Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1961 / 2486
(#) zotya1983 válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Inverteres szünetmentes kell neked legalább 1500,2000 Va es.Azzal órákig is elmenne ha nincs a közelben tápellátás.Nem esznek olyan túl sokat ezek a d osztályú kis panelok,és a 6X100w is inkább smafu szerintem.
(#) szikorapéter válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Akkor trafós tápot neki. Mert az a pár darab 9Ah-s akku gyorsan meg fogja járni ha egy ilyen kaliberű erősítőt hajtasz vele.
(#) Sandor01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Értem! Köszi a segítséget!
(#) Sandor01 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Igen, és nehéz is
(#) szikorapéter válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ez szinte borítékolható tény. Aki ismeri az ic-t,az már tudja is hogy a max teljesítménye 6x60W 8ohm ,és 6x70W 6ohm körül alakul ami még hallgatható minőséget ad. Bár ez a 6x -os dolog is fura (lényegében 3 ic-nek kéne benne lennie. )
(#) zotya1983 válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Akkor egyértelmű hogy szimmetrikus trafós legyen a betápja,gondolom nem fix installáció lesz ha akkura gondoltál
(#) Sandor01 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Igen, hordozhatóra tervezném...
(#) zotya1983 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Én nem bízok ezekben az ebayes diy smd ic s erősítőkben,nem tudom miért,biztos meg van az előnye kis helyen elfér stb...De fenntartásaim vannak a túlzott miniatűrizálással.
(#) szikorapéter válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Én 2x3W-os 5V -ról üzemelő modulokat használok lítium-ion celláról. Ordít rendesen,és 4 párhuzamosan kapcsolt cella szinte örök életet ad ennek a kis kütyünek (általában 2 hetet hajtom,napi 3-4 órákat. )
(#) Sandor01 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Ilyennel meg tudnám oldani, hogy veszek egy nagy tárolókapacitású/indítóáramú 12V-os autóakkumulátort és ezzel a feszültség átalakítóval oldom meg? https://www.aliexpress.com/item/High-Qualigy-DC-DC-Converter-12V-St...ljQe92
(#) Sandor01 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Nem csak 5A-esbe van, csak ezt linkeltem.
(#) szikorapéter válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezek DC-DC konverterek,lehet nem örülne ilyen tápfesznek a már alapból kapcsoló üzemen üzemelő erősítő.
(#) zotya1983 válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezzel is,de az akkut ekkor is megeszi..Akár 12v-230v inverterrel is megoldhatod...De a 140 AH ás akksi kell mögé

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Sandor01 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
12V-230V-os inverterrel hogyan oldhatnám meg, ha az erősítő 36V egyenfeszültséggel működik?
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
'measuring points' Háromszögben A B C D E a kapcsolási rajzon és a NYÁK-on is...
(#) Jurij Dolgorukij válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Höööö?

3055= max 80V, gyártófüggő, de 60-ig lehet komolyan venni! (jó tranyó amúgy, de nagyon öreg jószág..)

Tisztességes tranzisztoros erősítő igenis szépen szól - a csövinger egy más világ - ami normális rajz után normálisan meg van építve, az biztosan nem okoz csalódást!
(a high-end sznobokkal meg nem kell foglalkozni, betegség az is, mint a rotavírus.. )
(#) krisz69 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
2N3055 el.szerelt panelem ment +-70v ról. De az már tényleg határ !Nem éri meg a kockázatot. Inkább költ az ember párezerforinttal többet .De akkor örök élet +1 nap
(#) zotya1983 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Fet párti vagyok,de ez most úgy elég komolyan ledöbbentett szép hangja van És még van a nyákon 2 furat plusz 2 darab tranzisztornak,épp csak az L idom nincs kifúrkálva.Így már 5 pár tranzisztorral elérhető a 400w/8R,500w/4R.Igaz nem vagyok w függő de gondolkoztam rajta hogy megtoldom még vagy 10-10 ezer µF al,gyárilag 2 nagy ROE Germany kondi csücsül benne ami minőség,ezért is nem ilyen Capxon,meg csincsung 2 ezer órás kondérokat teszek bele..Szóval ha valakinek a fiókban van ilyen 100v os az szóljon,vevő lennék rá
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az izzók közül a 24V-osok mennek alapesetben. Ha közelíti a táp terhelése az 5A-t, akkor a tranzisztor áthidalja a 24V-ost és a csak a 12V-oson lesz feszültség. Úgy emlékszem zöld volt az alap és piros a túláramjelző.
A nyugalmi áramot mérd meg az R523 és az R524 feszültségejtése alapján!
Az áramkör magyarázatául lecsupaszítottam a kapcsolást két emitter-követőre.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Akkor lehet megvan a hiba,mivel a 4 izzó jó,de csak 2db világít bekapcsoláskor minimum hangerőn. Lényegében megszakítom az egyik elkó felé menő vezetéket és beiktatom oda az árammérőt?

Mod.: Az 523-524 huzal ellenállás ha jól látom mind rajzon,mind az erősítőben.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nem kell semmit megszakítani! Az emitter-ellenállás két lábára teszed a mérőcsúcsokat. Mindkettőt mérd meg!
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Rendben. Most kíváncsiságból megcseréltem elől az égőket,persze oldal helyesen. Ott semmi gond nincs a másik oldalt is mennek szépen az izzók,tehát az egyik pár ki van égve.
(#) steelbird válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Ez hihetőbb.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A tranyók mérésre jók (kíváncsiságból végigmértem mindkét végtranyót),viszont a mért áram súlyosan magas. Az egyik oldal ( -oldal) 141mA ,a pozitív oldalon 5,2A folyik,a végtranyó fűt mint a kazán.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Azt írtad a feszültségek rendben vannak Bővebben: Link. Hogyan mérted a két végtranzisztor 0,5V-os bázisfeszültségét?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az erősítő tápfeszei meg is vannak (2x46V az elkókon mérve). A bázisfeszültséget nem mértem (leforrasztottam a tranzisztorok lábairól a vezetéket és dióda vizsgálattal megértem mindkettőt,egyforma értékeket mutattak ).

Mod.: Megvan hol a probléma az áram mérésénél. Úgy mértem az ellenállás huzalból készült ellenállásokon az áramot hogy először 200mA-es méréshatárban,majd 20A-es méréshatárban párhuzamosan kapcsoltam vele. Így a műszer belső söntjén más feszültség esett mint amennyinek valóban esni kellet volna. Azonnal újramérem az értékeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az nem baj, ha ilyesmivel ügyeskedsz.
Tehát ott van mindkét áramkörben a 0,5V; 1V ; 1,5V mérőpont - nyilván nem véletlenül, ezeket meg kéne mérned. A viszonyítási pont az adott hangszórókimenet.
Az elvi működési ábrán alapján világos az erősítő működése?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Igen az megvan. A problémám még talán az hogy az erősítőt teljesen átböngészve nem találom még mindig azt a trafót ami a végfok felé hajt. Gondolom a nulla és az adott pont között kell mérnem azt a feszültséget amit a rajzon mutatnak?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Most olvasom a hozzászólásod módosítását. Ellenálláson eső feszültség mérésére kértelek Bővebben: Link Az áramerősséget így tudjuk belőle meghatározni: I=U/R - azt hiszem nem mondok ezzel újat
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
Következő: »»   1961 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem