Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2065 / 2486
(#) tothbela válasza kezdoke hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Nem írtad, hogy van-e hangerőpoti a bemeneten. A videón a te erősítőd van, vagy csak azért linkelted, mert neked is ilyen van?
(#) reloop válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
A tápegység többnyire drágább mint a végerősítő, ezért lehetne ez a kiindulási alap.
A 8 Ω-os terhelésre leadott 20 W-os teljesítmény 18 V amplitúdójú szinuszos jelet igényel. Ezt elérheted 1x36 V, 2x18 V tápfeszültséggel vagy 1x18 V, 2x9 V hídkapcsolással. Erre még a félvezetők maradékfeszültsége és a tápesés miatt pár voltot rá is kell számolnod. Rendelkezel olyan forrással mely a fentiek valamelyikét kielégíti és 20-30 W-tal terhelhető?
(#) bugyi680 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszönöm a választ.
(#) kezdoke válasza tothbela hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
A videón az én erősítőm látható jelenleg van poti elötte
(#) zenebolond hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott az előzőekben már leírt Ágota 1200-as erősítő. Az első élesztés sajnos kudarccal végződött, újra elszállt pedig az tápba kötött izzó(60W) azt mutatta rendben van.
A második élesztésnél a teleképen lévő bal oldal reléje behúz, az izzó (15W) azt mutatja rendben van.
Viszont a jobb oldali (csak félképes) oldal reléje nem húz be, viszont az izzó itt is szépen elhalványodik.
Mit mérjek illetve ellenőrizzek még le, nehogy az izzó kiiktatásával megint elküldjem a feteket.
(#) krisz69 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Válogatad a Feteket nyitó feszültség alapján ?
(#) zenebolond válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Nem, mert Pestről rendeltem a HEStore-ból és ott csak személyesen van erre lehetőség.
(#) krisz69 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Akkor tedd meg ! Különben úgyan úgy csatt lesz !
(#) tothbela válasza kezdoke hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Ha nullára letekert potival dugod rá a telefont akkor is pattan?
(#) jetman44 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Csak pár apróság, mielőtt több FET-re dobsz ki pénzt potyára. Ha javítás alatt tesztelsz a panelt külön tápról tápláld amin van áramkorlát (fontos a közös földpotenciál!) vagy ha a végfok tápjáról tudod csak meghajtani a tápbiztosítékok helyére egy minimum 5 de inkább 10 wattos (vagy nagyobb) ellenállást tegyél. Ennek értéke a tápfesztől függ. Ildomos legalább 50 ohmosat rakni ekkora tápfesznél mint a DS 1200-ban van. A kimeneteken ne legyen terhelés és a bemenetet pedig rövidre kell zárni! Ezzel kizárod a zajokat és a nem kívánatos gerjedést. Innentől indulhat a mérés, jó ha van oszcilloszkópod mert a fellépő tüskéket és gerjedéseket csak ezzel látod, multiméterrel nem a mintavételezési idő miatt. Ami pozitívuma az áramkorlátnak hogy problémás a helyzet beesik a feszültség...
Remélem tudtam pár támpontot adni!
(#) zotya1983 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Mondtam hogy válogasd össze...Egymással párhuzamos feteket pláne,az egymással szemben lévők P-N -+ oldal nem muszáj hogy egyezzenek...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018
(#) game4812 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a választ. Költözésben vagyok, és mint kiderült, az elhozott multiméterem rossz, random számokat ír ki. Berajzoltam az egyik oldalt, a zöld sávok a NYÁK tetején, a narancssárgák alul futnak. Ebből remélem ki lehet indulni, hogy mit kellene cserélni, változtatni. Ha jól vettem ki, akkor +- táp van benne egy MC34063-mal megoldva.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018

DSC_0143.jpg
    
(#) tothbela válasza game4812 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Néztem a rajzot, és van pár gondom. A cső 9 lábú, viszont a 6j6 az 7 lábú. Tehát a cső kivezetéseit nem tudtam azonosítani. Ha normál mezei ikertriódaként nézem, akkor kissé zavaros a bekötése. Ezért még a cső belső bekötése kellene. De a baj nem ez, mert a DAC kimenetéről a hangerő poti után van a csöves rész. Így a Windows hangerő szabályzója lejjebb vett poti állásban nem szabadna torzításba vezérelnie a kimenetet. Tartok töle (közben angolra váltott a billentyüzetem), hogy a hiba a hangerö poti elött van.
(#) kleinmarkus1124 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Játszadoztam még a 2-3mp után kikapcsoló sherwood 5.1-es erősítővel. Az erősítő rész kap +/- 40V-ot. A kimeneteken, ha minden jól le van földelve, akkor nem mérek egyen feszt. Az alaplapon a két stab 15v-os tranzisztor nagyon melegszik, jó tudom, hogy nem véletlenül van hűtőbordája, de inkább éget, mint meleg és így van ezzel a TC9273-as IC is. Na jó az lehet nem süt, de nagyon meleg. Továbbá, nem tudom, hogy működnie kellett e volna, de ami az erősítőre mennek csatorna jelek, megpróbáltam felerősíteni másik erősítővel, de akkor is csak búgás volt az eredmény.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018
(#) mlaci989 válasza kleinmarkus1124 hozzászólására (») Jan 31, 2018 / 1
 
Valamelyik csatorna meglehet halva és ezt érzékeli a védelem tehát kikapcsol. Megvédi a hangszóródat. Nekem ilyen gondom volt szintén 5.1 es erősítővel ott az egyik 3 csatornás STK egyik csatornája durrant be.
(#) at22 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy keenwood kA-5010. Az a problémám vele, hogy gondol egyet és le old a relé és elhalgat. Kikapcsolom várok vele egy kicsit vissza kapcsolom vissza behúz a rélé és megint jó kb 5-10 percig valmikor több ideig is (30perc-kb 1 óra). Lekaptam a tetejét és bele kukantottam egy alkatrész volt már cserélve az egyik oldalt a végtranzisztor előtt találahtó teljesítmény ellenállás. Még arra lettem figyelmes, hogy ha mozgatom a macagokat benne akkor egyből leold, utána nehezen akar már vissza kapcsolni pihentetés ellenébe is. Valaki tudna segíteni?
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Ahol mozgatod a macagokat na ott kell keresni a kontakthibát.
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Most használom kb 30 perce megy eddig és még nem kapcsolt ki. Most érdekes módon hiába mozgatom a macagokat, nem kapcsol ki
(#) pjg válasza at22 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Két cével!
(#) sany válasza pjg hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Inkább d - vel és z -vel.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) at22 válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Madzagokat
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Még arra lettem figyelmes, hogy nagyobb hangerőn egyből leold. Lejjebb veszem a hangot várok kb 5mp behúz a relé és megy megint a zene Úgy is próbáltam, hogy kikötöttem a hangfalakat. Ahogy tekerem a hangot rá kb féluton jár és ott leold a relé. Visszább tekerem vissza kapcsol
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) tothbela válasza game4812 hozzászólására (») Feb 1, 2018 / 1
 
Ha a pirossal jelölt vonal mentén egy vezetékdarabbal áthidalod a cső két lábát ( persze cső nélkül), akkor csak a NE5532 lesz a körben. Annak az erősítése ((47+33)/33)+1, tehát 3,4 szeres. Meg kellene nézni, hogy az áthallás csökken-e. Elképzelhető, hogy a mély hangok ereje csökkenni fog, mert a két piros 1µF-os vima kondi most nem az 1MOhmos rácslevezető, hanem a 4,7KOhmos katód ellenállásra dolgozik. Így az alsó töréspontot 35-40 Hz között lesz valahol. Viszont az áthallás és az ebből fakadó egyéb probléma le kell hogy csökkenjen. Egyébként szépen látszik, hogy a képen a jobb oldali cső kimeneti pontja nagyon közel van a bal oldalinak a bemenetéhez (rácsához), így érthető lenne az áthallás. Ha jól kalkulálom, a cső nem a visszacsatolásban van, hanem a DAC, és a kimeneti fokozat között egy csöves fokozat.
A kimeneti NE fokozat erősítését szükség esetén egyébként például az R13, illetve az R16 módosításával lehet befolyásolni.

tubedac.JPG
    
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Feb 1, 2018 1 /
 
A relé kontaktor részét is csiszold fel, vigyázz! Csak finom polírpapírral 1 et húzz a pogácsáján míg le nem jön róla a szenesedés/korrózió.Ezek a szakaszos hibák általában kontakthibák..Akár a relé is lehet a ludas mivel ilyenkor jócskán megnő az átmeneti ellenállása, erre a védelem leoldással válaszolhat.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) kleinmarkus1124 hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Sziasztok!
A SAP08P02822/SAP08N02719 végtranyókat ki lehet mérni valahogy, hogy tennék a dolgukat, vagy már jobb létre szenderültek-e?
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Köszi. Holnap megoldom Jobban szétnéztem benne és találtam forrasztás hibát.Kijavítottam és azóta több óra hossza üzemelés közbe se old már le, csak kb ha több mint a fele hangot ráadom, de tudom korrigálni a mély basszus potival. (Teljesen letekert basszusnál tovább is bírja) Teljes basszusnál kb félhangerőig. Azért írom le hátha jelent valamit
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 1, 2018 / 2
 
Szia! Az egyenfeszültség-védelemben van egy C42 pozíciószámú 100 µF kondi. Elképzelhető, hogy ki van száradva. Mivel ez egy polaritásfüggetlen elkó, 2db 220 µF sorosan, polaritással szemben kötve tudja pótolni.
(#) mek-elek válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 1, 2018 1 /
 
Relé kontaktust nem csiszolgatunk, mert rontjuk a felület nagyságát, és beéghet!
Bocsi
Én a védelmeket, főleg más okból ugyan, de saját tápról járatom.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) zotya1983 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Persze, nem ez a módszer a legjobb (sőt kontár is), de volt hogy nem akadt relé a fiókban..Akkor ideiglenes megoldásnak megteszi. De legjobb ha cserélve van ha már az a rossz.Mindenesetre zárt állapotban egy egy érintkező ellenállást mérnék.A védelmeket jobb is külön járatni sok esetben, én is így csinálom segédtáppal.
Van hogy több segédtáp is helyet foglal egy dobozban.
(#) mek-elek válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Kedves Zotya,
kontakt hibát jelfogónál, jusztírozó fogóval illene áthúzni, ami nem sérti fel a felületét. Tudod én nem tudom elfogadni, hogy a 'barbárságot' türelmetlenséggel magyarázod, és pláne, hogy mindezt követendőnek ajánlod, már csak azért sem, mert nem gondolnám költséghatékony megoldásnak.
Következő: »»   2065 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem