Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1228 / 1670
(#) kameleon2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Köszönöm. Valóban egyszerű. Én annyit javasolnék - mivel tényleg sokat válogatok - érdemes lenne két kis krokit tenni inkább a tüskesor helyett, mert akkor nem kell állandóan a diódák lábait hajtogatni.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
3600.-
(#) kocsgab002 hozzászólása Szept 23, 2014 / 2
 
Készült egy Wien-hidas oszcillátor. Diszkrét elemekből épül fel, egy izzó biztosítja a stabilitást. A hatalmas nyákra (25x20mm) felépített áramkör hibátlan 1kHz-es színuszjelet produkál. A projektnek több célja is volt, egyrészt fióksöprés, másrészt gyakoroltam az SMD forrasztást, harmadrészt, előtanulmány egy készülő oszcillátoros cikkhez.
(#) zenetom válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia,
Szép lett, gratula!
Pont ugyanilyen szkópom van! HM203-7
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) mark.budai hozzászólása Szept 24, 2014 / 4
 
Sziasztok!
Nem szoktam ide sok mindent feltenni, egyrészt az elégtelen dokumentálás, másrészt nekem sem igazán tetszettek a "műveim". Most viszont fotóztam rendesen, és talán szégyenkezni sem kell a kinézetét illetően.
Ez a készülék, a Mate_x fórumtársunk által írt cikkben bemutatott forrasztóállomás, Skori-féle önrezgő rezonáns táppal.
Nem töltök fel ide képeket, inkább beillesztem a Picasa albumom linkjét. Várom a kérdéseket, és persze a kritikákat, ami akár pozitív, akár negatív.
(#) SzervízMacska válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nagyon szép! Csak azt nem értem, ez a 200-300-400 mire jó?
(#) Csupasz válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ha pl. valami másra akarod használni, nem kell egyesével léptetned 200 fokra, hanem hopp! egy ugrással ott vagy!
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) mark.budai válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszönöm! Gyors gombok, ezekre a hőfokokra. Hogy minek, azt tulajdonkép én sem tudom. Lenne ötletem a továbbfejlesztésre, de ez nem az én asztalom.
A hardveres részt megtartanám, esetleg új mikrovezérlőt kapna (pl 16F690). Tennék egy rotary encodert, ami 5°C-onként léptetne, és a kijelzés is 5°C-onként váltana, így elkerülve a folyamatos ugrálást. Ezek mellett az eepromba elmenteni mindig a beállított hőfokot, így bekapcsoláskor nem lenne gond rá.
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nekem nagyon tetszik. Szép igényes átgondolt alkotás. Nem tudok rá semmi rosszat mondani. Talán a kikapcsolás után ha ismét be kell állitani, az engem lehet hogy zavarna, ezért jobbnak tartom a potis megoldást, de érdekes koncepció ez is. A kidolgozás pláne szép. Gratula.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszönöm szépen, és köbzolinak is!
Megmondom őszintén, egy kissé engem is zavar, de a programban át lehet írni, hogy mekkora kívánt hőfokkal induljon, így 300°C-ot beállítva nekem jó lesz, nem sokszor térek el ettől a hőfoktól. Úgyis másik program kerül a mikrovezérlőbe, ugyanis szeretném kijelezni a páka fűtését, erre eredetileg egy led szolgál, de ellene vagyok bármiféle plusz kijelző eszköz használatának, amikor ott a szép lcd.
(#) kocsgab002 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Szia Márk.
Nagyon jó lett, gratulálok hozzá.
(#) mark.budai válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszi Gábor!
(#) papus51 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nálam jó az alkotásod egy pluszra.
Van még más is?
(#) mark.budai válasza papus51 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszi szépen! Egyelőre most nincs más, amit érdemes lenne bemutatni, de lesz még, ezt garantálhatom!
(#) mate_x válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Jó lett, nekem is tetszik
(#) Gery78 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nagyon jó lett, szép és átgondolt lett a kivitelezés is. Hát legyenek még dolgok, amit bemutatsz itt nekünk, ha már ilyen klassz pákád van! Gratulálok!
(#) FMSound hozzászólása Szept 25, 2014 / 5
 
Sziasztok, most egy egyszerű áramkört építettem. Egy mini plc mellé. (Nem tudom mindeki tudja-e mi az a mini plc. Vannak akik szerint túlzás ezeket a kis programozható reléket plc-nek csúfolni, de szerintem nagyon praktikus eszközök, egy kis logikával viszonylag komoly vezérlések megvalósíthatók velük. Dolgozok Siemens S7 300-sal is, amivel azért nem lehet megismerkedni pár nap alatt, azt nagyon-nagyon sokat kel gyakorolni. Többek közt használtam már APB, Möller, és Siemesn Logo minit plc-t, ajánlom mindenkinek ezeket!) Az áramkör egy kétcsatornás jel hosszabbító ami a gyors jel változás miatt szükséges, nem áll fent elég ideig a magas szintű jel ahhoz, hogy a plc detektálni tudja. A nyák egy kalapsínre pattintható nyák tartóban kapott helye, 10 sorkapocs azért van, mert a két érzékelő innen kapja a tápot is. + - In1, + - In2, + -, Out1, Out2.
(#) lukacsp válasza FMSound hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Nagyon ipari lett, mintha egy neves gyártó termékét látnánk, gratulálok!
(#) Schnitt válasza FMSound hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ez a festett nyák nagyon profi kinézetet ad
(#) pont válasza FMSound hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Nagyon profi! A kapcsolás paramétereit megosztanád, hogy is működik ez. Én is APB-vel is foglalkozom. Az I07-I08 bemenetek a gyors számláló bemenetek, (a többi előtt szűrő van a prellegés kiküszöbölésére) 20 000 Hz-ig számlálnak, ez nem elég? Nekem inkább olyan problémám volt, hogy a kimenetet kellett illeszteni a TTL-hez, a jel felfutási meredeksége miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) don_peter válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szép lett ment is a pont.
Bár magát a 300 fokot nem igen értem..
Forrasztani nem 365 fokon kellene? (mert érdemesebb lenne inkább olyan értékeket beállítani a gyors gombokra melyeket tényleg használsz)
Ha meg van a forrás fájl akkor simán át lehetne írni a kívánt + funkciókat.
Ha van eEprom akkor az utolsó beállított érték is könnyedén eltárolható..


Jól néz ki és ha jól használható akkor meg pláne jó..
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) vzoole válasza don_peter hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Idézet:
„Forrasztani nem 365 fokon kellene?”

Olyan hőmérsékleten kell amin lehet... Általában én is 300°C-t használok a legtöbb munkához.
(#) mark.budai válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Köszi szépen, Máté, Neked is!
don_peter: Köszönöm! Nem szoktam olyan magas hőmérsékleten forrasztani, nekem a 300°C bevált, persze az ólommentes ónhoz feljebb kell tolni, de hálistennek olyat nem sokszor kell használnom.
Ezt írtam, átírom a forrásfájlban a kezdő hőfokot, és egyszerre 300-al indul.
Abban igazad van, hogy érdemesebb lenne gyakran használt hőfokokra beállítani a gombokat. De ez csak egy utánépítés volt, a következő valószínűleg saját fejlesztés lesz, az ötleteimet az előző oldalon leírtam, addig ez is kiváló.
(#) don_peter hozzászólása Szept 26, 2014 / 3
 
Végre volt egy kis időm és összeraktam a 4x4x4-es LED kockámat.
Modulos felépítésű így szét lehet szedni a vezérlő és a meghajtást.
Tölgyfa dobozt kapott. Ezt és a Bináris órámat mely hasonló keretet kapott karácsonyra készítettem.
Remélem örülnek majd a kézzel készített kis ajándéknak.

Mivel ez volt eddig az első LED kocka projektem, így nem variáltam nagyon túl.
P16F684-es szolgálja ki a vezérlést, 2db 74HC595 Shift Regiszter hajtja meg a LED-ek előtti BC852-es tranzisztorokat, és 4db BC337 tranzisztor kapcsolgatja a negatív lábakat amelyek a sorban vannak.
Ezen kívűl még került bele egy 7805-ös stabilizátor, 1db nyomógomb mellyel a programokat lehet léptetni és ennyi..
A programja pont annyira egyszerű mint maga a kapcsolás.
Egy kis 1 makro és egy kis rutin szolgálja a kis a shiftregisztereknek küldött adatokat.
Az adatok minden esetben véletlenszerű, így ad mindig újabb megvilágítást.
A program léptetésnél az időzítést és sorrendet változtatom...
Egy kis videó is a működéséről: Bővebben: Link
Pár képet is csatoltam...
(#) Mybuster válasza don_peter hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Pöpec, szépen összeraktad. Gratulálok!
(#) Gránátalma válasza FMSound hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Jól néz ki!
De a logo nem plc.
(#) Zoli_bácsi válasza FMSound hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Nagyon igényes munka! +++++
(#) vicsys válasza don_peter hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
A doboz szép lett, a panelok is szépen vannak kivitelezve. A ledekről most nem írok.
(#) don_peter válasza vicsys hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Mybuster, Zoli_bácsi, vicsys köszönöm szépen.

A LED-ek.. Hát igen. Ez a gyenge pontja.
Ugyan sablont készítettem a távolságok tartása miatt, de a sorok egymásba forrasztásakor sokat szenvedtem, hogy megtartsam a távolságokat és az egyenességeket, mind függő mind vízszintes irányba.
Az egyetlen szerencse, hogy ezt még most is lehet óvatosan pozicionálgatni, szóval még finomítok az állásukon.
Következő: »»   1228 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem