Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1089 / 1149
(#) Epu2 válasza granpa hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ge alapú, tűs diódák. Arról híresek, hogy a záróirányú áramuk is nagy. Ezer évesek.
(#) granpa válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
És van, ahol ezt használják ki.
(#) elektroncso válasza nemethpali hozzászólására (») Szept 17, 2022 / 4
 
TESLA gyártmányú dióda. A színkódok megfejtése itt van (csehül van sajnos):
ennek az oldalnak az alján a
Idézet:
„pouzdra a barevné značení diod”
sor utáni linkeken.

Ha jól látom a színeket (piros-zöld-ezüst) akkor KZ241/8V2 a típusa ami egy 8,2V-os zener.
KZ241 adatlap
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) Lacika válasza nemethpali hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Biztos, hogy a középső csík kék? A képen feketének látom...

Piros-fekete-ezüst = KZ260/8V2 = zener 8,2V / 1,4W
(#) Epu2 válasza granpa hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Én is.
(#) nemethpali válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Bingó! Köszi szépen! De csehül érzem magam, mert a látásom is romlik, és a kék az zöld.....Konyhai körülmények között 8,32 voltot mértem. Még egyszer köszi
(#) nemethpali válasza Lacika hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Most írtam elektroncsonek, ott egy kép is. Se nem fekete, se nem kék, hanem zöld.....
(#) Gafly válasza nemethpali hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
El nem tudom képzelni, hogy miféle előrevivő választ vársz tőle.
Ez zöld és és 8.32 V-os zener?
(#) Lacika válasza nemethpali hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Igen, így már látszik, hogy zöld... A fényképezőgép nagyon sokat tud csalni a színen, ha nincs rendesen megvilágítva az alany. Az hogy a széle zöldes, betudtam a színtorzításnak, a közepe feketének látszott.
(#) Lacika válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Teljesen mindegy, zöld vagy fekete, akkor is 8V7 zener, csak a teljesítményben van különbség.
KZ241=0,4W KZ260=1,3W
Nekem papíralapú katalógusom van, abban 1,4W-ot írnak a KZ260-ra. (1981-es Tesla katalógus)
(#) Andralin hozzászólása Szept 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Elektromos kisautó 6V-os akkumulátorának töltéséhez keresek csatlakozót.
Tudnátok segíteni, hogy mi a megnevezése ennek a csatlakozónak és honnan tudnám beszerezni?
(#) xxxyyy hozzászólása Szept 19, 2022 /
 
Sziasztok,

Valaki esetleg felismeri, hogy ki lehet a gyártó? Típusjelzést nem találtam rajtuk de vélhetően az M838 van rájuk írva kézzel.

DSC_0052.JPG
    
(#) Rosszmáj válasza Andralin hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Talán egyszerűbb lenne lecserélni mindkettőt ... szerintem.
(#) nedudgi válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Mérd meg a raszterméretet. (2,5mm vagy 2,54mm?) Ránézésre szovjet kijelzőnek tűnik.
(#) Andralin válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Ennyire esélytelen, hogy valahonnan beszerezzek ilyet?
(#) Peter65 hozzászólása Szept 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Kisebbik fiam egyik barátja kérte, hogy nézzem meg a játék elektromos gitárját, mert elromlott, nem lehet bekapcsolni. Gondoltam, hogy talán a bekapcsoló gumitappanccsal van baj, de sajnos nem, valami más a baj.
Mivel jobb ötletem nem volt, javasoltam, hogy cseréljük ki a kvarcot, hátha az sérült meg, és azért nem tud elindulni. Jobban megnézve, ez nem a szokásos kettő lábú kvarckristály, hanem egy háromlábú hasonló tokozású valami, amiből 2 láb a GND-re csatlakozik.
Tudja valaki, hogy ez mi? A felirata : CMT-GJAXN5
(#) lóri válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Szia!
Nem tudom, de inkább a tápot nézném meg, kicsit égettnek tűnik, aztán lehet, hogy csak koszos az a rész. Rá kéne mérni szkóppal, hogy van-e órajel, vagy valami, forrasztásokat megnézném. A kvarcra gondolnék legutoljára, ha nem dobálták a gitárt.
(#) Peter65 válasza lóri hozzászólására (») Szept 20, 2022 / 1
 
Egy dolgot nem írtam, de most tisztáznám. Kettő ilyen gitárja is van a fiam barátjának. Ez a jó panel, erről sikerült képet készíteni. A tápot, amennyire rajz nélkül tudtam követni, rendben találtam. Egy védő dióda van a bemenetén, így kb. 3,2V-os fesz (új elemek voltak benne), 2,9V-os feszként mértem több ponton. A start nyomógomb alatti fésűk között is mértem feszültséget.
Egy gyerekjátéknál eléggé alap, hogy leejtik, odaverik. Ezért gondoltam a kvarcra. Persze ez csak egy kétségbeesett ötlet volt.
(#) Rosszmáj válasza Andralin hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Esetleg a gyártót kellene megkeresni. Szerintem megálmodtak egy csatit, hogy nehogy már használni lehessen máshoz.
(#) Gafly válasza Andralin hozzászólására (») Szept 20, 2022 / 1
 
Abban tudok segíteni, hogy Genderless (hermaphroditic) néven érdemes keresgélni.
Az, hogy hol találsz és mennyiért, az már egy másik kérdés.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2022
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 20, 2022 / 1
 
Nézd a jó oldalát: Ugyan idétlenül néz ki, de nehéz fordítva bedugni, és zárlatot csinálni vele...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Bocsánat, csak hermafrodita jellegű, mert az egyik felén van "szoknya".
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Még csak nem is hermafrodita jellegű. Skót. A szoknyája alól kikandikál a micsodája.
(#) xxxyyy válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
2,54mm.
(#) Andralin válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Köszönöm a tippet, végül rátaláltam "SAE connector" néven fut és elsősorban Kínából lehet beszerezni.
(#) antiktelefon válasza Andralin hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Ha arra gondolsz, ami hasonló fekete és kis napelemeken is van, az nem hengeres, van egy vastagabb része a vége felé. Próbálj rajzot keresni róla, de lehet ez a csatlakozó csak egy másolat és csak hasonlít, de más méretű/tűrésű.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) Andralin válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Én erre gondoltam, szerintem ez ugyanaz: https://www.aliexpress.com/item/1005002316169578.html

Megrendeltem, majd kiderül, hogy jó lesz-e hozzá.
(#) Andralin válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Erre gondoltál, amit belinkeltem, hogy nem lesz jó? Vagy valami egész másra?
(#) antiktelefon válasza Andralin hozzászólására (») Szept 22, 2022 / 1
 
A képen nem látszik semmi sem, és amit írtál az sem határolta be, de igen. Amit felraktál annál a beépített csatlakozó sima hengeresnek néz ki.
(#) Remci hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Az első képen látható alkatrészek mik lehetnek?
A második képen lévő kondira az van írva hogy 630v 103J. Azt tudom hogy 10nF-os, de a 630v az Ac-t, vagy Dc-t jelöl?
Következő: »»   1089 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem