Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   265 / 292
(#) toro válasza VAttila80 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Fel sem merült a tüztértisztitása? Koszos a hőcserélő belül, nagy a tűztérnyomás!
(#) Inhouse válasza toro hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nem voltam ott, nem tudom az értékeket. Annyi biztos, hogy azóta nincs gondjuk. Nekem még az is eszembe jutott, hogy a gázszelepük elromolhat-e úgy, hogy a nagyobb gáznyomással (ami előtte nem okozott gondot) ezt csinálja, de a külön berakott nyomáscsökkentővel már nem, mert az már nem lebegteti...vagy ilyesmi...
(#) toro válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
A gázszelep így - biztos, hogy nem romlik el!
48 év alatt láttam 1-2 gázszelepet!
(#) toro válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Az lehetséges, hogy +/- 2-5 mBarral változott a nyomás.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) Inhouse válasza toro hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Laikusként tippeltem. Köszi
Valami változott, vagy elromlott, de innen nehéz átlátni.
(#) Sanya62 hozzászólása Dec 25, 2021 /
 
Üdv Uraim!


Kis problémám adódott, segítséget kérnék.


Ariston Genius One 30 kazán, 104 - es hibakóddal le szokott állni!

RESET és a hibát kijavítja, de mi lehet a gondja? Hibakód alapján, nem megfelelő keringés!?

3 éves a készülék és van mágneses iszapleválasztó (ha jól írtam!?).

Előre is köszönöm a segítséget!

Kellemes Ünnepeket!
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 25, 2021 / 1
 
Szia!
Keringési hibát jelzet, lehet levegős a rendszer vagy keresztmetszet csökkenés.

Amit még tanácsolnék bár nem ehhez tartozik, karbantartáskor érdemes megnézetni a kazántestet, hogy nem csöpög-e. A miénk is 3évesen lyukas lett, típushiba sajnos. Pont a gáz szelepre csepeg a kondenzvíz.
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Szia!
Nem levegős, nem csöpög, át lett most is nézve. Ezek rendben vannak benne, de mégis leáll olykor. Nem rendszeresen, csak néha!? Nem lehet, hogy a szivattyú fordulatszámát kellene feljebb vennem? Most 65% - on működik. Ennyin ment a vegyestüzelésűé is, így fűti át szépen a lakást!
Van esetleg még a kazántestben, a szivattyú előtt szűrő? Még erre gondolok, de a robbantott ábrán nem láttam ilyesmit!
(#) VIM hozzászólása Jan 20, 2022 / 3
 
Mindenkinek aki panel javításokkal foglalkozik és nincs elég információja az Ariston Unohoz annak EZ a videó elég hasznos lehet, mert kapcsolási rajzzal együtt mutatják a panel javítását. Az, hogy orosz a magyarárkodás az szerintem mellékes.
(#) garcia hozzászólása Jan 24, 2022 /
 
Üdv az uraknak! Többnyire csak olvasom a beírásokat,de most kérdeznék a szákemberektől.
Az iránt érdeklődnék ha 1 kazánban(Vaillant,csak fűtésre használva) 0,8 a min.víznyomás megadva gyárilag,de csak 0.5 van jelen esetben!Nem szeretnék zárttá tenni a rendszert(vegyes tüzelés is van).
1,Milyen hibajelenséget okozhat???
2,El fog indulni és hosszútávon lehet így üzemeltetni???
3,Kombi a kazán-a csapvíz hálózattal össze sem kell kötni;mivel nem kell melegvíz???
4,A fűtési víznyomást ki lehet játszani(más típusnál"olasz" potméter állítással be lehetet csapni)???
5,Az újabb készulékek is megbizhatóak?A nem prémium minőségü(olcsóbb) Törököknél készül?

Tisztelettel:GARCIA
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2022
(#) sakrafi hozzászólása Jan 24, 2022 /
 
Üdv!
Westen pulsar condens kazán időnként 128 hibakóddal leáll.Resetre elindul,aztán pár óra esetleg nap és megint leáll.Két éves a kazán.Érdeklődnék mi okozhatja ezt.
(#) Fodi1969 hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Tiszteletem!
Adott egy Baxi Luna 240 Fi kombi cirkó és a következő a hibajelenség:fűtésnél többször kialszik a láng (sárga led jelzi) szakaszosan megy.Melegvíznél ezt nem produkálja, szikra után folyamatosan melegíti a vizet amig le nem állítjuk. Érthetetlen..Vezérlő panelre gyanakszom mint laikus.
Mi okozhatja a hibát?
Segítségüket előre is köszönöm
(#) jpuskas99 válasza garcia hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Láttam már ilyen kazánt, az Duval volt, gyárilag 0,8 bar minimális értékre megadva. Még 0,2 bar értékkel is működött. Az zárt rendszer volt. Próbáld ki ezzel a jelenlegi 0,5 bar-ral, ha elindul és működik, akkor rendben van. Én nem hiszem, hogy bármilyen kárt okoznál ezzel a kazánban, legfeljebb leáll, vagy nem indul el, de ezt úgyis tapasztalni fogod.
(#) miklos2peter hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni
Hol lehet beszerezni unical qonpac ctn 24 es kazánhoz gyújtótrafót?
Esetleg helyettesítő is jó lehet.
Ebben nem csak trafó van hanem elektronika is.
Hogyan leget tesztelni\mérni ezt a trafót?
Szabad direktben 230 V ot adni neki?
Köszönöm a segítségeteket

IMG_7568.JPG
    
(#) alax válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szia bundibacsi,
Nekem 4 éves az Aristion Genus ONE System 30 gazánom. Tegnap este Gázrelé hibával leállt, majd éjszaka újra. Resettelújraindult. Ahogy ma figyeltük néha lángleszakadást is kijelez, de aztán ment tovább (lehet csak a szeles idő miatt).
Ami agasztóbb, hogy az alsó fekete lemezen van egy ki lyuk ahol folyik ki a kondenzvízhez hasonló folyadék.
Nálad is hasonlóan jelentkezett a kazántest kilyukadása? EZt hogy lehet javíttatni?
(#) bundibacsi válasza alax hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szia!

A gáz relé hiba még javítható egy átforrasztással, legalábbis nekem bejött. A lángleszakadás hiba a panel hibája, nem javítható.
A víz csöpögést csak a kazán szétszedése utánderül ki. Nálunk csak a belsején van nyoma, időben elkaptuk. Ha a kazántest lyukas nem javítható csak cserével. A dob alján kell keresni a nyomokat az illesztéseknél.
(#) alax válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Napközben nem volt több hibaüzenet, de belenéztem a dobozba, és a égéstér aljáról szivárg a folyadék akkor, amikor a kazán elindul.
Holnap kihívok egy szerelőt.
(#) bundibacsi válasza alax hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Ugyanitt csepeg az enyém is. Az egy ragasztott felület, nem javítható. Cserélni lehet, 160ezer ft egy új.
(#) Inhouse válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Idézet:
„A lángleszakadás hiba a panel hibája, nem javítható.”

A víz-gáz-fűtésszerelők által lehet, hogy nem.
(#) bundibacsi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Azóta tudsz rá megoldást? Az enyémmel kapcsolatban nem volt anno ötleted. A gyártó saját álláspontja szerint szoftver hiba.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2022
(#) Inhouse válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Ahha, hogy futottunk vele már egy kört? A szoftverhiba nem gyakori, de az tényleg nehéz dió lehet.
(#) bundibacsi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Az előző fűtés szezonban már szórakoztam vele, fórumtéma volt.
(#) xcsabo hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Sziasztok. Adott egy Junkers ZW23-as kombi cirkó kazán. Sajna elromlott a panel. A hibajelenség a következő: nem vagy alig adja ki a feszültséget a gázszelep nyitásához. Szikra van, kattan a relé, de gáz nem jön. Reset után nagy nehezen sikerül életet csiholni bele, de ha hosszabb ideig nem megy, újra előjön a hiba. Kicseréltem egy jó panelre, azzal minden működik rendesen. Szóval egyértelműen a vezérlés a hibás. Szerintetek ki lehet valahogy mérni, melyik alkatrész szállhatott el?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
(#) zsoltrichard hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Sziasztok,
Ariston genus one 24. Kazán vezérlőpanel javítására keresek szakember, lángleszakadás, lángérzékelés nagyon gyakori hiba és resetelni kell. De már vezérlőpanel hibát is dobott!
(#) bundibacsi válasza zsoltrichard hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szia!
Szokásos hiba. Kicsit olvass vissza, érdemes mert van más típushiba is. Milyen idős a készülék?
(#) kzozo válasza xcsabo hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szia. Csak tipp, de a kondenzátorokat nézd meg, esetleg cseréld egyből. Nem nagy költség, és lehet megoldja. Nekem legalábbis megoldotta a hibát...
(#) hamel válasza zsoltrichard hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szervusz. Ha a lángérzékelő elektróda tisztítása nem segített, akkor elsőre az a kondenzátor szokott hibás lenni, ahol a lángérzékelő a vezérlő panelra érkezik, általában hasáb alaku , 100 nF érték körüli és fontos, hogy 275 v tűrésü legyen. Be szokott jönni a cseréje. Ha nem vagy gyakorlott forrasztó, műszerészre bízd.
(#) Inhouse válasza hamel hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Ez nem az a panel.
(#) Inhouse válasza zsoltrichard hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Ez az a típus, ahol egy elektróda van a gyújtásnak és lángérzékelésnek?
(#) JZoli válasza xcsabo hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Ebből a kazánból van több féle. Jó lenne pontosítani, a megfelelő válasz miatt.
Következő: »»   265 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem