Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   541 / 562
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Júl 4, 2021 / 1
 
Elvileg elég az 1A táp,ha csak a lényeges dolgokat (ventilátor és vezérlés) viszi.
A főtrafó légréssel nem búghat,szinte csendben kell,hogy legyen.Nem fogja úgy megrántani a hálózatot ív fogáskor és hegesztés közben sem.Megpróbálom megfogalmazni,de a szakemberek biztosan fenékbe billentenek érte mert nincs igazán jó szó az egészre.Légréssel a trafó jobban alkalmazkodik a terhelésekhez,kissé nyúlósabb,gumisabb,induktívabb lesz,nem egyszerre ugrik hanem időben kissé eltolva reagál és ez így jó.A varraton is látni lehet ezt,nem lesznek a kézmozgásból adódó nagy kráterek,csökken a fröcskölés,szoktuk mondani szebben nyaldossa-olvasztja az ív a fémet.Bocsánat,de nem tudom máshogy megfogalmazni,ezt érezni,látni kell.
(#) korozsi válasza erdgab hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Köszönöm a valaszodat. A legrest megcsinaltam, nem tudom, hogy ki mit szokott oda tenni en kertem cigaretta huvejt, mivel nem dohanyzom es azt raktam oda.
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Csak ideiglenesen lehet jó,mert vízszívó és egy idő után a fene megeszi.Inkább rajzlap vagy hasonló,két oldalon lakkozva vagy sütő papír,ha kell több rétegben összehajtva,csillám lemez,kondenzátor papír,végül is minden jó lehet ami nem víz szívó és hőre nem lágyul.
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Szia !

Próbálkoztam, a 220-as tesztnél egyik sérült hővezető szigetelés átütött és leverte a biztit. Csináltam úja végfok panelt csavarozható be és kimenetekkel (320+-, főtrafó) bekötve. Új IGBT-el kezdtem és újabb gate trafókat készítettem, mert az egyik gate jelem sehogy sem akar jobban hasonlítani a többire (a képen a problémás jel a felső):

Lehet, hogy a bekötött főtrafó miatt (320- oldali egyik) átvezet a trafó... . Cseréltem már IGBT-t gate ellenállást, vezetéket, de nem változott. .
Esetleg a többi IGBT-t cserélem, de a többin jó a jel.

Üdv.: Boa Péter
(#) korozsi válasza erdgab hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Akkor inkabb maradok a sütöpapirnal, mert az van itthon. Hetvegen akkor kicserelem. A rajzon 0.1mm van irva ez eleg, vagy több kell?
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Elég.
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Júl 6, 2021 /
 
Szia! Mielőtt a hővezető szigetelés átütött, akkor jók voltak a gate jelek? Mert ha jó volt akkor az igbt is megnyekkentek. "Lehet, hogy a bekötött főtrafó miatt (320- oldali egyik) átvezet a trafó" ezt, hogy érted? A gate trafót hogyan csinálod, mert ha zománc szigetelésű (tekercselő huzalból) és egymáshoz érnek a tekercsek akkor átüthet. Azt javasolnám inkább vékony műanyag szigetelésű vezetéket használj azzal nem lesz gond.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021

IGBT1.jpg
    
(#) martin66789 hozzászólása Júl 6, 2021 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy Güde Gis 200 inverteres hegesztő javításában. Olyan hibával hozták, hogy kiment benne a hővédelem. Az egyenirányító diódahídon lévő hővédelem (TH-B2D)volt levéve tulaj által és azon nem is mértem semmi sem így az hibás. Cseréltem egy hasonló értékűre de semmi változás, a gép nem indult be. Az egyenirányító diódahidak (2db) elvileg jó kimértem nem húznak át itt 325V feszültséget mértem mindkettőnél és a nagy kondenzátoroknál is. Hibakaresés közben láttam meg hogy van egy hibás ellenállás ami mellett egy kicsit fekete is a panel (3. képen bejelöltem R001 elem (Barna, Fehér, Fekete, Fekete, Barna színkódos 190 Ohm értékű. A hibás hővédelem helyét is bejelöltem a 3. képen.). Kicseréltem az ellenállást majd próbakor pár másodpercre felpörögtek a ventilátorok és ennyi, ugyanaz az ellenállás ment tönkre.
Merre keressem a hibát, az ellenállástól vezetősáv megy a két sárga tekercshez, lehet hogy valamelyik zárlatos lenne? (A relé jó, és a felette lévő két ptc ellenállás is kimértem 4 Ohm/darab)
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2021
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szia !


Az IGBT-k az új végfok panelen újak lettek
Hátha úgy értettem, hogy hátha. Lekötöttem a főtrafót, de így sem változott.
A jelenség az, hogy amíg egyedül van rákötve tökéletes a jel.
Azt is észrevettem, hogy ha minden gate rajt van és csak azt veszem le ami a szembe oldalon egyszerre van vezérelve vele akkor szintén megjavul.
Egyenlőre csak +- 20 volt körül vannak a feszültségek nem hiszem hogy átütne, 3 gate trafót is csináltam bevonva, de nem változtatott semmit, elforgattam a tekercseket akkor is ugyan annál az IGBT-nél van a hiba.
Már azon gondolkodom, hogy a meghajtás gyengélkedik.


Üdv.: Boa Péter
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) compozit válasza boap hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Te a "macit" építgeted? Mert akkor a két gate jelnek egyformának kén' lennie...
(#) bistvan196700 válasza compozit hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Szia a teljes hidast készíti, úgy tudom.
(#) bistvan196700 válasza boap hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Amíg nincs rákötve az igbt hídágra a 310V egyen feszültség addig persze nem lehet gond. Ha belegondolsz amikor nyit a híd felső igbt és az alsó egyszerre (egyik ütem) akkor már több száz volt feszültség különbség jelentkezik a gate tekercsek között. Az nem lehet, hogy nem helyesen van bekötve a gate trafó. Csökkentett feszültséggel próbálod?
(#) boap válasza compozit hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Nem Macival már rég végeztem volna sokkal egyszerűbb.
Az enyém teljes hidas.
(#) boap válasza bistvan196700 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Még feszültség nélkül ellenőrzöm, amíg minden jó nem lesz.
(#) korozsi hozzászólása Júl 9, 2021 /
 
Sziasztok.

Feltennek ket nyak tervet amit az egyiket itt talaltam a forumon a masikat meg mar szerintem kijavitottam.
Valaki atnezne nekem ezeket a terveket, mert szerintem a leragadas vedelemnel van valami problema.
Esetleg valaki megepitette ezt a kapcsolast?
Elsö az eredeti, a masodik az amit szerintem kijavitottam.
(#) kivancsi4 válasza korozsi hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
.....

vagy_így.png
    
(#) korozsi hozzászólása Júl 11, 2021 /
 
Sziasztok

Feltettem az attervezett tervet.

Van benne egy tekercs ami az erös aramu reszben van. Annak a menetszama 250, 10, 17, az egyertelmü hogy a tekercseket egymastol szigetelni kell, viszont a 250 menetszamut minden sor utan kell vagy nem szigetelni.

Üdv: Gabor
(#) foxi63 válasza korozsi hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Szia!
A telefontöltőkben sincs soronként szigetelés. Azért ha van hely ártani nem fog.
üdv. Foxi
(#) cimopata hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Sziasztok.

Gondolkoztatok már vagy szívesen látnátok olyan hegesztőt/vezérlőn ami hordozható akkumlátorról megy pl ilyen 3-4 db párhuzamba kötve Bővebben: Link vagy épp amekkora hordozható kapacitása van szükség terepen.

Esetleg olyan hegesztő vezérlőn terepre ami direktben üzemelne a 12V autó akkuról természetesen járó generátorról? HAsonlóan egy bikázóhoz.
(#) dara válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Szia.
Persze.3-4 aksi 20Aóra,hát nem tudom lehetne e hegedülni vele.Van nekem autó indító fifepo bikázó,na az nyomja persze rövidideig.Ja persze hogy látnánk.
(#) cimopata hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Valami ilyesmire gondoltam csak jóárastva : Bővebben: Link Ebben is kb 20Ah nyi akku van.

Az autó akkus megoldás annyiban jobb hogy ahhoz nem kellene akku hanem csak egy vezérlő amit ráköt az ember az akkura mint egy bikázó és már hegeszthet is a terepen.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2021
(#) dara válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Néztem a videót ami az dalon volt,mind két hegesztésnél rákapcsolták a hálózatra ill a generátorra.10-12 pálca,igaz nem tudom a méretét,2,5-1-5?Kell egy DC DC onnantól kezdve ugyan az mint egy maci.Az aksi az aranyár 3300 dodó.Ha már zsinort huzogat akkor ugynevezett normál hegesztőnél tartunk.Napelemezek csináltam egy 24V-350V dc-dc dc 4Kw.Ha most ezt rákapcsolnám a maci pufferére simán hegesztenék.Csak az aksit nem tudnál hordozni.10-12 pálcához a 3300 dodo kicsit sok.
(#) cimopata válasza dara hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Tudom hogy 3300 dodó drága pont emiatt agyaltam hogy akku nélkül sima DC DC hegesztő átalakító 12V-ra terepre hegesztéshez töredékből mennyire lehet érdekes. De az alis akkuval 300-400 dodó-ba kalkulálom.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2021
(#) dara válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Dobj egy linket arról az aksiról.Sokat olvastam hamisról.
(#) cimopata válasza dara hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Nem tűnik rosszank és németből szállít ami miatt 22,2V 4,5Ah 57 dodó lenne a vége.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2021
(#) dara válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Te tudod,én nem szánnék ennyit rá.
(#) vision61 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Szia!

Idézet:
„Esetleg olyan hegesztő vezérlőn terepre ami direktben üzemelne a 12V autó akkuról természetesen járó generátorról? Hasonlóan egy bikázóhoz.”

Ez nem új gondolat, már kb. 25-30 évvel voltak olyan Trabant kombi Sárga Angyalok, amiknek a generátora át volt alakítva, vagy plusz kapcsolható generátora volt(?). A motortérbe nem tudtam bekukkantani, de a kiszállásnál tudott hegeszteni, ha közben járt a motor.
(#) Temela válasza vision61 hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Üdv!

Léteznek már rég agregátorok, melyekkel hegeszteni is lehet...
(#) granpa válasza vision61 hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
1968-ban egy McCulloch, benzines, nagyfrekvenciás aggregátorral hegesztettem kiszálláskor (ha kellett). Volt vagy 10-15 kg, 3.15-os pálcát simán vitte. Akkor már nem számított újdonságnak (csak nálunk).
(#) mpisti válasza granpa hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Nem 1988-at akartál írni?
Következő: »»   541 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem