Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
robbbb.
Milyen mikrofont használsz? Milyen tipusúval próbáltad az áramkört?
Lomexbe vettem kondenzátormikrofont,azzal próbáltam.
arelé helyett betettem 1 ledet,de sajna csak világít folyamatosan...nem kapcsolgat
Az "elekter" kondenzátormikrofont nem elég CSAK bekötni! Tápfeszültséget is kell adni neki. A háromlában kivitelnél ezt egy külön lábra kell adni. A kétkábas kivitelnél egy ellenálláson keresztül kell bitositani a tápfeszt és erre a pontra kell ráforrazstani a kicsatoló kondenzátort is. Rendszerint a fém burkolat a negyív (GND - TEST) pont és a másik kivezetés a tápfesz valamint a jelkimenet is. Tápfesz rendszerint 1.5-3V-ig szokott lenni. De ezt az alkatrész adatlapja tartalmazza, persze ha van hozzá...
[off] Ui: Mikrofon helyett egy kis (32ohmos) fülhalgatót is ráköthetsz a bemenetre, és úgy próbáld ki az áramkört. Nemlessz a legy érzékenyebb de működnie kell!
Sziasztok.
Az erdekelne hogy a FETeknek(altalaban(?)) mekkora kell legyen a Gate fesz. ahhoz hogy nyitson? Pontosabban ennek a FETnek erdekelne : 2SJ449 KOszi.
Okk,nagyjából értem,sőt találtam 1 mikrofonos kapcsolást és sztem nekem is ilyen mikrofonom van.
Az lenne a kérdésem,hogy a 2,2kOhm-os ellenállás jo lesz nekem is?? A mikrofonra nincs ráírva semmi.....
Igen. Neked ez a kapcsolás kell ha ilyen mikrofonod van! Szerintem előszőr próbáld ki 4.7Kohm-mal, mert az a rajz 1.5-10V-ig aja meg a tápfeszt a mikrofonnak, és neked megközelítőleg 12V lesz a tápfeszed. Ha ez nagy lenne, (szerintem eléglesz) akkor csökkentsd az értéket, DE 2.2Kohm-alá nemenj le!!!
A külső árnyékolás a - vagy GND az a szabadon maradt kivezetés lesz a + UT és a jelkivezetés. De ott van a képen is, h. Treminal 1. = OUT és +Vs; Terminal 2. = Ground vagy GND .@. Kép itt
Jani!
A képnél elég a hivatkozást "link"-be tenni. Nem kell a képet (főleg ekkorát) belerakni.
Először megnyitod az alldatasheet.com - ot.
Ott megkeresed az alkatrészt: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/6034/NEC/2SJ449.html Majd a pdf-file-ban megkeresed pl az Ugs Rds görbét vagy az Ugs Id görbét és abból megkapod azt a választ, hogy kb. -7V-nál kezd nyitni és -10V-ra nyit ki majdnem teljesen. Hasznos az adatlap, mert minden kérdésedre megadja a választ!
OK![off] Aszittem kisseb a kép . Ezekszerint, mégsem olyan kicsi ... A többit meg vettem. :nezze:
Ok.
De en elegge kezdo vagyok ebben a temaban. Nyilvan en is le tudom tolteni,de nem ertem! mit kell nezni!! Amugy akkor az N csatornas +0.8 V nel nyitna mar? Ez erdekelne nagyon. Koszi!
Ugyanezzel a szisztémával kikeresve egy típust (FDV301N) kb. 1V-tól kezd nyitni és olyan 5V körül szaturál.
Csak részben volt kritika, másrészt egy módszer arra, hogyan szerezd meg a válaszokat önállóan, mert igazán csak abból tanulsz! Rengeteg letölthető dokumentum van, ami részletesen elmagyarázza a működésüket, érdemes olvasgatni őket.
Hello mindenki!
Ötleteket kérnék olyan megoldásra,hogy hogy lehet egy (1db) 9V-os telepből +/- 9V-os tápfeszt létrehozni??? (műveletierősítőnek) Ha ez nem megoldható, akkor elég-e a mű.er.-nek a +/- 4,5V-os táp??? Elére is köszi a segítséget
1 db ból sehogy. 2 ből már lehet.
Üdv!
Engem az érdekelne hogy pontosan mire jó ey diac. Annyit hallottam róla hogy szaggatja az áramot.
Köszi,köszi!
Arról mi a véleményetek,hogy a műveleti erősítőnek elég-e a +/- 4,5V-os tápfesz???
Milyen ez a müveleti erősítő?
Hello!
Hát nem is tom,egy sima átlagos műerősítő.Mondjuk egy TL082-es. De ha tudsz olyat aminek elég, akkor írd le légyszi h milyen!
Sziasztok!
Ez ugye a kezdő topik ahol mindent szabad, szóval mivel én hivatalosan kezdő vagyok, szeretném ha megvályaszolnátok egy kérdésemet, mert nagyon érdekel. Szóval a helyzet: Normál 60-as izzó világít, majd miután eljár felette az idő, kiég. A kiégés bekövetkeztével a kismegszakító is megszakít. Kérdésem: miért van ez? Mert ugye a biztosíték akkor kapcsol le, amikor az árame. megnő, de nemértem miért nő meg. szóval miért?
szerintem ez ritke jelenség lehet, hogy a kiégéskor a kismegszakító is leold, nálunk még sosem volt ilyen....
talán mikor kiég az elszakadozó és lehulló wolframszál valahogy egy pillanatra még rövidre zárja a 220voltot, de ehez olyan szögben kell az izzónak lenni...igazából szerintem ez szinte lehetetlen......
A wolfram szál megszakadásának a pillanatában egy ív jön létre, ami egy pillanatra áthúz a két bevezetés között egy kvázi rövidzárat alkotva, ami a kismegszakítóban lévő mágneses kioldót működésbe hozza.
( hallod is az ív csattanását ilyenkor) Ez vélemény, ötlet, akinek nem tetszik, kérem köpködje meg!!
Ez a ritka állapot nálunk szinte mindíg előáll
Igen, a ritka állapot nálunk kb. 80%-hogy bekövetkezik. Én is gondoltam arra, hogy összeolvad, és így lecsökken az ellenállás, és stb....
Lehet meg kéne nézni nagysebességű kamerával, hogy mi történik.
Szerintem ez sem hülyeség, bár nemtudom, hogy a 230V képes-e akkora ívet húzni, hogy áthidalja a a két hogyishívjákot, "elktródát"
Az tény, hogy hallom a hangot, bár nemtudom, lehet, hogy csak a biztosítékot hallom.
Segítség kellene BC 327 trantisztor lábkiosztását szeretném megtudni a tokozásnak megfelelően.
itt megleled a választ: http://www.ortodoxism.ro/datasheets/motorola/BC328.pdf
az első oldalon egyértelmű rajz |
Bejelentkezés
Hirdetés |