Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2066 / 2489
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Itt a kép a területről Volt már piszkálódás azon a környéken Csináltam még egy rajzot. Így érted a 2db 220uf kondi bekötését?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
A rajzod pontos.
Lehet nem egyezik a pozíciószám a doksi és a panel között. A keresett kondiról mindkét kimenetre megy egy-egy ellenállás, onnan ismerheted fel.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Lehetséges nem jó a kapcs rajz. Ez ami hozzá való szerintem
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2018
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Az R 40 jelzésű ellenállás volt cserélve. Rámértem 562 Ohm mérhető A rajzon 560 Ohm van Viszont az R38 jelzésű ellenálláson mérve 86,7Kohm mérhető.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2018
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Ezen rajz szerint C88 22 µF/ 10 V. Ide sima elkó is megfelel, negatív kerül a testre.
Ha ez a rajz sem stimmelne, akkor sincs gond, leírtam hogyan található meg a kondi, az elhelyezkedése általános az egyenfeszültség-védelmekben.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Rendben kicserélem.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Kicseréltem,leold ugyan úgy Hangfal nélkül is leold. Kb háromnegyed hangnál.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2018
(#) mek-elek válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Úgy kollektíven, nem lehet, hogy sántít valamelyik pufferelko?
Hangfal nélkül, védelmet kiiktatva, kimenetet mérve, talán árulkodna magáról.
(#) at22 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Az R 40 jelzésű ellenállás volt cserélve. Rámértem 562 Ohm mérhető A rajzon 560 Ohm van Viszont az R38 jelzésű ellenálláson mérve 86,7Kohm mérhető. Az R42 nem mérhető semmi. Az R44-nél mérhető a 100 Ohm. Ez normális?
(#) mek-elek válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Kedves AT, most nem böngésznék rajzot a rossz szememmel. Látatlanba mondom egy régi készüléknél nem árt legalább puffert cserélni, és a védelem érzékelőit a kimenetről lekötve, hangfal nélkül rámérni, hogy feltekert állásban mit látni.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
A hibás ellenállásokat miért nem cserélted ki előtte?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Majd kicserélem
(#) zotya1983 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 2, 2018 / 1
 
Üdv!Hol írtam hogy követendő a példa? Mutass rá légyszíves! A szükségmegoldás nálam nem egyenlő a türelmetlenséggel..Valamit nagyon benéztél vagy alapból rosszul értelmezel..A polírpapír helyett léteznek tisztító erre a célra kifejlesztett folyadékok is,ezek beszerzése nem nagy feladat...Egy valamit nem szeretek ha valaki csak csattog az helyett hogy megoldást írna le...15 évig működőképes volt polírozás után az a relé amit ilyen módszerrel húztam fel, akkor most erre varrjál gombot okoska!
(#) mek-elek válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Tudod mit, neked van igazad.
Itt a vége,
fuss el véle,
hogy vidámabb legyen,
a jelfogó története.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Szia! Kicseréltem a rossz ellenállásokat. Na jött a próba. Jelet rá dugtam zene bekapcsol a gépen (hangfal nélkül) teljes hang ráadtam és nem old le akárhogy állítgattom. Rá tettem utána egy hangfalat. (nem hangoskodtam vele mert a szomszéd hamar kopog) így nem jutottam el vele addig míg ahol leoldott eddig. Lekötöttem a hangfalat utána rá tettem a hangot és háromnegyed hangnál le is oldott egyből. Kikapcsoltam kb 10 perc pihi. Bekapcsoltam (hangfal nélkül) teljes hang nem oldott le akárhogy állítgattam.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
A hangszóróválasztó kapcsolónál jó az érintkezés? Járasd meg egy kicsit! A relék onnan kapják a tápot.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Holnap átnézem.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Szia! Hála neked jó lett Jól megjárattam a hangszóróválasztó kapcsolót. Már a hangfalak torzítanak és akkor se old le már. Örök hálám
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Még is csak egy idő után leold Most hülyének érzem magam
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A relé tekercsén kéne mérned, hogy a pozitív, vagy a negatív szűnik meg leoldáskor, látnánk merre keressük a hibát. Ha a pozitív, akkor a hangszóróválasztót és a csatlakozókat vizsgáljuk, ha a negatív, akkor a védelem uPC1237 lábain végzünk majd méréseket.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Ok majd írok ha megnéztem. Még a kimenetekre rámértem, A oldalt az L 15-mV
az R oldalt 03.6mV. A B oldalt L 15mV az R 03.6mV. Műszer szerint a negatív a pozitív kimenet.
Ez normális?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A mért értékkel szerintem semmi gond.
(#) Moszkvai válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Én úgy vagyok ezzel, ha kikapcsolom a hangszínszabályzót, eleinte rossznak tűnik, aztán akár 3óra alatt hozzá szokik a fülem az új hangzáshoz. Visszakapcsolva, meg olyan mint ha minden alkatrészt kicseréltem volna.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2018
(#) mek-elek válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Nehezet kérdeztél, mert már évek óta mellőzöm az ilyen akadályt a hang útjában, mivel is lineáris állása csak elvileg van. Szerintem egy zenei anyagon többet ront mint "használ". A többit amit írtál szerintem reális.
(#) Mackrim válasza KD mester hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Szia!

Láttam a hozzászólásodban, hogy néha adsz el ezekből a végfokokból. Következő projektemre adnál el nekem 2 db-ot ebből a végfokból esetleg? Kérlek ha ráérsz, rámírnál privátban, hogy mennyiért adod ezeket?

Válaszodat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Mackrim hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Szia! Egys-más történt az elmúlt tíz évben, KD mester már nem itt keresendő. Gugli a barátod?
(#) Mackrim válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Köszönöm hogy szóltál!
(#) Moszkvai válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
A kikapcsolást relével oldottam meg. De nem is ez a lényeg.

Én is válogatom a kondikat, a jelútban. Több fajtát, de csak egymáshoz viszonyítva, amelyik jobban tettszik. Aztán olyat, hogy később változna a hangja még nem tapasztaltam. Olyat igen, hogy hozzászoktam, és egy másik jobban tettszett. Az erősítőkkel is így vagyok. Ha havonta megcserélem, akkor mindig azt találom jobbnak amelyiket régebben hallgattam. Valószínű, hogy a fülem csak azt veszi észre ami egy kis pluszt hozott hangzásban, azt ami esetleg háttérbe szorult azt nem, hacsak nem drasztikusan.

Szerintem a fülünk elég jól kompenzál, egy gyengébb hangzású lánchoz is hozzá tud szokni, de akkor jön a meglepetés amikor valami más tónusú hang jelentkezik. Dúsabb mélyek, vagy tisztább magasak.

De attól még megnyugtat a tudat, hogy a készletből azokat a kondikat tettem a jelútba, amelyik a legjobban illett oda. A hangszín szabályzó inkább csak egy szükséges rossz, ami a gyengébb felvételeket hivatott kompenzálni, mert olyanok is vannak és azokat is szeretem hallgatni.

Egy szónak is száz a vége, azért építjük a különböző erősítőket és keressük a jobbnál jobb zenéket, hogy örömünket leljük benne. És azt szeretnénk megosztani másokkal is. Ezért esik rosszul valakinek amikor lehurrogják amit csinált. Tisztelet a kivételeknek!

Elnézést de most szó..f...om volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) DJ.Jana hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kapcsolásban, a Bd250 - bd249 páros helyettesíthető a tip36c - tip35c párossal?
15-18 éve építettem egy végfokot ezzel a kapcsolással ami azóta is kiválóan üzemel.
Most építenék egy újabb erősítőt kb. 200W sinus teljesítményre volna szükségem 4ohm terhelésre.
Ez a kapcsolás pedig elég kis költségű, BD 249 -250 pedig nem igen kapható.
Vagy esetleg tudtok ajánlani egy másik bevált kapcsolást? Folyamatos használatra nagy teljesítményen.
Előre is köszi.

200w.jpg
    
(#) Moszkvai válasza DJ.Jana hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia!

Majdnem ugyanaz. A BD egy picit jobb PNP NPN páros.
Következő: »»   2066 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem