Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   188 / 219
(#) CIROKL válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
A süketek nyilván nem ,...
(#) norbbie hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
ÜDV!
Akkor kérnék szépen egy bevált nyáktervet , beültetési rajzal kapcsolási rajzal TO3 tokoshoz ami normális probléma mentes
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) norbbie válasza norbbie hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
lemaradt , hogy a panel mérete férjen el max 160x100as nyákon
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Feb 19, 2020 / 2
 
A saját panelem terve már nincs meg, de visszarajzoltam. Igyekezetem kézben tartani a méreteket, 52x74 mm. A kimeneti csatoló kondi és a Zobel, nálam a koppanásgátlóra került, annak szerencsére megvan NYÁK-rajza. Ha érdekel, akkor gondosan leellenőrzöm és csatolom lay-ban.

JLH_r3.JPG
    
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2020 /
 
Jópofa nyáknak néz ki. Bár valahol valamikor annó nekem valaki azt ajánlotta hogy a jlh-nál a végtranzisztorokhoz minnél közelebbi ponton kapja a tápot annál jobb és nem olyan zavarérzékeny.
Persze ez lehet szőrszálhasogatás is de én annó úgy rajzoltam meg és nem volt vele semmi nyűgöm. Persze nemtudom hogy 2-2,5cm nyáklemezen való táp futása mennyit befolyásol de kitudja.
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Igen érdekel , a lay out is..Ebben csak egy poti van ?
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Jól látod, az a +Ut betáplálási pont biztosan nincs jó helyen, én a hosszú sárga vonal mellé tenném, és a kisebb áramú ( betáp ponttól bal) oldalnak adnék még egy hidegítő kondit a föld felé.
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Ha már így, akkor lehetne kétoldalasan szerelni, az alkatrészeket saját lábaival bekötni a fólia kihagyásával, majdnem fele ekkora panelen.
Természetesen, bocsi az okoskodásért!
(#) norbbie hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
ez alapján szeretném megépíteni , csak to3 tokos verzionál itt sincs összekötve a t1 bázis de azt megoldom layoutba
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
A csatolt fájlokkal tudom segíteni a munkádat. A nyugalmi áram állító potit berajzoltam az R7 ellenállással párhuzamosan, a kettőből természetesen csak az egyiket kell beépítened és melegen ajánlom a fix ellenállást.
Terveztem, hogy magyarázatot csatolok a működéshez és a beállításhoz, de ez időhiány miatt sajnos elmarad. Ha kérdés merül fel, arra azért igyekszem válaszolni.
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Gondolom 2n3055 el is használható
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Természetesen.
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Azért szivesen fogadok magyarázatot is ha van egy kis időd
(#) Moszkvai válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ez már tartalmaz némi módosítást is? A bemeneti részre gondolok. Talán "highand" FET-esénél láttam.
(#) reloop válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Csatolom a rajzot.

JLH_19.gif
    
(#) Moszkvai válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Köszi. Így már látom, hogy nem az. De már ebben is vannak változások.
(#) highand hozzászólása Márc 19, 2020 / 1
 
Úgy látszik a széles világ olvassa a hobbielektronikát. Íme az átalakított kis nyugalmi áramú, MOSFET-es JLH kapcsolás az Aliexpress-en:JLH 1969
(#) mek-elek válasza highand hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Gratula az alkotónak. Az jó, ha a jót másolják.
(#) Ge Lee válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Pusztán a kép alapján írod hogy jó, vagy esetleg hallottad is?
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Kedves Zsolt, sajnálom, ha félreérthető voltam.
Én nem a másolatról vélekedtem.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2020
(#) Static7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Tisztelt reloop! Ha lehet, akkor én kérnék némi infót erről a kimeneti panelről.
Régen, még évekkel ezelőtt én is megépítettem ezt a JLH-t, de nekem is gondom akadt ezzel a
bekapcsoláskor keletkező "anomáliával".
A kérdésem csak annyi lenne hogy a kimenet panelen azért van így kialakítva a táp, hogy akár AC, vagy DC feszültségről is lehessen működtetni? Illetve a tranzisztor típusa az a BC547, gondolom más is használható!?
Köszönöm előre is, elnézést ha marhaságokat kérdeztem, igyekeztem vissza olvasni természetesen, de elég sok oldal van..Rég foglalkoztam ilyenekkel, de most újra kedvet kaptam, picit lemaradtam.
(#) reloop válasza Static7 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Szia! Az AC bemenetek az erősítő táp szekunder kivezetései Bővebben: Link, meglétüket figyeli az áramkör.
A hálózati feszültség megszűnésekor szinte azonnal old a relé.
A tranzisztor bármely általános N-es típus lehet.

Próbálva szembenézni korunk kihívásaival, valamennyi A-osztályú erősítőmet felszámoltam és elkezdem a helyükre AB-osztályúakat építeni. Remélem ebben is találok követőket.
(#) Static7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Rendben, köszönöm!
Igen, én is kacérkodom AB osztállyal is, de ehhez régről maradtak alkatrészek.
(#) Moszkvai válasza highand hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Én most terveztem, hogy megépítem, már a nyákot is félig megterveztem.
Ez ugyanaz lenne, amit Te javasoltál?
(#) norbbie hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Üdv!

A képen látható kapcsolást építette meg már valaki? Az R6-R9 hány ohmos ? R6 ra a beültetési rajzon 100ohm van én olyat raktam R9nek meg 220ohm de a kimeneten egyenfesz van igaz nem 2n3055öt raktam be próbának hanem d998at. indításnál szól egy darabig majd büdösödik a hangszóró
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Szia! A kimeneti csatoló kondenzátort kihagytad Bővebben: Link
A kimeneten a tápfeszültség felének kell lennie!
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Szia!
Rátettem a kimeneti tagot de így is az elején szépen szól aztán amikor melegszik akkor elkezd recsegni torzitani
nálam a képen látható kapcsolásnál az R9 az 220ohm és az R9 mellett a kondi az 1000uF
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az R9 értékét a tápfeszültségből, a hangszóró névleges impedanciájából és a végtranzisztorok nyugalmi áramnál mért bétájából lehet meghatározni. Ezért teszünk bele trimmer potit a beállítás idejére, melyet később fix ellenállásra cserélünk.
Mutass képet az erősítőről!
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Tegyek az R9 helyére 1k potit , már ha van itthon ?
Következő: »»   188 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem