Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   504 / 562
(#) vision61 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Szia!
Igaz nem engem kérdeztél, de bevonatos elektródából nálunk UTP 65 D (ez főleg korrózió álló anyagokhoz, de máshoz is használható), és UTP 68 ?? volt használva.
(#) mpisti válasza szekimilu hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
A műterhelés nem egy egyszerű dolog, bár létezik eléggé kompromisszumos megoldás is. pl. 100A terhelőáramhoz 0,24 ohmos 2,4 kW-os terhelőellenállás kell, 150A terhelőáramhoz pedig 0,173 ohm 3,9 kW os terhelhetőségű. Ezeket az értékeket a gyári műterhelésen több fokozatkapcsolóra kötött ellenálláshuzal kombinációjával állítják be.
A kompromisszumos megoldás pedig az, hogy megfelelő hosszúságú 3-4 mm átmérőjű acélhuzalból készítesz bifiláris tekercset és azzal terheled a kimenetet. pl.3,3mm átmérőjű vashuzalból kb. 25m fog kiadni egy 0,24 ohmos ellenállást, amit természetesen hűteni kell ha több percen keresztül akarsz tesztelni.
(#) Chipmunk1960 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 29, 2018 / 1
 
Szia, Köszi ez tökéletes lesz!
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Bocsi, a számokat kicsit már keverem, de a lényeg ez. Amit Pisti ír, az frankó!
(#) Tubi56 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Neked kopásálló, felrakó elektróda kell!
Nagyon sok féle van belőle keress rá a neten. pl.
Bővebben: Link
http://webshop.axial.hu/muszaki-termekek/hegesztestechnika/hegeszto...2.html
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2018
(#) gyurci hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Üdv Mindenkit!
Keresnék 1db YNC-200A Áramérzékelőt.
Centroweld TM 1600 heggesztőhez.
(#) janir18 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Szia!
Földmunkagép élekhez UTP DUR600- at használok, erre való.
(#) Chipmunk1960 válasza janir18 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszi!
(#) mark.budai hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy volt már erről szó. Szeretnék IGBT-ket rendelni, és megépíteni végre a Macit. Mennyi esélyem van, hogy ebayen hamis félvezetőket kapok? Ezeket néztem ki első körben.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) zolee1209 válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia! Én pont tőle vettem hasonló típust, de kinézetre azonos. Én teljes hidas gépet építettem, 8 darab került bele. Úgy emlékszem 20N... típus volt. Pukkanás volt a vége még tesztelgetés alatt. Utána került bele 4 darab, régebbi biztos forrásból 12N... Azóta azzal használom, igaz ezzel a típussal elvileg nem tudom kihasználni a gépet teljesen, mint amire készült. Itt a topikban írtam róla anno úgy emlékszem.
(#) mark.budai válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Értem. Van itt feleannyi, drágábban. Bővebben: Link De ugyan úgy néznek ki a képen..
(#) zolee1209 válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Telefonról nem tudom kivenni a lábát. Ami nekem jött, piszkos hajlékonyak voltak a lábai, meg vékonyabbak is a megszokottnál. Továbbá olyan volt a felülete, mintha kombináltfogóval meg lett volna nyomkodva, recés volt. Ilyennel eddig nem találkoztam. Én a történtek után nem ajánlom, inkább vennék drágábban biztos helyről.
(#) mark.budai válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Közben megoldódott a dolog, szereztem itthon, megbízható forrásból származó IGBT-ket.
Most már csak a meghajtáson agyalok. Szimpatikus lenne az Arc force, hotstart funkció, de a nyákterv, ami fenn van hozzá, már nem az. Van erről a meghajtásról kapcsolási rajz? A téma képei közt nem találom. Megépítette már valaki ezt a meghajtást, és működik rendesen?
(#) mark.budai hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Ma rajzolgattam az Arc force, hot start, anti sticking nyákot, egyelőre itt tart. Derékszögek, sok feleslegesen duplázott vezetősáv kivéve, tranzisztorok footprintje szebb, és pozíciószitával egyértelműbb lett a nyák. 6mm-el szélesebb, de vannak rendes felfogatási pontok. Csatlakozások az 5mm-es sorkapcsokhoz, és a 2,54-es tüskesorokhoz igazítva. És most már nem kell tükrözni vasaláshoz.
A kérdés: Honnan tudok szerezni E25-ös magokat csévével? Jó lenne még a nyák maratás előtt megvenni, hogy esetleg hozzá tudjam igazítani a csévéhez. Lomexben már nem találtam, ret-ben sem.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Biztos van valami különös okod a kiegészítőket illetően mert egyébként semmi szükség nincs rájuk. Magot komplett a Taliéknál kapsz Vácon. Máshol is van (Ret, TME, Farnell), de a legtöbb eladónak valami különös érzéke lehet ezekhez, mert nem nagyon van komplett egyik sem. Ha van mag akkor nincs hozzá cséve és fordítva. Ha tudsz venni valahol komplett trafót az már csodaszámba megy. 2018-ban.
(#) Chipmunk1960 válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Az eredetin van egy fényes keret.
(#) Chipmunk1960 válasza janir18 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Kösz, ezt megtaláltam! Itt is, biztos jó lesz.
(#) mark.budai válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mástól is hallottam, hogy nem az igaziak ezek a kiegészítők. Így elvetettem az ötletet. Maradok a hagyományos meghajtásnál, annyi módosítással, hogy a bimetálokat nem relével "invertálom", hanem egy tranyót teszek nekik. Illetve beépítem a tegnap feltöltött paneltervről származó alacsony tápfeszültség védelmet, bár kapcsoló üzemű lesz a segédtáp, 3 BC tranzisztort megér a dolog. Ja, és itt nem csak egy led világít, ha alacsony a segédtápfesz, hanem ugyan úgy lehúzza egy tranyó az UC3845 1-es lábát, mint a letapadás védelem. És itt megállok vele, tovább nem módosítom, jó lesz ez így nekem. Voltam lenn a pincében, túrtam elő összesen 6 pár U57-es vasat. Szerintetek ha 4 párból lesz a főtrafó, legyen 2 pár a fojtó? Így mennyi menet kell a fojtóra?
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
4 párból? Abból nyugodtan építhetsz 2db invertert is. Nem tudom olvastad-e az úkátés cikkemet, az abban lévő mag kb. másfél U57-es keresztmetszetének felel meg, és abból is kijön 80-90A. És a trafó többet is át tudna vinni, abban sem az a szűk keresztmetszet. A fojtóhoz is elég az 1 pár, de akár annak az egyik fele is. Nézd meg milyen fojtókat tesznek a gyáriakba manapság. Légmagosat, vagy éppen semmilyent.
(#) mark.budai válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Én az orosz képekből, és erdgab tanácsaiból indultam ki. Nem szeretnék gyenge gépet csinálni, inkább belerakom most az anyagot, mint később bánjam. Tény, 2, vagy 3 pár maggal jóval kisebb rézveszteségem lesz. Viszont 4db HGTG30N60A4 lesz a primer oldalon, ezzel elég komoly teljesítményt lehet pumpálni még 40kHz-en is a főtrafóba. Az is biztos, hogy nem fogok 4-es elektródával hegeszteni, bár ki tudja, mit hoz a jövő. Ahhoz tartom magam, ha belelendülök, akár egy doboz 2,5-es elektródát is el akarok tolni vele, megállás nélkül. Elegem van a tescos gépekből, hogy fél pálca után két sörnyi szünetet kell tartani, a második elektróda végénél már nem a gép miatt hullámos a varrat..
(#) granpa válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A 6 pár az 12 db.? 4 párból (8 db.) atomerőművet lehet építeni (3-ból /6 db./is). 2 db., azaz 1 pár elég fojtónak. A többi; ahogy "Erdgab" írta.
(#) lovasjan hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Hello, én vagyok a szlovák, googl fordítás
Megoldom a kardot, nekem van a magja

https://www.gme.sk/trafo-s-feritovym-jadrem-b66371gx127-epcos#produ...detail
gép uc2808 vagy 130A-val 3845-el- maci
a mag megfelelő?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) mark.budai válasza granpa hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
A 6 pár az 12db u alak, igen, ennyit találtam tegnap itthon. Ebből 1 pár elmegy a főtrafónak, úgyhogy arra gondoltam, hogy 1 párat elteszek, a főtrafót pedig elkészítem így. Sem nem akarok több menetet tekerni a kisebb keresztmetszet miatt, sem nem akarok negatívban eltérni az "eredeti" formától. Mellesleg nem hiszem, hogy én ezeket a vasakat még bármire is felhasználnám.
(#) Ge Lee válasza lovasjan hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
It's good, but if there's an air gap then it's not good.
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
A trafót elkészítheted így is, kisebb szórása lesz. A 3 pár mag bőven elég.

U_fotrafo.jpg
    
(#) lovasjan válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Köszönöm. Nuclei új, lehullás nélkül. Március alszom és próbálom. 2 db uc2808, mint MMA és egy uc3845.
Fotó küldése a fotósnak.
(#) ati790731 válasza lovasjan hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Fura dolog ez a gugli fordító
(#) uniman válasza lovasjan hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 7
 
Ahoj Lovasjan! Toto si písal po maďarsky! (Ezt írtad magyarul)) Ďakujem. Jadro je nové, bez únikov. Marec spím a snažím sa.
Radšej píš po slovensky...preložím! (Írj szlovákul...lefordítom)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) erdgab hozzászólása Feb 7, 2018 / 5
 
Kedves Fórumtársak!
Tisztelettel köszönöm,hogy érdemben válaszoltatok lovasjan fórumunkat meglátogató külhoni társunknak,még annak ellenére is,hogy nem igazán sikerült a magyarra fordítása,de ki tudtátok találni mit szeretne.Ez egy nagyon dicséretes cselekedet volt!Külön köszönöm,hogy nem lett semmilyen gúnyolódás tárgya!Sajnos,találkoztam már ellenpéldával is ahol nem volt tolerancia.
Uraim!Köszönöm!
(#) 7DU válasza erdgab hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Csatlakozom "erdgab"fórumtárs bejegyzéséhez,teljes mértékben egyetértek vele.Csak így to-
vább tisztelt segítőkész fórumozók!
Következő: »»   504 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem