Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   873 / 1153
(#) martin66789 válasza lóri hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Közben előkerül a ledurrant darab is így már tisztán látszik hogy 68K 1KV.
Már csak az a kérdés hogy 102K 1KV-osat rakhatok-e bele mert eddig csak olyat találtam itthon.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) lóri válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Elvileg a tied 68pF, amit talál tál 1000pF. Nem tudok erre a cserére válaszolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 1
 
Idézet:
„Elvileg a tied 68pF, amit talál tál 1000pF. Nem tudok erre a cserére válaszolni.”

Udvariasan: NEM
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Gafly-bácsi, te egy igazi úriember vagy.
(#) Sebi válasza spidola hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
A BEAG előtt a gyár neve EAG, még azelőtt AUDIO volt. Az '50-es évek elejétől ezzel a csatlakozóval készült minden erősítő - és bármilyn furcsa, ezt hívták Tuchel-nek. (az egyik első termék volt a hasonló nevű cégtől, így ráragadt a cégnév - ahogy az Amphenol, BNC, RCA, Suhner, stb. Hosszú évekig nem volt ezzel gond, mert az adott cégektől más csatlakozók nem jöttek.)

Ha nem sürgős, előkerülhet nálam pár db, de 15 köbméter cucc között keresni nem tudom.
(#) Pixi hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok,
A képen bekarikázott S20-as alkatrész mi lehet?
Köszi!
(#) Remci válasza Pixi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
A kód alapján erre tippelek.
(#) Pixi válasza Remci hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Néztem, de annyira nem jön le, hogy mi is ez. A panelon két 5.8Ghz-es antenna megy rá mint bemenő rádió jel.
A panel alapján a 2-es lábra köti a 6-os 4-es lábakra csatlakozó antennákat.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) Remci válasza Pixi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Akkor passzolom
(#) elektroncso válasza Pixi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szerintem diplexer. Ha jól látom akkor ebben a pdf-ben megtalálod: SAW Juni 2016.
(#) szücsien válasza Pixi hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Esetleg RF switch. Az 1 és 3 lábon kap vezérlést, előttük RC vagy LC szürő.
(#) Pixi hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Kollégák ezt találták, de ezen nem stimmel, a pöttyös jelölés helye, és két Input helyett két Output van.
https://datasheet.octopart.com/TQS5200-TriQuint-datasheet-14183396.pdf
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ezek a kapcsolók a kapcsolt jelre nézve passzív alkatrészek, és ezért két irányban (oda-vissza) is működnek.
Ilyent lehet használni pl. diversity vevőkben, ahol a vett jel térerősségétől függően kapcsolják a vevő bemenetét hol egyik, hol másik antennára. A kapcsoló vezérlése a crtl lábon történik, és meglehetősen gyorsan, sokkal gyorsabban, mint a vevő éledési ideje.
(#) Pixi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Igen ez oké, csak a leírásban a pötty és az alkatrészen a pötty nem egyezik a kiosztással, azért gondoltuk, hogy más alkatrészről van szó. De csak számilag. Arról lehet valamit tudni, hogy ha egyik CTRL láb sem kap feszt, akkor sehova sem kapcsol?
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Az nagyon valószínű, mert az ilyen szerkezetekben speciális Schottky diódák kapcsolnak, amit a crtl vezetéken érkező áram fog kinyitni, vagy lezárni. Ha nincs nyitó irányú áram, akkor a dióda zárva van, ha kinyitod, akkor a dióda pár ohmos ellenállása vezet.
Pötty, vagy nem pötty, ahhoz nem tudok hozzászólni, de abban a pozícióban egy ilyen áramkör szokott lenni a diversity miatt.
Ezért írtam a másik topikban, hogy a két, ill. több antennának funkcionális jelentősége van, vagy diversity, vagy MIMO eljárás. Az antennákat ilyen esetekben egy belső logika kezeli. Ezt kívülről csak megzavarni tudod.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2018
(#) Pixi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Itt ugye az a baj, hogy ebben a verzióban egy drón két lábában vannak az antennák, és azok közt kellene neki váltogatni elvileg. De úgy néz ki ez nem jól működik, mert össze vissza eldobálja a jelet. Van hogy maxon van, és van hogy nulla. Így ez annyira nem jó megoldás. De rájöttek, hogy ez az IC lehet a hibás, mert ha az egyik antenna direktbe van kötve, az IC helyén, akkor gond nélkül repül a drón. Amúgy arra lehet opció, hogy a két antenna állandóra legyen közösítve az egy bemenetre?
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Lenne, de az nem ér semmit, illetve irányítottá válna a két antenna fázishelyes , és illesztett összekötésével. Az meg biztosan nem lenne jó.
(#) Pixi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Akkor jobban járunk az egy antenna fixre kötésével? Amúgy mind a két antenna ugyan úgy függőlegesen van, és sima körpolarizált antennák.
(#) spidola válasza Sebi hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Szia!

Köszi a részletes tájékoztatót

Végül is nem olyan sürgős, ha van olyan ami nagyon jó állapotban van abból érdekelne 2-3 db.
Miklós
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Igen, de ha két körsugárzót közösítesz, akkor vagy nyolcas, vagy kardiodid karakterisztikát kapsz, a fázistól függően.
(#) berkesandor hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Ez mi pontosan, és hol rendlhető?
Bővebben: Link
(#) lóri válasza berkesandor hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Nekem multifuse-nak tűnik, de nem értek hozzá. Valami áramkörvédelem. Szerintem hestor-ban is van, de minden elektronikai alkatrészboltban lehet venni.
(#) vargaf válasza berkesandor hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Ott van a linken:
Idézet:
„Hot new Original Genuine fuse”

Biztosíték, rendelni lehet többek között ott amire a link mutat.
(#) martin66789 hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok

A képen látható ellenállásnak mi az értéke ? (.színkód szerint nem bírtam beírni a programba.)
.48 Ohm-ot mérek rajta.

1.jpg

2.jpg
   
(#) vargaf válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
(#) martin66789 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Telefonos alkalmazás nem hagyta az utolsó feketét beírni.
(#) berkesandor válasza vargaf hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Magyar link kellene, sürgős volna.
(#) Gafly válasza berkesandor hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az nem jó ami a fórum tetején van a segédprogramok között?
(#) berkesandor válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Melyik?
(#) berkesandor válasza berkesandor hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Megoldódott, köszönöm.
Következő: »»   873 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem