Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Junoszt-406B
 
Témaindító: Thowra, idő: Máj 17, 2007
Lapozás: OK   2 / 10
(#) Thowra válasza patexati hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Szerintem is az lehet mert produkált egy szép füstöt.
Egyelőre megy a tv a szekrénybe és ha találok bele trafót akkor csere és jön a következő lépés.
Az a bosszantó, hogy azután hal meg a trafó miután 2 napot dolgoztam a kindikon és a potikon.
Nembaj azért tanulás szempontjából megérte.
(#) patexati válasza Thowra hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Nem valamelyik kondit tetted be fordított polarítással és az pösszent el??
(#) Thowra válasza patexati hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Sajnos nem, a trafóból jött a szag.
Pedig már jó úton voltam a kész tv felé.
(#) Beca hozzászólása Nov 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Nos, nekem ugyan egy 402B-m van, de talán tudtok ebben is segíteni.
Pár nappal ezelőtt működés közben eltűnt a kép, és csak egy fehér fényes kb. 3-4 milli vízszintes csík maradt a képernyőn. A fényerő és kontraszt potikra reagál, de másra nem.
Valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Üdv. Béca
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 6, 2007 /
 
A függőleges eltéritéssel lesz gond a leírásod alapján.
Ott nézz körbe, valszeg kontakthiba. Roszabb esetben el is szállt valami.
(#) Beca válasza Dzsoni hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
köszönöm a gyors segítséget. Körbenézek.
(#) Parázs Gábor válasza Beca hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
És ELKO-zd át.
(#) Beca válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Kösz az újabb tippet. A korábbi bejegyzéseket olvasva már én is gondolkodtam rajta, csak még azt nem tudom mikor lesz időm, hogy végre nekikezdjek.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem is ugyan ez a problémám mint Becának. Nekiáltam a kondik cserélésének ám egy kis problémába ütköztem vannak olyan kondik amire ennyi van írva: K50-6 100B 20MKO /A 100 és a 20 utáni betűk nem biztos hogy azok amit én írtam csak ezek hasonlítottak legjobban/
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Helló
Ha jól tudom akkor ez 20µF-os és 100V-os kondi akar lenni.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a junoszt tvm tele van 500µF 50uf-os orosz kondikkal. Ha én helyettük 470µF és 47µF-os kondikat használok a tv-nek esik valami bántódása??
(#) Szami66 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Hello
A 47, és 470 mikros kondi hibátlan az eredeti 50 és 500 mikro helyett.
(#) Parázs Gábor válasza Szami66 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Így van ahogy Szami66 mondja nyugodtan ted bele, akkoriban még más volt a szabványsor.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Az összes kondit kicseréltem, a kép visszajött de most meg a hang röcsög erősen. Találtam egy erősen megégett ellenállást a szinkód már nem is látszik rajta a nyákra rávan nyomtatva, hogy R164. Tudna valaki egy kapcsolási rajzot küldeni vagy megnézni a saját junoszt tv-ébe az ellenállás értékét.
/A képszélesség állító poti alatt van méghozzá a második ellenállás./
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Helló
Ez az ellenállás a 401-es junoszton egy 470 Ohm-os ellenállás. De ahogy néztem a helyét ez is ott van a potinál.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Köszi
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szivesen. Ha kell kapcs rajz jelezd és holnap betudom scannelni.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Hát ha van egy kis szabadidőd be scennelheted és elküldheted Köszi

Kellene még egy kis segítság bárkitől aki jártas ebbe a kis tv-be. A kép szép tiszta minden működik szépen csak most meg a hang kezdett el röcsögni erősen valakinek van valami ötlete mi lehet a probléma. Az elkókat már kicseréltem.
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Helló
Találtam egy kis leírást:"Ha a hang, torz és recseg, akkor az R64-es trimmer beállítása nem megfelelő, vagy szakadt az R62-es ellenállás. Nemtudom, hogy mennyire segít, de egy próbát megér.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Szia!

Még ezt a leírást be tudnád scennelni ahogy elnézem a tv állapotát a problémák nemsokára jelentkeznek újra.
(#) burgdavid válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Hello!
Szerintem építs az eredeti hangrész helyére egy orion-videoton hangmodult! Így meglesz oldva a kétnormás hang, és TBA810zel szól mint álat Ha kell leírás szólj, csatolom!
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Helló!

Előbb megnézem a potit meg a ellenállást aztán ha nem jó építkezek ha akkor se akkor majd kereslek, Köszi
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ezt töltsd le ebben benne van minden a tv javításáról. És még ezt is szedd le az olvasásához.
(#) Kiss Gábor válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Helló!

Kellene egy kis segítség. Kt 805 AM tranzisztornak van valami helyettesítője???? Bekrepált, és a tv így nem mőködik. Csak hang van.
(#) Parázs Gábor válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hello
Helyetesíteni nehéz lesz, mert aszem az germánium tranzisztor.Ha nagyon nem találsz jelez vannak itthon junoszty panelek.
(#) Kiss Gábor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Itthon nekem semmi féle germánium dióda nincs, mégis ha bemenyek egy elektro boltba mit mondjak? Bármilyen germénium jó vagy nem is tudnak szerezni
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hi
Találtam róla néhány adatot: NPN-es, 5A, 160V. A táblázatban, ahol megtaláltam a KT-s tranyók helyettesítője is benne van, csak pont ennek nincs bent. De a többi tranyót mindet Si tranyóval helyetteítik. Felteszem ide is a táblázatot hátha segít.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Még a bd243c is csak 115voltot bir és nem is germánium vagy most nem is germánium a kt-s??
(#) Ricsi89 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Pontosan hol van a tranyó? Mert a 401-es rajzán nics ilyen. ha csak hang van és kép nincs akkor valahol a sorkimenő környékén lehetett. Oda viszont jó a BU508 is. De ird le hol volt pontosan. Akkor tudok pontosat mondani.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Ha a nyáklapot lehajtod akkor a a jobb oldalánvan méghozzá a képcső felölö sarkánál a nyáklap tartó alumíniumnak van egy kis kiálló része oda van csavarozva egy dióda féleség mellé kinézetre úgy nézki mint egy bd243 vagyis to220-as tokozású.
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem