Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2279 / 2486
(#) mcc válasza CHZ hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
2db dióda+trimmer jó is lenne munkapontbeállításnak.
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Összeraktam a kapcsolást az analízis kedvéért, szerintem teljesen vállalható eredmény jött ki.
A gate-feszültségkorlátozót elhagytam, hogy ne zavarja az áttekinthetőséget.
Valóban a Hybrid témában kéne folytassuk.

ECC88.gif
    
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Melyik Zenerre gondolsz?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
A D801-re. A negatív 12 V úgy tudom rendben.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Nem sajnos,az sincs jelen a js03-on...
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Visszakeresetem. A negatív táp azóta szűnt meg, vagy csak nem jut el a JS03 csatlakozóra?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Most akartam modositani,hogy nem jut el addig a pontig.
Most melozok es talan este 8 utan tudok ranezni,hogy valami vezeto sav szakadt-e.
(#) CHZ válasza mcc hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Trimmer sem lényeges, csak 2db diódával használtam, kb. 100mA beállt.
(#) tothbela válasza kebazsi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szia! Valóban a hibrid topikban lesz a helye, de annyira nem veszett fejsze nyele. Elsősorban én is a K/J szériát ajánlom, viszont külön táp kellene a félvezetős résznek. Mivel amúgy sem tudják a csövek kivezérelni tápig a kimenetet jelentősebb torzítás nélkül, a végfokozat mehet alacsonyabb tápról. Az hogy ez bonyolultabb, az csak egy dolog. Van nálam erősítő 2A3 csövekkel, annak sem piskóta a tápellátása direkt fűtésű lévén.
Szóval csöves rész 100-150V, félvezetős rész 25-40V. "A" osztályban fűteni fog így is rendesen. Természetesen kell bele szinteltoló rész. A csöves rész féltápra állása nem nagy gond, a bemenő fokozat katód ellenállásaival szépen be lehet állítani. Egyébként a trióda az nem pentóda, ezért amíg a pentóda vezérelt áramgenerátorhoz hasonlít, a trióda vezérelt ellenállásra. Ebből adódik, hogy be fog az állni féltápra.
Még egy gondolat. Ha már drága csöves kütyüt építesz, és mint látszik a katódok nem csak a GND közelében vannak, én a csövenkénti, fűtő tekercseket javaslom. Katód követő kapcsolásban a nagy fűtőszál-katód potenciál különbség miatt elektron áramlás indul köztük, parazita diódaként. Ez pedig nem mindig jó. Persze ez már szőrszál hasogatásnak tűnhet, de téptem már a hajam ilyesmi miatt.
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Majdnem megszerkesztetted a már évekkel ezelőtti egyik hibridemre hajazó kapcsolást.
Egy csupán a sok közül anno eléggé sok ilyen vagy hasonló hibrid készült nálam.
De mint javasoltam a hibrides topikban kellene folytatni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szia!
Ha megfigyeled, a hexfeteknek is van hőmérséklet független munkaponti árama, csak amíg a 2sk1058/j162 esetében ez 100mA körüli, addig az írf sorozatnál több tíz amper. Viszont ha nem irf540 hanem 530 esetleg 520/9520 fetet választunk, annak már majdnem az "A" osztályú munkapontot érinti.
Ezért úgy gondolom, nem elvetendő az olcsó hexfet sem. Az, hogy az irf9520 rdson 0,6 Ohm körüli, az nem akkora gáz, mivel a k1058 pedig 1 Ohm körüli. Valamit valamiért.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 30, 2020 / 1
 
Az imént valamiért nem tudtam beszúrni a képet.

P1180227.JPG
    
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szia! Már kizárólagosan egy harmadik MOSFET-t használok a nyugalmi áram stabilizálására.
Mellékelem a karakterisztikáját. Nálam bevált.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Igen ez teljesen korrekt. Én csak az "A" osztályhoz gondoltam az 520/9520 párost.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Nos 1 fokkal kozelebb:
A js02/03 szamozasa fel van cserelve a rajzon.
Alig hiszem ,hogy forditva lenne beforrasztva.
A js03 1-es laban -10.8V a 2-en 11.1V merheto.
A js02-n pedig a test az 1-es lab.
Illetve a ds01 kiiktatasaval jelent meg a feszultseg a 2-es labon.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
A QS01 28-as lábához egy átkötés vezet, azt szakítsd meg!
Feszültségmentes állapotban nézd meg szakadásvizsgálóval, hogy a QS01 28-as táplába zárlatos-e test felé?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Elcsiptem az athidalast es nincs zarlat,viszont ha visszakotom,lepottyoztem onnal akkor sipol...
Viszont a ds01 laba kitort tobol.
Lehet most ahogy kiforrasztottam. 8.2 es 16V-os van a fiokomban.
Melyik mehet a helyere ideiglenesen?
Most nezem az nem Zener.
Akkor 1n4148 vagy hasonlo?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
(#) golem hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Kivezérlés jelzőt és be építettem nagyon brumos lett tőle az erősítő.képen látható módon van huzalozva.
Mi lehet a baj?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020

Névtelen.png
    
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 1
 
A DS01 a doksi szerint 1S1555, ami helyettesíthető 1N4148-cal, de 1N4001-1N4007 is megfelel.
A QS01 ezek szerint nem zárlatos, de tovább kell keresned a zárlat okát. A sípolás lehet becsapós, mert CS05 nagy kapacitása miatt lassan hallgat el. QS02 és CS08 felé szintén az átkötések bontásával tudod a zárlat helyét feltárni.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Szia! A testet ne a potitól, hanem csak a táp csillagpontjáról kösd a kivezérlésjelzőre!
A táplálást nem rajzoltad le, de borítékolható a földhurok.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Rárajzoltam a táp ellátást most le forrasztottam a kivezérlés jelzőt.
Minimális zaj maradt de ha ki iktatom a potit akkor még az is meg szűnik.

Névtelen.png
    
(#) CIROKL válasza golem hozzászólására (») Okt 31, 2020 / 1
 
A poti meg a kivezérlés jelző közti gnd vezetéket vedd ki.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Jól értelmezem az ábrát, a kivezérlésjelzőnek teljesen független tápja van? Ebben az esetben nem alakulhat ki földhurok. A kivezérlésjelző test ráköthető a jel testre, illetve rá is kell kötni.
A zavar eredete ekkor az árnyékolatlanságból származik. Ahhoz, hogy hatékony megoldást javasolhassunk, fotózd le az összeállítást!
(#) mek-elek válasza golem hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Szerintem a kivezérlés jelzőnek több értelme lenne, ha meleg pontját az erősítő bemenetére tennéd.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Dioda kicserelve.
cs05 volt majdhogy rovidzar.
Jelenleg 16V 1000µF volt keznel igy a qs02/14-es es a qs01/28 -as labain illetve a js03 /7 es laban megjelent a kozel 12V.
A bemenetvalaszto gombokra ugy latom,hogy reagal bar az izzokbol csak egy vilagit.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Ügyes vagy!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Egyedul nem ment volna!
Meg annyi,hogy az r801/802 elegge melegszik.
Mas nem.
Kimeneten meg merek feszultseget es mehet ra a terheles?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Az ellenállások melegedése természetes ebben a funkcióban.
Ha a kimeneti feszültség mindkét csatornánál kevesebb ±200 mV-nál, akkor mehet rá a terhelés. Ajánlom köss a hangszóróval sorba 22-220 Ω ellenállást és úgy járasd pár órán keresztül a biztonság kedvéért. Természetesen az előtét izzó is maradjon még a hálózati körben.
Gondolom sokáig állt a készülék, ilyenkor célszerű kivárni míg az elektrolit kondenzátorok formázódnak.
(#) golem hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Köszönöm a segítségeteket kész remekül teszi a dolgát semmi zaj bekötöttem a panelra .
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Van itt meg mas is:
A kimeneti feszultsegek par 10 mV.
Ellenben a 10 ohmos soros ellenallas elfustolt es a hangszoro bugasa kiserte.
Az izzo parazslott ezalatt igaz 100 wattos.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2020
Következő: »»   2279 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem