Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   126 / 148
(#) attirush válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Pc tápból van! Kell a kékkel jelölt alkatrészek is?? is???Vagy azt ki lehet hagyni??
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Cuki lesz ha azt kötöd be . Neked magas frekit kell,hogy egyenirányítson,tehát gyors diódákra lesz szükséged!
(#) attirush hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Értek már mindent!!!!!!!!!!!! KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!!!!!!!!!
(#) attirush válasza ladislave hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az a gáz,hogy csak ilyenem van! FR305 de ez kevés 4A kéne!
(#) attirush hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Bár azt meg nem értem mért nem kell a kék rész!!!Mert a kittben nincs TL072P!
Még 1 kérdés. a kitten van ST-BY MUTE ide mit kell kötni??
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012

amp06_lrg.jpg
    
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Azért nem kell a kék rész mert az az erősítő része.Te úgy döntöttél,hogy nem azt fogod megépíteni,hanem a KIT-eset.A KIT-el kapcsolatos kérdésedre pedig itt kaphatsz választ.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) attirush válasza ladislave hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ezek szerint a 40V + ra kell kötni??!!!!Az icét kell szigetelni a hűtő bordától??

Nem volt választásom a építéssel kapcsolatban!!!Nincs nyomtatom,maratóm meg ami kell hozzá!!!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi Ge Lee a választ, tehát akkor érdemesebb inkább leszedni a tekercseket a trafóról és újratekerni. A söntös dolgot hát úgy ahogy megértettem.
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ebben a topikban próbálkozz.
(#) attirush válasza ladislave hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi a választ! Nem lenne 1*üb válaszóni ???!!! Elvégre jó helyen kérdezek!vagy nem???
Végül-is autóba rakom!DE MIND 111111111!!!!!!
(#) attirush hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
1 kérdésem maradt csak ha többire nincs válasz. Gond-e ha a trafó ennyire közel van a végfokhoz???
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Ge Lee válasza attirush hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ez majd akkor fog kiderülni ha elindítod. Ha esetleg zavarná, akkor teszel a trafó és a végfok közé egy darab horganyzott lemezt (régi tuner árnyékolása, PC táp doboza stb.), és testre kötöd. Azért ilyet mert ez egyrészt mágnesesen is árnyékol, másrészt forrasztható.
(#) attirush válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi!! Úgy érted a pc.táp dobozából vágjak 1 darabot??!!
(#) ladislave válasza attirush hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Azért nem válaszolok rá,mert nem tudom!Egyébként az erősítő része ebben a topikban off!
(#) attirush válasza ladislave hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Nem akarok vitázni!!de akkor nem küldözgess!!!Lehet,hogy off de onnan meg ide küldenének a táp miatt!!!
(#) Kovidivi válasza attirush hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Egyszerű a megoldás. A táp részéről itt, a végfok részéről meg ott kérdezel. A kettőt 3 vezeték köti össze, annak egyértelműnek kell lennie. Ezen kívül semmi közük nincs egymáshoz.
(#) Geri86 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Hali. Kérdezném, hogy az általam kiegészített, csatolt kapcsolás ebben a formában működőképes lenne-e? 400 Wattos pc táp trafót tekernék át, ahhoz kellene. Kb. mennyi lenne a kimenő teljesítmény? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Ha szabályozni (stabilizálni) is akarod a feszültséget akkor nem így kell megcsinálni. Ha nem, akkor sem jó. Ha az IC belső referenciáját összekötöd a kimenettel, abból érdekes dolgok lesznek. Az 1-es lábra sem kell semmi, le kell kötni a földre. A kimenetre sem kell annyi puffer, a trafó nem 50Hz-en hanem 30-40kHz-en jár, 1000-2200µF bőven sok. A teljesítménye attól is függ hogy készíted el, valahol 200 és 350W között lesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Akkor a Vreferenciát hova kell kötni? Én hü@e azt hittem. Puffernek 6 darab 470µF akkor jó lenne? Igazából elővettem cimopata autóhifis tápját abban láttam, hogy az akksi után elég sok kondit rakott puffernek 10 db talán feltétlen szükséges annyi? Javítottam a rajzon.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) kadarist válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Szia!
A referencialábat össze kell kötni a PWM control potméterrel. Eredeti rajz.
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Van ám annak az IC-nek adatlapja... A referenciát sehova sem kell kötni, azon előállít az IC stabil5V-ot. Erre kell rákötni az Output Control lábat azért, hogy ellenütemben menjenek a kimenetek. Illetve ide kell kötni a két hibajel erősítő nem invertáló bemeneteit (1-es és 16-os láb) ha ezek nincsenek használva, esetedben nem lesznek. Az invertáló bemeneteket (2-es és 15-ös láb) pedig földre, a 3-as láb pedig üresen marad. Puffernek pedig 4db 470µF elég.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Köszi szépen a választ, át is rajzoltam tehát akkor így mondtad? De ezekkel a módosításokkal működőképes lesz, mert valaki írta itt, (nem nekem) hogy nem fog működni ha nincs a 3-as láb bekötve.
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Nem jó. Olvasd el még egyszer hogy mit írtam. A nem invertáló bemeneteket is a Vref-re kell kötni.
Aki azt írta biztos nagyon érthet hozzá. A 3-as lábra a szabályozóhurok kialakításakor van szükség, de itt olyan nem lesz.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Okés de az előbb azt mondtad, hogy az 1-est kössem földre de az is nem invertáló bemenet, de mindegy javítottam a rajzon. Elég otromba lett de hát na...
(#) Geri86 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Kérdezném, ha autóshifi tápnak használnám az adott kapcsolást, persze ha jó akkor a 12-es lábra (Vcc) mehet a remote szál a fejegységről?
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Bocs, én írtam rosszul. Az 1-es és 16-os lábnak kell földön lenni, és a 2-es és 15-ösnek pedig a Vref-en.

Igen, mehet a Vcc-re a remote, de egy 10-22 ohmos ellenállást köss vele sorba. A trafóra is kelleni fog egy snubber (vagyis a két drain közé), a 4,7n-22 ohm általában jó szokott lenni.
(#) elek tron válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
ez a kapcsolás semmire sem jo. én nem tudom honnan szedik néhányan az ezekhez hasonlo hulladék kapcsolásokat.
csak visszább kellene olvasni és találnál megépitett kiprobált és üzembiztosnak itéltetett kapcsolást is. talán még nyák is van hozzá.
(#) Geri86 válasza elek tron hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Hát figyi ezt annak idején Rosco csinálta a terminálon, szóval szerintem annyira rossz nem lehet, de kísérletezni lehet azért... mondjuk full leírást full kapcsolással, trafókészítéssel, mindennel együtt nem találtam, de nem is várom el senkitől se, hogy tegyen fel mert a készből nem mindig lehet tanulni.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Így gondoltad Ge Lee?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Igen, ez már működni fog. Azonban még mindig nem olvasol figyelmesen. A snubber a trafóra kell vagyis a 2 FET drain-je közé, nem pedig oda ahova rajzoltad, és csak 1db kell. Azt ugye tudod (ha nem majd megtudod), hogy a push pull kapcsolás rákfenéje a primerek minél szorosabb csatolása. Tehát ha csak simán feltekered őket az úgy nem lesz jó. Hogy hogy lesz jó az is le lett már írva ide párszor, csak vissza kell olvasni.
Következő: »»   126 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem