Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1086 / 1152
(#) blasz hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Sziasztok nem tudom hova tenni a kérdésem ezért teszem ide,nem találtam más topicot rá.Hogy tudnám müködtetni ezt a szint mérőt egyszerüen aurdino nélkül? elég volna ha vizuálisan látnám hogy van vagy nincs folyadék a tartályban. Benzint szintet szeretném mérni vele.Elég lenne ha ledet tudna meghajtani.Kötöttem rá a kimenetre+ M de nagyon halvány a fénye igy. Nem látni. Köszönöm előre is.Ez a leirása:
Specifikáció:
Model: XKC-Y25-NPN
Kimenet: NPN
Tápfeszülség (InVCC): DC 5...12V
Áramfelvétel: 5mA
Kimeneti magas szint: InVCC
Kimeneti alacsony szint: 0V
Kimeneti áram: 1...50mA
Mérési gyakoriság: 500mS
Működési hőmérséklet: 0...105°C
Érzékelési tarávolság: 0...13 mm
Működési páratartalom: 5...100%
A ház anyaga: ABS
Szigetelés: IP67

Lábkiosztás:
1 (Barna): VCC (DC 5...12V)
2 (Sárga) "OUT": Kimenet
3 (Kék): GND
4 (Fekete) "M": Kimenet logikai szintválasztó (GND - '0', VCC - '1')
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
(#) Régi motoros válasza blasz hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Csak így találomra azt mondanám, pozitív feszre egy megfelelően méretezett áramkorlátozó ellenállás, arra a LED, és a LED másik lába a kimenetre (sárga vezeték). A lényeg, hogy 50mA -t ne lépd túl...

A fekete vezeték gyanítom azt állítja, hogy megszólalásnál H vagy L szintet adjon.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
(#) Bakman válasza blasz hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
A kimenet és a + tápfeszültség közé rakj egy LED-et és azzal sorbakötve egy 330 Ohm-os ellenállást, 5 V tápfeszültség esetén. 12 V mellett kb. 820 Ohm kell.
(#) blasz hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Köszönöm a segitséget
(#) Csirk hozzászólása Aug 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Új otthonunkban ('70-es években épült ház, 3 fázis + vezérelt) a villanyóra szekrényben a mérők mellett található a képen látható elrendezés. Tudjátok esetleg mi célt szolgálhatott a doboz és beltartalma?

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) villanyipi válasza Csirk hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Én bojler mágnes kapcsolóra tippelnék így mobilos mini nézetből.
(#) granpa válasza Csirk hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ez valami motorüzemhez védelem volt. Hidrofor vagy műhely (gépek) nem voltak?
(#) granpa válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Bojlerhez még nem láttam mágneskapcsolót, de (külön) hőkioldót sem. Kétsarkú kapcsolóval szokás leválasztani, ha javítás, szerelés van. (KBI-163K)
(#) villanyipi válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Én viszont motor védelmet nem láttam még a védendő motoroktól túl messzire, de ettől mégmindkettőnknek lehet igaza is akár, mellesleg mikor ebbe a házba beköltöztünk mágneskapcsolós szerkezet is volt a vezérelt óránál, ez később lekerült, illetve kikötötték, én meg elhasználtam máshová
(#) adapter válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ha kimegyek szülőkhöz, és nem felejtem el megpróbálom lefotózni Neked...
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2022 / 1
 
Felénk elterjedt volt a kapcsolóóra megspékelése mágneskapcsolóval. A hőkioldó meg eleve a kis tokozatban volt, ebben az esetben funkció nélkül.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) adapter válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
A mérők közötti fekete doboz egy Ganz DIL 052-t rejt ha jól emlékszem, (már leplombálták úgyhogy...) és valóban a bal felső sarokban a kézi leválasztás a villanybojlernek....
(A képminőségért elnézést, anyukám készítette, és örülök, hogy egyáltalán sikerült átküldenie..)
(#) granpa hozzászólása Aug 30, 2022 /
 
Nekem sikerült úgy látszik azt a pár tucat villanybojler szerelést mágneskapcsoló mentes helyeken megejteni. Pest és vidék. Viszont az eltört, levert, összefestett kétsarkúakat is kellett javítani, cserélni.
(#) Epu2 válasza Csirk hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Erre a kép alapján azt mondhatom, hogy már semmi. Ha jól látom ki van herélve. Majd egyszer jó lesz valamire.
(#) Csirk válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Volt itt hydrofor a pinceben, szivattyu a kutban, elektromos bojler kiallas bevakolva (mi mar csak a gazosat talaltuk), 3 fazis a konyhaban bevakolva (gondolom valami elektromos tuzhely volt), illetve a garazsban van 3 fazisu csatlakozo de nem tudom mi mehetett rajta.
Igazabol csak probalok minden nem hasznalt kort kikotni, nehogy (ujabb) meglepetes erjen 1-1 furasnal vagy atalakitasnal.
(#) Léry válasza Csirk hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Korabeli "visszaállítható lassú biztosíték 2,6-4.6A-re? Ha rákeresek, az egyetlen értékelhető találat " motorvada kapcsola". A kapcsola sejthető a motor is, a vada bizonytalan. ( bár a gugli fordító lett nyelvről dirigálónak fordítja, legyen ez mondjuk kis jóindulattal vezérlő) Az indító áramot elviseli. 25 A a kismegszakítón zárlat esetére. Ez inkább megszoruláskor lehetett motorvédő. Mondjuk ha a szalagfűrész megállt az akáctuskóban, ami olcsó volt de jó kemény. Régen sokan daraboltak fát téli fűtésre, főleg tuskókat aprítottak vele. Jobb volt mint fejszével kínlódni, ha tudott valaki szalagfűrészt szerezni munkahelyről, ismerőstől, de még bérbe venni is megérhette. A mennyiség indokolhatta a kiépítést, főleg ha bérbe is dolgozott. Az szalag meg könnyen elpattanhatott az erőltetéstől, nem biztos hogy a kezelő elég gyorsan meg tudta nyomni a kikapcsoló gombot és ez a szerkezet akár még a teljes leállás előtt is kapcsolhatott. De természetesen lehetett bármi más gép is. Pl. olyan, ami nem volt állandó felügyelet alatt. És hát akkoriban az sem volt mindegy, hogy a cégnél mi volt éppen mozdítható, így egy motorvédőt akármihez is elkommunizálhattak, de ez ma már tanúk nélkül kideríthetetlen. A távolságot pedig indokolhatja az is, hogy spórolás miatt több végpontot is védett felváltva, ha nem komoly termelésre használták.
(#) FIGIRI válasza Csirk hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
Szia, ezzel volt megerősítve a különmért vezérlője (kapcsolóóra, vagy ami épp, esetleg központilag, vezetéken távvezérelve) hogy bírja a terhelést.
(#) villanyipi válasza granpa hozzászólására (») Szept 1, 2022 /
 
No lám nálam fordítva, eléggé néztem mikor kerestem a fogvájóval megtámasztott elégett mágnes kapcsolót és nem volt a szekrényben, faluhelyeken itt ott elég gyakran ezért égtek ki a kábelek és a bojlerek
(#) sanca29 hozzászólása Szept 2, 2022 /
 
Üdv,ezt a műszert ismeri valaki? típus semmi nincs rajta
(#) pucuka válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 2, 2022 / 3
 
Azért a semminél több van rajta.
A skálán rajta egy piszok nagy W betű.
Mit is jelent ez? Azt, hogy Watt, azaz a műszer teljesítmény mérésre alkalmas.
Milyen műszerrel lehet teljesítményt mérni? kéttekercses (kereszttekercses) műszerrel. Az egyik tekercsen a feszültség, a másikon az átfolyó áram. A kettő szorzata (analóg szorzó) P=U*I teljesítmény.
Ezt támasztja alá a felső sorban a dugaszolós méréshatár választó:
feszültség: U* - 30 V, 75 V, 150 V, és áram i* - 5 A
A műszer skálájáról leolvasható, hogy egyen, váltó (eff) teljesítmények mérésére való. leolvasható még (csak a képen nem jól látni) az osztálypontosság, A műszer voltonkénti belső, és az árammérés belső ellenállása, induktivitása.
Kell ennél több? Egyébként én nem ismerem ezt a műszert. Egyéb információ a hátoldalán levő címkén található, ha le nem esett egykor.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) sanca29 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 2, 2022 4 /
 
Nem azt kérdeztem hogy mi ez az világos hogy watt mérő hanem az volt hogy ismeri e valaki dolgozott vele stb a végére azért rátaláltál a lényegre mivel írtam hogy semmi cimke nincs rajt pl a típusára lennék kíváncsi de azért köszönöm hogy full hü...k néztél
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) ferci hozzászólása Szept 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Találtam egy villanót a fiókban..
Ha valaki felismeri és legalább a bekötését feltenné, megköszönném.
Visszarajzolni nem tudom ( nem is akarom ), mert kétoldalas és rejtett is egy rész.

villanó.JPG
    
(#) pucuka válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 2, 2022 / 2
 
Ne haragudj, de ha tudod mi ez, és hogyan kell használni, akkor nem mindegy, hogy használta-e már valaki? A típusa mit mondott volna neked? Az állapotából elég régi darabnak nézem, a neten kevés eséllyel találtál volna bármit.
Most a címke a lényeg, vagy használni szeretnéd? Feltételeztem az utóbbit, bár feliratokat magad is leolvashattad volna, és akkor a kérdésed is pontosabb lehetett volna. A cimke felirata teljesen irreleváns, a használatával kapcsolatban, persze, ha az értékére vagy kíváncsi, akkor nem szóltam, de akkor miért nem azt kérdezted?
Most, hogy így helyre tettél utána néztem az adatlapodnak. Elég bátor dolgokat szeretnél, csak mások tudományával. "csinált már valaki ilyet, van-e tapasztalata, valaki foglalkozott-e már . . ." stb
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) uniman válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
A többin sincs típusjelzés!...ráadásul egy másik cég logója... Bővebben: Link
2_Link
(#) sanca29 válasza uniman hozzászólására (») Szept 2, 2022 3 /
 
Köszönöm, na valami ilyesmi választ szerettem volna és nem kioktatót , még egyszer köszönöm.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Tedd fel a polcra, másnak úgysincs ilyen.
Már csak a méréshatár miatt is gyakorlatilag használhatatlan.

Piaci értéke: Amennyit adnak érte gyűjtők, de ebből nem lesz új autó, vagy hasonló...
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Nem az enyém, hanem sanca29 -é. Semmi szükségem rá, bár tudom hogyan kell használni, de nem tartok fenn hitelesítő laboratóriumot. Egy áramkör felvett teljesítményét meg tudom mérni más módon is, igaz nem laboratóriumi pontossággal. Ilyesmire azért igen ritkán ban szükség.
Egy ilyen laboratóriumi műszer használata mellett sokat kell számolni, ha valóban pontos értéket szeretnél megtudni.
(#) szs hozzászólása Szept 3, 2022 /
 
Szervusztok!
Szert tettem egy Ganzuniv-1 műszerre (1, kép), csodálatosmód
működik is .
Kábelek nem voltak hozzá, anélkül dobták ki, a multimról oroztam el kábelt átmenetileg.
Nem is annyira a mibenléte a kérdés, inkább a használathoz kérnék kiegészítést.
Méregettem már vele, a 2, képen látható zanzásított haszutmellémafor alapján feszültséget és ellenállást, azonban nem minden tiszta. Na, nem a méréssel, az 1% tűrés környékén van, a 12,6V-os akkut 12,5V-nak mutatja, inkább a kapcsolókkal, kábelekkel nem vagyok tisztában.

-a "+" "-" jelű gombok azt jelentik, hogy pozitív és negatív feszültség mérésekor használandó, tehát akkor át kell kapcsolni?
-a hőmérséklet méréséhez milyen szondát vegyek?

Ha bővebb használati útmutatást is írtok, az is jól jöhet, nem baj, ha az is le lesz írva, amit tudok.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2022
(#) kissi válasza szs hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Szia!

A műszer egy analóg, mutatós műszer, aminek megvan az a hátránya, hogy egyenfeszültséget csak adott polaritással tud mérni, különben "negatív" irányban indul el a mutató! Általában az ilyen műszereknél ilyenkor meg kellett cserélni a csipeszeket, hogy a műszer jó irányban térjen ki és meg tudjuk mérni a "negatív" feszültsége (a digitális műszerek ilyenkor teszik ki a "-" előjelet ! ) !
A GANZUNIV-nál ezt úgy sikerült kényelmesebbé tenniük, hogy csak a polaritásváltót ( +/- gombot) kell átváltanod a csipeszek cseréje nélkül!

Ez a műszer nem alkalmas közvetlenül hőmérséklet mérésére: vagy hőmérő adapter kell hozzá, ami a hőmérsékletet átalakítja fesz. vagy áram értékké, vagy egy NTK/PTK ellenállás értékét megmérve tudod táblázat alapján meghatározni!
(#) Lacika válasza szs hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Ganzuniv.
Következő: »»   1086 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem