Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1330 / 1674
(#) kaqkk válasza Zoli1974 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
A forrmaszkot előhívás után be szoktad égetni ? 150c 20 perc
(#) killbill válasza gerry hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Erre az Ezermestertől kaptál volna egy 50Ft-os vásárlási utalványt a nyolcvanas években Ha fényképet is küldesz, akkor 100.. "Fényképpel illusztrált ötletének díja egy 100 forintos vásárlási utalvány."
(#) gerry válasza killbill hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
He,he.... Jó lett volna
(#) Zsolt32 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Ne haragudjatok hogy ilyen dolgot kérdezek itt, remélem nem lesz belőle gond. Régebben olvastam már erről az izzós megoldásról, de most nem találom. Hogy kell ezt bekötni? Zárlat esetén világít az izzó?
(#) KBal76 válasza Zsolt32 hozzászólására (») Okt 28, 2015 / 1
 
Sorbakötöd egy jóval nagyobb teljesítményû izzóval amit tesztelni akarsz. Pl. egy 100W izzóval sorba teszteled az épp javított mobiltöltôt/TV-t. Ha minden ok, akkor nem világít mert elenyészô áram folyik a cuccon, de ha zárlat van akkor világít, és nem veri le a biztit, mivel olyan mintha csak az izzót gyújtanád fel a WC-ben.

De hogy ez hogy jön ebbe a topikba?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2015
(#) Sanyesz5 hozzászólása Okt 28, 2015 / 2
 
Tiszteletem!

Némi finomításra szorul még, kb 99%-ig kész, mule v2.0 nixie csöves óra. A glimmek még hiányoznak, a csövek z560m típusúak.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Nagyon pöpec ! Ezek a régi fajta z560m-ek jól néznek ki, nekem is ilyen van az egyik órámban.
(#) vandorbot válasza Suncorgo hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Szuper. Én az üvegre szeretném kivetíteni, ahhoz meg tükör ábrázolás kell. Valahogy gondolom azt is meg lehet oldani.
(#) mark.budai válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Szép lesz ez!
Biztos én nem olvastam eleget utána, vagy nem voltam jókor jó helyen, de megkérdezhetem, hogy mit használtál "foglalatnak"? Nekem is vannak ilyen csöveim, és szeretném így megoldani, milyen néven kapok ilyen tüskéket, milyen csatlakozóé lenne eredetileg?
(#) sooty válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
db25-ös printercsatlakozóból lehet ilyen pineket kiszedni. 1,5-ös fúróval kell neki előfúrni. 25p csatlakozó anya Érdemes megnézni amikor veszed, hogy kerek hüvelyek vannak-e benne (azoknál hátul is hengeres forrcsúcsot látsz, nem egy U alakú hajlított lemezt), mert némely olcsó típusban csak egy villa alakú lemez van, ami nem jó.
(#) mark.budai válasza sooty hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Köszönöm a választ, ilyen csatlakozóm talán van is itthon, már csak azt kell megnéznem, milyenek a tüskéi.
(#) CIROKL hozzászólása Okt 29, 2015 / 6
 
Pici munka de csak ennyi volt a megbízás , /mindent a haverokért !
MFX-10 alapjaira csöves jelkondicionálás

Szintén egy megbízás.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Okt 30, 2015 / 8
 
Esti projektem: egyszerű próbapanel PIC16F628-hoz.
Épp tegnap hoztam vissza a halálból két PIC16F628A-t és eszembe jutott, hogy össze kéne ütni hozzá egy kis gyakorlópanelt, amivel a mikrovezérlő szakkörön tanultakat tudom berögzíteni. Van már más próbapanelem is, nagyobb PIC-ekhez, de ehhez (majdnem) minden volt itthon.
Amit tud: 3 nyomógomb, 2 hétszegmenses közös anódos kijelző multiplexelve, 4 db kétszínű LED, 1 zümmer, 8 db-os LED sor. ICSP csatlakozás, külső táp.
Sajnos a zümmer és a kétszínű LED-ek épp nem voltak kéznél így még hiányoznak.
(#) szucsistvan123 válasza almaf1231 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szép munka! Gratulálok!
A NYÁK-ot milyen technikával csináltad?
(#) almaf1231 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Köszönöm!
A NYÁK vasalással készült, maratás sósav-hidrogénperoxiddal, beültetési oldalt szintén rávasaltam, majd a beleragadt papírt ecettel leoldottam.
(#) Anonymus51 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szép. Gratula!
(#) Szammer válasza almaf1231 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Gratulálok, szépen összehoztad.
(#) reloop hozzászólása Okt 30, 2015 / 10
 
Egy roppant egyszerű távhőmérőt szeretnék bemutatni, mely a vegyestüzelésű kazán és a puffertartály előremenő és visszatérő ágainak hőmérsékletét küldi a kazánházból a lakásba.
A szonda 1N4007, melyet hővezető pasztával és hőálló ragasztószalaggal fogattam a csövek tövéhez. A dióda áramgenerátorok és jelerősítők LM324-esek. Az adattovábbítást NRF24L01 modulokkal végzem, az egyszerű programocska Atmega328-on fut.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2015
(#) enree válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Nagyon ügyes vagy, tetszik a kütyü, de az a nagy "bunda" a szenzoron nem eredményez nagy tehetetlenséget mérés közben?
(#) reloop válasza enree hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Köszi, a csőhéj nem engedi hűlni a diódát a csőhöz képest.
(#) enree válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2015 / 1
 
Értem én, pont ezért kérdeztem... Mert így a "kihűlés" is később éri utol a dunsztban
Természetesen ez csak szőrszálhasogatás, amire kell, arra tökéletes!!!
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Okt 30, 2015 / 1
 
Jól csinálta. A szondát nem hűti a környező levegő, valós adatot mér.
(#) JZoli válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Nagyon jó lett! A szonda is jó lesz így, legalább mindenkor a cső hőmérsékletét méri. A rajz és a progi publikus? Ha igen érdekelne!
(#) Bakman hozzászólása Okt 31, 2015 / 23
 
Sziasztok!

Autóba szánt, GPS alapú információs szerkezet (magasság [elsődleges szempont], sebesség, kezelt műholdak száma és pontos idő). Mint látható, a dobozolást nem volt kedvem túlzásba vinni... Az APC feliratú dobozban van a vevő (utolsó kép). Összehasonlítva egy Wayteq navigáció és egy telefon által közölt GPS adatokkal, meglepően pontosnak tűnik.
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Ez igen.
(#) Mybuster válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Ez igen, szép ránézni. Nem semmi.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Komoly munka, sok türelem. A grafikus ábrákkal jól el lehet időzni, pld. a saját -nem beépített- karakterekkel, amik itt vannak.
(#) Transztyuszeres válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Itt is Gratula!
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A grafika saját, a karakterek már nem (Flowcode-ba épített).
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2015 / 2
 
Nagyon jó lett! Nekem ez a"dobozolás" kifejezetten tetszik! Ha ebből lesz cikk, tuti megépítem!
Következő: »»   1330 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem