Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1025 / 1151
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 29, 2021 / 1
 
Szia!
Enkóder (encoder) tárcsa.
(#) szepi003 válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat . Az érdekelne ,hogy az itthon kapható típusok közül melyikkel tudnám kiváltani.üdv szepi
(#) Egri Frédi válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Ha a nyomtatót akarod csak "megjavítani" akkor egy ugyan olyat próbálj meg szerezni egy másik nyomtatóból. Ha más célod van vele, akkor ami befér a helyére. Nem merném javasolni egy új beszerzését, mert annyiért már kapni egy olcsóbb nyomtatót. ( Hacsak nem egy nagy böhöm "bútordarabot" akarsz megjavítani nem éri meg a kínlódást.)
(#) fakóló hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Üdv
Van egy alkatrész amivel még nem találkoztam, tud valaki segíteni, hogy milyen alkatrész ez és, hogy működik? Az alkatrész egy ponthegesztő gépben van, ami jelenleg halottnak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) Bakman válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Mágneskapcsolónak tűnik, ha minden igaz, 220 V-os tekercse van és az érintkezői 30 A-t tudnak kapcsolni 220 VAC feszültség esetén.
(#) moltam válasza Bakman hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ráadásul higanyos.
(#) uniman válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Mintha higany lötyögne az üvegbelsejében...vagy nem?
Leporolhattad volna fotózás előtt...
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) fakóló válasza moltam hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Hogyan ellenőrizhető, hogy működik e megfelelően?
(#) moltam válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
(#) fakóló válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
De igen, alul az üvegcsés részben lötyög valami.
(#) moltam válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Mérd meg a tekercsét, esetleg az megszakadhat, más szerintem nincs ezen ami elromolhat. Esetleg feszültséget adva a tekercsre mondjuk egy izzóval próbaáramkörbe is lehet kötni.
(#) fakóló válasza moltam hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ennek köze lehet, hogy a ponthegesztő teljesen halottnak tűnik, az üzemjelző lámpa sem világít, vagy ez csak az időzítést és kapcsolást oldaná meg a hegesztés idején?
(#) moltam válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Így hogy nincs előttem a gép fingom sincsen. De szerintem az utóbbi lesz inkább, valószínűtlen hogy ez a baj.
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Sztem a higany kapcsoló rész húzza meg a relét,éés csak akkor,ha a fogóó megfelelő pozicióban áll!
(#) fakóló válasza moltam hozzászólására (») Júl 3, 2021 / 1
 
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, már sokkal előrébb vagyok, hogy tudom mi ez egyáltalán. Tovább vizsgálom, hogy hol lehet a hiba.
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ha ez így van akkor nincs köze ahhoz, hogy a bekapcsoló gomb bekapcsolása után az üzemjelző lámpa nem világít és a trafónak sem hallani a hangját (gondolom kellene, hogy legyen).
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Ninncs ottt hiba,a Hg kapcsi ad áramot a tekercsnek,behúz és a reelé indítja a gépet!
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
De ez csak a ponthegesztés pillanatában kapcsol az elektródákra vagy a teljes gép üzemelését kapcsolja?
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Próba cseresznye,dugd be a gépet,majd forgasd a Hg kapcsolót,ha reagál jó a gép ezen része!
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Hogy érted hogy forgassam? Ezen a higanyos alkatrészen nincs semmi amit forgatni lehetne
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Nincs két bemenő elektródája?
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Erre a kettőre gondolsz, alul?
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Igen,hova vannak bekötve?
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Az egyik a kapcsolóba a másik abba az érintkezőbe amit a pedál működtet és a hálózati kábel kék szinüjével zárja össze a pedál lenyomásakor.
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Akkor azértt nem jutsz egyről a kettőre,mert az zárja a lábpedál áramkörét,mert sorba van vele kötve! Csak akkor műxik a pedál,ha jó pozicíóban van a fogó,hiszen a Hg kapcs zárja az áramkörét,és csak akkor húz be a relé,ami indítja a gépet!
(#) fakóló válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Bekapcsoláskor az üzemjelző lámpának gondolom csak kellene világítani vagy csak ponthegesztés pillanatában?
(#) moltam válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 / 1
 
Ez nem egy higanykapcsoló. Esetleg higany mágneskapcsoló. Nem dőlés hanem a rászerelt behúzótekercs működteti.
(#) yulo5310 válasza fakóló hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Annak mindig égni kell,ha áram alatt van a gép,függetlenűl a fogótól. Először juss el odáig,hogy áram alatt legyen a gép! Nagy fesz nem lehet a kimeneten,hiszen ponthegesztő!
(#) yulo5310 válasza moltam hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Magyarázd már el,hoggy működdteetti a mágnes a Hg kapcsolót!
(#) moltam válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 3, 2021 / 1
 
Térfogatkiszorítás elvén. Van benne egy jól mágnesezhető mozgó alkatrész.
Következő: »»   1025 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem