Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 46
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 24, 2023
Tippelgethetnék mi játszódik le a CDS200 belsejében, de ez az alkatrész egyértelműen hibás.
A pótlásának is elég korlátozottan látom az értelmét. A túlvezérlést figyelő áramkör kiszolgáltatott a passzív alkatrészek pontosságának, nincs beállítási lehetőség.
Szerk.: az elvet ami az erősítődben a limitert vezérli clip jelzésére használom. Tapasztalom, hogy környezeti zavarra is beadja a időnként a jelzést. Nagyon bosszantana, ha ilyenkor lekapná a hangerőt.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 19, 2023
Mérj ellenállást U202 6-7 lábak között feszültségmenetes állapotban. Ha ez az érték hasonlít R111-re, akkor jellel mérj AC feszültséget U202 7-es lábán, illetve IC101 1-es lábon. Ezek a hangerő poti utáni erősítő fokozat kimenetei (ha jól látom).
Ha ezek közel egyformák, az U206-osok körül fogunk szétnézni, amik kizárásos alapon clip és/vagy limiterek lehetnek.
Mindjárt nézem az előző hozzászólásod módosítását...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2023
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 21, 2022
Sziasztok!
Főleg Szia reloop!
Megint hozzáfogtam a kínai bosszú elhárításához! Lehúztam a "clip indikáror" csatlakozóját (lila karika) és mértem. A mellékelt kép ne tévesszen meg senkit, a bal csatornában sem volt biztosíték!
Régebbi képet tettem fel (bocs!). Tehát az indikátor nélkül a " fantom feszültségek" duplájukra nőttek. A jó csatornán biztosíték nélkül a pozitív ágban 37,2V-ot, a bizti másik felén 0,02V-ot mértem. Negatív ágban 37,4V-ot és 0V-ot, ami jó lehet. A rossz csatornán pozitív ágban 37,0V-ot
a bizti másik felén viszont 6,1V-ot mértem. A negatív ágban 37,8V a bizti másik felén 7,2V-ot mértem. A jó csatorna kimenetén 0V DC, a rossz csatorna kimenetén most már dupla 6V DC van!
A Zölddel karikázott Tranzisztorokat kivettem és mid jó! Tehát a clip indikátor nélkül megduplázódott minden hibafeszültség. Mi ez? Huang-Ti átka?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022

legújabb.jpg
    
(#) Laci66 válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2022
Szia!
Bocs, elírtam, nem protektor hanem clip indikátor van benne. Egy korábbi clipes hozzászólásodban
írtad hogy dióda zárlat esetén az is tönkrevághatja a végfokot.
(#) djv válasza game4812 hozzászólására (») Okt 18, 2022
Ha sokat emelek az áron, nem engem hívnak, már az idén plusz fények és a plusz mély miatt így is többet kértem, de újra azzal rendelték meg, tehát kell nekik a plusz... de emellett meg panaszkodnak, hogy nehéz kigazdálkodni, tehát van egy árlistám, amit még e helyzetben sem módosíthatok, mert éves árajánlatot tettem le az asztalra és ez alapján x alkalommal ha hív, akkor azon az áron kap meg. Jövőre már EUR alapú árajánlatom lesz, így nem bukok annyit, mint most. Mahasz engedélyem nincs, alkalmi jogosítás van évi 1x a strandok éjszakáján, minden más rendezvényre nem akar a megrendelő és ezt az 1 alkalmat is ő fizeti, az ő nevére megy a számla. A strandon kívül minden más rendezvény zártkörű, tehát a mahasz emberei be sem léphetnek...

Vissza a témára.
NINCS TOPLÁDÁM!!! Ahogy írtam, 2 azonos teljesítményű hangfalról van szó, csak az egyik kizárólag mélynyomó (BX) 18" 8ohm hangszóróval és egy szélessávú (DX) 2db 15" 16ohm hangszóróval párhuzamosan kötve, egy középpel és 2 piezóval.

A DX-ben is van hangváltó, amiben van ellenállás, kondi és tekercs is, tehát ott a frekik a megfelelő hangszórókra jutnak.

A monósítást már a kezdőben írtam, hogy nem opció, mert erre én is gondoltam, de az általam játszott diszkózenében sok a sztereó elem és teljesen más hangzást ad monón, főleg ha az egyik énekes rendesen szól, a másik meg csak a mélynyomóból dünnyög.

A keverő egy Denon DN-X1500S, abból a digitális kimenetet használom, az rámegy egy TC-Electronic C300 Compressorra, ami késés nélkül alakítja analóg jellé, az egy Omnitronic GEQ-215XL EQ-ba jut, az pedig az erősítőbe megy tovább. (Tudom, hogy a kompresszort a végére kéne tenni, de a keverő analóg kimenete a keverőben egy másik IC-n át megy, így a mikrofonok egyből kimennek élesbe, míg digitális kimenet esetén egy POST gomb után megy csak ki, ezt pedig rendszeresen kell használni, ha a fellépő a zene közben jelenik meg, így a hangpróbáját csak én hallom. Plusz a digitális kimenet fix, nem szabályozható.) Más D/A átalakítóval észrevehető a késés, így a keverés pontatlan lenne.
Nem vezérlek semmit túl, a végerősítő az így kompresszált jelet 0dB-en kapja (kivezérlős az erősítő is), a +3dB olykor bevillan, de nem világít, a +6dB soha, az lenne a "clip".

A keverőből a jel keverés közben +6dB, amúgy 0dB, leteszteltem 1x egy hangrögzítővel, +15dB-ig torzításmentes lenne a keverő, de ez a szervizkönyvénen is látszik, mert -6dB-re csökkent minden bejövő jelet, ezzel dolgozik és csak a végén erősíti vissza nullára.



Szóval a fent említett "topládákra" hivatkozásod miatt a leírásod nagy része érdektelen, mert nem topládákról van szó.

Ha fejleszteni szeretnék, akkor az nem ebben az EUR árfolyamban tenném és nem rendezvények előtt. Nem a hangosítás az életem, csak arra kell, hogy a DJ szolgáltatást eladhassam (mivel már nincsenek diszkók). A hangképre soha senki nem panaszkodott és valljuk meg, egy strandon senki nem is figyelne erre, másrészt nem operát játszom, ahol ez fontos és észrevehető.
(#) nandika76 hozzászólása Szept 5, 2022
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, kérésem.
Szeretnék ehhez a kapcsoláshoz clip áramkőrt építeni. Kérdés, hogy https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=164249 ez a kapcsolás használható-e ebben a formában, persze átszámolt alkatrészértékekkel?
Köszönöm
(#) Suba53 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 26, 2022
Megtaláltam ezt az NSL32 optocsatolót. Ez úgy működik, hogy nagy kivezérlés esetén nő az optóban a led árama, ezzel csökken a fotocella ellenállása, ami az R1-el egy osztót alkot, és csökkenti a bemenő jelet. Ugyanez az áram folyik a clip leden is. Vagyis nagy vonalakban ha a clip led elkezd világítani, akkor elkezdi leosztani a bemenő jelet. Aztán hogy hol kezd el világítani, és milyen intenzitással, az a led típusától függ, ami nincs megadva.

De ennek semmi befolyása nincs az offsetre.

NSL32.JPG
    
(#) zoka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 10, 2022
Elvileg ez nem is támogatná a master/slave módot, illetve a legtöbb készen kapható kínai cuccon nincs is igazán előkészítve ez a lehetőség. Itt a TAS5630 topikban írtam arról az erősítőről, ami 8 csatornás BTL módban működik, a 4 IC tökéletes szinkronban 0 hallható zajjal teszi a dolgát.
Már rég rendeltem volna valami külföldi oldalról, de mindig ez zavart, hogy nem gondoltak a szinkronra vagy pl. nincsenek kivezetve a clip és otw stb kivezetések.
Ez a kis tpa3110 panel annyira olcsó, hogy szórakozásnak/kísérletnek is jó, ezt azért mertem megvenni. Holnap kapom
(#) lobbooo válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2022
Szia! Köszönöm szépen a tervet! Elképesztően szép panel terveid vannak, mindig csak ámulok mikor meglátom őket! A clip jelzőt ki szeretném hagyni, meg a 2200µF-os kondikat is be szeretném ültetni, azért is próbálom összehozni ezt a panelt. Meg be vallom őszintén, már nagyon meg kéne tanulnom ezt a panel tervezést.
(#) tothbela válasza atiber hozzászólására (») Feb 23, 2022
A faék fetes amit Ge Lee linkelt, az nem igényel semmi komoly tudást. Nem mászik el a nyugalmi áram, nem hal meg a végfet attól hogy műszálas zokniban tapogatod. Csak hogy az nem 200Ft-os fet. Sztereóhoz egyből 6000Ft alsó hangon, de az esetleges 4 Ohmos terhelés miatt duplán érdemes használni a magas RDS On érték miatt (több mint 1 Ohm).
De túláram védelmet itt is érdemes beépíteni, és akkor már ez sem lesz faék. Előbb-utóbb ott kötsz ki, hogy olyan lesz mint a reloop erősítője. Abban sincs semmi felesleges, talán a clipp jelző hagyható el.

Ha esetleg be tudsz szerezni laterális feteket (k1078/j162), és van két független dupla tápod, akkor mutatók olyan faék kapcsolás (most telefonról nem megy), ahol egyetlen TL072 meg néhány ellenállás kell csak pluszban. A fetek direkt mehetnek a bordára szigetelő nélkül, mivel ezeknek a feteknek a source elektróda van a tokozáson, és földet kimenetű kapcsolás esetén ez jól jön. Szigetelés nélkül jobban is terhelhetőek.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2022
Szia!
Igen. Valahogy így illik egy clip indikátort kivitelezni.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2022
Rajzoltam egy lapos változatot is. A kapcsolás annyiban változott, hogy kiegészült Reloop clip jelzőjével, ami ebben a teljesítmény kategóriában hasznos jelzés.
Ugyan az eredeti panelterv is alkalmas volt a sík lapra szereléshez, de nem volt ideális, az a saját bordájához passzolt pontosan. A mostani paneltervet kimondottan a 8261-es bordatípushoz optimalizáltam. Ez többek között a szélesség beállítását jelenti, valamint a bordán lévő tranzisztorok furatai pontosan két borda közé esnek. Ez a panel is 200 mm hosszú, de a szélessége kisebb. Nem készült még belőle gyártás, de a másságot a panel színével is próbáltam érzékeltetni, ezért ez kék lett a korábbi pirossal szemben.
(#) proba válasza Sly hozzászólására (») Feb 11, 2022
Amikor ilyet készítettem, a modul mintha alapból küldött volna jelzést, hogy beindult
+PBREADY formában.
A beállításokat utána küldtem neki.
UARTTEXT("ate0\r\n"); // visszhang ki
UARTTEXT("AT+CMGF=1"); //SMS text mód
UARTTEXT("AT+CSCS=\"GSM\"") // gsm karakterkészlet
UARTTEXT("AT+CNMI:2,1,0,0,0") // smsben csak szám a válasz
UARTTEXT("at+clip=1") // hívószám kiirása/fogadása

Azután szerintem gond nélkül működött, extra várakozások nélkül. Az SMS csak azért van benne, hogy távolról lehessen állítani a telefonszámot.
(#) firstman válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2022
Nagyon örülök, hogy bejött a képbe ez az erősítő is. Így, hogy a végleges kapcsolásban már van áramkorlát, illetve clip kijelzés is, szerintem tökéletesen megfelelne a céljaimnak. A rövidzár védelemnél én nem a széttaposott kábelektől tartok, sokkal inkább a zárlatba menő hangszóró aggaszt, ami ilyen teljesítmény mellett már nem lehetetlen. Az smd alkatrészektől kissé tartok, de nem tartom lehetetlen küldetésnek az ezekkel történő építést. Ami problémát jelenthet az az, hogy nekem 2x400W körüli teljesítmény kell, méghozzá 8 Ohm mellett. Ez nyilván 2-2 hidalt kapcsolást jelent, akármelyik eddig említett kapcsolást is vesszük alapul. Ez ugyan jóval több alkatrészt jelent, ugyanakkor a direkt hídba kötött moduloknál, akár kapcsolás nélkül is rendelkezésre áll a 4x250-300W 4Ohm, vagy 2x400-500W 8Ohm, max +-60V tápfesz mellett. Kérdés, hogy mekkora készleteid álnak rendelkezésre a nyáklapokat illetően? Érdekelne, hogy van-e valami ellenvélemény, megjegyzés, stb, ezzel a tervvel kapcsolatban?
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 28, 2022
Ezt az erősítőt elsősorban nem PA célra tervezték.
Az eredeti áramkörben nincs, de a második rajzon már van áramkorlát, és clip jelzés is.
(#) Lezli46 válasza Szili77 hozzászólására (») Jan 19, 2022
Kommentár nélkül, nagy jóindulattal:


Renault Can clip. egyszeri jogdíja X.Y..nyilatkozata alapján 1.444.I54,- Ft, vagyoni
hátrány összege 1.444.154Ft....,nem városi leganda....

Akkor is annyi : 1.444.154Ft a vagyonoi hátrány összege ,ha EGYETLEN EGYSZER se sikerült gyakorlatban használatba venned!!! Tudod követni???
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) Szili77 válasza GNKING hozzászólására (») Jan 18, 2022
Sziasztok.
Renault Lagunához Can clip adapterből az olcsó klón 100 Euró környéke, míg a minőségi 200 Euró. Azonban nem ez a gond, hanem a szoftver hozzá, mely minden évben lejár és nehéz olcsóbb feltörtet beszerezni, mely mûködik is. Nekem van 2 Can clip-em, kb. 10 különböző frissítésű szoftverem, melyeket már több régebbi operációs rendszerrel próbáltam, több laptopon, de hiába, sajnos nagyon bonyolult a feltört szoftverek telepítése és már nem hajlandóak működni. Az ebay-ről már minden létezőt megvettem, de nem sikerült életre kelteni őket.
Nekem is Laguna, Megane és Modus autóimhoz kellett, mivel a Can clip nem csak kiolvasni tud, hanem felülírni sok mindent. A tudásához képest olcsó lenne, ha működne.

image.jpg
    
(#) GNKING válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 15, 2022
Erre gondolsz? https://www.jofogas.hu/budapest/Renault_dacia_diagnosztika__can_cli...68.htm
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2022
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Jan 5, 2022
Még annyit fűznék a dologhoz, hogy D osztály esetén még inkább előjön ez a dolog.

Például van egy erősítőnk 200W teljesítményű, táppal és ennek megfelelő hűtéssel. A hatásfoka táppal együtt mondjuk 80% körüli, tehát ideális esetben, teljes kivezérlésnél tud 160W szinuszos teljesítményt a kimenetén. Zenei teljesítménye kb. ugyannyi.

Ezután ugyanennek a tápnak a trafóján megemelem a szekunder menetszámot - azaz a megnövelem a kimenő feszültségét. Mi fog ettől megváltozni? Kapcsolóüzemű végfokunk ugyanúgy 160W szinuszt tud majd leadni, legfeljebb kicsit más kitöltési tényezővel dolgozik mint az előbb (és ha nem változik számottevően a hatásfoka). Azonban ez a 160W nem a clip-ig kivezérelt állapota. Tehát 160W-nál ebben az esetben kisebb a torzítása, mint az előbbi esetben. Ezen kívül, rovid ideig 160W-nál nagyobb csúcsokat is ki tud majd adni, persze csak akkor, ha az átlag továbbra is 160W vagy kevesebb. Másképp fopgalmazva a zenei teljesítménye nagyobb, a szinuszos ugyanannyi mint eddig volt. Melyik erősítő a jobb? Az utóbbi kevesebbet torzít és nagyobbat tud szólni. Kb. ugyanakkora az előállítási költségük. Akkor most melyiket is méretezték jobban?
(#) erbe hozzászólása Dec 25, 2021
Idáig is eljutottunk.:
Kézi hegesztő inverter1
Kézi hegesztő inverter2
Nem lehet túl kellemes tartogatni, de akinek ritkán és keveset kell, annak használható. Viszont a teljesítmények elég furcsák.
(#) szalamandra válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021
(#) Davidd válasza bereczk.jans hozzászólására (») Okt 18, 2021
Szia! Igen tudom, de a "gyari panel" csak egy par vegtranzisztorral van szerelve, lehet lemondok a hid uzemrol, clip detektort szeretnek ratenni (reloop fele). Inkabb akkor teszek 2 par vegtranyot, a hangszorom ugy is kevesebb mint 8 ohm dc ben. Az uzembiztossag is fontos. Az erosito egy sal pa 5100 at fog hajtani, activ subfilterrel, ami a cikkek kozt megtalalhato. A bejovo jelet egy kevero fogja biztositani, ugyhogy jelszint problemam szerintem nem lesz. Mivel meg a hutes is passziv lesz...Maga ez az erosito modul, tartalmaz egy transformatort, aminek van 2x18 2x28 es 2x40.5V kimenete. a 2x18 filtereknek, a 2x28 Vac egy ket csatornas kinai D osztalyu modul ami hajtja majd a topokat, es a 2x40.5VAc fogja hajtani az oclt. En abbol a kinai modulbol +-36VDC mellett mertem 300W rms 8 ohmon. (2.1 es felallas). Emiatt eroltettem eloszor a hid funkciot. Koszonom a hozzaszolasokat, kiprobalom hid uzem nelkul es ha nem kielegito akkor majd meg kap valamit. (Most ugyan ez a passiv sub, egy t.amp ta2400 asrol siman megy clipig orakon at.. )
(#) proba válasza mateatek hozzászólására (») Jún 24, 2021
AT+clip=1 . De lehet, hogy ez csak a helyi kiíratás.
Elég bootoláskor egyszer beküldeni.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) Topi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 20, 2021
Mivel ez egy oktató oldal, így engedd meg, hogy az általad kért hibákat a hozzászólásodból idézzem, egyszerűbb lesz.

Idézet:
„Itt nem a pontos mérés elvégzése volt a cél, mert azt valóban nem így kell, hanem a különbség detektálása!”

Elvi hibás méréssel nem lehetséges különbség detektálása.

Idézet:
„Van a körben összesen 6db ellenállás, ezekből 4db egyforma (annak tekintjük)”

Egyik fontos lényeg, hogy nem egyformák, egyik sem.

Idézet:
„mivel a körön átfolyó áram állandó.”

A "kb. 1.4A" nem állandó áram.

Tehát, első hiba:
R1 != R2 != R3 != R4

Második hiba, a fesz mérőnek a kötés méréshez Rx1 egyik-másik kapcsán és Rx2 egyik-másik kapcsán kell megtörténnie nullázott műszerrel, vagy mérőárammal és Kelvin clips-el és nem kroki csipesszel.

Egy szó mint száz, köszönöm szépen hogy beszélgethettünk, remélem az előbbi hozzászólásodban általad rajzolt ábrán megértetted mi a probléma. Mert a hiba szemléltetéséhez tökéletes ábrát készítettél, kroki betáp átvezetési ellenállása ugyan lemaradt, mert elvi szinten nullának vetted, de a többi hiba mellett ez elhanyagolható.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
(#) Topi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 20, 2021
Én csak azt kérem, kukkants rá mégegyszer a fotódra. Egy Kelvin clips nem véletlen olyan amilyen. Azért, hogy a csatlakozásból eredő négyvezetékes hibákat kiköszöbölje. Tized mOhm-os eltérést nem így kell mérni. Kérlek ne velem vitázz ezen, ne égesd be magad.
(#) simona hozzászólása Jún 8, 2021
Sziasztok! Adott egy JBL clip 2 vezetéknélküli (Bluetooth) hangszóró, amelyben az akku tönkrement (fel is fúvódott, szóval eltávolítottam). Li-polymer 3,7 V 730 mAh volt benne. Két kérdésem lenne a helyettesítésével kapcsolatban:
1. Mérete szerint egy 3,7 V 1200 mAh is beférne, pótolhatom e nagyobb kapacitású akkuval, vagy a készülék töltésvezérlőjét ez bezavarná, és inkább vegyek az eredetivel megegyező kapacitású akkut?
2. Az eredeti akkuja 3 vezetékes volt. Mivel ez egy cella, illetve az "alaplapon" a harmadik (kék) vezeték jelölése TP, feltételezem, hogy az a termisztor / thermal protection. Ez elhagyható? Helyettesítő akkuként elegendő csak a "+" és "-", vagy az eszköz számára mindenképp szükséges 3 vezetékes akkut beszerezni?
Előre köszönöm a segítséget!
(#) game4812 válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 4, 2021
Az 50W valószínűleg RMS érték, kb. 50W-ot tud disszipálni a hangszóró, ha ezt rákötöd szinuszban, még túléli, de 60W-on hosszútávon leégne. Viszont: nem szinuszt fogsz rajta játszani, hanem zenét, aminek változik a hangereje, vannak benne szünetek, stb. Emiatt a csúcstényező (crest factor), az átlagteljesítmény alacsonyabb lesz. A gyártó ezzel azt mondja, hogy egy 100W-on még nem clip-elő erősítővel zenét játszva nem fog leégni. Jobb egy nagyobb erősítő 2/3 teljesítményen, mint egy kisebb túlhajtva a torzítás és a hangszórók szempontjából is.
Abba most ne menjünk bele, hogy melyik cég mennyit hazudik az adatokról, érdemes hasonló kategóriában gondolkozni minden komponensnél, akkor kevésbé lesz meglepetés .
(#) Szárnyas hozzászólása Máj 25, 2021
Ilyen fajta teszt clippet használt már itt valaki? És, ha igen, milyen tapasztalata van vele kapcsolatban?
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 22, 2021
Átérzem a problémádat, a következőket tenném.
Beültetném az LM1875 feliratút. Tennék 1-1,5 A biztosítékot a tápágakba és meghallgatnám, hogy elfogadható e a hangja. Ha ezen a vizsgán átmegy, 10-20 percet járatnám műterheléssel clip-ig vezérelve 1 kHz-cel. Ha nincs szkópod a clip detektálására, akkor köss a műterheléssel párhuzamosan egy hangszórót 100 Ω előtét-ellenálláson keresztül. Ezen nagyon jól hallhatók lesznek a clip elérésekor keletkező felharmonikusok. Érdemes megmérned ehhez mekkora feszültség tartozik. Ebből számolható mekkora teljesítmény leadására képes.
Tegyük fel elvérzik az IC. A NYÁK kímélése érdekében a kiforrasztást a lábak egyenkénti elcsípésével és kiolvasztásával végezd el!
Utána jöhet a TDA2050A feliratú. Ha az is bukta, akkor fájdalomdíjként vendégem vagy egy originál IC-re
(#) fruel hozzászólása Ápr 27, 2021
Sziasztok!

Tervezek venni egy bluetooth-os fülhallgatót és egy hangszórót:

Fülhallgató:
https://www.alza.hu/jbl-tune-660nc-fekete-d6369367.htm

Hangszóró:
https://www.alza.hu/jbl-clip4-fekete-d6225864.htm

Szeretném ezeket mobil telefonon kívül TV-hez és egy olyan régebbi asztali géphez is csatlakoztatni. Egyikben sincs beépített bluetooth adapter.

TV:
https://www.samsung.com/hu/support/model/UE46F6650SSXXH/

Asztali gép alaplapja:
https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-serie...M_LX3/


KÉRDÉSEIM:

1.) Lehet-e és ha igen, akkor milyen bluetooth adapterrel ezeket a TV-hez illetve az asztali géphez kötni (esetleg egy/több linket küldve)?

2.) A választott fülhallgató illetve hangszóró-ról van bármilyen pro vagy kontra véleményetek/tapasztalatotok?


Válaszotokat előre is köszönöm
Csaba
Következő: »»   2 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem