Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2416 / 2486
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Sziasztok..Sherwood RD 6103 típusú erősitőt kaptam.Semmi életjelet nem mutat.
Service manualt nem találtam hozzá csak az RD6106-hoz,kissé eltér de kiindulásnak jó lehet.
Segédtápnál találtam egy szakadt diódát,1SS133T típusú.Illetve a szintén bekarikázott pineken csak a 6V mérhető.Ezt a diódát mivel tudom helyettesíteni?Jól láttam a datasheetben,hogy egy mezei dióda?
Előre is köszönöm.

power.jpg
    
(#) Ge Lee válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 14, 2022 / 1
 
Nehéz kivenni a képről, de az a relé tekercsével párhuzamos dióda, 4148 megfelel.
(#) krapulax6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Igaz,hibasan jeloltem ki,de ugy van ahogy mondod,a relen van…Cserelem .
Aztan meregetek tovabb,koszi!
(#) Régi motoros válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 14, 2022 / 1
 
Elvileg a dióda nélkül is működnie kellene, szóval más lesz ott a nagyobb gond úgy néz ki.
De mondjuk egy tekercs ellenállást mindenképp nézzél, és kap e vezérlőfeszültséget a relé.
Ha jól látom a Q711 tranzisztor vezérli, nézd meg azt is nem e szakadt, vagy van e a bázisán jel.
CE átmenetét rövidre zárva direktben rápróbálhatsz a relé működésére is...
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Szia...megvizsgálom amiket írtál,viszon a relé pogácsáit rövidrezárva sem történik sok minden,csak annyi,hogy hallom ahogy a trafó áramot kap.
(#) krapulax6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Még a trafó kivezetéseit most fogom kimérni.
(#) krapulax6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
CE-t rövidre zárva már világít a standby,de nincs tovább most sem még.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Az CP714 IC-nél a -30 V, +15 V, + 8 V-tok megvannak? Gyanús, hogy a Q711 tranzisztor is rossz.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Szia,nincsenek meg a feszultsegek kiveve a 6V-ot…rajzon 8-nak latni..
Ellenben talaltam egy lotyogo kondit.
Mindket forrasztas felszakadva.
C717…idom meg nem volt visszaforrasztani,illetve ha ezutan sem indul akkor kimerem a tranzisztort.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Attól kell lennie feszültségnek. Más gond lesz. Sajnos.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Q711-et csereltem,valoban hibas volt,bar a rajzzal ellentetben BC107 volt benne,rele mar behuz.
Jelenleg mar van standby illetve a pineken merhetok a +15/+6/-30V…
Trafot kimertem,sejtesem szerint ott nincs elteres,megvannak a feszultsegek a secunder koron.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Kozben eszrevettem,hogy kb.10 perc utan egyenletesen kezmeleg a hutoborda ami a keszulek teljes szelessegeben van a vegfokon.
Szoval azt nem tudom kizarni,hogy valamelyik csatorna lenne hibas.
(#) nyogo83 hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy 1979-es Sony erositot javitok, aminek a tapjaban ket kondenzator elfarad(kinyilt, C604/C606), magaval rantott par dolgot. Ennek egy korai kapcsolouzemu tapegysege van (a Sony Pulse Locked Power Supply-nak hivja), ami baromi erzekeny az alkatreszekre. Sajnos(vagy szerencsere csak) 3 tranzisztor megadta magat, ennek a helyettesiteseben kernek segitseget.

Q613 - 2SC2023 R TO220
Q602 - 2SC1810 TO202
Q603 - 2SA911 TO5

A regulator reszbol egyedul a Q601 (2SC2023R) es a Q604(2SC1810) maradt eppen, de gondolom a Q601/Q613 es Q603/Q604-et ugyis parban kell cserelnem.
Helyettesito tranzisztort keresnek, ami elerheto akar itthon is. A 2SA911-en kivul a tobbi tranzisztor tokozasa jo lenne ha hasonlo/azonos lenne, mert hutobordara szerelt.
A 2SC2023-nal ki van emelve kulon, hogy a regulatornal R-es az inverter fokozatnal O-s jelolesut kell hasznalni, ha ez szamit.
A tobbi resze nagyjabol rendben van a panelnek, minden elko uj, meg azt a par diodat es ellenallast fogom megmerni, de elso blikkre masnak nincs baja.
(#) sany válasza nyogo83 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Szia!

2SC2023 - itt kapható. Igaz ez nem R típusú.
A másik kettő is elég speciális tranzisztor.
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Sziasztok,Kozben ratalaltem erre…ez gondolom nem egeszseges.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) Gafly válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Megpúposodott kvarcot sem láttam még.
(#) nyogo83 válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Sima 2SC2023 van itthon par darab, ami zavar hogy eredeti doksit nem talaltam hogy pontosan miven ter el a sima, R es O valtozat(gondolom hfe es frekvencia)
De a manualban ki van emelve, hogy az inverternel R es O lehet osszevalogatva, a regulatornal R.
Sima 2023-as nem jo(zarojelbe rakjak amivel nem lehet helyettesiteni)
(#) sany válasza nyogo83 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Az a gond, hogy ezeket nem nagyon lehett helyettesíteni. Megnéztem neked az ismert oldalaimon a helyettesítőket. Szinte nincs.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) lóri hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Megint én.
Az lenne a kérdés, hogy a 6363S végfoknál, az R22 helyére, betehetek-e egy tekerentyűt?
Na nem mintha kéne, de jobban nézne ki.
Mekkorát?
Egy fél kilósat, sorban 1k-val jó lehet?
Kell-e változtatni az R21-et?

kérdés3.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza saso73 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Üdv
A Robsonhoz nemnagyon fogsz találni semmi dokumentációt,hacsak esetleg valakinek nincs meg ès megosztja veled.
Mi a hibája?
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
A tekerentyűnek az lenne az értelme, hogy a névlegestől mindkét irányban tudj adjusztálni csöppet.
Vagyis az 1k partizánnal sorban egy másik 1k tekerentyűt kell tenni, aminek a középállása a névleges.

De ha rám hallgatsz, akkor elfelejted a tekerentyű végleges beszerelését. Max a beállításnál használod, megnézed, hogy mekkora értéknél volt pöpec a nyugalmi, és kilegózod partizánokból.

Az R21-et nem érdemes babrálni, ha az előbb említett konstellációval be lehet állítani a normális nyugalmi áramot.
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Köszi, akkor olyat veszek.A 6380-asnál van tekerentyű, gondoltam itt is lehetne.
Meg, ha nem kell, oda miért raktak?
Így viszont nem kell válogatni alkatrészeket, csak tekergetek a megfelelő értékig.
(#) Suba53 válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ha egy hűtőborda egyenletesen kéz meleg, akkor az még akár a normális üzemi hőfok is lehet.
Akkor aggódnék, ha kivezérlés nélkül elkezdene forróvá válni, az a nem normális.
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Ez az aktuális konstruktőri előírástól függ. Potival kényelmesebb a végmérő munkahelyen állítgatni, de a legkényelmesebb, ha fix érték van megadva, és az áramkör elviseli az ebből fakadó szórást.
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Köszönöm, akkor előírom.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
A 7386-nál is előírták.

1111.jpg
    
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 2
 
Szíved joga.
Ha így a BE körben van a poti, túl nagy veszélyt nem jelent ha megszakad, maximum leesik a nyugalmi áram.
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Rendben, akkor 1k legyen? Mert a rajzon 470R van és bay-ról rendelném, csak biztosra akarnók menni.
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Nem egyforma a két rajz! A 470R poti is valahol a középállása környékén van jó pozícióban, legalább is úgy illene méretezni ilyen esetben.
Vegyél nyugodtan 500R potit. Ha valami miatt nem sikerül beállítani a nyugalmit, akkor inkább az ellenállást érdemes módosítani. 1,1 - 1,2 - 1,3k mind filléres sor érték.
(#) krapulax6 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Igen,viszont standby modban van es sehogysem lehetseges bekapcsolni,mas reakcio nincs a keszuleknek es ezert irtam,hogy emellett kezmeleg a borda..Gondolom nem kene neki…
Következő: »»   2416 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem