Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   178 / 191
(#) Pixi hozzászólása Márc 17, 2022 / 1
 
Sziasztok,
Meg lett a T12 hegyekre a megoldás.
Írtam alin az eladónak akitől az állomást vettem kb 2 éve, hogy mi a gondom. Írt, hogy az új hegyeket 400 fokra állítva pár percig hagyjam fűtésen, majd kapcsoljam ki és ha kihült újra, és ha nem áll be, akkor 3-4 alkalommal meg kell csinálni. Láss csodát, minden heggyel megcsináltam, és mind jó lett. Most már ezt is tudom!
(#) Massawa válasza Pixi hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Kösz, jo tudni!
(#) Monster02 válasza Pixi hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Tip kalibrációval ugyan ezt eléred. Az állomás szoftverében benne van.
(#) sdrlab válasza Pixi hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
És hány ilyen alkalom után nyugodtak meg a hegyek?
Végülis a 350fok az nem pont 400..., de nálam elég sokat volt járatva 350-en, és az nem hatotta meg egyiket sem... De majd kipróbálom alkalomadtán a magasabb hőmérsékletet is..., hátha ezeken is segít?!
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
"Állomás"...elfelejtetted nevén nevezni, mert itt most erről a típusról volna szó...
(#) Pixi válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Ninvs benne ilyen kalibrálás, csak a hőfokit lehet pontosítani rajt . Van olyan verzió ebből, ahol ki lehet valasztani a hegy tipust. De ennél nincs ilyen. De a lényeg, hogy működik.
(#) Pixi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Mindegyikkel 3x csináltam meg, és jók lettek. Nem nézten meg előbb, hogy jó-e valamelyik. Szép sorban megcsináltam mind.
(#) Ge Lee válasza Pixi hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Érdekes a dolog, vajon mi történhetett ott? A hőelem 400 fokon gyógyult be? Egyébként lehet azokkal a hegyekkel forrasztani? Régebben vettem én is egy FM2028-as nyelet meg hozzá valami ceruza hegyet mert olcsó (klón) volt, mondom jó lesz SMD-zni mert valaki azt írta itt hogy milyen jó. Hát olyan jó volt, hogy ahogy nyomtam a hegynek az ónt az szépen gömbölyödött magában össze és inkább lepottyant minthogy a hegyre tapadjon, annyira gagyi volt a hegy bevonata. Ott le is zártam magamban a T12-es történetet...
(#) Pixi válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Nekem eddig tökéletes volt mindenre. Az ón ott van rajt ahogy kell lennie. A nagyon vékony heggyel simán összeforrasztottam az xbox one x hdmi chip "labakat", mivel egy padot pótolni kellett így azon a felén nem értek össze a levegős forrasztásnál.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Idézet:
„Egyébként lehet azokkal a hegyekkel forrasztani?”

Ez..., finoman szólva vicces kérdés! Nem tudom, milyen extra gagyi hegyet foghattál ki, vagy inkább milyen forrasztási szokásaid lehetnek, ami oda vezetett, hogy nem tapadt az ón a hegyhez! Nekem sokféle hegyem van, jó néhány helyről beszerezve, tehát még csak az sem mondható, hogy minőségi, megbízható forrásból vásároltak..., mégis mindegyik kb egyformán jól nedvesedik. És igen, jól nedvesedik )
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Én sem talàltam még rossz hegyet, az elsö bemelgitéskor általában szalmiákson megdörzsölöm, ( nem biztos, hogy kell, de régi szokás még a kattogos weller idökböl) és befuttatom onnal. Ennyi.
(#) kitartás válasza Massawa hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Nekem is sikerült belefutni néhány gagyi hegybe. Főleg a vékonyabbak közt találtam olyat amiről szinte menekül az ón. Viszont van pár olyan is ami évek óta működik és összehasonlítható az eredeti hakko hegyekkel. (csak az ára nem )
(#) misi93 hozzászólása Máj 19, 2022 /
 
Sziasztok.
Le szeretném váltani a Solomon pákámat és a hozzá épített állomást.
Nézelődtem a kínai piacon. Rendeltem egy T12 névre keresztelt állomást (2 páka heggyel és tápegység nélkül).
Nem estem tőle hasra...
Gyorsabban felfűt mint a régi, de mintha gyengébb teljesítményű lenne + mintha be lenne lassulva a menüje, ha próbálom állítani a hőmérsékletet, a kijelzőn eléggé késve jelenik meg a beállított hőfok stb... a vicc az egészben, hogy a páka hőmérséklete ugrál akár 5-10 fokot is másodpercenként...
A lényeg, milyen kínai esetleg klón pákát / forrasztóállomást tudnátok ajánlani?
Általános célra, javítani szoktam inkább mostanában, SMD-t tanulgatom.
Amiket kinéztem, nem tudom, hogy ár/érték arányban mennyire jók, a JBC T245-ös koppintást nézegettem inkább:
Bővebben: Link Jabe UD-1200
Bővebben: Link2 GVM T245
Bővebben: Link3 SUGON-A9
Bővebben: Link4 AIFEN-A9
Bővebben: Link5 AIXUN T3A
(#) Skori válasza misi93 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Amennyibe ezek a JBC klónok kerülnek, annyiért láttam már használtban, eredeti JBC állomást. Amúgy ha a Solomon pákához építettél, akkor bármi máshoz is építhetsz forrasztóállomást.
(#) Massawa válasza misi93 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Az sima fiziksi lehetetlenség, hogy a pákád hömérséklete 5-10 fokkal ugrál másodpercenként.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
A JBC páka hőmérséklete 50...100°C/s sebességgel tud változni maximális fűtő teljesítmény mellett. Szóval közel sem lehetetlen, hogy ekkorát változzon egy páka hőmérséklete, csak kellően ócska vezérlés kell hozzá. Ugyanakkor valóban nagyobb a valószínűsége, hogy egyszerűen csak mérési hiba, és az említett kínai forrasztóállomás esetleg nem a legjobb konstrukció.
(#) misi93 válasza Skori hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Tervben van egy állomás készítése is, de nem szerettem volna ezzel foglalkozni, alternatívaként tekintek erre a kínai állomásra, már ha sikerülne ár/ érték arányban egy " jót" kifogni, persze ha nincs más, akkor elkezdem összeszedni az alkatrészeket az állomásodhoz.
(#) misi93 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Itt a video, illetve a hibát amit mondtam az is benne van.
Valószínű valami szoftveres hibája lehet
(#) kitartás válasza misi93 hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Vagy csak az a "hegy" nagyon gagyi amit használsz. Abban van a fűtőbetét és a hőmérő is. Ránézésre nagyon hasonló vezérlőt használok nem keveset és nekem semmi hasonlót nem csinál. A T12 es betétekkel viszont volt már bajom. Mondjuk az én állomásom 24 V ot kap a tied láthatólag csak 19,5 el megy.
(#) mateatek válasza misi93 hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Az oldal tetején nem erről a hibáról ír Pixi véletlenül?
(#) Skori válasza mateatek hozzászólására (») Máj 20, 2022 / 1
 
Ilyenkor érdemes egy linket is betenni a hozzászólásra: Bővebben: Link
Egy próbát mindenképpen megér szerintem is, hátha megjavul!
(#) Lamprologus válasza Skori hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Idézet:
„A JBC páka hőmérséklete 50...100°C/s sebességgel tud változni maximális fűtő teljesítmény mellett.”

Az, hogy melegedni tud ilyen sebességel az még hihető ... de hülni tuti lassabban tud! így ugrálásról már nem nagyon beszélhetünk!
(#) Skori válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Jogos az észrevétel. Ahogyan a később berakott videón szerepel, úgy biztosan nem tud változni a hőfok. Mivel más találkozott már hasonló hibával, valószínűleg itt is az lesz...
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Szerintem meg inkább mérd utánna az állitásodat.
A csehszlovák pillanatpáka jo esetben tud ilyen gyors változást mutatni, de aligha egy T12, Weller meg hasonlo mechanikai felépitésü páka, ahol kb 6 mm vastag a hegy maga, ahhoz jön még a fütöbetét termikus tehetetlensége.
Most nem vagyok otthon, de ha nagyon kell, akkor megmérhetem a pákahegy termikus tehetetlenségét, ami egész biztos még köszönö viszonyban sincs a 50-100 oC/s értékkel. Egy ilyen pákaheggyel még dolgozni sem lehetne, hiszen a forrasztando alkatrész pillanatok alatt lehütené a hegyet. ( ugye az elektronikának fogalma sincs arrol, mikor és mekkora alkatrészt akarsz forrasztani, nem ugy mint a pillanatpáka esetében.)
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Szerintem ez a mérés jól igazolja Skorit.
Készítettem egy videót, de nem tudom feltölteni ide. Kb. éppen azt mutatja mint a diagramm. Ide töltöttem fel.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Ha megnézed a hozzászólásomat így írtam: „...A JBC páka hőmérséklete 50...100°C/s sebességgel tud változni....". Az való igaz, hogy csak felfűtéskor, max. fűtőteljesítmény esetén (esetleg vizes szivacson történő durvább lehúzáskor) változhat ilyen sebességgel. Az egyik mérési eredményt képként feltettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2022
(#) misi93 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Lehet, hogy gagyi ma érkezett meg egy ásik hegy majd kipróbálom vele, ami zavar még, olyan mintha az enkóder tekergetése közben lefagyna a vezérlő
(Itthon szerezted be a vezérlőt amit használsz vagy külföldiából?)
Labortápról üzemel felvettem 24 voltra de ugyan ez a helyzet.
(#) misi93 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Valószínű igen, Skori belinkelte az alapján elkezdtem tesztelgetni, jelen pillanatban ott tartok, hogy kb 4x 5 percet hagytam 400C-on majd kikapcsoltam és teljesen lehűlt, persze nem egyhúzóra csináltam, amikor volt időm. Volt, hogy 1 hétig nem is nyúltam a pákához. Jelen pillanatban nem sok javulást látok.
(#) misi93 válasza Skori hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Köszi, próbálkozok vele, lehet több idő kellene neki eddig 4x 5 perces ciklust csináltam összesen.
(#) sdrlab válasza misi93 hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Sajnos nem minden esetben segít a renitens hegyeken ez a kezelés....
Következő: »»   178 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem