Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   737 / 778
(#) Peter65 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Üdv!
A 410V-t kicsit soknak gondolom. Nem lehet hogy a trafó szekunder oldalán zárlat van (mondjuk valamelyik dióda)?
Ha egy fényképet felteszel, könnyebben lehetne segíteni.
(#) pipi válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Nincs sok alakatrész körülötte .
Optót megmézted működik-e, vagy zárlatos?
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy a 4. lábra menő nagy ellenállás ( sokszáz kohm..1 Mohm ) jó-e még, illetve ha optó tranyó kollektora is megy rá, nincs-e zárlat. Innen indul el az ic.
A többi lábat is ellenőrizd le, nincs-e megégett fólia.
A szekunder kör jóságát is nézd meg ( 230 bemenő nélkül, 5-10 V DC visszatáplálással, működik-e ).
Próbáld meg nagyjából visszarajzolni és zeneres-e a szabályzás vagy TL431-féle.
(#) JZoli válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
"Az ic zárlatos volt, a trfór megrágta aszerintem az egér, kicseréltem mindkettőt meg egy két dolgot körülötte de nem indul be."
A leírásodból azt gondolnám, hogy az IC-t és a trafót is cserélted. Honnan vetted azt a trafót? Hogyan derítetted ki, hogy milyen kell bele? Szerintem azzal lesz a baj, ott nézz jobban körül.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) lukovicsek válasza Peter65 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Üdv. Sajna nincs sehol zárlat, mindent átnéztem, a kondi előtte 450v.
(#) lukovicsek válasza pipi hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Hát nincs sok az biztos ezért vagyok kiborulva mert már sok ilyen tápot megjavitottam, optot néztem nem zárlatos, a 431 tanyót is cseréltem.
(#) lukovicsek válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Üdv. Ezzel foglalkozok, vannak más panelől trafóim, ic ujjat raktam, már csináltam nagyonsokszor ilyen tápot de most valahogy kifogott rajtam
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Üdv.
Az ellenálások jók, KA431 van benne, már azt is cseréltem, Próba után a nagyfesz kondija feltöltve marad mindig, innen gondolom hogy egyáltalán nem kapcsol az ic. Egy 180 ohm biztositék van még előtte ami szintén elszált azt áthidaltam gondolom attól még működni kellene, Hova kell engedni az 5 10 voltot ?
(#) szikorapéter válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Valami visszafejtés a kapcsolásról nem ártana. 180ohm az nem biztosíték. Tényleg javítottál már ilyet?

Először a panelről felül-alulról 1-1 fotót legalább várnánk, meg néhány mérési eredményt mell. Onnét könnyebb eligazodni.

5-10V ~ feszültséget a trafó szekunderére engedve próbálod ki, hogy a primeren indukál-e valamit. Ha nem akkor a trafó kuka.
Biztos hogy ugyan olyan trafót raktál bele?
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Tegnap próbáltam jobban átnézni hogy is működik ezz az ic, ha valamit nem jól tudok akkor javitsatok már ki légyszi.
Az 1 lábra 0.01 µF kondi az ic belső áramköréhez kell, a 4 láb figyeli a trafból kimenő DC feszültséget ami ebben az esetben egy 431 transistoron és egy optocsatolón keresztül. Van egy dióda és egy ellenálás a trafó primer tekecse és az ic 5 lába között az mire kell oda?
(#) lukovicsek válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
aA 180 ohm ellenálás egy nagy porcelán kocka, a trafó bemeneti lába kapja rajta keresztül az áramot.Az probléma hogy áthidaltam ? A trafó ugynaz
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) Ge Lee válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Kicserélted azt a 2 alkatrészt ami a legritkább esetben megy tönkre egy ilyen tápegységben.
(#) lukovicsek válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Mire gondolsz?
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Kicsit jobban nézd át.. az 5. láb a belső fet drainje, az megy a primer "aljára ".. ameddig nem működik, ott 320-340 volt dc-t mérhetsz - a dióda és az ellenállás pedig a snubber tag.
A 4. láb az EN/UV ( adatlap ), erről már írtam előzőleg. Olvasd vissza párszor. Az 5-10 V DC-t a táp kimenetére kellene beadnod, de kétlem, hogy ezek után meg tudod csinálni.
Menj rá az ic adatlapjára és egy mintakapcsoláshoz képest gondolkozz.
Az írásaidból ítélve nehéz lesz a javítás.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Milyeen esetekbe nem kapcsol az ic? Ha mondjuk a trafó szakadt? vagy zárlatos? Snubber tag nekem igy nem sokat mond, mia funkciója annak a diódának és az ellenálásnak?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Ha megindulNA és zárlatos a trafó, akkor újból leég az ellenállás ( és az ic is), ami a bemenetnél van - ha viszont szakadt a primer, sehogy sem indul be.
Mérj rá a 4. és az 5. lábra, mit látsz.

A snubber tag ( pici kondi nincs ott ? ) a túlfeszültség energiájának egy részét eszi meg, amikor a belső fet kikpcsol.
Most kéne megint tanulmányoznod a flyback rendszereket és az adatlapi applikációkat.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Feszültség alatt mérjem? vagy ellenálást?
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Feszültség alatt feszültséget mérj... 7., 8. láb gnd-n, ehhez képest.
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
1. láb, bypass 5.8 volt megvan-e.
(#) Ge Lee válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
A kérdéseid alapján leginkább arra, hogy én egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy az az IC meg az a trafó amit kivettél rossz lett volna. Javítani nem úgy javítunk hogy alkatrészeket vaktában csereberélgetünk, hanem csak azt cseréljük ami valóban rossz.
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
380-400 v, viszont az egyes lábon is370v van
(#) lukovicsek válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Erre nem is tudom mit reagáljak , ha az ic egyikk lába kirobbant ls a trafóból kiall a szakadt drót az, lehet még müködött volna??
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Vagy azt nem a gnd hez viszonyitva kell mérni? mert a kondi kétlábán semmit sem mérek, a kondi a 7,8 és az 1 láb között van
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Elvileg a tápfesz 330 volt DC körül kell, hogy legyen a pufferen. Jó a műszered egyáltalán?

Az ic összes "S" lába gnd-n van ( 7, 8 , 2 , 3. ), ahhoz képest kell mérned ( dc betáp negatív ).
1. láb a belső 5.8 volt, azt is a gnd-hez képest mérd. Ha ott 370 (?) volt van, annyi neki ( a rajta lévő kondinak is ).
Szedd ki a trafót, a nyák alapján azonosítsd a lábakat, tekercseket, mérj ohmokat, induktivitást. A primer pár mH-s.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) lukovicsek válasza ferci hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nos beindult! Az uj ic-t kicseréltem egy másik ujjra es működik, ugy néz ki hibás volt.
De kellett ez az iskola hogy átlássam a működését ugy egészben. Kb vagy 30 ehez hasonló tápot megjavitottam de igy még nem akadtam el, általában az ic meg a kis kondi volt a ludas, jó néha a puffer kondik is elszáltak de az is látható vagy mérhető volt. Már régen uténna akartam járni hogy pontosan hogy is müködik, hisz ugy sokkal hatékonyabb a javitása csakhát az a fránya idő ami mindig kevés. Nagyon köszonom a segitséget és a türelmet amit kaptam tőled és TŐLETEK !!!!!!! Kösz mindenkinek
(#) ferci válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Most, hogy örülsz, kezdjél el utánajárni és ne csak cserélgess alkatrészeket..
Applikációk, stb..
(#) franky710 hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Tisztelt Szakik!
Van egy Slimcool Water vizadagoló automata, ami nem mükszik, szétszedés után kiderült, hogy a táp vezérlő elektronika nem ad áramot.
Az elektronika alkatrészeinek méréses ellenőrzése után, minden jónak bizonyult ami mérhető volt.
Egy TOP346P IC vezérli. A kimeneteit mérve a feszültségek ingadoznak rajta. XA0084E típúsú panel-ről von szó.
Mit nézzek meg mi lehet a hiba szerintetek!
Köszönöm a választ! Tisztelettel: M: Feri
A képét a panelnek csatolom.Bővebben:Bővebben:Bővebben: Link
(#) ferci válasza franky710 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia!
Az összes csatlakozó beforrasztását, nincs-e repedés.
A fekete elkón is mérjél és mennyire ingadozik a sacc 330 volt.
(#) franky710 válasza ferci hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia!
A fekete nagy elkón még stabil a feszültség, az optocsatoló és a nagy tekercsű ferrit trafó után már ingadozik mindenhol, minden kimenethez már ingadozva megy a feszültség, tehát ebből gondolom hogy nem a kimeneteknél van gond, sőt a TOP 246R és az optocsatoló között is ingadozás tapasztalható.
köszönöm a további segítséged.
M.FERi
(#) ferci válasza franky710 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Ha több kimenet is van, akkor főleg azt a kört nézd át jól, amire a szabályzó kör csatlakozik.
Nagyítós vizsgálat ott sem árt.
Kérdés, mekkora az ingadozás és hol mérhető előzőleg. Multis dc mérés sokat nem mond.
Optó dióda katód hogy néz ki a kimeneti gnd-hez képest ( szkópkép ).
Ha biztonságosan tudsz mérni, optó tranyó emitterén mi van a betáp gnd-hez képest.
A ferrit nincs-e megrepedve. Elkók állapota milyen..
Következő: »»   737 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem