Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   125 / 148
(#) trakis válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Hali !

Egyről beszélünk , csak egy kicsit lemaradtál.
Ezért kérdeztem "Optóra (sebesség) mennyire érzékeny ?" Tehát a visszacsatolásos tápról diskuráltunk.
Csak nekem 24-Volt ra kell.
(#) Lac364 válasza trakis hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Az érzékenységét álithatod 100n kodi cseréjével azt hiszem nekem 1n -ra lett cserélve.
Úgy emléxem ez a kapcsolás a kitöltési időt is szabályozza.Akár 0-50% ig.A kimenő fesznek megfelelően.Igaz így jobban figyelni kel majd a tüskékre kimenő tápfeszben .De nekem nem okozott gondot.
(#) Geri86 hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok javítsatok már ki ha hülyeséget mondok, de valaki itt 33kHz-et mondott ennek a működési frekvenciájára: Subvégfok

De én ez alapján: Tl494 67kHz-et számoltam akkor ez hogy van?
(#) emmzolee válasza Geri86 hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Ez bizony pontosan így van.
A TL494 órajele pont a kétszerese a működési frekvenciának, mert két impulzusból adódik a kimeneten egy. Az ic egyik kimenete az egyik jel, a másik meg egy következő jel. Így működik. Szerintem nézd meg az ic adatlapján a koordináta rendszert ami ezt tartalmazza. A Texas Instruments-eset ajánlom. Abban sok minden benne van.
(#) Geri86 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Köszi már utána néztem, és rosszul számoltam, ez push-pull converter így már más a képlet amivel számolni kell, így már 33kHz jön ki. (Fosc=1/(2*Rt*Ct))
(#) Lac364 válasza trakis hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Közben megtaláltam az eredeti rajzot a visszacsatolásról.Amit annak idején emmzolee linkelt be.Bővebben: Link
(#) trakis válasza Lac364 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Hali !

Azt hiszem áthurcolkodok a "DC-DC konverter" -be mert közben megtaláltam, és ott a helyem. (itt OFF)

Különben egész jól haladok, minden működik, csak még a hatásfokkal van baj, vagyis a mag nem jó, vagy a tekercselés ??
(#) attirush hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Üdv!

Lenne 1 kérdésem. Nem biszti,hogy jó helyen járok ez ügyben de erősen ide tartozik!!
Mivel nem tudok nyákot csinálni ezért vettem egy ilyet.
Bővebben: Link
********** Tilos a topicban hirdetni. Ott van az ingyenes apró!
Valahogy így!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Üdv!

Vágja valaki ennek a linkjét???Ahonnan le lehet tölteni!
Előre is köszi!!!
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Már meg van!
(#) Geri86 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Következőket kérdezném. Csatoltam egy rajzot, azon bekarikáztam pirossal amit nem értek, hogy miért kell őket egybeforrasztani, mikor itt valaki azt írta nekem, hogy nem kell őket. A másik, hogy a linkelt képnél: Beültetési rajz itt is látszik, hogy az ATX-es táp közös GND-je szét van választva 4 felé, 1 megy az új szekunderhez közös gnd-nek, 2 a +12voltra, egy pedig GND a primer résznél, de azt nem tudom, hogy azt hogyan mérem ki? Előre is köszi.
(#) kovizozi válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Amit sárgával bekarikáztál az mind a 3 tápra megy! a két piros pedig a fetekre. A panelon elég idiótán van megoldva ugyan is oda megy a BAT az akkumulátor vagyis a 12 volt. Azt a GND-t nem kel a trafóba be kötni! Az a be táp helye.
(#) Geri86 válasza kovizozi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Köszi a gyors választ, tehát akkor amit sárgával karikáztam mindegyik a +12voltra megy, a szekunderen (kékkel karikáztam) lévő gnd-t pedig nem kell bekötni? Jah és az 5voltos kimenteket 2-2őt összeforrasztani? (pirosak) Köszi.
(#) kovizozi válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Nem egészen!
A mellékelt paint-es ábrán talán érthető.

ize.jpg
    
(#) Geri86 válasza kovizozi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
De ugyanúgy ki kell mérni a vezetékeket, jól mondom?
(#) kovizozi válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Én e kép alapján alakítottam a trafót: kép1 kép2 Ez már sokat segíthet de nem mindegyik trafó így van ki alakítva de kiindulási pontnak jó. Az A;B;C;D;E;F kivezetéseknél forraszd szét a drótokat hogy mindegyik külön külön mérhető legyen, majd a másik végén a GND-ket is szedd szét. Szakadás vizsgálóval és papír ceruzával dolgozz! Ha az ábra szerint van a trafód akkor az 1-es 3-as tekercs lesz sorba kötve a szekunder egyik fele és a 2-es 8-as pedig a a másik fele. A maradék 4,5,6,7. lesz a primer egyik illetve a másik fel. Próbáld meg a fénykép alapján kialakítani a kivezetéseket mert akkor nem lesz gond a kezdő ill a vég pontokkal! Vigyázz mert csalóka hisz a trafó eredeti szekunder oldala az átalakítás után a primer lesz és szekunder a régi primer oldalán.
Azért kell párhuzamosan hagyni a az 5 voltos ágakat mert így nagyobb a keresztmetszet és nagyobb áramot lehet bele pumpálni a trafóba.
(#) Geri86 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Ha jól számoltam a csatolt kapcsolás 70kHz-en működik. A másik képen látható átalakított PC trafóval működne vajon? Vagy a frekvenciát lejjebb kellene vinni? Söntöt hogyan tudom kiszámolni?
(#) attirush hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni?! Meg van minden alkatrész ami kell de nem tudom,hogy kéne össze illeszteni a 2 darabot!Az autóson a trafó szekunder felén be van kötve középső vez. Az elvileg kell oda?? mert a 200W végfokon csak + - van,az autóson meg mégiscsak megy a fogfék icére! ! SORRY ha baromságokat írok!!!Mekkora hűtő borda kéne a fetre és a icére?
A fetre elég ami pc tápban van izmosabb borda,végfokra meg félbe vágott proci borda??
Ez van! Ha kevés akkor van 2 db. kis ventim is.
Előre is köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem jól számoltad. Az az oszcillátor frekije, amit még osztani kell kettővel tehát kb. 35kHz-en megy, ami nagyjából megegyezik a PC táp trafójának üzemi frekijével. A baj csak ott van, hogy a két szekunder tekercs (amiből itt primerek lesznek) nincsenek szoros csatolásban. Ennek az lesz a végeredménye, hogy még az 50V-os fetek is tönkre fognak menni. Söntöt úgy tudod kiszámolni, hogy az IC 0,75V körül szabályoz. Tehát ekkora feszültségnek kell csúcsban esni a söntön ahhoz, hogy elkezdje visszavenni a kitöltést, vagyis átmenjen áramgenerátoros üzemmódba.
(#) Ge Lee válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ha a végfoknak szimmetrikus tápellátása van akkor be kell kötni, ha nincs akkor nem kell.
(#) attirush válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem igen tudom!! itt van!

tápfeszültség: ±10-25V DC
max. tápfeszültség: ±32V DC
nyugalmi áramfelvétel: 40-125mA (tápfesztől függően)
nyugalmi áramfelvétel stand-by állapotban: max. 3mA
max. áramfelvétel: kb. 4.4A (U=±25V, Z=8Ω)
kimeneti impedancia: 8-16Ω
bemeneti érzékenység: kb. 1.4V (P=150W, Z=8Ω)
max. kimenőteljesítmény: 150W (U=±25V, Z=8Ω)
frekvenciaátvitel: min. 20Hz-20kHz (-3dB)
torzítás:
1% (P=120W, Z=8Ω, f=1kHz)
0.01% (P=100W, Z=8Ω, f=1kHz)
méret: 70x34mm

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az autósnak csak a bal oldali alkatrészek vannak meg! Kell hozzá a jobb alsó alkarészek is???
(#) Ge Lee válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ennek szimmetrikus tápellátás kell, tehát be kell kötni. Minek a jobb illetve bal oldala a végfok kit-nek vagy a csupasz nyák-nak? A végfoknak nyilván igen, mert a 2db IC van hídba kötve.
(#) attirush válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Kell a kékkel jelölt alkarészek is??
(#) Ge Lee válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az a végfok helye. Ha azt már megvetted a kit-ben akkor a kékkel jelöltek nem kellenek.
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szükséged lesz a diódákra is.A képen sárgával jelöltem.
(#) attirush válasza ladislave hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az meg van vagyis 4A híd! Szóval kell a kékkel jelölt is???Ha igen honnan kötöm át a másik nyákra??
(#) pimi9 válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Oda nem jó a híd. Gyors diódák kellenek oda, mint ami pl. ottvan, FR302, vagy SF64, UF5408 stb...
(#) Ge Lee válasza pimi9 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ha gyors híd akkor jó. Egyetlen egyet láttam életemben, egy gyári végfokban volt. Rá volt az is csavarozva a bordára és 25A-t tudott.
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Tehát a kék részre nincs szükség!Bejelöltem a képen honnan kell lehúznod a feszültséget.
Következő: »»   125 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem