Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   547 / 562
(#) kivancsi4 válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A két relé mi funkcióval bír a, kisebbik érdekelne, hogy te mit gondolsz róla, főleg úgy hogy van alatta egy vezetősáv ami átvágásra szorul.
Durvább hozzászólást írtam, de itt újév elején mégsem azt illesztettem be...
(#) dara válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Most nézem én is,ha már a lágyindító relé vezetékkel van bekötve,talán nem kellene a hálozati vezetősáv közötti igencsak kis helyen elvezetni hanem azt a vezetősávot leszedni és a relé lábára forrasztani a rámenőt.
(#) kivancsi4 válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A másik relé sokkal érdekesebb, ugyanis jelen állásban ha feszültség alatt van, vagy ha nincs, ugyanazt csinálja, az NC NO és C mindig rövidre zárt lesz.
(#) korozsi válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A kissebbik a kapcsolja a hövedelmet, viszont nincs atvagva a vezetösav.
Itt a masik gep amit utanepitettm es minden problema nelkül müködik.
Ugyan ugy benne van mind a ket rele.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ja hogy már van egy,és felmelegítetted a termosztátot hogy kapcsol-e?Ha már van másik működő,egy szimultán mérést megejthetnél hátha kibukik a hiba.
(#) kivancsi4 válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A képen nem látok termosztátot, ez lehet azért mert nincs is, vagy csak takarásban van a fényképen.
Ha egy szemmel látható hibára ki van jelentve, hogy jó az úgy, én a továbbiakban csak olvasgatok.
(#) dara válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Igen, az igbt ken sincs még hűtöborda,hiába melette a kábel heg próba még nem lehetett.Én anélkül nem mondom hogy kész a gép.Van itt a műhelyemben három pc táp dobozba szerelt,még nem hegeszettem velük a tető sincs rajtuk.Vagyis nincsenek készen.
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Igaz, hogy nincs rajta se a hütöborda sem az NTC, de attol elsö ranezesre müködött. Viszont 2021majus 26.-an tettem ide a forumra egy videot amit en keszitettem. Amin mar az IGBT mind a 4 bent van es rajtuk van a hütes is. Igen az a gep müködik kifogastalanul.
A lenti fenykepen meg mar dobozban is van kivezetekelve, minden bekötve.
(#) Orosz Béla hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
A hegesztőgép nem indul, hibás alkatrész nem látható a nyákon. Kötések jók, kb. 320V egyenfeszültség megvan a kondikon. A primer MOS-FET műszeresen jónak tűnik. A kisfesz. táprésze nem működik ezért nincs vezérlés. Hogyan tovább ? Béla
(#) uniman hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Stromo... Rengetegszer említve van ez a típus:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Jan 6, 2022
 
A cím javítva.
(#) lovasjan válasza korozsi hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
chyba v nakrese,
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2022
(#) korozsi válasza lovasjan hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Nem tudom mit szerettel volna irni, de az a hiba vasalas utan javithato.
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Szia !

Csináltam szkóp képeket és készítettem egy BD139-140-es panelt is de ugyanúgy viselkedett mint a BCP53-54 párosokkal.
Most csak egy gate-t hajtok meg, a menetszámokat/ jelszinteket kellene belőnöm.
a gate tarfó primerén 21 menet és a képeken 25-26-27-28-29-30:

Mivel 18V-os zénerek vannak szembekötve a gate-en ezért 19V felett "egyenesítik" a jelet de ilyenkor pl. a 30-as szekunder menetszámnál már erősen melegednek a zénerek.
25 menetszámnál ez a jelalak amit produkálok (ezt még a 19V alatti feszültség kb. 17,5 V AC-nak látja a multiméterem ) Ahogy növelem menetszámot, úgy emelkedik 19V felé és egyre hosszabb az egyenes rész és egyre jobban melegszenek a zénerek.
A 28-as menetszámmal még elviselhető a melegedés a zénereken(19V AC) azaz kézzel még meg lehetett fogni. Viszont kérdéses, hogy ilyen gate-jel jó lesz-e.
Majd ha így nem boldogulok akkor lejjebb megyek a frekvenciával és úgy próbálkozom.

Üdv: Boa Péter
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Csak egy kérdés, 12 primer és 12 szekunder, tehát egyforma menetszámmal mit mutat?
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Íme 22/22 menetszámmal.
(#) korozsi hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Sziasztok.
Azt szeretnem kerdezni, hogy az üresjarati aramot csak a fötrafo menet szamaval lehet csökkenteni?
A fötrafo menet szama 19/6. A vezerles 13 Voltot kap igy az IGBT labain 5,6-5,7 Voltot lehet merni. A 320 Volt is megvan, viszont a heg. kivezetesein 45 Volt helyett 56 Voltot lehet merni. A heg. kivezetesei között a 2,7k 5w ellenallas van.
(#) dara válasza korozsi hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Nincs azzal az 56V semmi baj.Egyébként is minnél magasabb az üresjárati fesz,annál könnyebben fog ívet.
(#) korozsi válasza dara hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Akkor ez igy teljesen jol van ezek szerint, csak tudod mentem a rajzok es a leirasok utan es ezert tettem fel a kerdest.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Sziasztok !

Végre haladtam előre: elővettem egy korábbi elvetett gate-nek szánt toroid magot aminek AL értéke 10000, keresztmetszete 1,17cm2 . Elég tömzsi kevés tekerés fér rá, de pont elég volt.
Ezzel már próbálkoztam, de azóta a meghatás tápkörére +4mF kondenzátort és egy 4A-es tápot.
4/6-os menetszámmal produkáltam a gate képeket. A 15V -on lévő bcp tranzisztorok 45 fokra melegtek.
Mutatom még főpanelem és a gate-trafó primer feszültségét(11,5V).
Jövő héten elkezdem a kisfeszültségű tesztet

Üdv.: Boa Péter
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Valami még nem megfelelő szerintem.
Ha valaki szakszerűbben el tudná magyarázni, hogy is kellene kinézni egy jó szkóp ábrának azt megköszönném.
(#) GPeti1977 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Tegyél még rá egy 10nF kondenzátort a kimenetre és nézzük meg úgy a jelet.
Vagy úgy mértél hogy be vannak kötve az IGBT-k?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) kivancsi4 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Gondolom boap-nak szólt a kérésed, de a képeken úgy látszik az IGBT-k már be vannak kötve. tehát a 10nF nem kell. Remélem megerősíti a feltevésem boap válasza.
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Teljesen így van, ha nekem szólt a kérdés.
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ez 63kHz és 18V és így már nem olyan sok.
(#) mpisti válasza boap hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szerintem kalibráld be a mérővezetéket a szkóp saját négyszög kimenetével,mert ez a fel-lefutás gyanúsan hosszú. A saját négyszögjel a szkópon biztosan négyszög, a mérővezetékedet ráteszed a szkópod négyszög kimenetére, ha ott tökéletes négyszöget látsz akkor a szkóp jó,de a meghajtó áramkörrel valami nem OK.
(#) boap válasza mpisti hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ez egy analog szkóp, most dso2090 kábelével mérek, rendeltem más mérőfejeket, majd azzal is megnézem. De gate trafóval ennél jobbat ezen a frekvencián szerintem nem lehet, mondtam korábban ha ezzel nem boldogulok(ennek az egy magnak adtam még egy esélyt) akkor hcpl3120-akkal viszem tovább független tápokkal. Még van pár variáció amit kipóbálhatok, megpróbálom a 4/5 mentes beállítást is, az valószínűleg 16V körüli lesz.
Esetleg a DSO2090-el is megmérhetem(annak van négyszögkimenete, kalibrálható), de valószínű azzal is lassúnak látszik csak digitálisan.
(#) kivancsi4 válasza boap hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
A BCP53-nak az BCP56-os a párja és ezek bármelyikének elég széles határok közötti az áramerősítési tényezője... A tranzisztorokon(a 2 darabon) eső feszültség nekem soknak tűnik(3,5V). A nyomtatott áramkört jó volna lemosni valamilyen zsíroldóval pl. izopropil alkohol. 15V 1,5A-os kapcsolóüzemű tápegységet használt bistvan196700. Egy próbát megérne a tápegységed után még egy fóliakondenzátort tenni (közel a BCP-ékhez) mikrófarados tartományban pl.1-2uF.
Ha van a főpanelról nyákterved megnézhetnénk?
(#) boap válasza mpisti hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Szia !

Valószínű jó szkóp mert a panel kimenetet üresjáratban jól jeleníti meg.
A terheltet meg már ferdén jeleníti meg.
4-5 menttel is csináltam képeket, ezek 16 V körüliek (a kimenet ilyenkor magasabb, 12,8 V körüli).
Egyiken kivettem a zdiódákat. 16V-on nincs szerepe, ugyan olyan gate jele van.
mértem a gate ellennálláson is feszültséget max 2 tized V csúcs látszik, de lehet, hogy magasabb az ez az érték. Elég gyengének tűnik az áram jel.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) boap válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
A feszültség esést úgy vettem észre, hogy bázis követésű azaz a BCP-k bázis feszültségéhez van kötödve.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
Következő: »»   547 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem