Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   315 / 360
(#) kokozo válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Szia!
Miért nem programozod le a H-híd vezérlést? Nem hinném, hogy túl sok helyet foglalna és elég lenne csak 2 láb mivel a a pwm és a dir is lehetne ugyanaz, és még plusz ic-k se kellenének hozzá.
(#) Baxi válasza bodgabo hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Szia, mire gondolsz?
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Szia

Nekem ugyan RC hajóhoz kellett de hátha találsz benne használhatót. A program sajnos nem jó, az valami C nyelven van.
(#) Baxi válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Ok, köszönöm. A kapcsolás jonak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
(#) kokozo válasza Baxi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia! Csak hogy legyen valami köze is a flowcode-hoz is a beszélgetésnek, mivel eddig simán mehetett volna a h-híd topicba, ezért teszek fel egy túl bonyolítottat ide.
Amit tud a program: potival állítható gyorsulás, gázpedál állás független lassuló irányváltás, stb. A gyerek mocijához kellett, mert alapból padlógázzal indult, így viszont szépen gyorsul.
kapcsolási rajz hozzá..

hbridge.fcf
    
(#) bodgabo válasza Baxi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Ezen a linken elég jól le van írva, hogy hogyan is működik egy futómű. Számodra leginkább lényeges a 2.2.7 pontban leírt kanyarodási szögeltérés. Ha merőleges a csonktengelyre az irányítókar, akkor mindkét kerék ugyanakkora íven próbál kanyarodni.
Ha a mellékelt vázlat szerint készíted el, stabilabban fogja tartani az ívet, lassabban kopik a gumi és könnyebben is fog haladni kanyarban.
(#) kkrisz75 hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
Sziasztok.

Nagyon nagyon régen jártam erre, mivel csak hobbi szinten játszok vele, de van egy új munka amit csinálok és elakadtam.

RGB led vezérlés. Lényegébe 3db RGB ledet akarok vezérelni encoderrel, meg bluetoothon keresztül is kapcsolgatni lehet stb.
Próba dugdosós panelon 16F877A val kipróbálva működött közvetlen a ledek lábain a fényerő szabályzás. bluetoot is, lényegébe minden hibátlanul. (Ki lehetett választani, melyik szint milyen fényerőre akarom beállítani, akár encoder akár bt)

Ellenben ugyan azt nyáklapra és ledek helyre tranzisztor bazisát téve, hogy 12V ról ledsort lehesen vezérelni. Már nem működik. (Nem biztos, hogy képes 9 kimenetet így kezelni a pic Számlálós PWM el. Lényegébe a 3x3 szinből csak a portonkénti utolsó szin világított teli fénnyel a többi alig)

Így a programot felhasználva a PWM részt kiszedve a feladat csak annyi lenne, hogy vagy ki vagy be kapcsolja a ledek szineit. Semmi több.

Vagyis ha változó érték 128nál nagyob akkor pl D1 kimenet 1 ha kisebb akkor 0
Ugyan így minden kimemeten.
(Encoder szépen működik. LCD visszajelzésként van, hogy lássam az értékeket és jól működik a váltás 255 vagy 0 az érték. )

De a program annyit csinál, hogy pl a D port egyik szine villog a többi nem világít hiába van a hozárendelt érték 255 ön.


(A nyák lepróbálva, sőt alap programmal, ami minden porton az egyes kiemeteket ki-be kapcsol, miunt a led villogtatós módszer, minden szin szépen világít, akár egyszerre akár külön. Vagyis az elektronikai része kiszűrve, csak program hiba van, de nem jövök rá hol)

Légyszíves tud valaki ötletet adni?

a 8.5.fx az a fixen világító led megoldás.
(#) Bakman válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Idézet:
„Próba dugdosós panelon 16F877A val kipróbálva működött közvetlen a ledek lábain a fényerő szabályzás. ... Ellenben ugyan azt nyáklapra és ledek helyre tranzisztor bazisát téve, hogy 12V ról ledsort lehesen vezérelni. Már nem működik.”
Mutass egy kapcsolási rajzot, mit és hogyan kötöttél össze.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Idézet:
„(Nem biztos, hogy képes 9 kimenetet így kezelni a pic Számlálós PWM el. Lényegébe a 3x3 szinből csak a portonkénti utolsó szin világított teli fénnyel a többi alig)”

100% hogy tudja.. nekem 9 nél sokkal többel is megy.
Mellesleg ha próbapanelen ment akkor tuti a nyák nem jó..
(#) kkrisz75 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Nyákrajz van. Külön kapcsolási nincs,
Dugdosós panel bekötési mintájára készült. Nem rajzoltam le külön.

A 8.5 program fix led ki be kapcsolás, nem vezérli a RGB ledet csak villog a "kék" szin. A többi semmit nem reagál. Vagy pl D1 / A2 / E2 villognak (D0 és2 , A0és1. E0és1) semmit nem reagál.

Ellenben a teszt program (lásd test.fcfx)
Ugyan ebbe a nyákba téve, ugyan abba a picbe égetve szépen kapcsolgatja a ledeket
Ha az összeszet végig kapcsoltatom vele simán kapcsolgatja. (Ami egyéábként lenne a feladata a 8.5 nek is csak encoderrrel váltogatva)

Vagyis programban van valahol hiba csak nem jöttem rá hol.

(Az előbb feltett 8.3as verzió az a dugdosós nyákon működött de ott csak közvetlen a led volt a kimenetre kötve közös anód RGB led.video. A nyákon az eltlérés, hogy a tranzisztor bázisa van oda kötve. Emitter test, coillector led katódja )
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2019
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Nem lehet, hogy csak annyi a probléma, hogy a tranzisztor invertálja a jelet? Amikor 255 akkor 0, és amikor 0 akkor 255? A leírásod alapján én erre tippelnék, ha minden jó..
(#) Bakman válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
1: Nincs a tranzisztornak bázisellenállása. Lehet, hogy nem élték túl a tranzisztorok az első próbát.
2: Lásd kokozó hozzászólását.
(#) kkrisz75 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
A teszt az működik, vagyis a direkt kimenet 0 vagy 1 azt megcsinálja.
(Vagyis remélhetőleg a tranzisztor túlélte. )

De most kipróbálom, hogy egy ellenállással lehúzom testre.
(#) Bakman válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Nem. A kontroller kimenete és a bázis közé rakj 1 kOhm-os ellenállásokat.

LED1 és R2 helyére megy a LED szalag.

LED_SW.png
    
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Gondoltam rá, de akkor max fordítva működne.

De ez nem igazán működik.
Az anódhoz képest csak a kék szineken mérek 11.5 V ot a tranzioszutiorok kollektorain max fényerőnél, a többi tranzisztoron csak 2V körülit az anódhoz képest, pedig elvileg max fényerőnél mindenhol 12V körülit kellene mérnbem.

Más:

De legalább a sima led KI-BE kapcsolgatós 8.5.fix program jó lenne, de abba se pwm se extra(BT), De akkor is csak a kék led villog, ahogy a program lefut, holott folyamatosan kellene világítania minden szinnek ami max fényreőre vagyis 255 re van állítva. Akkor kimenet 1 fixen... se pwm se egyéb. Csak kapcsoljon be. másik állás a nulla fényreő vagyis kimenet 0 fixen.

A teszt programmal minden ledet sorban kimeneten 1 re állítva fel tudok kapcsolni. Tiszta futóüfény.
Ugyan ezt kellene választhatóen encoderrel csinálnia a program szerint és nem értem miért de nem ezt csinálja. És nem jövök rá, hol van el..eszve.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Pic foglalatban van? Ha igen vedd ki, és adj direkt 5V-ot a kimeneti lábakra. Ebből a tesztből már sok mindennek ki kell derülni.
(#) kkrisz75 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Baa..m..eeg.

Igen.

Csak próbaként egy led 3 tranzisztorára raktam és megy a 8.5fx program ami az előbb csak villogott, most stabilan világít.

Tanultam ma is valamit Köszi.

Most kipróbálom a pwm verziót.

(Most alkkor nyugodtan szabad kiröhögni, múlt hét csütörtökön, kezdtem el berakni a nyákoit a helyére, vagyis ledeket beraktam ahova kell, majd bekötögettem nagyoin kis helyen vannak bent egy autó óracsoportjában, 4 kezes csipeszes művelet, amikor kész volt 12V ról teszteléskor elküldtem mint a 12 darabot, Vagyis kiszedegettem újra beraktam. ez 2x2 nap, kedd óta ezzel a programmal szívok... szabad röhögni nagyon)

Igen.. hiányos az elektronikai tudásom, de ez nekem csak néha egy egy hobbi feladat.
Nem ebből akarok megélni. (Valószínű nem is menne ahhoz többt és alapokat is kell tenulni.)
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2019
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szia,Nagyon jó ez a progi csak nem értem a PWM szabályozás menetét. ha megtennéd hogy elmagyarázod akkor nagyon szépen megköszönném.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szia!
Ebben egy szoftveres PWM szabályozás van, mert a picben nincs gyárilag.
A lényege annyi hogy a gázpedál változó értékét a reakcióidő, azaz hogy milyen sebességgel gyorsuljon vagy lassuljon a jármű, az ADC1 poti értékének függvényében növeljük vagy csökkentjük. Az így kapott változó értékét pedig összehasonlítjuk a pwm folyamatosan növekvő értékével és ameddig kisebb addig bekapcsoljuk a kimenetet. Minél kisebb az érték annál hamarább kapcsolódik ki a kimenet. Természetesen ez nagyon gyorsan történik, ezért tűnik úgy mint ha teljesítmény szabályzás történne.
Természetesen az irányváltó kapcsoló is a gázpedál változó értékét befolyásolja, úgy hogy ha irányváltás történik, akkor nem figyeli a gázpedál értékét csak szépen lassan lenullázza az értékét az ADC1 függvényében, és amikor 0 akkor átvált a másik irányba.
Röviden ennyi.
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Köszi szépen a magyarázatot.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok. Segitséget szerenék kérni.Flowcode V5 programban a már kész munkám el van mentve, megnyitás után nem tölti be, illetve nem teljesen nyitja meg. Ha megnyitom a fájlokat, kidob a program. Ha újat csinálok, működik rendesen. Mi lehet a gond. Kérlek benneteket aki tud segitsen.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Megsérült a fájl, időnként megesik. A hibás xxxx.fcf fájlt dobd ki, a mellette lévő xxxx.fcf.001 fájlt nevezd át xxxx.fcf -re.
(#) Pioneer válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Nekem ugyan ez a problémám. Úgy gondolom, hogy a mostani win10 frissítés babrál ki velünk.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Szia nem nagyon értem ,mit is kellene csinálnom . küldök egy fcf filest Légyszíves nézd meg hogy miért nem tudom én megnyitni
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
A kérdésre konkrét választ nem tudok adni, nálam nyílik. Könnyen lehet, hogy Pioneernek van igaza.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szia csak most tudtam írni De nekem nem nyilallik meg ez a progi .Megnyitom és betöltés után kb 3 másodperc és kilép a flowcode bol .Behozza a flowkode felületét csak amikor megnyitok egy elmentett filest (fcf) akkor kidob.Amikor rányomok az új programok, kiválasztok egy új cseppit akkor viszont működik rendesen.Mi lehet a probléma? Tudna valaki segíteni ebben a problémában?
(#) Ferkógyerek válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Nekem ugyanez a gondom két gépen Win7 és Win10 alatt is.
Az újratelepítés sem oldotta meg a problémát.
(#) Horváth P Tamás válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Mit lehet ilyen esetben csinálni?
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Próbáld megnyitni.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Sziasztok .az előbbi témával kapcsolatban .Megnyit a flowkode bizonyos (fcf) files Nem mindegyiket .Az a probléma ,hogy nem tudom azt hogy a flowkode mi alapján válogatja ki azokat a pogikat amit megnyítt és probléma nélkül fut .
Következő: »»   315 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem