Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   344 / 373
(#) ocsibacsi63 válasza Imre hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Igen, a fűtés ikon eltűnik!
(#) proba válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Lehet a vevőben a 230V soros kondenzátor is cserélendő. Azzal volt már néhányszor probléma. Igencsak kisebb volt a kapacitása a szükségesnél.
(#) ocsibacsi63 válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Melyik az a kondi, s a panelon hol található?
(#) ocsibacsi63 válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Az a bajom, hogy rajz nélkül nem tudom elemezni, és így a lehetséges hibaforrásokat sem tudom behatározni. A 33 mikrós elkó cseréje "csak úgy bejött", mert előtte be sem kapcsolt(de hát ezt már korábban írtam.
Igazából javítani csak úgy tudok, ha értem is mit miért csinálok.
De azért köszi!
(#) proba válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Általában a legnagyobb téglalap alakú. A 230V al van sorba kötve. Vagy egy ellenálláson keresztül, vagy anélkül. A rajz a mai világban luxus. Vagy visszarajzolod a kérdéses részt, vagy ösztönösen/mások tapasztalata alapján cserélsz. Egy bizonyos idő után tudja az ember a gyakori hibaokokat, ha azok nem jönnek be, jön a gondolkodás, és a visszarajzolás, ha fontos. Amúgy ha mindenáron tudományosan akarsz javítani, és tudatosan cserélted a kondenzátort, akkor azt is tudod, hogy nagyjából hány voltnak kellene rajta lenni. Ezt minden üzemállapotban ellenőrzöd. Akkor rájöhetsz gyorsan a hiba okára, illetve a visszarajzolandó áramköri részre.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) VIM válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ilyen kondenzátort keress ami előtétként szerepel a tápegység 230V-os részében. Te valószínűleg az egyenirányító utáni kondenzátort cserélted ki nem az áteresztőt a bemeneten. A kódtáblázat segít eligazodni abban hogy a kondenzátorra írt értéket meg tudd határozni. ITT olvashatsz róla bővebben.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) ocsibacsi63 válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Válaszodat köszönöm, amit írtál abban egyetértünk!
(#) ocsibacsi63 válasza VIM hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Igen, valóban az egyenirányító utáni Elkót.
Amit írtál, azt meg fogom nézni (ha lesz egy kis időm).
Köszi, majd beszámolok az eredményről.
(#) VIM válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Ilyen kondenzátort keress és az értéke a tetejére van írva így.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) ocsibacsi63 válasza VIM hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Üdv.!
"Feltarháltam a szmetyót", sikerült találnom megfelelő kondit(C2), beraktam, előbb "próbapadon" kipróbáltam, működött. Beraktam a helyére ott is megfelelően működik. Hogy miért azt nem igazán tudom, de a lényeg a probléma elhárítva (majd egyszer megértem).
Köszi a segítséget!!
(#) VIM válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Valami ilyesmi a magyarázat:
Idézet:
„A jó minőségű kondenzátor(MKP X" típus, 275V fölött )ejti a feszültséget 10-20-30 V-ra,(a váltakozó áramú ellenállása révén) ezután jön az egyenirányítás.Előtte szokott lenni 1-3,3 Ohmos védő/biztosító ellenállás.
A kondenzátor értéke függ a kívánt feszültségtől, fogyasztástól. Értéke 0,47µF-2,2µF között szokott lenni.
Élettartama 1-3 év, a terheléstől, környezeti hőmérséklettől függően.
Csak olyan helyen használatos, ahol mindkét ág sem közvetlenül, sem közvetve nem kerül kapcsolatba a környezettel,(kettős szigetelés)”
(#) ocsibacsi63 válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat.
Igazából nem gondoltam erre, mert el voltam foglalva a kapcsolási rajz keresésével, aminek elemzése után talán elindultam volna ebben az irányban is.
Segítségednek köszönhetően a "probléma" megoldódott, s ezt ismételten köszönöm.
(#) Gabó hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Egy S5014R LED Driver IC-hez keresek valami rajzot. Esetleg a lent említett tv rajza is jó, de arról sincs semmi használható a neten.
Egy m2le-236smd típusú lad sort hajtott meg, de mivel az alaplapot átépítem egy másik TV-be, aminek saját meghajtója van, ezért kellene az engedélyező láb helye, meg a dimm láb helye.
Egy samsung t24e390ew készülékbe lévő alaplapon van, de más fajta monitorokba is használtak/nak ilyen meghajtó IC-t. Szerencsére ha nincs rajta a led világítás, nem tiltja a lapot.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) djcaveman hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Sziasztok.
Matrix STR 1200 Mosfet végfoknak a kapcsolási rajzát keresem. Google nem barátom..
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) DannyTorrence hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Üdv

Különböző állatok hangját utánzó áramkörök kapcsolási rajzát keresem, elsősorban olyanokat, amit már megépítettek és teszteltek. Most elsősorban a kompakt (olcsó) processzorvezérelt változatok érdekelnek ha van hozzá megírt szoftver, mert van egy TL866II programozóm és ezek lennének az első ilyen áramköreim (a gyereknek építem).
Köszönöm.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Üdv.

Keresem TR-05HDD (külső HDD PSU) tápegység rajzát. Kimeneti feszültség +5V (2A) és +12V (1,5A)
Köszönöm.
(#) cxaba hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Üdvözlöm a fórum társaságát!
Magyarországon gyártott kis digitális konyhamérleg ''Philips Essence HR 2394'' javításához keresek kapcsolási rajzot, ha valaki tudna segíteni. Pontosan mérne külömben, csak rövididő alatt lemeríti a 9V-s elemet.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) MrBrown hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Sziasztok,
Olyan, lehetőleg egyszerű / kevés alkatrészből álló kapcsolást keresek ami az 5V referencia feszültség potméterrel leosztott értékét indikálja 0-tól 9-ig egy 7 szegmenses kijelzőn keresztül.
Természetesen tettem kísérleteket a keresőben mint "simple AD converter circuit", de nem jártam sikerrel.
Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Pic ?
(#) kokozo válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
LM3915 dot mód diódázva?
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Akár az is szóba jöhet, van pic2kit-em.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Írd le pontosan mit szeretnél és megoldjuk .
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Rendben, köszönöm szépen. Erről volna szó:
Kisméretű moduláris zajkeltő (csúfoljuk szintetizátornak, bár ezzel lehet hogy sokakat magamra haragítok) építésében töröm a fejem a korg néhány éve piacra dobott nutube 6P1 VFD kettős triódájával. Néhány potméter pozícióját 3015F minitronnal szeretném indikálni (ez tulajdonképpen egy hétszegmenses kijelző). Ezeknek a potmétereknek az értéke persze sajnos eltérő (10Kohm -470Kohm), de ha ez az eltérés konfigurálható volna használhatnék duál potmétereket ahol az azonos tengelyen futó egyik poti a referenciát osztogatná a DAC-ra.
Remélem sikerült érthetően leírnom.
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Pic16f690 jó lesz ?
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Épp szivességet készülsz tenni, szóval persze-nyilván jó. Esetleg csak annyi hogy ha több pic közül lehet választani akkor a legkevesebb lábú / legkissebb méretű lenne a nyerő.
Köszönöm.
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
...értem ez alatt hogy minél kevesebb nem használatos "felesleges" lába lógjona levegőbe.
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Ha találsz kevesebb lábút ADC bemenettel szívesen átmigrálom arra ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
PIC16F1825 14 láb..
(#) MrBrown válasza kokozo hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Ó és ha minden igaz ilyen még van is itthon!
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Tessék , RA0 a bemenet utána sorban jönnek a szegmensek 4Mhz-s kvarc kell hozzá majd ha megtervezted a nyákot küldd el privátban megnézem ,és ha valami nem passzol összehangoljuk .
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
Következő: »»   344 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem