Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2487 / 2490
(#) flflfl válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Magam is erre a feltételezésre jutottam még korábban, de mindenképp ki akartam 100%ban szűrni, hogy nem én rontok-e el valamit. Érdekes, hogy 2 forrásból is ugyanilyen rosszul működő darab érkezett. Most rendeltem még egy harmadikat is, kíváncsian várom, hátha.

Egyébként sajnos ez már egy kifutott darab, és csak utángyártva beszerezhető, ezek szerint elég silány minőségben.

Tudtok esetleg hasonó teljesítményű, és működésű könnyen beszerezhető végfok ICt ajánlani, mint az eredeti TDA2052 volt?

Köszi a tanácsokat!
(#) reloop válasza flflfl hozzászólására (») Máj 8, 2024 / 1
 
Mute és St-by funkció nélkül: TDA2050, egyébként TDA7294, TDA7295.
(#) teddysnow hozzászólása Máj 9, 2024 /
 
Sziasztok,
nem is tudom hova való a kérdés. Nagyon a földtől elrugaszkodott dolog, ha csinálnék egy 230 Voltos elosztót és minden dugalj elé egy EMI szűrőt tennék, hogy zavar mentesebb feszültségről menjen a CD, erősítő, stb?
Ilyesmikre gondoltam
(#) Suba53 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Az EMI az egy fura jószág. Ha az elosztóhoz teszed, majd abba dugod a 2m-es hálózati kábelt, akkor mi fogja kiszűrni azt a zavart, amit a kábel szed össze?
Ezeket a zavarszűrőket a készülék házakba szokták elhelyezni, a hálózati bemenetre közvetlenül, és akkor ér sokat, ha az elektronika egy zárt fém házban van.
Mert a műanyag házas készülékekben elhelyezett áramkörök, vezetékek ugyanúgy összeszedhetnek zavarokat, bármilyen szűrőn át kapja magát a 230V-ot.

Ezek a szűrők a 230V-os hálózaton utazó zavarok ellen hatásosak. A szabadon terjedő elektromágneses zavarok ellen csak a megfelelően árnyékolt készülékház véd úgy ahogy.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2024
(#) pucuka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 / 1
 
Az a szűrő, amit linkeltél, az pedig a berendezéseidből származó zavaroknak a közcélú hálózatba való kijutását akadályozza meg. Pl. Ha van egy nagyfrekvenciás, nagyteljesítményű berendezésed, (fóliahegesztő, röntgen, stb. akkor azok által keltett zavarok kijutását akadályozza az árnyékolt helységből.
Természetesen visszafelé is működik.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2024
(#) teddysnow hozzászólása Máj 9, 2024 /
 
Igen, a 230 Voltos hálózaton lévő zavarok ellen irányulna az építés. Időnként zizeg a számítógépem tápja kikapcsolva és bekapcsolva is. Valamelyik nap elővettem a csöves gitár kombóm és irdatlan heggesztés hang jött a hangszóróból. Na állj mondom. Kikapcsoltam a PC tápot a kis kapcsolójával és megszűnt a zavar. Abba a tápba biztosan teszek szűrőt, olyan tápkábel foglalatba építettet. Időnként a mosó/mosogató gép működése közben is hallok pattogást a hifi erősítő hangjában.
Tehát az EMI szűrőt ajánlott a készülék belsejében, a power kapcsoló után, a trafó/tápegység elé tenni.
Köszönöm.
Még egy kérdés ezek az EMI szűrök elviselik, ha tartósan feszültség alatt vannak és nincs a kimenetükön fogyasztás?
(#) Suba53 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Idézet:
„ezek az EMI szűrök elviselik, ha tartósan feszültség alatt vannak és nincs a kimenetükön fogyasztás?”

Igen, simán elviselik. Sok olyan kivitel van, amelyiknek része a 230V-os csatlakozó foglalat, és csak utána jön a hálózati kapcsoló. Ezek folyamatosan feszültség alatt lehetnek.

Amiket a PC tápról mondtál az a "Vargáné és társa" PC tápegységeket juttatja eszembe.
A legolcsóbb tápok voltak itthon egy időben. Egyszer belenéztem az egyik ilyen belsejébe, és az összes zavarszűrő elem, amiknek megvolt a helye a nyákon, hiányzott. Az induktív elemek dróttal átkötve, a kondik kihagyva.
Gondolom amikor itthon a forgalomba hozatali engedélyt megkérték, akkor egy komplett darabot vizsgáltattak be, majd mikor megvolt az engedély, szóltak a kínai gyártónak, hogy kihagyhatják azokat a komponenseket, és így sokkal olcsóbban tudták beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2024
(#) teddysnow válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Idézet:
„Igen, simán elviselik.”


Köszi.

A gép egy régi, gyári Fujitsu. Egy időben néha zizgett a tápja és érdekes módon a zizgett a router belseje is. Amióta áramtalanítottam pár órára, azóta nem csinálta (még).

Elkészült a hangfalam, járatom, most ráérek.
(#) pucuka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Olyannyira elviselik, hogy az árnyékolt helység betápjába beépítik, és az ott van, amíg világ a világ. Én még nem tudok olyan esetről, amikor meghibásodott volna, pedig aktív koromban 25 évig forogtam a mérőlaborok körül.
(#) teddysnow válasza pucuka hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Én úgy vagyok vele, hogy nem vagyok nyugodt, ha valami a fázis és a nulla közé fixen be van kötve, és magára van hagyva.
(#) szendi001 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Mert a komplexitasa miatt korulmenyes hozza nyakot tervezni, amely a megvalosithatosagot lassitja/akadalyozza. Nyilvan ha van nyak terv az azert sokat segit a vegleges konstrukcion.
(#) Suba53 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Akkor a folytonos nyugtalanság állapotában élhetsz.
Vedd számba, hány olyan készüléked van, ami folyamatosan a hálózaton lóg.

Hűtőgép, fagyasztó láda, mikró sütő, televízió, router, számítógép, monitor, riasztó, garázsnyitó, kapunyitó, okosotthon kütyük, meg még ki tudja mi minden.
(#) teddysnow válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Igen, de azokat nem én berheltem
(#) pucuka válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Valójában nincs magára hagyva, mert minden elektromos hálózat rendelkezik valamiféle védelemmel, ami ha hiba van, működésbe lép.
Az X2 típusú kondenzátorok melyek állandó feszültség alatt vannak, olyanok, hogy meghibásodás esetén megszakadnak, de nem mennek zárlatba. Ha netán mégis, akkor ott a zárlatvédelem, vagy AVK. Nomeg nem véletlenül vannak fémházban, az kigyulladni, folyamatosan égni nem tud.
(#) david87 hozzászólása Máj 10, 2024 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség fel újítottam a TDA7294 végfokomat.
Kapott hangszóró védő áram kört kivezérlés jelzőt meg új kondikat.
Működik szépen annyi hibával hogyha rá dugom a kivezérlés jelzőt akkor hangerőtől függetlenül el kezd zúgni.
1 trafó van azon van rajta 2x27V TDA IC nek meg 1x12V van segédáramköröknek.
teszek majd róla fel képet is.
(#) david87 hozzászólása Máj 10, 2024 /
 
Képek az előző hozzászólás hoz
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2024
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Szia! Sajnos a képekből nem látszik hogyan kapcsolódik a kivezérlésjelző az erősítőhöz. A földhurkot kéne megszüntetnünk.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Itt a huzalozás. A szürke kábel a gnd.
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
A kondis panelen a segéd táp csatlakozón a bal 12v középső gnd jobb 12volt stab nélkül ventilátora megy.
A xlr csatik földje össze van kötve a kivezérlés jelzős panelal onnan a föld megy TDA paneljeire. Az alsó 2x 3 csati az bemenet meg kimenet.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2024
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
A kivezérlésjelző a bemeneti jelre van kötve?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Már nem fel cseréltem a 2 kábelt a képen még úgy van.
Igen oda volt kötve. Most vettem észre én is.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2024
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Maradjuk a test huzalozásánál. Van egy szimmetrikus erősítő tápod és egy egyszeres segédtápod.
Ezek testpontjai csak egyetlen helyen lehetnek összekötve az erősítőben! Ha ez megtörténik a kondis panelen, akkor a hangsugárzó védelemre és a kivezérlésjelzőre csak a jelet szabad rákötnöd, a hozzá tartozó testet nem, mert azt a kondis panelről már megkapja.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
A védelem ac kap azon külön van egyenirányitás.
A kondis panelon nincs összekötve a gnd a TDK gnd vel
(#) Alkotó válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Az lehetséges, hogy a védelem AC feszültséget kap, de ettől még valahol látnia kellene a GND-t is, mert csak így tudja értelmezni a kimeneti egyenfeszültséget.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 10, 2024 /
 
Jól értelek, a segédtáp szekunderére két egyenirányítót kötöttél?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Egyet én raktam a kondis panelre az látszik a képen a masik gyárilag van a védelem paneljén is van egy. A zöld vezeték megy a védelem hez.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Így már érthető. Egy sajátos, zavarjelben gazdag összeköttetésbe került a hangsugárzó-védelem és a kivezérlésjelző test pontja. Már csak az a kérdés honnan kapja a kivezérlésjelző a bemeneti jelét?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Xlr csatlakozóról megy a jel a 100k potira és onnan kapja a kivezérlés jelző a jelet.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
A 100k potenciométerre csak a kivezérlésjelző felől köss testet, az XLR csatlakozó felőli test vezetéket szakítsd meg, mert az okozza a földhurkot.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Megszakítottam nemsokára meg nézem hogy mi történik.
Következő: »»   2487 / 2490
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem