Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2339 / 2486
(#) atiber válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Hali! Az STK-ba nem mehet be 69V...'+-' 3x V feszültséget kellene mérni a testhez képest, a 11 + és 9; 14 - lábakon, mivel szimmetrikus táplálású. A kimeneteken is testhez képest kellene megmérni a feszültségszintet, aminek 0V körül kellene lennie. Ha a mínuszhoz (9-14 láb) képest 69V-t mértél az egyik kimenetén (10 láb), akkor ott a + Ut kint van...ami nem jó...relé nem fog húzni.
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Nem is olyan drága az stk, a HQ-ban van is:
stk4141
Természetesen a körülötte lévő passzív alkatrészeket is ellenőrizni kell, a csere előtt. A tápfeszültséget +- 34,5V körülinek látom. A védelmet egy TA7317 IC végzi, a jelfogót is ez vezérli.
(#) Baxi hozzászólása Nov 18, 2021 /
 
Hi Mesterek!
Haladtam a pre-amp-al. Hiba a 2SK150 dual J-FET okozza . Megcseréltem a két alkatrészt, s átment a hiba is (fehér zaj). Na most az lenne a kérdésem hogy ezek N J-FET pár vagy N vs P pár. Az alkatrész nem beszerezhető ezért sima TO92 tokozású félvezetőkre cserélném. Ezt a 2db találtam, szerintetek?
- BF245B
- J107
Segítséget válaszokat előre is köszönöm
(#) Suba53 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Ez a fokozat +/-30,5V tápfeszről jár, ( 61V ) az általad linkelt fetek VDSmax feszültsége meg 25, illletve 30V.
Keress olyan feteket, amiknek a VDSmax határfeszültsége 60V, vagy magasabb.
(#) Baxi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
G-S közt DC 22V mérek, ahogy a gyári sch. is van, szerintem fölösleges. Illetve a nem is nagyon találok ekkora Vgs feszü J-fet-et
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Szia.
A trimerre merve valtozik az ellenallas ,tekeres kozben,az rendben van.
A T14-es tranzisztort nem mertem,hogy oszinte legyek ,holnap reggel ramegyek.
RK csatornanal mert feszultseget jonak talaltam , 4,2mV.
Ja es meg a bc639et is ki fogom merni .
(#) Suba53 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Egy próbát talán megér.
A Lomexben kapható Low Noise dual JFET: U404 VISHAY gyártmány, az ára is jó. Ha nem válik be nem vesztesz sokat.
(#) Baxi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget!
Az nem gond hogy a gate-k össze vannak kötve
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2021
(#) Suba53 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
A gatek? Hol vannak összekötve? Valamit elnéztél.
(#) elektrorudi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 18, 2021 / 1
 
Szia!
Az egyik fórumon valaki azt írta, hogy sikeresen cserélte a 2SK150-et 2db SK117-re. Azt még 20 éve biztosan gyártották, a 2SK150-et vagy 40 éve nem gyártják. Persze össze kell ragasztani őket a minél jobb termikus csatolás érdekében. A zajra vonatkozó adatot nem találtam, de hangfrekvenciás előfokozatba ajánlják. Lehet, még jobb is mint a 2SK150.
Elvileg itt kapható
(#) sandor1632 válasza atiber hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Idézet:
„Nem is olyan drága az stk, a HQ-ban van is:”

Pontosn erről írtam, utángyártott kínai, sajna nem bír ki valami sokat, már ha nem füstöl el beüzemeléskor.
Korábban én is innen vásároltam.
(#) atiber válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Nem tudom...Én vettem mostanában STK-t, többet is és nem volt velük gond. Mondjuk itt is jobb ha pl. STK4161 tesz be a 4141 helyére...Érdemesebb a mai utángyártott kínai 'csodákat' a megadott Ut max. érték 70% körül üzemeltetni és nem lesz gond...De ez az (HQ-s) adatlapján is fel van tüntetve.
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
T14-15 rendben,T403 szinten .
LK csatorna x-y pontjan 4,8V-ot mertem jelenleg.R82-potit kiforrasztva vizsgaltam,100 helyett 200Ohm.
(#) sandor1632 válasza atiber hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Ez csak az én előítéletem, jópár hq-s alkatrésszel befürödtem már.
(#) Baxi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
A diódákra értettem.

U401.jpg
    
(#) Suba53 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Azok normál üzemben zárva vannak. A közös pontjuk a substrat ( hordozó ) 2SK150 tokban ki is van vezetve, itt csak jelölik a substrat diódákat.
(#) Baxi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Rendben köszönöm a segítséget. Megrendelem, majd jelenkezem hogy mi meg hogy alakult.
(#) Fullaudioteam hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Hozzám került javításra egy dB Technologies FM 12 színpadi hangfal.
A Digipack400 modulja meghibásodott. Kompletten cseréltem egy másik (Cromo12) működő modullal.
Most a hangfal szól, de a Piros led folyamatosan világít.
Valaki javított már hasonlót?
Üdv
(#) Fullaudioteam hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Megoldódott!
Át kell tenni az EEPROM-ot a Digipack-ből...
(#) tomszojer válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Kikaptam az IC-t és anélkül indítottam. Így kattan a relé. úgyhogy ő volt a bűnös.
Hazai oldalakon nem találok IC-t. Úgy olvastam, a Sanyo már rég leállt a gyártással, tehát marad a koppincs.
Talán ez jó lehet:Bővebben: Link
(#) krapulax6 válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Szia…Nalunk ez az Ali-s STK IC kb. ket hetet birt edesapam hifijeben.
(#) tomszojer válasza atiber hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Hali.
Valóban nem mehet be annyi feszültség az IC-be.
Ezek szerint az elhalálozás oka nem a túlhajtás, hanem a túlfeszültség volt.
Próbálom kideríteni mi okozza a túlfeszültséget.
A trafóból kijövő AC mérhetetlenül nagy.
A Graetz-ből kijövő DC szintén.
Mi lehet ennek az oka?
A rajzon úgy látom, hogy a bekapcsoló gomb a szekunder AC-t teszi a Graetz-re, a primer állandó. A kapcsolón is mértem a Graetz-re menő feszültséget. 1000 Voltnál kiakadt a műszer.
(#) atiber válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Ott valami nagy 'geb@sz' van, vagy valamit nem jól mérhetsz, vagy rossz a műszer...Mert, ha ténylegesen nagy a feszültség, akkor ott a pufferek és más elektrolit kondenzátorok is 'eldurrantak' volna már rég. Nem tudom melyik verzió az erősítőd, mert ha primer oldalon feszültség választós, akkor még lehet a kapcsoló 110V-os állában, ami nem igazán jó...de így meg a biztosítékoknak is meg kellett volna szakadniuk.
Az előző hozzászólásaimban van HQ-s link, onnan inkább is a 4161-et kellene megvenni, mert akkor lenne a hibrid tápfeszültségében tartalék és talán tovább bírná a strapát...
(#) tomszojer válasza atiber hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Ezen csodálkozom én is, mert a puffereken is mérhetetlen nagy a feszültség és mégsem durrantak el.
A műszer jó, de holnap megnézem egy másikkal is.
Ha sikerül belőni a feszültséget akkor a 4161 megy bele.
Köszi.
(#) atiber válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Én a képek alapján úgy látom, hogy nem a primer bemeneti -hálózati- feszültségszint választós kivitel...Ha a 220V/240V-os változat, akkor meg meg kellene nézni, hogy 220V-ra van bekötve, vagy 240V-ra...A 240V ideálisabb lenne...
(#) tomszojer válasza atiber hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Szia!
Elnézést a kellemetlenségért.
Igazad volt, a műszer meghibásodott. Pedig 20 éve már hogy semmi baja..
Megnéztem egy tuti jó műszerrel a feszültségeket.
Tehát: A Graetz-ből 36 Volt DC jön ki. A pufferkondikon is megvan.
A +VCC az IC 11-es lábán 73 Volt a 9 és 14-es -VCC- ről mérve.
A trafó primerjét megnézem, hogyan lehet áttenni 240 Voltra, de úgy tűnik a szekunder feszültség nagysága jó.
A kérdés az, miért lesz 73 Volt, mire az IC-hez ér?
Előre is köszi.
Üdv: Tom.
(#) blasz válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Szia azért mert kettős tápról üzemel.2x36vDc +36 0 -36
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) tomszojer válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Szia. Az adatlapja szerint az ajánlott feszültség 26 Volt, max 39 Volt.
Ezek szerint jó a 73 Volt, csak én nem jól értelmeztem, ugyanis az érték előtt ott van a +és - jel egymás alatt.
Mindig tanul az ember valamit.
Köszi.
(#) atiber válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Érdemesebb akkor is a 4161-t beletenni...még annak is sok egy kicsit a 2x36V...de megterhelve ez az érték még esni fog...Most látom, hogy talán még a 4162 is jó lenne? Beadja helyettesítő típusnak...Sok STK-t szerintem az vitt el, hogy gyárilag is Ut max-on üzemeltek, amit az eredeti Sanyo-k még jól viseltek, de amikor a 220V hálózati feszültség 230-240V lett akkor már annyit növekedett a tápfeszültség, hogy az STK inkább 'elköszönt'...Gondolom először sűrűn elszálltak az üvegbiztosítékok, amit az okos gazdi először nagyobbra cserélt, vagy 'megpatkolt'...
(#) tomszojer válasza atiber hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Igazad van, ebben is el volt szállva az üveg biztosíték.
A 4161 ajánlott 30 Volt, max 45V, a 4171-nek 32 Volt, max 48V, 4181-nek 33,5 Volt, max 50v, 4191-nek 35 Volt. max 52,5V.
Melyik lenne az optimális?
Talán még a 4181 is jó lenne?
HQ-nál nincs, csak 4191-es. Az is jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
Következő: »»   2339 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem