Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   894 / 1152
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Nem jól látod, vagy elírtad. A második csík barna = 1, tehát 4148 és nem 800 V 1 A.
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Ez egy jó kérdés. Kalibrált monitorom van, ezen inkább sötétpiros, mint barna. A fene tudja.
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
De az üvegcső kivitel azon is látszik.
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Valóban, a színekre koncentráltam.
(#) gernerakos hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Üdv!
Valaki meg tudja mondani mi ez?
(#) villanyipi válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Első ránézésre egy ultra modern és igen picike diktafon, feltéve ha mikrofon és fejhallgató kimenet van rajta.
(#) jethro válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Hát én azon középen egy infraledet és egy fotótranyót látok,ami valami adatátvitelre utal.
(#) OFK válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 24, 2019 / 1
 
Ez két lyuk egy dobozon, amire látszólag értelmes, de összességében zavaros feliratokat helyeztek el.

(Bocs, nem tudtam kihagyni...)
(#) lóri válasza OFK hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Az a két lyuk, banánhüvely, talán onnan töltötték. Régifajta pendrive, win3.1 -hez, vagy dos alá. Bele kéne kukkantani.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) gyoran válasza lóri hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Hát, a két banánhüvely nem mai konstrukcióra utal. Ötleteim:

- de van rajta más csatlakozó is. Pld. a két LED már érdekeseb, tényleg egy oda-vissza RS232 szemszögéből.
- mér valami külső behatást (rázás, ütés, hang, de akár GPS, vagy nyomásváltozás). Ezt adja ki soroson a két LED-en.
- Korábban voltak pl. vitorlázórepülőkhöz u.n. loggerek, amik valamilyen módon, hitelesítve mérték a versenyben lévő vitorlázó pozícióját és kiértékelésre szabotázsbiztosan le lehetett kérdezni.
- ahogyan már egyszer mondtam: ha nem segít a szép szó, és nem vall magától, akkor felxet neki, szétszedni !!!
Vannak rajta csavarok, nyisd ki, kiváncsi lennék a belsejére.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) yodee hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Ismét a segítségetekre van szükségem! Megadta magát a bicikli lámpám és a szétszedésnél kiderült a bekapcsoló-gomb döglött meg. A képen szereplő smd mikró-kapcsolót hogyan tudom kicserélni? Milyen alkatrészt keressek a helyére ami ugyan ilyen méretekkel rendelkezik? Mit kell mérni?

Köszönöm!
(#) zamatőr válasza yodee hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
EVQ-PJJ04T
EVQPJG04Q
Hasonló lehet a megfelelő.
Ha nem találsz küldhetek egyet levélben ( beültetési selejt -kihullott darab).
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) Szyl válasza vargaf hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Köszi megrendeltem lesz vagy 20db-om de legalább lesz
(#) job335577 válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 3
 
Szinte biztos, hogy ez egy őrjáratellenőrző készülék. A biztonsági őr végigmegy a telephelyen, adott helyeken hozzáérinti egy RFID tag-hez, ami memóriában rögzíti az időpontot és a TAG azonosítóját. Az út végén rádugja egy tartóra ( 2 banánhüvelyen keresztül töltődik az akku, és az infrán keresztül letöltődik az adat.
(#) Kovidivi válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szedjük szét, engem érdekel a belseje!
(#) gernerakos válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ha hazaérek küldök képet.
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Itt is van.
(#) uniman válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
A másik oldal titok?
(#) janigel válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ezzel nem sokra megyünk, a lényegről nincs kép, csak a tápról és az elemről.
Lóg rajta még egy panel.
Mindennek csak az egyik oldala látszik.
Tegyél fel minden részéről képet, csak így fog menni.
(A hátsó részen valami rádiós cucc van szerintem.)
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) menyus hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Kérdés, van egy SOT23-3 SMD tranzisztornak kinéző valamim egy töltőben aminek a jelölését az istennek se találom sehol. Az SMD jelölés ami rá van írva : "31BG" valószínűleg dióda mert két lába a panelen egy potenciálon van (B, E lábak, ha tranzisztor lenne... a C a "kimenete") . És diódának is mérem, kérdés hány db dióda van benne, és ha sorban akkor hogyan? Van jó pár lehetőség... (lásd kép, csak szimbólikus példa...) Szóval kéne egy adatlap hozzá mert lehet az egyik benne lévő dióda halott mert elég furcsa értékeket mérek rajta. Lehet esetleg zener vagy schottky is... de ugye nem mindegy. Amit feldobb a google smd code listákat azokban nem találom. Legalábbis nem ezt mert nem ilyen tokban van ezzel a jelöléssel.

Próbáltam kicserélni schottky ra, eredmény : egy 220u/63V os elkó kidurrant mert 140V lett az egyébként 60V os kimeneten, ahol eleve nem lenne szabadna 60V nak se lenni. 56-58V a max. 4db soros 12V os zselés akkut tölt a töltő (4x14,5V max). Lehet még zener, de vajon hány V os? Kinéljam meg ellenállással + táppal és mérjem a letörési feszt? Csak félek hogy véletlen eldurran végleg azt akkor mit teszek a helyére, főleg ha nem tudom mi a bánat ez...

Mi a bánat lehet ez a "31BG" ??
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) gernerakos válasza janigel hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ezen ne múljon.
(#) Triger válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 1
 
(#) ktamas66 válasza menyus hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Esetleg ZTL431.
(#) janigel válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Itt mindent megtudhatsz róla.

job335577 és Triger jóvoltából.
(#) gernerakos hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) pipi válasza menyus hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Hali!
A környezetet vissza kellene rajzolni, hol is van, mit csinál...
(#) Kovidivi válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Köszi a képeket.
(#) egate hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Még új vagyok itt (mai regelés ) , épp ezért elnézést, ha nem a megfelelő topikban teszem fel a kérdésem, de nem találtam jobbat erre.
Nemrég hozzám került egy Orion "szett". Azaz csak a rádió/erősítő és a hangfalak Orion, a lemezjátszó Akai. Amire kíváncsi lennék, hogy a hangfalaknak mi a pontos típusa? Semmilyen felirat nincs rajta sehol. Egy biztos, hogy minden eredeti, soha nem voltak megbontva sem a falak, sem az erősítő sem a lemezjátszó.
Meg tudná valaki mondani kép alapján, hogy akkor mi is ez:
(#) extraisti hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, biztos megtudjátok nekem mondani, hogy mi lenne ennek az alkatrésznek a pontos neve? (esetleg angolul is jó lenne, mert ebayről szeretném megrendelni.) (Talán feszültség szabályozó?)
Hiba ismertetése:
Egy DRL nappali menetfénnyel ellátott AUDI A4 B6 lámpáról lenne szó, amiben egyik napról a másikra nem világít a nappalifény. Multiméterrel rámértem, feszültséget ugyanúgy megkapja, viszont ezen a kék hűtőbordás alkatrészen már nem megy keresztül az áram, tehát gondolom ez adta meg magát.
Előre is köszi
Üdv
(#) bbalazs_ válasza extraisti hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szerintem daylight valami.
De ahogy látom, abba több más szál is belemegy, szóval egyáltalán nem biztos, hogy ez a hibás rész.
Következő: »»   894 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem