Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3607 / 3944
(#) kendre256 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 1, 2021 / 1
 
Lehetséges, mert az elektrolit kondenzátorok tűrése (főleg a régen gyártottaké) elég nagy.
A régi kondenzátorokat formázni kell, mert a hosszú idő alatt a dielektrikuma elvékonyodhatott. Ez is lehet az oka a nagyobb kapacitásnak, viszont kisebb feszültségen átüthet, mint ami rá van írva. A formázást úgy kell csinálni, hogy fokozatosan egyre nagyobb feszültséget kell rá adni, és azon kell tartani egy ideig. Így vissza tud alakulni a dielektrikum vastagsága, és a feszültségtűrése. Viszont a vastagabb dielektrikummal a kapacitás kisebb lesz.
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 1, 2021 / 1
 
Ajánlatos, ha évek óta áll, formázni. 25V DC-ről 220....470 Ω-on keresztül pár napig tölteni. Ha fel megy a feszültsége24...25V ig, akkor nem lesz vele probléma. Ha nem akkor vagy megy, vagy kipurcan. Ugyan ilyennel megy a tápom, csak kettő párhuzamosan.
(#) Rosszmáj válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Kösz, akkor felteszem főni.
(#) MrBrown hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok,
Adott ez a 433MHz-es RF adó-vevő páros.
Ha én egy 1 másodperces imulzust szeretnék átvinni velük, akkor kell-e a HT12D + HT12E párost is használnom hozzájuk, vagy elég ha a pic lábáról érkező impulzust rákötöm az adó DATA lábára és a vevő DATA lábán ez a jel megjelenik amit egy tranzisztoron keresztül már használhatok is pl. relé behúzására?
köszönöm.
(#) Bakman válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 2
 
Ha az adó Data-In lábán H szint van, akkor az a H szint megjelenik a vevő Data-Out lábán is. Viszont, amikor az adó bemenetén L szint van, akkor a vevő kimenetén H-L jellegű zaj jelenik meg az utolsó H szint után egy-két másodperccel.
(#) tsunami1202 hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok. Kezdőként szeretnék segítséget kérni. Adott egy arduinos pet projekt. Kínai uno-n van két nyomás mérő szenzor és egy oled kijelző. Az autómba szeretném bekotni, az arduinot 9 volttal taplalnam egy step down modul segítségével, viszont a feszültség ingadozas miatt azt javasoltak kossek a modul és a táp közé egy tvs diódat. Viszont ebben tanácstalan vagyok milyen típusú és értékűt kellene használnom, vagy hogy tudnam én komolyabb szakiranyu tudás, tapasztalat nélkül kiszámolni?
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Szerintem szükséges az enkóder/dekóder használata, mert az adó vevő páros nem tud egyenszintet átvinni, csak változásokat. Ezek az impulzusok élei.
Az adóvevő páros adatlapján szerepel a 4 (az van ugyan írva, hogy KB/S, de az inkább) kb/s lesz, azaz az átvitt jel frekvenciája 4 kHz.
Tehát mindenképp szükséged lesz az átvitt információ adattá alakítására. Mégpedig cím-adat formátumban. A cím bizonyos zavarvédelem miatt kell, hogy egy esetleges hasonló szerkezet zavarásától meg tudja különböztetni. Dekóder is lehet többféle kimenettel, lehet momentary (amíg jön az adótól a jel addíg aktív), vagy latch (megnyomod aktív, mégegyszer megnyomod inaktív) adatlap szerint kiválaszthatod.
Ezt megteheted mindkét oldalon mikrovezérlővel, de akkor a mikrovezérlőnek kell az adatkonverziót elkészíteni, plusz az adathiba javító Manchester kódolást, dekódolást elvégezni.
Szóval egyszerűen nem megy, már ha biztonságosan szeretnéd a kapcsolatot használni.
(#) MrBrown válasza pucuka hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Köszönöm a választ.
Mivel kapkodásból nem vettem meg az encoder-dekóder párost, először kipróbálom, hogy az én alkalmazásomban mennyire biztonságos a Bakman féle felvetés, majd úgyis megrendelem őket.
(#) Moderátor hozzászólása Tira hozzászólására (») Máj 5, 2021
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
Idézet:
„Gy. I. K. IV.: Ne követelőzzünk. Mindenki önszántából és szabadidejében fórumozik, így legyünk türelemmel és vegyük figyelembe, hogy kérdésünkre a választ mindenki puszta szívességből, saját idejét feláldozva ír.”
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Üdv. Van a padlásomon egy nagyon régi a házzal vásárolt olajsütő és arra gondoltam hogy átalakítanám egy picit. Vagyis a kapcsolási hőmérsékletét szeretném módosítani fix 100 fok körülire. Valahogy meg lehet oldani hogy. Viasz olvasztásra nem kell több.
(#) JZoli válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Szerzel egy REX-C100-as hőmérsékletszabályzót és azzal egyszerűen megoldható ez a feladat. Ha gyorsabb helyről rendeled, még Kínából is ideérhet az új rendeletek életbelépése előtt. Így sokkal olcsóbb lehet a beszerzés.
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Hello! Vagy teszel rá egy bojler hőfokszabályzót és kész vagy. Mindenhol kapható, de akár egy levetett is megfelel.
(#) antikzsolt válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Sajnos nem jó a bojler mert csak 80 fokig enged. Maga a viasz 75 foknál kezd kilágyulni és felolvadni. Az öntési hőmérséklet minimuma is a 75 fok. A sztearinnak és a színezőnek viszont már több kell. Sajnos erre már gondoltam.

Idézet:
„REX-C100”
Jónak tűnik majd még utánanézek jobban. A zöld kezek ment mind a kettőtöknek.
(#) Ráx Aladár hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Üdv! Ilyen lámpát hol lehet venni? 12 V-on világít
(#) pipi válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Nézelődj pl itt: Bővebben: Link
Ha csak 24V-os ledeset találsz, akkor az előtétellenállása cseréjével "átalakíthatod"
(#) Ge Lee válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Például. Nekem van egy zacskónyi, de ezek 24V-osak és a fogatásuk sem csavaros.

ell_l_24V.jpg
    
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Valamint 12 V-os izzóval 12 V-on világít.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) Gafly válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Hogy néz ki egy ioncső? A gugli valahogy nem akar a barátom lenni. Ezért kérdeztem.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 2
 
Minő igazságod van.. De egy vasaló termosztát simán felmegy addig, igaz nem olyan modulos mint a bojleré.
(#) ktamas66 válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Nekem van pont ilyen is, ebben sima izzó van, szóval nem csak DC.
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Vagy valami fritőzé, akár bontott is.
De az meg van is benne.
(#) antikzsolt válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Na nem csak a pacsi megy hanem a sör is. Vasaló van itthon is máris építem is át a dolgot
Pedig a minap rugdostam arrébb mert útban volt és arra gondoltam hogy kidobom. Mármint a vasalót.
(#) Mócsing hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Szervusztok .
Tudja erre valaki a választ ?
The other common name for a valve amplifier is a ???? amplifier? (4 letters, all lowercase)
Regisztrációhoz kellene .
Előre is köszönet .
(#) tbarath válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Bővebben: Link
Első mondatban van a megfejtés szerintem...
(#) Mócsing válasza tbarath hozzászólására (») Máj 7, 2021 1 /
 
Köszönöm .
De nem keresztrejtvényt kértem .
(#) Mócsing válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
A vamp-ot már próbáltam ,lehet hogy más okból szívat . Talán mert nem kértem a reklámjaikból .
(#) majkimester válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
"tube"
(#) Mócsing válasza majkimester hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Köszönöm !
ezt is kipróbálom
Következő: »»   3607 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem