Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1021 / 1151
(#) Sebi válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ha a kondik melegszenek az nem jó jel. Valószínűleg leromlott az ESR értékük, emiatt melegedhet az IC is. Az IC miatt viszont nem melegedhet a kondi...
(#) Egri Frédi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Több szem többet lát ...
Én nem látok pad -et az IC alatt csak a pozíció lenyomatot. ( Nem biztos, hogy én látom jól. ) Sebinek viszont igaza lehet és a javítás is egyszerűbb. Első körben cseréld a kondit ...
(#) vtsoftware hozzászólása Jún 5, 2021 /
 
Sziasztok!

"Régi motoros"
Ennek utánanézek, de úgy gondolom elsőre hogy itt nem ilyen áramkör dolgozik.
Valóban DC-DC konverterként működik, 3,3V-ot állít elő, amit EN lábon át kapcsol.

"antiktelefon"
Ezt a mérést mindenképp megteszem, s visszajelzek; köszönöm.
A keresztbecserélést nem szeretném bejátszani, mert ahol cserélném még érzékenyebb terület, konkrétan az audio DSP-nek előállított 1V létrehozásáért felel az IC.

"Sebi"
Az általad írtakkal nem tudok vitatkozni, cserélem őket s meglátjuk.

"Egri Frédi"
A nyák alsó oldalát is lefotózom nektek; de így fejből úgy rémlik, hogy nincs hűtőpad az alján.
A másik két IC egyáltalán nem melegszik, valamint kis árammal dolgoznak; legalábbis a régebbi rajz szerint.
Egyébként egyetértek.

Délután folyamán megejtem az általatok írtakat.
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm.
(#) antiktelefon válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ha kikeresed típus szerint, adatlap nincs, de az alis linkeken látszik, hogy hűtőpades az ic.
(#) antiktelefon válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Akkor ne keresztbecserét, a másik nem melegedő ict a melegedő helyére, hátha elindul a másik nélkül is egy teszt erejére. Persze előtte nézd meg amiket írtam, hátha zárlat van a kimenetén. Esetleg megfutott kimenettől tud még melegedni a kondi.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) Suba53 válasza Sebi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat.

Ha az NTC-nek megmérem a hideg ellenállását, abból lehet következtetni bármi fontos paraméterre? Esetleg fűtsem fel hőlégfúvóval, és úgy is mérjem?

"kistee" Azt én is le tudtam olvasni, csak szokatlan volt hogy fel van tüntetve egy hőfok is.
Meg egy ellenállásnál nem szokták megadni az áramot mint paramétert.

Ha olvadó szál van benne, akkor az egyszeri védelem ha túlmelegszik.
Lehet hogy ez amolyan kombinált biztosíték? Áramra és hőmérsékletre is bont?
(#) Sebi válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Igen. Az ellenállás viszonylag sokáig bírja a túlterhelést, így nem alkalmas hatékony védelemre. A beöntött olvadó szál a ráírt hőfokon olvad, mikor a 3A-nál nagyobb áram hatására az ellenállás felmelegszik, így megelőzi a tüzet is.
(#) vtsoftware hozzászólása Jún 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Megvolt a kiforrasztás és méricskélés.

Megfeledkeztem róla, de átmentem ide.

Köszi!
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 7, 2021 /
 
Helóka! Ha buck-boost konverterhez keresek ferrit magot, annak van valami jelentősége, hogy milyen színű? Vagy épp az egész test azonos színű, vagy az egyik oldal különböző, az számít?
Vagy mindegy, csak a méret számít teljesítmény szempontjából...
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
A fizikai méret és AL szám és egyéb anyag info fontos, a szín alapból színkód lenne, alinál jó kérdés mit jelentenek a színek.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2021
(#) Peter65 válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Heló!
Igen van jelentősége.
Ami az Aliexpress-en toroid mag rákeresésénél feljön, az nagyon vegyes.
Van közte ferrit mag, jellemzően zöld vagy szürke színűek, de ezek is különféle anyagúak. Olyan tápegységekhez, amiben a tekercs egyenárammal van előfeszítve, nem alkalmasak.
Van közte porvasmag (iron powder), amely már alkalmas lehet egyenáramú előfeszítéssel való használatra. A különféle színek különféle anyagot jelentenek, amelyek jellemzői több mindenben eltérnek. Hogy néhányat említsek; a veszteségeikben, a megengedett gerjesztésben.
Szóval nagyon nem egyszerű toroid magot választani, és Kínából vásárolni, úgy hogy műszakilag megfelelő legyen.
(#) Régi motoros válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Nos akkor ez így csak zsákbamacska lenne akkor.
Próbáljak inkább olyat vadászni, amihez van adatlap is, vagy legalább valami paraméter...

Megyek a DCDC konverter topikba...
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2021
(#) Pixi hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Sziasztok,
Valaki tudna segíteni, hogy a képen lévő chip, az valami programozható alkatrész? Nem nagyon találtam róla semmit.
Köszi!
(#) petoisu hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Kedves Kollégák!

Szeretnék érdeklődni, hogy ez milyen alkatrész? Én induktivitásra tippelek. L2 jelölésű, ami még fent van a nyákon . A barátja megadta magát.

Köszönöm szépen!

István
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2021
(#) Epu2 válasza petoisu hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Induktivitás és ha jól hiszem 100 nH.
(#) petoisu válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Köszönöm! Utána nézek, hogy hol tudom beszerezni.
(#) killbill válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Inkább 10uH-nek mondanám.
(#) Suba53 válasza petoisu hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Ha egy induktivitásnak így lerobban a teteje, akkor valószínű, hogy nem úszod meg sima cserével. Valami zárlati áram folyhatott, nézd meg azokat a félvezetőket is, amik kapcsolgatták.
(#) antiktelefon válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Ránézésre LCD driver/tcon panelen volt, valószínűleg a szétszedéskor sikerült letörni, különben az egész szenes lenne.
(#) Hp41C válasza Pixi hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
E lista szerint MKE02Z32VLC4
(#) Pixi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Köszi, akkor ez programozható vezérlő. Hát egy kicsit bonyolítja a dolgot. Nem hiába van két sor forrpont mellette a panelen.
(#) lóri hozzászólása Jún 10, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy ilyen ötlábú valamim, logikai ic-k végén, a kimenetnél. 8Z 408 van ráírva. Talán 2 bemenet, egy kimenet és a táp. Lehet komparátor, vagy valami 1G. Nem találtam semmit róla. Tudtok segíteni?
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Bármelyik lehet, ha logikai kapu, akkor a táplábak és bemenetek így vannak:
Bővebben: Link
(#) lóri válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Köszi, így vannak.
(#) img hozzászólása Jún 13, 2021 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy mi ez, és mivel tudom helyettesíteni? Egy szobabicikli tápkörében van, balról jobbra az első lába elvileg a referencia, a második a betáp (9v), a harmadik a kimenet. Van mellette egy másik is a nyákon C2U 5x3 felirattal, az a 9 voltból 2.4-et csinál.

Én feszültségszabályzónak tippelem (IC-ként van jelölve a nyákon, nem sima tranzisztorként), de a Google nem talált rá semmit (vagy nem jól kerestem).
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2021

B83-5x2.jpg
    
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Hogyan kerested? Bővebben: Link
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Köszönöm szépen, én voltam a szűk keresztmetszet, mert voltage supervisorként pont nem.
(#) c27 hozzászólása Jún 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Keresek 2 tranzisztorról adatokat.
X78038B PNP és SPS8317 NPN tranzisztor. Nem találtam érdemben semmilyen adatot, se helyettesítőt, se bármilyen infót, ami alapján legalább tudnám milyen kellene helyette.
Tudnátok segíteni?

Illetve 2764 és 27128 epromokat mivel lehet/érdemes helyettesíteni? 27C64 és 27C128 kisebb fogyasztású egyébként kompatibilis, eddig jutottam. Nagyon modernebb alkatrészt nem találtam.
(#) Gafly válasza c27 hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
27C256 is akadhat a kukasoron.
Ha nagyon kell (és megmondod mire), akkor keresek.
(#) Patópali válasza c27 hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Szia!
Képeket tehetnél fel a kérdéses tranzisztorokról. Az sem mindegy mibe, hova kell. Azt sem ártana ha tudhatnánk.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
Következő: »»   1021 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem