Gyantásnak látom. Körömlakklemosó is lemossa. Könnyebb lesz dolgoznod rajta.
Nm lehet paszta. Ezt rendesen meg kell csinálni, különben nem sokáig fogja bírni.
Az "ennél jobban nem tudom" nem elég mert ha valamit nem veszünk észre az elszenesedett réteg alatt akkor hiába cseréled ki az alkatrészeket mert az első bekapcsoláskor megint égni fog.
Az ilyen paneleket, a hatékonysága miatt ultrahangos mosóban tisztítom és szigorúan csak áramkorlátos labortápról indítom el, hogy ne jöjjön ki belőlük az őket működtető füst. Mert lehet, hogy még más is el van szállva a panelen de ez majd csak akkor derül ki, ha megint áram alá kerül.