Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   264 / 292
(#) szunyi55 válasza mugab hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy se fütés,se melegvíz, piros led folyamatosan világít kiált hibára.
(#) jpuskas99 válasza szunyi55 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Vedd le a tűztér burkolatát, hogy akkor mit csinál. Csak egy kizárásos próba. Én a presszosztát hibájára gondolok, de csak tipp!
Ez bitermikus hőcserélős, ugye?
(#) szunyi55 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Nem bitermikus.Külön van a melegvíz hőcserélöje.A presszosztátot kimértem,rövidre zártam nem változott semmi.Nyitott tüztérrel próbáltam.Az a gyanús miért megy a ventilátor kikapcsolt készüléknél is.Korlátozót,ntc-t cseréltem próbaként,ugyan az maradt.
(#) kicsifigaro hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Bosch ZWA 24-2 K 23 tip. Kazánnal van gondom.
Állandóan letilt az elektronika,a leírás alapján füstgázfelügyeleti hiba van.Ha a burkolatot leveszem,szépen működik.
Tippeket várnék.Valamelyik érzékelő lehet?
Előre is köszi.
(#) Benjoe17 válasza vision61 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Nos, kipróbáltam, amikor csapról nem ment. Lehúztam a mikrokapcsolót és csavarhúzóval rövidre zártam. Azzal egyből jött a gyujtószikra és a gyujtóláng is. Utána visszadugtam a kapcsolót és még vagy 15ször kellett a csapot kinyitnom, mire azzal is beindult a gyujtószikra...
Ezek szerint a mikrokapcsoló rossz?
Érdemes kicserélni benne a kapcsoló belsejében a hibás elemet, vagy egyszerűbb kompletten ujat venni belőle?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) VIM válasza Benjoe17 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
A múltkor azt írtad, hogy:
Idézet:
„Amikor nyomogattam kézzel a mikrokapcsolót, akkor folyamatosan izzitott és gyújtott.”
Ebből arra lehet következtetni, hogy a kapcsoló az kapcsol de csak kézi rásegítéssel amit a vízarmatúra blokk működtet amiben membrán érzékeli a csapnyitásra történő nyomásváltozást. Ha a kapcsolót működtető kar és a kapcsoló közötti távolságot csökkenteni tudnád akkor a kapcsoló határozottabban kapcsolna.
(#) jpuskas99 válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Ott, a füstgázcsőnél lehet a hiba, de a kezelési leírásnál talán találsz rá utalást, én nem találtam, illetve nem írják.
(#) jpuskas99 válasza szunyi55 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Ilyen dolog ritkán fordul elő, én legalábbis nem hallottam még ilyenről. Talán a presszosztát adja neki folyamatosan a fals jelet?
Talán mugab mondta jól korábban:
"Ha triakos, akkor a triak ment rövidzárba, ha relés, akkor a relé ragadt be? "
(#) szunyi55 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Akkor valoszinü panelcserés lessz.
Köszönöm a segitséget.üdv Zoli.
(#) kicsifigaro válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Eddig én is eljutottam,de nem szeretnék belemenni találgatásokba egy szerelővel.
Már jártam így,egy 50 ft-os kondi miatt akart elektronikát cseréltetni egy beretta kazánba.
(#) Elektro.on válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Szia!
Nálam a turbós Radiant -nál volt ilyen hiba.
csapágyat kellet cserélnem a kémény ventillátorában. Kézzel megforgatva érezhető volt, hogy beteg a csapágy.
(#) Elektro.on válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 2
 
Ez azért van, mert a Gázkazán javításban jártas szaki ért a csövekhez.( gáz, víz. stb)
Még a kazánt is be állítgatja ügyesen tapasztalatból, jobb esetben valami típusra vonatkozó tanfolyamon részt vett. De NEM MŰSZERÉSZ vagy villamos mérnök. meglátja a kazánban azt a zöld izét sok ráforrasztott micsodával és ha gyanakszik arra, hogy ott valami nem stimmel egyben cseréli. Abba belekotorászni neki olyan mint ha mi agyműtétet akarnánk végrehajtani egy betegen csak azért mert már tudjuk, hogy működik a ragtapasz.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2021
(#) JZoli válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 1
 
Meg hivatalosan nem is lehet vezérlőelektronikát javítani. Ő nem ért hozzá így nem akar/mer felelősséget vállalni érte. Ennyi.
(#) kicsifigaro válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Ebben nincs ventillátor
(#) VIM válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 1
 
Szia! A hőcserélő lamelláinak tisztának kell lennie, hogy a füstgázok szabadon tudjanak távozni a kémény felé a füstcsövön keresztül. Van egy hőmérséklet érzékelő az égőtérben és van egy fütgáz termosztát NTC a deflektoron ahol a füstcső csatlakozik ehhez a hőterelő lemeztesthez. Ez a kettő felügyeli az égéstermék távozásával kapcsolatos értékeket. Melyik hőmérsékleti érték villog? Bővebben: Link
(#) kicsifigaro válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Az első 4 lámpa villog. Nekem is megvan ez a link,de nem tudom,melyik érzékelő lehet..
(#) VIM válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Az ionizációs elektróda mellett kell lennie annak az égőtér hőmérséklet érzékelőnek amit a linken is mutattam, tehát benn van az égősor szélére felfogatva (talán jobb oldalon) a porcelános elektróda mellett. Azt nem tudom, hogy milyen értéket kellene rajta mérni jó állapotban, de a csatlakozását a bekötési helyen megvizsgálhatnád, hogy nem e laza. Ha esetleg rámérsz erre az NTC-re és nem lehet rajta értéket mérni akkor természetes, hogy rossz. Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) rob77 válasza kicsifigaro hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
"Állandóan letilt az elektronika,a leírás alapján füstgázfelügyeleti hiba van.Ha a burkolatot leveszem,szépen működik."

Ugyanez van nálam is, csak egy régebbi Vaillant VUW kazánnal.
Kémény, hőcserélő tiszta.
Most egy olyan tippet olvastam, hogy túl alacsony előremenő/visszatérő hőfok is okozhat ilyet, mert a kondenzátum kicsapódik és (ideiglenesen) 'megül' a hőcserélő lamellái közt. Pont ma játszottam vele, ha lejjebb vettem az előremenőt hőt, egyből hibát dobott (azelőtt ritkábban jelentkezett). Utána feljebb, most várok, előjön-e a hiba.
Ha valóban ez az ok, akkor viszont nem értem, a burkolatot levébe miért szűnik meg a probléma...
(#) VAttila80 hozzászólása Dec 14, 2021 /
 
Szép jó estét.

Adott egy az éven, márciusban vásárolt Ariston Clas One Net 24 kondenzációs kazán.

A kezdetektől fogva nagyon hangosan búg a kazán amikor szépen vissza modulál az egyes fokozatra, de olyan szinten, hogy ki lehet hallani a falon keresztül az udvarra.

A hivatalos szerelő teljesen tanácstalan. Lényegében annyival elintézi, hogy az új Ariston kazánok szarok. Na már most ez a szar 280 e ftba került.

Kicserélte már a diffuzort, de akkor viszont hangosan robbant amikor gyújtott. Kicseréltek már benne valamilyen szelepet is. Állandóan állígatják a keveréket. Most jelenleg állítólag teljesen dúsra van állítva.

Minden javítás után egy ket napig jó aztán megint kezdi.

A rendszer nem lett átmosva mert azt mondták, hogy tiszta. Be lett építve a mágneses iszap leválasztó is.

A rendszerben van még egy vegyes kazán is.

Tud valaki valami ötletet mondani? Javítható vagy együtt kell élnem vele.
Kérhetem a kazán cserét? Kezdem félteni a gyerekeimet.

Köszönöm.
(#) VIM válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Szia! Addig kell a garanciális jogaidat érvényesíteni amíg ez lehetséges. A forgalmazónál kell érdeklődni, hogy a problémádat hogyan lehetne megoldani ha a szakszervizes nem tudja megjavítani ill. beállítani a készüléket. A forgalmazónál a fogyasztóvédelemmel kell előhozakodni, hogy egy kicsit nyomatékosabb hangú legyen az ügy. Különben van smart ügyfélszolgálatuk is ha a környékeden nem volna hozzáértő ember, talán ott majd ajánlanak megfelelőt.
Az én véleményem az, hogy nem szabad a 45. szélességi fok alatti gyártótól kazánt venni. Ezen a déli féltekén még a kondenzációs technika nem valami kiforrott, jobb lett volna egy Baxi-Westen ventilátoros kategóriában.
(#) VAttila80 válasza VIM hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Holnap hívom az aristont. Az előbb megint csinálta most teljes csendben azt vettem észre, hogy mintha pulzálna. Tehát mint amikor az álló ventillátor terel.
Remélem érthető.
Egyre hangosabb. Csináltam egy hangfájlt. Kb 10 cm-re volt tőle a telefon. A kezemet az előlapra téve érzem a remegést.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
(#) Inhouse válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nálunk anno a szerelő az Ariston Clas 24 kazánt jött ellenőrizni garancia alatt, mérte a CO2-t. Meglepődött, milyen rossz az érték és beállította (meglepően sokat kellett, de azért megcsinálta). Utána a kazán borzasztó hangokat adott működés közben, azt hittem leesik a falról. Visszahívtam, újra megmérte, most a másik irányba volt rossz, visszaállította lényegében az eredeti állapotra és újra kisimult. Aztán rájött, hogy nem szellőztette ki a mérőt a mérés előtt és elsőre hülyeséget mért.
(#) VIM válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Ez a hang nem a burkolat rezgéséből adódik amit végül is a ventilátor okoz csak a lemez testen erősödik fel?
(#) VAttila80 válasza VIM hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Sajnos nem tudom. Ha levette a szerelő az előlapot akkor is búgott. Akkor hagyta abba ha egy levegő csövet lekötött róla.

Hívtam az aristont. Jelentkeznek majd. Kíváncs vagyok, hogy mit mondanak majd. Nekem olyan érzésem van, hogy a keringető lesz a ludas mert amikor a hmv-t indítom akkor visít egyet a kazán.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) rob77 válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Ha flexi bordáscsővel van bekötve a kazán, az is tud búgni nagyon (bár gondolom ezt felismerte volna a szerelő ).
(#) jpuskas99 válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
„Akkor hagyta abba ha egy levegő csövet lekötött róla.”
Milyen cső volt ez? És hol volt helyileg? De a garanciális javítás, vagy szemle előtt ne változtass rajta!
(#) VAttila80 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Azt hiszem a külső levegőt.
(#) VAttila80 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Dehogy nyúlok hozzá. Nem merek.

Azt vettem észre, hogy magasabb hőmérsékleten ritkábban csinálja. Pl 50 fokon. 40-45 fokon pedig akkor ha hodeg vízzel indít. Tehát kihűlt a rendszerben a víz.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) kicsifigaro válasza rob77 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Mára már burkolat nélkül is 2-szer letiltott. Megőrülök...
Mindenesetre most lejjebb veszem,hátha...Köszi
(#) toro válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Valami ilyen adatokat kellene mérni:

Mérés.jpg
    
Következő: »»   264 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem