Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1227 / 1670
(#) david10 válasza don_peter hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Egyszeru,es nagyszeru!
(#) don_peter válasza david10 hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Köszi srácok..
Nem túl szép, de hatékony
Az egész kijött 4-500Ft-ból.
Az lemaradt, hogy a könnyű forrasztás miatt a csatlakozó lábait 90fok-ba meghajtottam úgy, hogy ne lógjon ki a házából illetve, hogy ne érintkezzen az USB házával sem.
Aztán persze beforrasztás után zsugorcsöveztem a kábelvégeket, így elkerülve a kontaktot ...
(#) vzoole válasza don_peter hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
(#) Bakman válasza vzoole hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
És az építés öröme hol marad?
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
A beépítés örömét nyered Az nem elég?
(#) don_peter válasza vzoole hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Igen, néztem..
Elég nehéz és kényelmetlen beszerelni illetve kivágni a helyét.
Jobb a köralak.. Pontosabb és könnyebb kidolgozni.
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Erre valók a cnc-s fórumtársak.... . Nekem amint meglett a gépem az első dolgom volt a megmunkálómotorhoz tápot csinálni. Naná, hogy tele van szögletes kapcsolókkal... Nem félni kell a dolgoktól, hanem megoldani - de a kerek forma is teljesen jó. Nekem tetszik.
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Idézet:
„Erre valók a cnc-s fórumtársak....”
Meg a reszelő... , de amúgy szerintem is ötletes, sok helyen lehet létjogosultsága.
(#) possim hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Még kicsit dolgozni kell rajta, de biztató PP+CLASS A+ CLASS E
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Sziasztok! Hirtelen ötlettől vezérelve megvilágosodtam és kitaláltam, hogyan tudnék a gyerekeknek egy gyorsan, olcsón előállítható, de kellő fénnyel rendelkező lámpát összedobni. Az alapja egy 16mm/1mm csődarab, amiből a vezetékeimhez szoktam csévetestet csinálni, hogy ne a földön bukdácsoljak a sok dróton. Ebbe a csőbe 2cm távolságra lukakat, majd menetet fúrtam. A menetekbe olyan hatlapfejű csavarokat tekertem kontraanyával, amiknek egyenesre reszeltem a felületét. Majd előtétellenállás és a ledek sorbakötése jött. A ledeket - nem túl elegáns módon sima pillanatragasztóval fogattam meg - eddig elég jól bírják a ragasztások a hőt, bár mivel zselés a ragasztó és elég sima a felület, nem tudom mi baja lehetne. A táplálás egy sima DC tápcsatlakozó - ez egyben kapcsoló is, mert nem volt itthon más - nyilván egy toló, vagy kis billenőkapcsolót még elbírna. A táplálás 24V adapterről történik.
(#) kérdező válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Jó ez. Szeretem az ilyen ipari jellegű megoldásokat. De remélem biztonsági trafóról megy, nehogy megrázza a gyerekeket.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) KKobra válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Érdekes megoldás. De feleslegesen dolgoztál vele olyan sokat. Van egyszerűbb. Vettem egy fehér LED sort, 12 voltos adaptert, a LED sor felragasztható méretre vágható.
Én az akváriumot világítom vele.
(#) pjg válasza KKobra hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ha nem számítana az építés öröme akkor meg is vásárolható.

lámpa.JPG
    
(#) nedudgi válasza KKobra hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
A LEDszalagnak van egy kis problémája, a teljesítmény negyede alapból elmegy a levegőbe. Nem sok a fény ahhoz az akváriumhoz? Kicsit algásnak tűnik...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) Szammer válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Azért érdekes dolog, hogy a készen megvásárolható LED lámpák ára (legalábbis ami itthon boltban elérhető) többszöröse a házilag megépített (megépíthető) megoldásoknak.
(#) Buvarruha válasza Szammer hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Egy LED világítású LCD TV drágább, mint a csöves, pedig a led olcsóbb jóval... Ja de az led az menő, trendi és rosz kijelző mögé, vagyis a képe is randább, mint egy jó csövesnek, de ez már más kérdés, legalább trendi..
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 23, 2014 / 1
 
Szia druszám! Éppen az ipari jelleg volt az ötlet benne. LED csíkkal nem akartam bíbelődni, meg azért boltba kellett volna menni és nem világít ilyen erősen. Még jómúltkor rendeltem be vagy 200 db 1W-os ledet a lámpáimhoz, gondoltam miért ne? Most a saját zárt dobozú leválasztótrafómról mennek, de rendeltem hozzá kisebb dugasz- adaptereket. A fényterelő egy 40x60-as kábelcsatorna fedlapja. A csatornából kaptam mégegy ötletet, most éppen méretre szabható dobozt találtam ki, amibe éppen ilyen adapter is építhető például, de akár teljes mennyezeti világítás is. Amint elkészült a festés lefotózom. Most még szárad.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Háát - ez nem egészen ugyanaz. Letisztult, de nekem túl steril. Amolyan UFO-nak való. Gondolom az ára sem 500Ft, mint az enyémnek.
(#) Szammer válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia! Teljesen igazad van a LED szelagokkal kapcsolatban. Hogy mire jók? (Saját tapasztalat.) Csupán háttérvilágításnak. Ha látni is akarok, akkor zsenge. Ez olyan dolog, hogy vehetsz gyári LED izzót 800 pénzért és 3800 pénzért. Nekem a 3800 pénzes jött be, mert az nem csak világít, hanem látok is mellette.
(#) kameleon2 válasza Szammer hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia! Emellett biztosan látsz. 7db 1W-os led 24V-ról hajtva. A fiamnak készítettem egy 2x4 azaz 8 led-es változatot, ami 12V-ról jár, azonban kérte, hogy csökkentsem a fényerejét ...
(#) Szammer válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
No de ezt te csináltad, nem gyári.
(#) S21L1 válasza KKobra hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Én is ilyen ledsort használtam az asztali lámpámhoz. 12V-os trafó van benne, de halogén izzós volt, raktam bele egyenirányítást, puffert, meg egy 7812-őt, hogy a ledek ne kapjanak túláramot, és így kaptam egy ledes asztali lámpát.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 23, 2014 / 3
 
Nem tudom, hogy vagytok vele, de ezzel a sok ledes lámpától már hülyét kapok, konkrétan az ember hangulatát rontja, itt az asztalomon a kis halogén lámpa, fűt mint állat, xar a hatásfoka, de eszembe sincs lecserélni jéghideg ledekre (tudom, van melegfényű is, de az se olyan)
(#) kocsgab002 hozzászólása Szept 23, 2014 / 3
 
Sziasztok.
Készült egy Zener dióda teszter. 32V-ig képes meghatároznia a letörési feszültséget, amit a panelmérőn kijelez. Elméletileg 80V-ig működőképes, csak a panelmérő maximális bemeneti feszültsége korlátozza le.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Akkor nagyon el lehetsz tájolódva.... Én éppen azért váltottam ledes fényforrásra, mert utálom a hidegfehéret és a fénycsövet. A meleg fehér változat semmivel nem rosszabb, mint a halogén, csak kevésbé melegít. Lassan harmadik éve tesztelem a fényforrásokat itthon. Sokan észre sem veszik, hogy led, mert annyira kellemes a fénye. Amit összeraktam az normal és nem meleg fehér, de helyi megvilágításként az is egész kellemes. A pislákoló, gyertyafényű bevásárlóközpontos hidegek - nekem sem tetszenek. Ezek azonban 1-2 hónaposnál nem régebbi - külföldi beszerzésűek, szemben azzal amit itthon kapsz, amik között, van 3-5 éves technológia is. A melegfényű - olyan. Nekem egymás mellett van egy halogén és egy melegfehér led - éppen az összehasonlítás végett. Privátban szívesen megadok egy címet, ahol az első szállítmányból akár vásárolni is tudsz - és ki is próbálhatod. 30.000 óra az élettartama várhatóan.
(#) Norberto válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ügyes. Hasznos. Gratula!
(#) kameleon2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ilyenen én is gondolkodtam - Milyen rajz alapján készült - ha nem vagyok indiszkrét? Esetleg saját?
(#) Szpisti válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Nagyszerű ötlet!
Épp én is step-up konvertereket gyártogattam, praktikus alkalmazási mód!
(#) possim válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Sima fesznövelő konverter, valószínű 555van benne legalábbis úgy néz ki. Sima előtét + zenner + kondi a zennerre és azon méred a feszt. Szerintem.
(#) kocsgab002 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Köszönöm szépen. Persze, publikus, sima 555 állít elő kb 80V-ot, majd ezt a zenerre rákapcsolva méri a panelműszer.
Több kép itt: PicassaWeb
Következő: »»   1227 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem