Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1329 / 1672
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Köszi!
(#) zosza18 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 23, 2015 1 /
 
Üdv!
Nekem tetszik nagyon, szépen meg van csinálva!
(#) lajos1969 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 23, 2015 1 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Udvari Zsombor válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
Áh, egy 15 éves őskövület telefon csak nem melegszik fel annyira!
(#) Chipmunk1960 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ha bekötöd, még világít is!
(#) Chipmunk1960 válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok, Vettem én is egyet, Viszont láttam valahol előrébb, hogy valaki nyomtatott hozzá dobozt 3D. Tudna valaki esetleg ebben segíteni?
(#) Pulyka hozzászólása Okt 25, 2015 / 1
 
Üdv.
Már régóta vártam erre a projectre, de volt elég sok ráfordítható szabadidőm, és kész lettem vele.

Gyakorlatilag az Attila86 "féle" spektrum analizátor 2 sávszűrő panel "SMDsített'' változatáról van szó.

Elsőre sikerült a nyák, persze van 1-2 hiba, de apró javításokkal orvosoltam őket, a nyákot én készítettem Eagle-ban.
Úgy működik, ahogy kell, be is van hangolva a cikkben szereplő "beállító" mp3 segítségével.
Egy fényorgonát szeretnék(3 színűt), de így lehet választani, hogy a 3 szín melyik-melyik frekvenciára villanjon.
A KÉK LED-eket(az SMD tranzisztorok alatt.) a beállítás miatt, és a kijelzés miatt terveztem oda.
Később felteszem a sima brd fájlt, csak javítok, finomítok még rajta.(Az 5V-os smd stab.kocka elé egyébként szűrést se terveztem, így egy zselés akksiról üzemel, hogy még véletlenül se tegye tönkre a hálózati zavar..)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Okt 25, 2015 / 2
 
Sziasztok!
Tervbe vettem egy keverő építését.
Jelenleg itt tartok!
Még szépítgetni fogok rajta, amik vannak rések az egész dobozon (a tolópoti konzol és doboz teteje között, a doboz eleje és a sima potik konzolja közt, illetve amin a kapcsoló van) A dobozt öntapadós tapétával fogom bevonni, így eltakarom a réseket.
Kérdésem az, hogy mi az amin még javítgassak?A lógó vezetékeket majd a tolópotikhoz fogom forrasztani, illetve lesz még beépítve egy visszhangosító áramkör illetve ledek kivezérlésjelzés végett!
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Csak összejött a dolog!
Bővebben: Link
(#) bboy123 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
(#) lajos1969 válasza bboy123 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
16F628A! Futófény is több effektel 220-as izzők is mehetnek a kimenetre. Itt a link:
Bővebben: Link
(#) bboy123 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hmm...Futófényt még csak ledekkel láttam220as izzókkal még nem
(#) lajos1969 válasza bboy123 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hmm...
(#) gerry válasza bboy123 hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Első 220V-os futófényt osztálytársammal hoztuk össze még az ipari suliban.
Ablaktörlő motor, nyáklap nyolc cikkelyre karcolva. Minden cikkelyre egy izzó foglalat vezetéke
forrasztva. A motor tengelye leszigetelve és a nulla rávezetve izzókon a fázis. Persze a helyes
polaritásra vigyázni kellett. Később persze fejlesztést kapott 4017-es ic, meg jó kis relékkel.
(#) efraim válasza gerry hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Öööö...Milyen polaritásra kellett vigyázni?
(#) enree válasza efraim hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Szerintem a fázisra, meg a nullára. Nem épp veszélytelen dolog...
(#) Chipmunk1960 válasza enree hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Egy leválasztó trafó, mindent megold!
(#) szucsistvan123 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Amíg meg nem fogja mindkét végét!
(#) pont hozzászólása Okt 26, 2015 / 3
 
Sziasztok!

Egy ds18b20 érzékelő jeleit egy Attiny25 küldi egy digitális potira. A hőmérséklet(-55től +128) függvényében 0-10v feszt ad ki.

ds.JPG
    
(#) Szammer válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Szia!
Szerintem itt senki nem nyomtatott hozzá dobozt, csak mikor feltettem az én ragasztott dobozomat, felmerült, hogy lehetne nyomtani hozzá (megjegyzem biztos szebb lenne, mint a ragasztott).
Üdv: Zsolt
(#) patexati hozzászólása Okt 26, 2015 / 10
 
Műhelyembe elkészült a kapcsolótábla mivel a pult mögötti falon lévő tíz dugaszoló aljzatot tudom külön kapcsolni. Nem kell ki be dugdosni így semmit,nem mennek feleslegesen a standby eszközök (főleg hidegben pára miatt nem jó ha minden indul egyből még nincs megfelelően meleg). A főkapcsoló egy öntartásos mágneskapcsoló mely bénítható egy kulcsal (kisfiam miatt,meg volt ilyen kapcsolóm a fiókban) Minden kapcsoló felett biztosíték is van melyeket a kapcsolóban lévő glimm kontrollál (ha nem világít bekapcsoláskor a biztosíték szakadt) A két kékben led lett belerakva mert azok gyárilag inkább sárgán világítottak .A nyákkal befedett részében majd szeretnék egy feszültség,áramerősség.teljesítmény mérő műszert beépíteni mivel egyik dugaljon tudnám mérni a rákapcsolt készülék paramétereit..
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) pont válasza patexati hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Hasznos tud lenni, ha nem kell ki-be dugdosni tíz kábelt . Én is gondolkodtam ilyesmin, csak nem találtam kellő terhelhetőségű kapcsolókat mini méretben anno. Mindig bajban vagyok, hogy a működőképességet pirossal vagy zölddel kellene visszajelezni.A kismegszakítókon ha van rajt színjezés, a zöld a ki, piros a be, sok helyen ha valami áll az a piros, ha fut az a zöld...............
(#) Chipmunk1960 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szia, Nagyon jól néznek ki! Egyébként 2 tranyó + 2 ellenállás, és bármilyen értékű áramgenerátort tudsz csinálni, ledek számára.
(#) patexati válasza pont hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Ezek a kapcsolók csak 6 Ampert bírnak (6A lomha van a biztikben) de ez elég bőven ott a műszerészasztalnál. Vannak 20A dugaljak is a műhely lakatolós részében és bent is egy ha kell.
(#) efraim válasza enree hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Jó. Akkor innentől tudni fogom, hogy a fázis és a nulla az polaritás. Mindig van új a nap alatt!
(#) erdgab válasza patexati hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Nagyon elmés és hasznos kapcsolótáblát készítettél,kicsit irigylem is.Remélem az egyes dugaszoló ajzatok kapcsolói kétsarkúak vagy legalább a fázist szakítják meg.Nekem volt kellemetlen élményem egy olyan hosszabbítóval ahol az egyes dugaszoló ajzatokat le lehet kapcsolni külön-külön,nem vettem figyelembe,hogy csak egysarkú kapcsolókat raktak be.
(#) Gafly válasza patexati hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Ami nekem(is) hiányzik, az az izzóval sorbakötött aljzat. Legjobb ha mindkét sarkán van...
(#) patexati válasza erdgab hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Ezek egysarkú kapcsolók de ez fixen be van kötve a fázisba nem egy hosszabbító mit be lehet fordítva is dugni. Amúgy a javítást mi feszültség alatt történik csak védőtrafóval végzem,ennek csupán szakaszolási szerepe van a műszerek,pákák,monitorok és egyéb készülékek miatt,hogy e menjenek ha nem kell..
(#) patexati válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Jó ötlet Használni szoktam egy 500W hallogént indítomotorok és egyéb készülékek "szigetelésvizsgálatára". Itt a műszerészasztalon a 100W-os próbalámpámat szoktam használni ilyesmire de azt védőtrafón keresztül ami a tábla után van (kb 1-1,5 KW-al bíró 20kg trafó)
(#) Zoli1974 hozzászólása Okt 27, 2015 / 2
 
Sziasztok!
Ma beültettem proli007 fórumtárs által közölt akkutöltőt 90%-ban.
A sorkapcsok még hátra vannak, megrendeltem de még nem érkezett meg.
A nyákterv proli007 munkája, a nyák Attila86 által tervezett nyáklaminálóval készült.
A forrmaszkról most lemondtam mivel forrasztáskor a forrszemek környékén mindig beráncosodik.
Lehet, hogy nem jó minőségűt kaptam. A fényképek telóval készültek sajnos nincs digitális fényképezőm.
Következő: »»   1329 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem