például ezért is érdemes itt olvasgatni, néha kérdezni.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) Patópali válasza madzagos hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szevasz!
Ez most komoly?
Milyen óra? Típus, fotó, (kívül-belül), esetleg az IC száma? Vagy találjuk ki?
Gondold át a kérdésed!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) proli007 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Hello! Pld..
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Köszi ez szerintem jó lesz. Mindjárt meg is építem. Köszönöm.
Következő: »»   3463 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem